Problema sa kapacitetom hdd

poruka: 7
|
čitano: 2.887
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Problema sa kapacitetom hdd

Na svoj kompjuter sam išao dodati još jedan hard disk koji mi je bio u starom kompu.Oba su SATA.Problem koji mi se javio nakon pokretanja kompa je taj što mi od 500 Gb toga "novog" disak prikazuje samo particiju od 195GB a ulocated je ostali kapacitet.Problem je što bi mi na tome "unlocated" trebali biti neki podaci koje bih spasio,jer mi on daje mogućnost u Disk managament Format toga unlocated prostora.Da li je itko imao sličan problem i da li zna netko nekakvo rješenje?

E8400,EP35 DS3,HD4850 Dual Fansink,Seagate 500GBGb,2x2Gb Kingmax 800MHz,Chieftex 550W
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problema sa kapacitetom hdd

Možeš si skinut neku linux distribuciju, spržit na cd il stavit na usb i probat iz linuxa spasit podatke.

Vjerojatno ima alata za spašavanje iz windowsa al pričekaj dok se javi netko ko zna više o tome.

12 godina
neaktivan
offline
Problema sa kapacitetom hdd

To je ne moguče jer ga baš moraš formatirati da bi ga mogao koristiti i onda kad ga formatiraš onda bi mogao probati povratiti podatke nekim softverom  za vračanje podataka imaš na netu.Prvo probaj sa linuxom kako je kolega gore rekao.

Smejem se a plače mi se,tražim lepu minu,minu da odletim u p**** materinu
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problema sa kapacitetom hdd
U disk managmentu u winsima desni klik na particiju od 190 gb, odaberi extend partition i odaberi taj prostor koji ti ponudi. Jos bolje, probaj sa Easeus partition master home edition.
Ako sam ti pomogao, stisni HVALA! =)
15 godina
online
Re: Problema sa kapacitetom hdd
bradonja_85 kaže...

Možeš si skinut neku linux distribuciju, spržit na cd il stavit na usb i probat iz linuxa spasit podatke.

Vjerojatno ima alata za spašavanje iz windowsa al pričekaj dok se javi netko ko zna više o tome.

 -čemu služi savjet za koji nisi ni siguran dali uopće može biti rješenje, tj dali linux distra uopće ima neke recovery alate? Npr navedi jedan alat za spašavanje podataka pod linuxom? (To je 'fičer' windoza-NTFSa, istina može i linuxom nešto.. )

 

@autor, skini EaseUS (home-free) part.manager. 90% da ćeš vratiti particiju. Ako to ne uspije tad moraš pravim alatima za RAW pristup spasiti što se da, neki Hirens ili MiniPE s dovoljno alata ili potraži (ali većinom su komercijalni) kao get data back-NTFS/FAT i sl. Moraš imati dovoljno mjesta (cca 250-300GB) za kopiranje na drugom disku. Traži pod partition recovery / disk manager..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Problema sa kapacitetom hdd

Pozz!

 

Imam jedan malo tzv. problem.

 

Koristim laptop Acer 5755G star 6-8 godina, ne sjecam se vise! Za moje potrebe laptop je "Zmaj" posto igrice ne igram. 
Kako sam sinoc pogledao prvu epizodu GoT-a, doslo meni da nadogradim mog "Zmaju". I tako je sve pocelo:
Dakle, nadogradio sam laptop na 8GB rama i odlucio da stavim SSD u njega, izbadio sam CDROM i tu sam stavio ladicu za hdd

i postojeci HDD od 640gb premjestio u tu "ladicu", dok sam SSD stavio na odgovarajuce mjesto za Hard Disk.

Posto mi se nije dalo sve nanovo instalirati, koristio sam Hirens, odnosno Acronis True Image da napravim backup C: diska i prebacim ga na SSD.

Kada sam to napravio, na starom HDD-u od 640GB su ostale 2 particije, C: i D: (C: je bila oko 200GB gdje je ujedno bio i OS, D: particija su muzika, filmovi i slicno)

Nakon toga, Windows 10 Enterprise se podigao i sve je bilo kao i prije ali na SSD-u. Posto sam sada imao 3 particije u laptopu (C disk od SSD-a, C (E) disk od starog HDDa od 640GB

i D disk od starog HDDa sa podacima, odlucio sam da formatiram STARI C (E) disk te tih 200tinjak GB slobodnog prostora dodam D disku sa podacima koji je trenutno bio oko 400GB.

Krajnji rezultat bi iznosio: C: disk bi bio SSD od 120GB i D: disk bi bio stari HDD od 640GB.

Kako dugo nisam to radio i zaboravio sam kako se tocno radi, ja sam pokliko sve, shrink-extend-dynamic disk... neznam tocno kojim redosljedom!
I na samom kraju svega dobio sam D particiju od 600GB i postoji jos 200GB neiskoristenog prostora, sto mi nikako nije jasno sto sam radio i kako je to moguce s obzirom da je HDD od 640GB.

Tocno o cemu pise u ovoj opsirnoj i ne povezanoj bajci mozete vidjeti na sljedecoj slici:

 

-Dali netko zna o cemu se radi, od kuda tih extra 200gb (najgore sto sam pokusao napraviti tu particiju i ona mi se pojavi i sve radi)

Posjedujem kineski USB s laznim kapacitetom, tipa kupis od 32GB a on je od 8GB iako u postavkama pise 32, tek testiranje sa RMPARTUSB-om pokaze pravo stanje kapaciteta.

Dali ovaj moj slucaj ima veze s time, neznam!

 

-Ukoliko netko zna o cemu se radi, molio bih da se i mene uputi!

 

Zahvaljujem se =)

 

 

Nešo
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problema sa kapacitetom hdd

Nisam još imao takav slučaj osim kod problematičnih diskova...ali ako pretpostavimo da tvoj nije problematičan u smislu hardverske neispravnosti onda moguće da si neka čuda napravio sa tim nasumičnim akcijama nad diskom.

Pa ako su ti podaci na toj particiji sa podacima bitni onda probaj neki partition recovery tool iskoristitim npr ovaj.

Možda ti izvuče sve u prethodno stanje.

 

AKo ti podaci na toj particiji i nisu važni onda preporučujem kompletno brisanje diska programom poput ovog.

Isto tako ako misliš da ipak vrijedi provjeriti u kakvom je stanju disk, isprobaj ovog.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice