Gdje kupujete Win+Office?

poruka: 59
|
čitano: 17.421
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Gdje kupujete Win+Office?
ihush kaže...
General_Woo kaže...
David87 kaže...
lion002 kaže...
....imaš na royalcdkeys.com + kod za rabat: AKSsoft45. Evo kombo: Win 11 Pro Retail + Office 2021 Pro Plus Retail .....

 Ovakvo nešto se smije stavljati na računala of neke firme?

 Ovo i mene zanima. Trebam staviti office i win na 30-ak kompova u firmi pa me zanima. Mogu kupiti karticom od firme pa mi ne treba R1. Zanima me jel to legit ako naiđe inspekcija.

 

 -zar stvarno-ozbiljno pitate? .. radite u firmi, niste djeca, pitate? :) ok, odgovor je ne.

-odnosno, ako si dobro 'pokriven' i spreman na takav scenarij tad možda da... jer cjena-izvor i sl. stvari su onako, 'sporedne', ali i problem, dok je to prije bio posao inspektorata (porezna) sad već nešto godina je to prijava carinskoj, kazne veće za nulu (od 50.000 naviše..) pa nema više natezanja ili kuvertiranja 'rješenja' u vidu šake kuna-eura nakon čega inspektor oćoravi i ne dolazi koju godinu u ponovnu provjeru tj kad mu opet zafali božičnica-k15 nešto..

 

-sve što je u vlasništvu firme mora biti uvedeno u knjigama, mora biti plaćeno-kupljeno preko žiro-računa, ne privatnog-osobnog, mora sadržavati oib-podatke.. a to jednostavno na 'normalnom' računu nemaš, tj R1 i takve fore su 'naše', ne postoji u ostatku svjeta, nema recimo firskalizacije, nema razlike r1 i ostalo tj možeš račun napisati rukom na 'škarniclu', ako je točan-pravi-ispravan no ako te porezna uhvati u prekršaju tad to platiš masno, oderu do kože.. pogotovo popularno u usa-poreznoj.

-možeš kuptii bilo gdje, zakon ne regulira cjenu, pa tako office možeš platiti recimo 5$ i to možemo 'prihvatiti' kao račun (mada svi znamo da to nije ms-legitiman izvor, tj nije ovlašten distributer-trgovina u kojima su cjene s par nula više).

https://wholsalekeys.com/ je ovlašteni MS partner i kod njih možeš kupiti office za par dolara. Dobiješ račun, sve je legalno.

 

Provjeri si sam ovdje: https://appsource.microsoft.com/en-gb/marketplace/partner-dir/42ada9ba-5a03-4d18-b752-9c7107b43ee3/overview

 

 

P.S.

Pišeš pizdarije.

13 godina
offline
Re: Gdje kupujete Win+Office?
neutrino kaže...

P.S.

Pišeš pizdarije.

Hvala, ali nekako se baš ne bi usudio kupiti za firmu odavde.

15 godina
offline
Re: Gdje kupujete Win+Office?
neutrino kaže...
..

P.S.

Pišeš pizdarije.

 -ok, gle.. kućni juzer može i bez plaćanja tih 5$.. jednako, dok poslovni mora imati R1.. kojeg ovako nema.

-nazovi ms i pitaj.. iznenadit ćeš se.

-pravi key, ne treba telefonsku aktivaciju, radila bi normalna, uneseš key i aktivira se.. dok telefonsku možeš i sad, svatko, bez da išta kupiš-platiš, samo se pridržavaš uputa i telefonska sektretarica ti da key..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Gdje kupujete Win+Office?
ihush kaže...
neutrino kaže...
..

P.S.

Pišeš pizdarije.

 -ok, gle.. kućni juzer može i bez plaćanja tih 5$.. jednako, dok poslovni mora imati R1.. kojeg ovako nema.

-nazovi ms i pitaj.. iznenadit ćeš se.

-pravi key, ne treba telefonsku aktivaciju, radila bi normalna, uneseš key i aktivira se.. dok telefonsku možeš i sad, svatko, bez da išta kupiš-platiš, samo se pridržavaš uputa i telefonska sektretarica ti da key..

R1 postoji samo u RH i nigdje više. Po tebi je onda onemogućeno pravnim subjektimma kupovanje izvan RH

Sve što ti treba je račun oslovljen na tvoju firmu, odnosno gore mora biti VAT no i OIB. Da si ikada kupovao nešto preko Amazona za firmu iznenadio bi se.

14 godina
offline
Re: Gdje kupujete Win+Office?
Valentin17 kaže...

Hvala, ali nekako se baš ne bi usudio kupiti za firmu odavde.

Ako MS partner nije dovoljno pouzdan, tko je?

13 godina
offline
Re: Gdje kupujete Win+Office?
neutrino kaže...

Ako MS partner nije dovoljno pouzdan, tko je?

Ako ne dobiješ R1?

11 godina
offline
Re: Gdje kupujete Win+Office?
Valentin17 kaže...
neutrino kaže...

P.S.

Pišeš pizdarije.

Hvala, ali nekako se baš ne bi usudio kupiti za firmu odavde.

 a zasto kad na checkoutu imas za upisati firmu i VAT nr. znaci racun je na firmu

13 godina
offline
Re: Gdje kupujete Win+Office?
dennocro kaže...
a zasto kad na checkoutu imas za upisati firmu i VAT nr. znaci racun je na firmu

Ihush, ajde da čujem tebe ili si se predao.

15 godina
offline
Re: Gdje kupujete Win+Office?
Valentin17 kaže...
dennocro kaže...
a zasto kad na checkoutu imas za upisati firmu i VAT nr. znaci racun je na firmu

Ihush, ajde da čujem tebe ili si se predao.

 -problem su 'vjernici' koje treba 'uvjeravati'.. lakše je kad se opeku, no trenutno nitko ne brine o inspektoru i kazni.. pa možda može, tj kao što su sve gljive jestive (jednom, neke i više puta..) :) ..

 

-R1, za firme, za razliku od kućnih juzera i za razliku od ostatka svijeta.. hr ima-traži, ne postoji za ostale, tj zapad, pogotovo usa, su primjer slobode, možeš varati poreznu, no kad uhvate oderu.. i to je to, dok račun može biti napisan na 'škarniclu'.. ako je ispravan, ako nije prevara-utaja, usa prihvaća, .. nema oib-a, pečata.. no ako je prevara, tad.. a naši zato imaju fiskalizaciju, oib, bazu poslovnih-trgovačkih registara itd..

-odnosno, ms i poslovni korisnici ms-paketa, win-office.. ms zna kome je prodao što, zna bsa-soft predstavnik.. i kad žele, naprave akciju.. jednostavno provjere popis onih za koje znaju i usporede s ostalima koji nisu na popisu, koriste li ms soft.. ako nisu na popisu dođe kontrola, slučajno.. i tad vide, ima-nema softa, osim ms, adobe, acad, daleko skuplje.. pa ako netko misli ušićariti na win licenci to je besmisleno, dok je rizik isti kao i kazna..

 

-no već duže nema inspektorata.. pa možda može, no nikako ne može biti miran, neovisno o 'vjerovanjima'.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Gdje kupujete Win+Office?

Kupio na Godeal prije cca 3 tjedna win 11 pro licencu - biva iskoristena. Sad se koljem s njima preko maila, ali cini mi se da ce jednostavno paypal chargeback i GG. Prestar sam za "back and fort" prepiske.

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Gdje kupujete Win+Office?

Istina je da nikada ne znaš kako će inspekcija reagirati. Iskreno za kaznu koja može biti do 50 000 eura mislim da nema smisla riskirati.

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Gdje kupujete Win+Office?
Valentin17 kaže...

Istina je da nikada ne znaš kako će inspekcija reagirati. Iskreno za kaznu koja može biti do 50 000 eura mislim da nema smisla riskirati.

 Reagirati na sta? Ako imas racun zasto je tebe briga sta tvoj prodavac prodaje? Inace ides provjeravati kod svojih prodavaca gdje su i kako nabavili robu i imaju li je pravo prodavati?

13 godina
offline
Re: Gdje kupujete Win+Office?
Posmatrač kaže...

 Reagirati na sta? Ako imas racun zasto je tebe briga sta tvoj prodavac prodaje? Inace ides provjeravati kod svojih prodavaca gdje su i kako nabavili robu i imaju li je pravo prodavati?

Ja radim dosta sa firmama, ove linkove poslao sam jednom poznaniku koji ima iskustva, također mi savjetuje da bolje ne, ihush mi je u poruci rekao isto. Tko hoće neka kupuje. Evo ja kupim, stavim poslovnom čovjeku, hoćeš ti odgovarati ako ne prođe inspekciju? Bez uvrede ikom, ali mislim da sa ovim treba biti jako oprezan jer možeš lako sje.... nekoga sa krivim savjetom.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.3.2024 8:39 (Valentin17).
13 godina
offline
Re: Gdje kupujete Win+Office?
ihush kaže...
General_Woo kaže...
David87 kaže...
lion002 kaže...
....imaš na royalcdkeys.com + kod za rabat: AKSsoft45. Evo kombo: Win 11 Pro Retail + Office 2021 Pro Plus Retail .....

 Ovakvo nešto se smije stavljati na računala of neke firme?

 Ovo i mene zanima. Trebam staviti office i win na 30-ak kompova u firmi pa me zanima. Mogu kupiti karticom od firme pa mi ne treba R1. Zanima me jel to legit ako naiđe inspekcija.

 

 -zar stvarno-ozbiljno pitate? .. radite u firmi, niste djeca, pitate? :) ok, odgovor je ne.

-odnosno, ako si dobro 'pokriven' i spreman na takav scenarij tad možda da... jer cjena-izvor i sl. stvari su onako, 'sporedne', ali i problem, dok je to prije bio posao inspektorata (porezna) sad već nešto godina je to prijava carinskoj, kazne veće za nulu (od 50.000 naviše..) pa nema više natezanja ili kuvertiranja 'rješenja' u vidu šake kuna-eura nakon čega inspektor oćoravi i ne dolazi koju godinu u ponovnu provjeru tj kad mu opet zafali božičnica-k15 nešto..

 

-sve što je u vlasništvu firme mora biti uvedeno u knjigama, mora biti plaćeno-kupljeno preko žiro-računa, ne privatnog-osobnog, mora sadržavati oib-podatke.. a to jednostavno na 'normalnom' računu nemaš, tj R1 i takve fore su 'naše', ne postoji u ostatku svjeta, nema recimo firskalizacije, nema razlike r1 i ostalo tj možeš račun napisati rukom na 'škarniclu', ako je točan-pravi-ispravan no ako te porezna uhvati u prekršaju tad to platiš masno, oderu do kože.. pogotovo popularno u usa-poreznoj.

-možeš kuptii bilo gdje, zakon ne regulira cjenu, pa tako office možeš platiti recimo 5$ i to možemo 'prihvatiti' kao račun (mada svi znamo da to nije ms-legitiman izvor, tj nije ovlašten distributer-trgovina u kojima su cjene s par nula više). Problem s licencom je što neovlaštena distribucija ne može imati legalan key-licencu, kao što ne možeš na crno kuptii legalne osobne dokumente, osobnu-vozačku i ne vrijedi tuđe za tebe, tj sve to je tad prekršaj, odnosno moraš reći da si prevaren, da nisi znao da je to pirat-fejk.. da si 'vjerovao' da je legitimno i tad prođeš bez kazne.. možda. :) slatko?

-firma ima 30tak računala? nema za legalni soft? koliko koštaju računala? jesu li sredstva za rad? office je alat-sredstvo, trebaš ili ne? ako trebaš to nije opravdanje za krađu ili korištenje bez odgovarajuće licence, tj firma nije kućni korisnik, osobne potrebe.. ili smo ozbiljni ili se šalimo? .. i pitamo za kms aktivatore, odnosno, što bi google-wikipedija odgovorili na takvo pitanje ako već ne znaš odgovor? :)

-firma, može tako recimo billygates šetati gradom i dijeliti licence, original, legalno-legitimno.. no ako meni da komad, mogu koristiti kao osoba, ali ne kao firma, jer .. nemam papire, nemam 'djedmraz' donatora, odnosno morao bi organizirati neku prigodnu donatrosku akciju kojom bi to legalizirao.. a djedmraz ne dijeli r1 s podatcima kao oib za poreznu..

-dakle, jedno je porezni prekšraj, vođenje knjiga i sl. a durgo je kršenje autrorskih prava, copyrighta, (crack-aktivator) ... piraterija, tj ista kazna-prekšraj je neovlaštena distribucija ili nedozvoljena (zabranjena) izmjena, zaobilaženje zaštite i sl. ... tj opet bi morao izjaviti da nisi svjesno instalirao-koristio kms aktivator i da si prevaren.. no tad podpitanje, radiš u firmi.. kao neki itejac-kompjuteraš.. kao netko tko zna što-kako ili prodaješ bureke i usput soft..? ili-ili.

-u poslu se tako ne radi, ili si ovlaštena-stučna osoba + odgovoran za svoj rad, potpis-atest .. i kazneno, kao što je po istoj kazni odgovorna i firma uz nulu više za kaznu u odnosu na osobu.

-pa kad se to jednom dogodi, tad firma nađe novca-želje za legalno riješenje, bez kms-a i sl. .. ili, još bolje, postanu realni zahtjevi-potrebe, tj treba li u firmi na 30tak računala toliko win+office paketa? baš treba na svima? nije dovoljno na recimo 3-5? ili u čemu je problem s free-foss alternativom, jeste li probali? radi? a što s google-docom? radi?

-pa do tog da za takvu količinu soft-licenci to firma ne kupuje na komad u lokalnoj trgovini, nego direktno, višestruko jeftinije, ms-partner i sl. paketi, obično godišnje no daleko jeftinije nego po komadu u maloprodaji ili u odnosu na kaznu a uz to tad ide i pristup-korištenje ostalim paketima kao pravo za novi-budući win-office + server + vstudio itd. ili cloud-365 i sl.

-za usporedbu, godišnja licenca bi bila u rangu cjene jednog ms paketa za recimo 10 računala + ostalo što se time dobije... to je čak za početak-startup bolje tj bolje je plaćati tako godišnje kao kredit-dio nego jednokratno kupiti licence trajno i recimo nakon par mjeseci staviti ključ u bravu.. tj s godišnjim paušalom je tad jeftinije, manji gubitak itd.

 

-može se... možeš kupiti bilo gdje na svijetu, jer smo slobodno tržište, no tvoje računovodstvo mora znati svoj posao, kako se što knjiži, kako platiti pdv-poreze, kako prikazati taj iznos-račun i tad je to ok, tj nisam knjigovođa i ne mogu ti dati za to precizan odgovor, no veća firma mora imati knjigovodstvo (ili vanjski servis) koji ako su sposobni to zna, pa i to kako platiti porez da bi račun za bilo koju robu iz bilo kojeg kutka svjeta bio sukladan našem pravilniku tj r1 (oib-ostalo).. i tad to ne radim ja, nego to radi knjigovodstvo, dok ja kliknem u košaricu recimo jedan paket za 400$. Tad porezna nema prigovor, knjige su uredne, porez plaćen i sve se nalazi u papirima, dok je licenca važeća i ako netko traži tu je račun pa čak ako treba i poziv ms-hr na 800300300 jer sve partnere imaju u svojim popisima, tj ms i bsa znaju tko je kupio soft na ime firme, jer oni su s druge strane tog računa i tad bsa ne šalje inspektore, odnosno kad firma nije u tim računima tad logično pretpostave da ili ne koristi ms soft ili to radi s piraterijom pa kao slučajno pošalju uobičajeni pamflet s upozorenjem kako je fejk roba loša i sl. .. a nakon ignoriranja naiđe i inspektor jer ga bsa u interesu vlasnika na to potakne..

 

-firma nije za kućne juzere, dva različita svijeta-pravila.. kućni može legalno kupiti bilo što bilo gdje na svijetu, jednako kao i firma, ali izlaskom iz trgovine može baciti račun i više nikome nikada ne mora dokazivati legalnost takvim računom.. firma mora, mora ga imati u knjigama, mora ga čuvati barem 10god itd. (temeljni alat trajno) itd. i na traženje inspektora firma mora odgovoriti, dok isti inspektor nema što tražiti kućnog korisnika (i nikad nigdje nije bio neki primjer takve kazne za kućne-osobne korisnike..). NE mješati firme i što se može, što će proći, koji je rizik.. kao i podsjetnik na realne potrebe, tj trebali baš 30 office licenci ili partner paketi koji su daleko povoljniji + firme ne kupuju na komad u maloprodaji-trgovini nego direktno, duplo-višestruko jeftinije, tj za usporedbu ms win licenca u trgovini recimo 800kn, od čeg država uzme pdv 200kn, trgovac maržu 200, distributer svoju maržu 200.. a 200 dobije ms.. koji jednako toliko naplati direktno-oemu + popuste, pa je win licenca po računalu za velike 9-15$ uz povrat-rabat ovisno o recimo dimenziji ekrana (mobitel-tablet povrat do 9$ što će reći za tablet je win bio free, tj ovisi o veličini-ugovoru takve firme i ms-a)..

-ms može ako želi prodavati direktno po recimo 100kn i opet će dobiti više nego kroz trgovine-lanac-distributere, pogotovo u posljednjem desetljeću je ta promjena, tj nije više retali-oem razlika kao nekad, nije više 'originalni cd-dvd' dokaz valjanosti licence itd.. i kako je sve sad online, dostupno, za razliku od prije recimo desetljeća samim adsl-optika internet brzinama.. sve se mjenja pa i način prodaje a time i cjene za kupca, uvjek može jeftinije, drugi izvor-kanal-distribucija i direktno, za eu-emea3 regiju je sve smješteno na irelandiji itd.

 

-office je daleko skuplji, ms ga daleko ozbiljnije štiti, nužan za većinu firmi (mada postoji alternativa kao openoffice nije to isto kao mso..), zato firme i pogotovo institucije-drđžava, uzimaju paušalno velike ugovore godišnje (na 4god..) pa je tako pokriveno sve za škole i institucije u hr ili razika prije-sad, prije je office paket bio paket, sad se nude i pojedine apps paketa npr samo word, samo excel.. a za razliku od home pro paket ima otulook i acces, i za razliku od win home-pro za firme ne smiješ koristiti home (ili student) office paket-licencu, mada možeš legalno kupiti, naprosto je licenca nevažeća mada porezna neće vidjeti problem.. tj možda neće a možda ih bsa podsjeti :)

 Sažetak :

U ovom tekstu razmatra se problematika korištenja piratskog softvera u poslovnom okruženju. Ističe se da sve što je u vlasništvu firme mora biti uvedeno u knjigama i plaćeno preko žiro-računa, te da nelegalno korištenje softvera može rezultirati visokim kaznama. Razmatraju se opcije za nabavu softvera, naglašavajući važnost legalnog poslovanja i poštivanja autorskih prava. Također se ističe prednost godišnjih licenci nad jednokratnom kupovinom softvera. Tekst naglašava razliku između kućnih korisnika i poslovnih subjekata te potrebu za odgovarajućim licencama u poslovnom okruženju. Naposljetku, ističe se važnost suradnje s pouzdanim distributerima softvera kako bi se osiguralo legalno i ekonomično poslovanje firme.

14 godina
offline
Re: Gdje kupujete Win+Office?
Valentin17 kaže...
Posmatrač kaže...

 Reagirati na sta? Ako imas racun zasto je tebe briga sta tvoj prodavac prodaje? Inace ides provjeravati kod svojih prodavaca gdje su i kako nabavili robu i imaju li je pravo prodavati?

Ja radim dosta sa firmama, ove linkove poslao sam jednom poznaniku koji ima iskustva, također mi savjetuje da bolje ne, ihush mi je u poruci rekao isto. Tko hoće neka kupuje. Evo ja kupim, stavim poslovnom čovjeku, hoćeš ti odgovarati ako ne prođe inspekciju? Bez uvrede ikom, ali mislim da sa ovim treba biti jako oprezan jer možeš lako sje.... nekoga sa krivim savjetom.

Tvrdiš kako radiš dosta sa firmama i ne znaš da je račun račun??? Jesi npr ikada kupio bilo što izvan RH, ali unutar EU za potrebe svoje firme? Ja bi rekao da nisi Kao ni tvoj "iskusni" poznanik.

 

Zašto ne bi prošlo inspekciju? Možeš navesti konkretan razlog (ili više njih)?

 

 

P.S.

Čisto da razjasnimo, ja nisam ni na koji način povezan s navedenim MS partnerom, niti je ovo nagovor da kupuješ od istoga, nego pokušavam doznati način razmišljanja u situaciji gdje pored dokaza i dalje više vjeruješ liku koji je postavio svoja interna pravila kako je samo skupi software legalan software. I to kao i obično, uz pregršt trolanja.

13 godina
offline
Re: Gdje kupujete Win+Office?
neutrino kaže...

Tvrdiš kako radiš dosta sa firmama i ne znaš da je račun račun???

Gledaj, do 50 000 eura kazne je razlog, izgubljeno povjerenje koje gradim godinama, mogući kraj karijere i izvora zarade su po meni dobri razlozi. I da, iskreno za firmi uvijek kupujem u RH i meni je to u redu. Jednostavno nemam tu hrabrost, ne bih spavao mirno sa saznanjem da neko treći plaća moju pogrešku. A ako realno gledamo Win i Office su male ribe kad gledaš što sve neke firme moraju kupiti da bi poslovale, npr. po meni je i Win Server licenca mala riba u odnosu na neke stvari.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.3.2024 11:54 (Valentin17).
14 godina
offline
Re: Gdje kupujete Win+Office?
Valentin17 kaže...
neutrino kaže...

Tvrdiš kako radiš dosta sa firmama i ne znaš da je račun račun???

Gledaj, do 50 000 eura kazne je razlog, izgubljeno povjerenje koje gradim godinama, mogući kraj karijere i izvora zarade su po meni dobri razlozi. I da, iskreno za firmi uvijek kupujem u RH i meni je to u redu. Jednostavno nemam tu hrabrost, ne bih spavao mirno sa saznanjem da neko treći plaća moju pogrešku. A ako realno gledamo Win i Office su male ribe kad gledaš što sve neke firme moraju kupiti da bi poslovale, npr. po meni je i Win Server licenca mala riba u odnosu na neke stvari.

Educiraj se malo, profitirat ćeš.

5 godina
offline
Re: Gdje kupujete Win+Office?
Valentin17 kaže...
Posmatrač kaže...

 Reagirati na sta? Ako imas racun zasto je tebe briga sta tvoj prodavac prodaje? Inace ides provjeravati kod svojih prodavaca gdje su i kako nabavili robu i imaju li je pravo prodavati?

Ja radim dosta sa firmama, ove linkove poslao sam jednom poznaniku koji ima iskustva, također mi savjetuje da bolje ne, ihush mi je u poruci rekao isto. Tko hoće neka kupuje. Evo ja kupim, stavim poslovnom čovjeku, hoćeš ti odgovarati ako ne prođe inspekciju? Bez uvrede ikom, ali mislim da sa ovim treba biti jako oprezan jer možeš lako sje.... nekoga sa krivim savjetom.

 

Valentin17 kaže...
neutrino kaže...

Tvrdiš kako radiš dosta sa firmama i ne znaš da je račun račun???

Gledaj, do 50 000 eura kazne je razlog, izgubljeno povjerenje koje gradim godinama, mogući kraj karijere i izvora zarade su po meni dobri razlozi. I da, iskreno za firmi uvijek kupujem u RH i meni je to u redu. Jednostavno nemam tu hrabrost, ne bih spavao mirno sa saznanjem da neko treći plaća moju pogrešku. A ako realno gledamo Win i Office su male ribe kad gledaš što sve neke firme moraju kupiti da bi poslovale, npr. po meni je i Win Server licenca mala riba u odnosu na neke stvari.

 O kakvom povjerenju ti pricas? Ja pricam sa pravne strane. Bio sam 11 godina trzisni inspketor u BiH i apsolutni niti jednog razloga nema da ti kao kupac snosis bilo kakve posljedie. KUpis od registrovane firme platis ziralno i dobijes racun. TO je sve sto tebe treba interesovati. Nigdje na svijetu nisi obavezan da provjeravas svog dobavljaca. Cak i ako tako lkupis ukradenu robu jedino sto se moze desiti jeste da ti je oduzmu. Nikakvu krivicnu odgovornost ne snosis. 

15 godina
offline
Re: Gdje kupujete Win+Office?
Posmatrač kaže...
..

 O kakvom povjerenju ti pricas? Ja pricam sa pravne strane. Bio sam 11 godina trzisni inspketor u BiH i apsolutni niti jednog razloga nema da ti kao kupac snosis bilo kakve posljedie. KUpis od registrovane firme platis ziralno i dobijes racun. TO je sve sto tebe treba interesovati. Nigdje na svijetu nisi obavezan da provjeravas svog dobavljaca. Cak i ako tako lkupis ukradenu robu jedino sto se moze desiti jeste da ti je oduzmu. Nikakvu krivicnu odgovornost ne snosis. 

 -kupnja automobila? .. ako kupiš ukradeno vozilo, moraš provjeriti papire.. moraš znati, neznanje nije opravdajne tj tad možeš izjaviti da si 'prevaren' da nisi znao i tad nisi suučesnik u djelu, samo oduzimanje.

-soft.licence.. nisu roba, nisu materijalno vlasništvo-posjedovanje, nego kao što im naziv kaže, dozvola.. dozvola se ne kupuje kao ćevapi, dozvole izdaje nadležna institucija, kao za vozačku, osobnu, kupnja je isključivo na crno, time kazneno djelo.. soft.licenca je dozvola za korištenje pod određenim-ugovorenim uvjetima, eula-e, za svaki tip licence pa i regiju različito, npr mi smo emea3, .. odnosno ako misliš na svoje zakonodavstvo nisi relevantan itd..

 

-maloprodaja, kranji kupac, za osobne potrebe.. u hr, nevažno kako je u ostatku svijeta, mora dobiti račun prilikom kupnje i mora ga imati do izlaza iz trgovine, ako nema, kazna, njemu i trgovcu.. + račun mora biti fiskaliziran.

-nakon izlaska iz trgovine, može račun baciti i nikad nikome ne mora dokazivati kupnju, ali, preporuka je sačuvati ga, zbog npr jamstva.. a u slučaju licence, kao dokaz kupnje, mjesta itd..

-firme, ne kupuju u maloprodaji, ne kupuju za gotovinu, nego isključivo preko žiro-računa, firme moraju kupovati-plaćati preko žiro-računa svu trajnu imovinu.. odnosno posotji izuzetak, dio za gotovinsko plaćanje koji se dodatno kontrolira.. u hr, izdani račun na firmu, mora imati podatke firme, to je obrazac-naziv računa R1, raspitaj se malo.. tad su na tom računu podatci firme, oib-mb.. tad se takav račun može knjižiti u troškove, porez-predporez itd..

 

-kazne za software.. nisu zbog krađe, nego je to porezni prekršaj, nekad bio.. ulaskom hr u eu, prebačeno na carisnki, s tadašnjih 5.000kn kazne, dodana nula, 50.000kn.. za carinski prekršaj.

-piraterija.. ako se koristi, ako se distribuira, ako je soft pribavljen recimo torrentom, komercijalni-zaštićen, tad je korisnik postao 'pirat' tj djelo distibucije, kazneni zakon, kazna.. ne zbog korištenja nego distribucije zakonom zaštićenog sadržaja, copyright.. BSA...

-tak da prije nego izvadiš značku inspektora, malo razmisli, .. ovo je ipak hr, ne ostale države.

 

-inspektorat-mingo-porezna.. već duže vrijeme nema kontrole kao nekad, pogotovo za soft, ulaskom u eu + izlaskom win10 i upgrade licence sa starijih win7-8, uz pandemije, iseljavanje, par godina prekida i sad više nema ljudi, nema djelatnika, nema nikog na natječaju za posao.. (usput, jedan inspektor prošlo proljeće u mirovini, u ljeto ponovo zaposlen na pola radnog vremena, dobio za pomoćnika nekog sikha.. ne zna jezik.. tužno-smiješno.. + štrajkovi..). .. no recimo da posljednjih 5 god nema kontrole-kazne.. i ljudi se opuste, .. a kazne su visoke, daleko više od cijene za miran san + kad se krše te sitne kazne, sitnice, tad je firma u ozbiljnijim problemima tj ili ukradi milijune ili ne kradi.. kokošarenje nema smisla dok je kazna ista-slična..

-sav ostali soft, osim ms win i mso je višestruko skuplji, adobe paketi, autodeskov-acad, .. licence su tad važne, pa i uvjet za poslovanje, sklapanje ugovora, odgovornost.. dok u video-audio industriji nema smisla da oni koji žive od autorskih prava kao filmaši-glazbenici krše isti zakon piraterijom.. pa oni ne koriste pirat-crack-itd.. soft.. itd.

 

-točno, kupac, nema nikakvu obavezu ni mogućnost provjeravati trgovca, nikoga, ne može npr legitimirati osobu na cesti.. to može policija, tj nadležne institucije, građanin može (često i mora) prijaviti i sl. i to je to..

-dali je trgovac legalan-legitiman, plaća li poreze, ima li ugovor s ms-om o distribuciji.. to kupac ne zna niti može znati, no tome služe atesti-certifikati, javne objave u medijima pa tad neki telekom na tv-u reklamira kako je sklopio ugovor za svoje korisnike kojima recimo beslpatno u paketu daje recimo filmove ili glazbu.. to tad vidimo na medijima, ne možemo provjeravati, za to postoje nadležni kao i vlansik koji štiti svoj interes.. pa kad vlasnik prijavi imaš akcije eu policija više država kao italije u slučaju recimo pirat tv stanica ili dilanja droge..

-sve firme, trgovine u hr moraju biti registrirane u registar trgovina-firmi, provjerljivo, podatci su javni, npr sjedište, time jurisdikcija, jamstva-reklamacije itd.. za one izvan hr građanin nema baš ništa za provjeru, tj vjerojanto i ostali građani kao francuzi-talijani.. imaju nešto slično u svojoj državi.. no mi to ne znamo kao i problem recimo jezika, pa ..

 

-kao primjer-igrokaz.. 'ja' ću sad biti 'trgovac', ti-kupac.. i ja ti prodam bilo što, neki auto koji vidiš na parkingu, rimsku baziliku, apartman na moru, .. ili sladoled, ili soft.licencu..

-ovisno o vrijednosti posla, riziku, kazni, porezu.. kupac mora provjeriti točnost, vlasništvo, zalog na nekretnini, prijenos.. mora, neznanje nije opravdanje, mada može biti i prevaren, naivan, glup.. može kupiti lažno zlato, rudnik dijamanata, bilo što.. pa i soft licencu.

 

-što je kupnjom soft licence kupac kupio-platio i dobio? dobio je key, za aktivaciju.. pošto je danas sve online, ms-server, kao i uvjet za korištenje win10 osa, aktivacija se obavlja internetom, upišeš broj, verificira se i aktivira ili odbije..

-primijeti da u posljednjem primjeru nema takve aktivacije, nego je telefonska.. pitaj se zašto ili se ne pitaj.. :)

-tko može znati dali je neki soft key važeći-valjan, legitiman? tko može znati imaš li važeću-valjanu licencu za korištenje? .. može vlasnik softwarea, u ovom slučaju ms, nitko drugi, ne policija, država, trgovac, nego vlasnik i bsa koji zastupa vlansika dok su svi podatci u njihovoj bazi, partnera, kupaca, aktiviranih keyeva itd.. 

-primjer, kupiš key.. i aktiviraš, .. što će se dogoditi ako ponovo na drugom računalu želiš aktivirati isti key? .. pomaže li ti račun ili to što si ti inspektor (bio) u bih? pazi, to je pravi key, pravi račun, original, nije fejk.. no radi samo za jedno računalo, jednu aktivaciju, tj ovisi o tipu licence, retali-kranji kupac, jednokratno .. ili za firme, volumsko-vlk itd..

-drugi primjer, firma, kupi u trgovini licencu za mso home.. to je original račun-key, radi, no home licenca ne dozvoljava korištenje za komercijalu, firme, isključivo za kućne korisnike, kao što je student licenca za studente, tj to je kao da ti ja dam-posudim svoju vozačku ili osobnu, .. ne vrijedi za druge, mada je original.. itd.

-dok nema kršenaj kaznenog zakona, nešto iz domene piraterije (distribucija, hack-crack, pedofilija-terorizam..) je sve odnos dvaju stranaka, vlasnik-korisnik, tj ako postoji spor, privatna tužba.. no kad je nešto iz KZa, tad je po sili zakona + mala osoba, kupac-potrošač, građanin.. nije firma, dok se za firmu osnose dodatni zakoni za poslovanje, kao porezna.. i u pravilu sve što se po medijima vidjelo desetljećima unazad za kazne-primjere je upravo to, po kršenju kz-a tj piraterija ili porezni prekršaji, ne korištenje softa jer samo korištenje nije stvar zakona ili kažnjivosti.. koristiti možeš sve, konzumirati.. baš sve, npr radio-tv program, svugdje u svijetu unutar zamp sustava a to je cca 197 zemalja.. no konzumirati-koristiti ne uključuje distribuirati, crackati i sl. .. tad je to kršenje zakona o autorskim pravima, ne kazna zbog korištenja softa bez licence.. tj kazna po toj osonovi ne posotoji .. osim par primjera koji služe upravo kao primjeri tj privatne tužbe ms-a prema nekim kompanijama-korisnicima.. praktički ne posotoji, korištenje nije stvar tih zakona, distribucija-piraterija je nešto drugo, dok je porezna nešto treće i zakoni po kojima u nekoj zemlji moraš poslovati kao R1 i fiskalizacija za račun u maloprodaji.. a to nema veze s tvojim zakonom ili iskustvom. (ili se prisjetimo vica o muji kad vozi londonom.. svi po pogrešnoj strani..) :)

-ja ti mogu sad u 'wordu' natipkati nešto kao račun, licencu, komad papira, čak i neki pečat.. i može izgledati kao 'pravi' tj ne postoji pravi ili lažni komad papira, no postoji knjigovodstvo, zakoni, kontrola.. znaš u čemu je problem u ovom primjeru? .. to što je to tad samo komad papira, koji čak nemaš tj online.. pa si ga možeš jednako sam isprintati + šećer na kraju, možeš bez plaćanja .. jer je to komad papira. .. da bi bio dokument mora postojati nešto drugo + odgovornost + provjerljivost .. za diplomu, atest, dozvolu.. za sve postoji provjerljivost. Odnosno, bi li se ti kao bivši inspektor u takvoj kontroli zadovoljio takvim komadom papira? .. pa čak i da ti kažem da sam ga bacio, jer ga ne moram čuvati i nikome dokazivati.. no firma mora, mora imati poslovne knjige +10god za obične troškove, za trajno beskonačno, čak i nakon zatvaranja-likvidacije, kad je te papire potrebno predati poreznoj upravi i to se čuva trajno.. pogodi zašto..

 

-soft se ne krade, nije to auto, novac, stvar, materijlano dobro, nego intelektualno-vlasništvo-copyright .. i to se koristi-konzumira, kao pravo, ne kao potrošni materijal ostale robe, no koristiti možeš samo u skladu sa zakonom tj licencom, ne protivno, tad je licenca nevažeća, kao što ti nije važeća B-kategorija za C-D.. ili moja vozačka za tebe... i naravno da vozačka, bilo koji dokument (dokument nije samo komad papira) mora biti izdan od nadležne-ovlaštene osobe da bi bio važeći, izdan od neovlaštene osobe je nevažeći, nemaš..

-licenca nije stvar-roba-materijalno, nego dokument-pravno.. tj to je samo dozvola uz uvjete i lako je izgubiti pravo, prekršiti ga itd.. i tad je nevažeća + da bi uopće bila važeća mora biti izdana od ovlaštene osobe.

 

-što imamo u ovom primjeru, imamo neku firmu u uk... mi smo hr, eu, brexit? .. što znamo o slučaju mamić? maminjo, rođen u hr-bjelovaru, dobio državljanstvo bih i pobjegao, .. jurisdikcija? odnosno, pitaj se zašto nema takve firme u hr ili barem u eu, koja bi bila pod jurisdikcijom ili barem u dosegu.. ovako je to 'maminjo'.. ista stvar.

-jedini dokaz da je kompanija neki ms-partner.. no to ne znači da nam je ta kompanija nešto pravno prodala, prenjela pravo.. tj možemo to vjerovati, misliti.. no provjeriti ne možemo.

-za dozvole, licence.. ti moraš imati dokaz da je valjana, kao vozač imaš i osobnu, možeš na policiji dokazati-provjeriti, možeš na egrađani ako imaš pristup.. za ovo ne možeš. itd.

 

-tj može se.. ms ima svoju stranicu-soft za verifikaciju keya (koja ti i kaže koji je to tip licence, za win-office-ostalo, količinska-terminska-jednokratna itd..) no pojednostavljeno to ide ovako,..

-kupiš key, platiš, tad dobiješ na email poruku-key.. tek tad ga možeš provjeriti ili koristiti.. ne prije kupnje-plaćanja.

-tad su dvije moguće situacije, npr za office.. instaliraš željeni office paket, npr 2019-pro-hr.. i uneseš key u odgovarajuće mjesto, za aktivaciju.. koja bi da je uredna prošla, no u ovom primjeru je navedeno, telefonska (s razlogom).. tj znači da takva normalna-online neće proći.. s razlogom. :)

.. tj ili je key prihvaćen online ili odbijen.. nema treće mogućnsti.

-ako je prihvaćen, to je to, radi.. i nikakav dodatni dokaz nam ne treba, jer jedini ms na svijetu zna kome je što prodao i pod kojim uvjetima, pri čemu meni recimo djedmraz može pokloniti key, može osobno billygates.. tj način na koji ja dođem do keya je nevažan, čak ako imam sreće mogu ga slučajno pogoditi tipkajući 25 znakova.. no to je teže nego eurojackpot čisto permutacijama..

-za firme, moraš imati račun, r1.. zbog porezne, ne zbog ms-a, dok ako je nešto iz klase piraterije tad i carinska dođe s malo većom kaznom koja recimo da nema veze s ovom kupnjom-korištenjem softa ili računala, sasvim druga osonova, zakon i kazna.

 

-znaš li zašto ujkosem (usa+uk) drže sjedište nekih poslova u irelandiji? .. jer ne žele na usa+uk teritoriju, jednako tako imaju guantanamo kojeg je obama obećao zatvoriti.. a mi imamo maminja koji je izvan dosega hr pravosuđa dok se turudić prošlih dana spominjao.. itd. .. pa malo razmisli kad iskočiš sa značkom, znanjem, što je pravno, što je ok, što je unutar koje granice važaće ili kako već..

 

-ms-win? od 10-novije .. ne trebaš nikakvu licencu-key.. radi, ne traži kao preduvjet za download, install, korištenje, radi.. probaj npr win7-8, probaj office, primjeti razliku.. pri tome ms soft internetom možemo skinuti sasvim legalno, iz legitimnog izvora tj ms-a, dok za sve ostalo tad nema smisla, tj moguće kazneno djelo (torrent-distribucija) ili malware rizik..

 

-znaš li što je licenca, za ms je to EULA, + za svaku državu-regiju zasebno, pa tako njemačka+austrija imaju ugovoreno pravo prijenosa oem vlasništva prodajom računala.. mi-ostali ne..

-evo ti primjer što je licenca, 7z, free soft, no licenca je licenca.. i imaš je, moraš imati, moraš poštivati, sve suprotno tim uvjetima je kršenje zakona, autorski-copyright... mada je besplatan. Možeš ga čak prodavati trećoj strani, tj ova licenca ti sve dozvoljava, no i dalje je ne smiješ kršiti, npr izbaciti naziv autora ili RAR ograničenje.. ok? jasnije što je licenca?

 

-uz kupnju online.. kao potrošači unutar eu, imamo pravo povrata 14 dana.. no to se kao izuzetak, ne odonosi na neke robe-proizvode-usluge.. koje su tad jasno navedene, izuzete.. npr karte za koncert ili soft licence.

-time se eliminira kupnja, aktivacija i povrat u tom roku, tj mada su pred zakonom sve robe (ili ljudi) jednake, nisu, izuzetci i dodatna pravila tj često nije dovoljno čitati samo jedan zakon (knjigu-izvor) nego više njih, kao zakon o zaštiti potrošača koji se odnosi na male-kranje kupce, osobno korištenje, ne za firme .. a ovdje se govori o firmi i R1 računu..

 

itd itd...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Gdje kupujete Win+Office?
ihush kaže...
-firme, ne kupuju u maloprodaji, ne kupuju za gotovinu, nego isključivo preko žiro-računa, firme moraju kupovati-plaćati preko žiro-računa svu trajnu imovinu.. odnosno posotji izuzetak, dio za gotovinsko plaćanje koji se dodatno kontrolira.. u hr, izdani račun na firmu, mora imati podatke firme, to je obrazac-naziv računa R1, raspitaj se malo.. tad su na tom računu podatci firme, oib-mb.. tad se takav račun može knjižiti u troškove, porez-predporez itd..

 Račun koji sadrži VAT id je jednako važeći kao i R1 izdan unutar RH. Svako knjigovodstvo će ti to potvrditi. Mogao bi naučiti neke osnovne stvari kad već imaš toliku potrebu docirati. Ovako samo sereš pizdarije, odnosno lažeš.

 

ihush kaže...
-inspektorat-mingo-porezna.. već duže vrijeme nema kontrole kao nekad, pogotovo za soft, ulaskom u eu + izlaskom win10 i upgrade licence sa starijih win7-8, uz pandemije, iseljavanje, par godina prekida i sad više nema ljudi, nema djelatnika, nema nikog na natječaju za posao.. (usput, jedan inspektor prošlo proljeće u mirovini, u ljeto ponovo zaposlen na pola radnog vremena, dobio za pomoćnika nekog sikha.. ne zna jezik.. tužno-smiješno.. + štrajkovi..). .. no recimo da posljednjih 5 god nema kontrole-kazne.. i ljudi se opuste, .. a kazne su visoke, daleko više od cijene za miran san + kad se krše te sitne kazne, sitnice, tad je firma u ozbiljnijim problemima tj ili ukradi milijune ili ne kradi.. kokošarenje nema smisla dok je kazna ista-slična..

-sav ostali soft, osim ms win i mso je višestruko skuplji, adobe paketi, autodeskov-acad, .. licence su tad važne, pa i uvjet za poslovanje, sklapanje ugovora, odgovornost.. dok u video-audio industriji nema smisla da oni koji žive od autorskih prava kao filmaši-glazbenici krše isti zakon piraterijom.. pa oni ne koriste pirat-crack-itd.. soft.. itd.

Kakve veze ima broj inspektora s bilo čime? Nema nikakvih ilegalnih radnji, sve je lege artis.

 

ihush kaže...
-što je kupnjom soft licence kupac kupio-platio i dobio? dobio je key, za aktivaciju.. pošto je danas sve online, ms-server, kao i uvjet za korištenje win10 osa, aktivacija se obavlja internetom, upišeš broj, verificira se i aktivira ili odbije..

-primijeti da u posljednjem primjeru nema takve aktivacije, nego je telefonska.. pitaj se zašto ili se ne pitaj.. :)

Opet lažeš. Kupac bira kakva aktivaciju mu odgovara. Aktivacija putem interneta je najčešća i funkcionira upravo onako kako i treba funkcionirati. Btw, koji ti je motiv za tolike laži?

 

ihush kaže...
 
-drugi primjer, firma, kupi u trgovini licencu za mso home.. to je original račun-key, radi, no home licenca ne dozvoljava korištenje za komercijalu, firme, isključivo za kućne korisnike

Opet lažeš. "Home" ne znači da ne smiješ koristiti tu verziju Windowsa uz poslovne svrhe, jer možeš. Ako si ju kupio na firmu, imaš ju pravo koristiti u poslovne svrhe. Razlika između Home i Professional verzije je u funkcionalnosti, a ne u tome gdje smiješ koju verziju koristiti . Drugim riječima, Professional sve što i Home verzija, ali uz dodatne stvari koje obično poslovni korisnici trebaju. To su stvari poput Remote Desktop Connectiona, Hyper-V, Bitlockera itd...

 

Iznosiš notorne gluposti.

 

Ali opet, ovi koji nisu u stanju to vidjeti valjda ni ne zaslužuju drugo nego da plate vlastitu glupost.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2024 15:21 (neutrino).
15 godina
offline
Re: Gdje kupujete Win+Office?
neutrino kaže...
..

 

ihush kaže...
 
-drugi primjer, firma, kupi u trgovini licencu za mso home.. to je original račun-key, radi, no home licenca ne dozvoljava korištenje za komercijalu, firme, isključivo za kućne korisnike

Opet lažeš. "Home" ne znači da ne smiješ koristiti tu verziju Windowsa uz poslovne svrhe, jer možeš. Ako si ju kupio na firmu, imaš ju pravo koristiti u poslovne svrhe. ..

 -gle, kranje si glup.. nauči prvo čitati, zatim se informiraj, ponekad je dovoljno jedno slovo razlike.. i pazi, kad nekom kažeš da laže.

-vidi što piše, uz home, piše mso, ms-office, .. znaš dalje?

-obrnuto, ako negdje vidiš da to pišem za ms-win? .. win može, home-pro, jer to kaže ms.

 

-zatim o poslovanju i računima kao R1.. i ono što dobiješ u online kupnji, webshop, koji ti ne nudi upis tih podataka kao matični broj.. time nemaš mogućnost dobiti r1 s potrebnim podatcima za firmu, jer govori se o kupnji za firmu, ne za kućne juzere kad to sve nije potrebno, bitno.. itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2024 16:12 (ihush).
14 godina
offline
Re: Gdje kupujete Win+Office?
ihush kaže...
neutrino kaže...
..

 

ihush kaže...
 
-drugi primjer, firma, kupi u trgovini licencu za mso home.. to je original račun-key, radi, no home licenca ne dozvoljava korištenje za komercijalu, firme, isključivo za kućne korisnike

Opet lažeš. "Home" ne znači da ne smiješ koristiti tu verziju Windowsa uz poslovne svrhe, jer možeš. Ako si ju kupio na firmu, imaš ju pravo koristiti u poslovne svrhe. ..

 -gle, kranje si glup.. nauči prvo čitati, zatim se informiraj, ponekad je dovoljno jedno slovo razlike.. i pazi, kad nekom kažeš da laže.

-vidi što piše, uz home, piše mso, ms-office, .. znaš dalje?

-obrnuto, ako negdje vidiš da to pišem za ms-win? .. win može, home-pro, jer to kaže ms.

Sve što si nadrobio je laž.

Ne postoji pravna prepreka za korištenje Windows Home verzije u komercijalne svrhe ukoliko je licenca kupljena na tvrtku. NE POSTOJI!!!

 

Evo još jednom: LAŽEŠ!

15 godina
offline
Re: Gdje kupujete Win+Office?
neutrino kaže...
..

Ne postoji pravna prepreka za korištenje Windows Home verzije u komercijalne svrhe ukoliko je licenca kupljena na tvrtku. NE POSTOJI!!!

 

Evo još jednom: LAŽEŠ!

-opet, blesav si ili što? .. znaš čitati? znaš li što znače riječi-slova kao windows a što znači riječ office?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Gdje kupujete Win+Office?

Uvjeti korištenja Microsoftovih proizvoda obično precizno definiraju kako se softver smije koristiti, uključujući i ograničenja u komercijalnoj upotrebi. Windows Home verzija nije namijenjena za komercijalnu upotrebu već je više usmjerena na individualne korisnike ili manje organizacije, a za komercijalne svrhe preporučuje se Windows Pro ili Enterprise verzije koje su dizajnirane s naprednijim značajkama i mogućnostima upravljanja što ih čini prikladnijima za poslovne okoline.

Have you tried turning it off and on again?
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Gdje kupujete Win+Office?
Ivan M. kaže...

Uvjeti korištenja Microsoftovih proizvoda obično precizno definiraju kako se softver smije koristiti, uključujući i ograničenja u komercijalnoj upotrebi. Windows Home verzija nije namijenjena za komercijalnu upotrebu već je više usmjerena na individualne korisnike ili manje organizacije, a za komercijalne svrhe preporučuje se Windows Pro ili Enterprise verzije koje su dizajnirane s naprednijim značajkama i mogućnostima upravljanja što ih čini prikladnijima za poslovne okoline.

 -točno, preporučuje se.. ali može i home, tj win licenca, eula, ms kao vlasnik, dozvoljava.. to nije pitanje-problem.. .mada ga tako gore pogrešno predstavlja, jer se tu ne govori o win, nego o office paketu..

-office paket, home, student, pro ili biz, .. se ne može koristiti izvan licence, nedozvoljeno, home ne može za komercijalu. (točka).. a još samo onom gore to treba ući u glavu, pitanje samo kojim putem.. :)

 

konkretno pirmjer: boldano.. za home-stud licencu, piše..

  • Jednokratna kupnja za 1 PC ili Mac

  • Klasične 2021 verzije programa Word, Excel i PowerPoint

  • Microsoftova podrška obuhvaćena je bez nadoplate tijekom razdoblja od prvih 60 dana

  • Kompatibilno sa sustavom Windows 11, Windows 10 ili macOS*

  • Nekomercijalna upotreba

  • Radi uz platformu Microsoft Teams



C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2024 16:40 (ihush).
16 godina
moderator
offline
Re: Gdje kupujete Win+Office?
ihush kaže...

konkretno pirmjer: boldano.. za home-stud licencu, piše..

  • Jednokratna kupnja za 1 PC ili Mac

  • Klasične 2021 verzije programa Word, Excel i PowerPoint

  • Microsoftova podrška obuhvaćena je bez nadoplate tijekom razdoblja od prvih 60 dana

  • Kompatibilno sa sustavom Windows 11, Windows 10 ili macOS*

  • Nekomercijalna upotreba

  • Radi uz platformu Microsoft Teams



 

Kakve to ima veze s legalno-ilegalno? To što je legalno ili nije legalno određuje zakon, a ne trgovac. Ti možeš kupiti Lego kockice za djecu od 4-8 godina i slagati ih u staračkom domu, pa te neće nitko doći uhapsiti. Čak ni Microsoft nigdje ne kaže da je to ilegalno koristiti za komercijalnu upotrebu, to je tvoja interpretacija. Što ako ne radi "uz platformu Microsoft Teams"? Jesi li onda isto ilegalac ako si deinstalirao Teamse pošto jedna od natuknica i to spominje, a ti misliš da ove natuknice imaju zakonsku snagu?

Međusobnim ugovorima se mogu odrediti obveze ugovaratelja, ali samo ako su u skladu sa zakonima. Kao vlasnik kupljenog softvera možeš ga korisiti komercijalno, nekomercijalno ili samo izvjesiti serijski broj na vrata, to je tvoja stvar, ne može ti netko prodati kuću i uvjetovati da u njoj imaš samo do troje stanara, ili da je možeš koristiti samo "nekomercijalno", štogod bi to značilo, jer bi te značilo izvlaštivanje vlasnika od njegovog vlasničkog prava raspolaganja svojim vlasništvom.

 

Osim toga previše se žestite oko trivijalnosti. 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2024 18:29 (Drago).
15 godina
offline
Re: Gdje kupujete Win+Office?
Drago kaže...
ihush kaže...

konkretno pirmjer: boldano.. za home-stud licencu, piše..

  • Jednokratna kupnja za 1 PC ili Mac

  • Klasične 2021 verzije programa Word, Excel i PowerPoint

  • Microsoftova podrška obuhvaćena je bez nadoplate tijekom razdoblja od prvih 60 dana

  • Kompatibilno sa sustavom Windows 11, Windows 10 ili macOS*

  • Nekomercijalna upotreba

  • Radi uz platformu Microsoft Teams



 

Kakve to ima veze s legalno-ilegalno? To što je legalno ili nije legalno određuje zakon, a ne trgovac. Ti možeš kupiti Lego kockice za djecu od 4-8 godina i slagati ih u staračkom domu, pa te neće nitko doći uhapsiti. Čak ni Microsoft nigdje ne kaže da je to ilegalno koristiti za komercijalnu upotrebu, to je tvoja interpretacija. Što ako ne radi "uz platformu Microsoft Teams"? Jesi li onda isto ilegalac ako si deinstalirao Teamse pošto jedna od natuknica i to spominje, a ti misliš da ove natuknice imaju zakonsku snagu?

Međusobnim ugovorima se mogu odrediti obveze ugovaratelja, ali samo ako su u skladu sa zakonima. Kao vlasnik kupljenog softvera možeš ga korisiti komercijalno, nekomercijalno ili samo izvjesiti serijski broj na vrata, to je tvoja stvar, ne može ti netko prodati kuću i uvjetovati da u njoj imaš samo do troje stanara, ili da je možeš koristiti samo "nekomercijalno", štogod bi to značilo, jer bi te značilo izvlaštivanje vlasnika od njegovog vlasničkog prava raspolaganja svojim vlasništvom.

 

Osim toga previše se žestite oko trivijalnosti. 

 -tko kaže da je nešto ilegalno? ti znaš značenje riječi, kao i legalnost.. pa ili pročitaj ili odskakući .. :) odnosno, ili si forumaš ili mod..

 

-imaš citat, home office nije za komercijalnu upotrebu, imaš s tim problem tumačenja? ili razmisli zašto je naziv paketa-licence npr home ili home-student, dok postoji i home-biz ili biz ili pro.. i to govorim za ms-office, ne za os-win, ok?

-korištenje bez valjane-važeće licence u komercijali nije stvar legalnosti, jer država-zakon ne određuje soft pravila korištenja, to određuje vlasnik s korisnikom tj ms kroz eula-u, ok? .. a u slučaju spora, tad .. itd.

-piraterija je nešto drugo, tj sve moguće kazne koje su prije bile po medijima, su isključivo bile za 'pirateriju' ne za korištenje s ili bez licence, nego distribucija, hack-crack.. kršenje copyrighta, autorskog-vlasničkog prava, po sili zakona, .. dok je ovo samo privatni odnos i privatna tužba, kojih ekšli nema osim par izuzetaka kao primjer u povijesti... no firme ne koriste bez odgovarajuće licence, bsa i ostali se za to pobrinu .. zar ne?

 

-kao btw, opet, znam da znaš, da nisi pao s kruške, da nisi površan.. no gle, pišeš gore u citiranom, ''kao vlasnik kupljenog softwarea..''... pri čemu si svjetan da plaćanjem licence nisi postao vlasnik kao za ostale robe, nego samo dobio pravo korištenja pod uvjetima licence tj eule, odnosno da ako prekršiš te uvjete gubiš licencu.. pri čemu je licenca pandan vozačkoj, ne posjedovanju automobila + govori se o kupnji za firmu, na za osobog korisnika iz klase 'potrošač' .. pri čemu je i ta riječ pravno opisana-jasna, tj barem ti možeš razlikovati pravnu terminologiju povezanih zakona.. no iz nekog razloga ne želiš, tj želiš me 'pričepiti', onako jer si ti .. što? padobranac koji spašava suborce ili mod? .. imaš argument? ako nemaš odskakući.. ili barem ozbiljnije piši, možeš i znaš. .. dok je ovo koliko ja vidim isključivo padobranski upad u spašavanju suborca, tužno.. no i to je normalno, zar ne? :) .. pa adio.. 

 

edit: .. a što se tiče ''nekomercijalnog'' korištenja, .. imaš u citatu link, ne moj text, ne moja interpertacija, nego ms-ova stranica.. i pročitaj što piše uz napomenu boldano ako ti je teško pronaći.. :) pa ako misliš da si u pravu, realno, da, možeš kupiti tu licencu, instalirati na poslovnom računalu, aktivirati, pri čemu ms-server-aktivator neće znati da je to firma nego će autorizirati i aktivirati office, da, možeš, no tad nemaš valjanu važeću licencu, a ako ne vjeruješ, novinar si, imaš telefon, nazovi ms ili bsa i pitaj.. to je čak dio tvog posla, odnosno barem informirati se + ne iznositi ono što se 'može' i ono što su pravila, zakoni, tj i zakone se može ili 'može' kršiti, no nije uputno govoriti o tome da se to može u stilu da je to ok, pri čemu imaš i dodatnu odgovornost kao bug-novinar, ne kao anonimni forumaš koji može trkeljati svašta.. pa i tad moderatori moraju moderirati, tj ukloniti sadržaj koji je u suprotnosti sa zakonom i pravilima igre...

 

.. kao što će vjerojatno i ovaj post uskoro nestati uz mnoge druge, .. novinarstvo? interpertacije? može komercijalno? .. svašta-ništa.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2024 21:45 (ihush).
16 godina
moderator
offline
Re: Gdje kupujete Win+Office?
ihush kaže...

 -tko kaže da je nešto ilegalno? ti znaš značenje riječi, kao i legalnost.. pa ili pročitaj ili odskakući .. :) odnosno, ili si forumaš ili mod..

 

-imaš citat, home office nije za komercijalnu upotrebu, imaš s tim problem tumačenja? ili razmisli zašto je naziv paketa-licence npr home ili home-student, dok postoji i home-biz ili biz ili pro.. i to govorim za ms-office, ne za os-win, ok?

-korištenje bez valjane-važeće licence u komercijali nije stvar legalnosti, jer država-zakon ne određuje soft pravila korištenja, to određuje vlasnik s korisnikom tj ms kroz eula-u, ok? .. a u slučaju spora, tad .. itd.

-piraterija je nešto drugo, tj sve moguće kazne koje su prije bile po medijima, su isključivo bile za 'pirateriju' ne za korištenje s ili bez licence, nego distribucija, hack-crack.. kršenje copyrighta, autorskog-vlasničkog prava, po sili zakona, .. dok je ovo samo privatni odnos i privatna tužba, kojih ekšli nema osim par izuzetaka kao primjer u povijesti... no firme ne koriste bez odgovarajuće licence, bsa i ostali se za to pobrinu .. zar ne?

 

-kao btw, opet, znam da znaš, da nisi pao s kruške, da nisi površan.. no gle, pišeš gore u citiranom, ''kao vlasnik kupljenog softwarea..''... pri čemu si svjetan da plaćanjem licence nisi postao vlasnik kao za ostale robe, nego samo dobio pravo korištenja pod uvjetima licence tj eule, odnosno da ako prekršiš te uvjete gubiš licencu.. pri čemu je licenca pandan vozačkoj, ne posjedovanju automobila + govori se o kupnji za firmu, na za osobog korisnika iz klase 'potrošač' .. pri čemu je i ta riječ pravno opisana-jasna, tj barem ti možeš razlikovati pravnu terminologiju povezanih zakona.. no iz nekog razloga ne želiš, tj želiš me 'pričepiti', onako jer si ti .. što? padobranac koji spašava suborce ili mod? .. imaš argument? ako nemaš odskakući.. ili barem ozbiljnije piši, možeš i znaš. .. dok je ovo koliko ja vidim isključivo padobranski upad u spašavanju suborca, tužno.. no i to je normalno, zar ne? :) .. pa adio.. 

 

edit: .. a što se tiče ''nekomercijalnog'' korištenja, .. imaš u citatu link, ne moj text, ne moja interpertacija, nego ms-ova stranica.. i pročitaj što piše uz napomenu boldano ako ti je teško pronaći.. :) pa ako misliš da si u pravu, realno, da, možeš kupiti tu licencu, instalirati na poslovnom računalu, aktivirati, pri čemu ms-server-aktivator neće znati da je to firma nego će autorizirati i aktivirati office, da, možeš, no tad nemaš valjanu važeću licencu, a ako ne vjeruješ, novinar si, imaš telefon, nazovi ms ili bsa i pitaj.. to je čak dio tvog posla, odnosno barem informirati se + ne iznositi ono što se 'može' i ono što su pravila, zakoni, tj i zakone se može ili 'može' kršiti, no nije uputno govoriti o tome da se to može u stilu da je to ok, pri čemu imaš i dodatnu odgovornost kao bug-novinar, ne kao anonimni forumaš koji može trkeljati svašta.. pa i tad moderatori moraju moderirati, tj ukloniti sadržaj koji je u suprotnosti sa zakonom i pravilima igre...

 

.. kao što će vjerojatno i ovaj post uskoro nestati uz mnoge druge, .. novinarstvo? interpertacije? može komercijalno? .. svašta-ništa.

 

Nepotrebno si bezobrazan, i bez razloga jer ti nisam dao nikakav povod da budeš bezobrazan, a da ti odgovorim na pitanje - i mod sam i forumaš, jedno ne isključuje drugo, niti me ti možeš tjerati s mog vlastitog foruma.  

 

 

Da se vratimo na bitno: 

ti i dalje ne razumiješ koncept legalnog i nelegalnog, pa nastavljaš u istom stilu i sada spominješ studentsku licencu. Ti možeš koristiti kupljenu studentsku licencu za bilo šta - pisanje diplomskog u tvojoj 70-toj godini ili koliko već imaš, ili za pisanje poslovnog dopisa. Samo što se u pravilu studentska licenca prodaje đacima/studentima. I to je kraj priče o studentskoj licenci. 

 

Bez veze vrijeđaš i divljaš: doslovce ne postoji niti jedan slučaj ne u Hrvatskoj, nego u svijetu da je netko odgovarao jer je koristio Office Home na poslu (ili doma, ali odgovorio na poslovni mail s Home Windowsa ili pripremio prezerntaciju za posao na Win Home) niti postoji zakon na ovome svijetu vjerojatno, a u Hrvatskoj sigurno ne, koji te može kazniti zbog toga što koristiš Windows Home "za komercijalnu djelatnost". 

 

Dakle, ili nađi primjer presude ili barem nekog zakona u nas koji će te zbog toga kazniti da bi ovo tvoje histeriziranje imalo ikakav smisao.

 

This space for rent!
15 godina
offline
Re: Gdje kupujete Win+Office?

-ne, ne tjeram te, nego je pitanje nastupaš li kao mod ili forumaš, kriterij, posljedice i sl.

-opet, legalnost-ilegalnost? može citat? koliko vidim, ti uvodiš te riječi-termine, ne ja pa onak ili citat-argument, ono što mi imputiraš pa bi ja kao trebao obraniti.. ili već ti je odgovoreno u prethodnom postu, mada je ponavljanje majka mudrosti.. :)

-odnosno, možemo reći da si i ti bezobrazan, jer ignoriraš citat, sadržaj, copy-paste ms stranice, nekomercijalno.. ignoriraš činjenicu, ignoriraš link, koji konkretno demantira tvoju (recimo ako je) tvrdnju o komercijalno-nekomercijalnim upotrebama office paketa-licence.. tj ili je ili nije za komercijalno, pri čemu ti kažeš da je, može se, .. može se svašta, no možeš i pročitati uvjete i ono što ms navodi za home licencu, dok nasuprot tome u biz licenci tog ograničenja nema, skuplje + outlook kao dio paketa, ..  bezobrazan, jer ti treba dokazivati već dokazano, link-copy, ne moje riječi nego ms-ove uvjete-ograničenja, ok?

.. ako mene pitaš, 'možeš'.. tj ako misliš da je moje 'odobrenje' relevantno, pa ja kao kažem, eto, možeš koristiti, 'ja sam rekao'.. i tad si miran.. no to što kažem nije pravilo nego je to tad glupost, nevažno, ne pita se mene i to može nije ono pravno dozvoljeno, eula-uvjeti. Firma bez valjane licence naprosto ne smije koristiti komercijalni software. (točka).. ne zato jer ja-ti-netko nešto kaže na nekom forumu.. ok?

 

-točno, ne postoji slučaj.. u svijetu, osim par primjera, jer naprosto je to tad stvar privatne tužbe vlasnika-ms s jedne strane i korisnika s druge.. i to kažem u postovima, no to ne znači da firma može bez valjane licence korisiti.. tj može i 'može' (dok ne može..). Uz to, kažem da su sve kazne koje su u tom kontekstu po medijima pa i bugu bile objavljivane, ekšli za druga-teža-kaznena djela, kao piraterija.. naprosto nema za korištenje bez valjane licence.. no to i dalje ne znači da firma smije-može.. odnosno, legalnost i pridržavanje zakona, pravila igre, tebi kao jednom od urednika nalažu da javno ne možeš lupetati takve izjave kao 'može'.. ili nije kažnjivo i sl.

-odnosno, tebi se kao i liku prije u postovima, recimo potkada greška-previd.. tj miješa ti se.. office i win, pa kažeš .. (citat)

, koji te može kazniti zbog toga što koristiš Windows Home "za komercijalnu djelatnost". 

... i ako ti opet nije jasno, win-os, može home, office ne, dok je dio biz officea npr outlook kojeg home-student licenca nema.. provjeri ako ne vjeruješ :) .. tj vjerojatno i sam znaš kako je ovaj primjer promašen, tj karikirano uvođenje nekog odgovora s kućnog računala, .. ne govori se o tome, nego o kupnji officea, o valjanosti licence, za firmu, što kod nas znači i R1 s podatcima firme, kako bi uredno moglo biti knjiženo u trošak, predporez i sl. .. dok maloprodaja i potrošač-kupac nije firma, nema r1 pravila, kranji mali korisnik, za osobnu ili nekomercijalnu upotrebu.. itd itd..

.. tj takav argument je iz klase malog perice, .. npr pitanje, možeš li voziti tuđi auto? .. odgovor je 'možeš' no pravno pitanje je smiješ li.. a to smiješ uz dozvolu vlasnika, kao i uz posjedovanje vozačke.. i poštivanje prometnih propisa, tj bilo što od tog i eto kazne, mada možeš proći bez da te policija zaustavi i kazni.. tj možeš i 'možeš' klasa argumenta, djetinjasto, kao da ne razumiješ razliku značenja riječi, .. što mi je teško povjerovati, prije neka namjera, razlog.. onako, da me pričepiš.. no moguće da se varam :) a tebi problem upada u pogrešnu bitku s nikakvim argumentom ili loše..

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice