Windows -vise problema sa starim Kompjutorom

poruka: 8
|
čitano: 2.948
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Windows -vise problema sa starim Kompjutorom

Izvinjavam se sto ne znam drugacije da napisem,( nazivi i neke rijeci su mi strane)a nisam ni znala na koju temu da stavim sve  ovo...molim za pomoc..

 

Dobila sam od kcerke komp,koji joj je pravio probleme,vise puta su rusili Windose  i ponovno istalirali...jednom je jedan dio mjenjan

mislim da se zove diskplate..i ne znam nista vise..o tome,uglavnom nije vise Windows XP..

Preuredili su  ga tako da evo 4 godine radi kod nas ( u medjuvremenu smo i kod  nas  rusili Windose)

Sada imamo muz i ja "turbo probleme s njim"..Komp nam sluzi kao hobi,ali nam je jako vazan,isto kao i TV...

 

Problemi su;

 

1.Sporo racunalo,sporo paljenje i krcanje koje traje pola a mozda i sat vremena..

 

2.Svaki dan se " objesi " makar jedan puta ,i pise mi  (Keine Rückmeldung) nema povratka prijave.(Jucer je bilo tako da nisam imala sanse da ga prisilno ugasim najmanje 40 a mozda i sat vremena..???(vec sam razmisljala da ga iz struje izcupam)????

 

3.Cesto mi dolazi prozorcic s natpisom "Nicht genügend Virtuelle Speicher"(danas su moje kcerke i zet, pregledali sve i ima dovoljno prostora ,nije u pitanju Spaicher) ??????Sta moze onda biti greska??

 

4.Gasenje kompjutora samo od sebe...bez razloga,prilikom citanja..?( danas nakon 10 minuta kada sam ga upalila ugasio se sam.?)

 

Kcerke su danas pobrisale  vise programa i neke druge stvari,i evo nike koristi ,ponovno isti problem...( mislim da je star 6 ili 7 godina) koristimo ga samo u privatnu svhu 4-6 sati na dan.

Nista posebno ne radimo na njemu osim citanja...i pisanja na Forumima..(stavljala sam slike? to je sve)i slanja e-mail...

Sta da uradimo? Novi da kupimo dolazi tek iduce godine u obzir..sada bi trebali ovo opraviti ,i koristiti se do cetvrtog mjesece..

 

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows -vise problema sa starim Kompjutorom
Katarina kaže...

 

Problemi su;

 

1.Sporo racunalo,sporo paljenje i krcanje koje traje pola a mozda i sat vremena..

 

2.Svaki dan se " objesi " makar jedan puta ,i pise mi  (Keine Rückmeldung) nema povratka prijave.(Jucer je bilo tako da nisam imala sanse da ga prisilno ugasim najmanje 40 a mozda i sat vremena..???(vec sam razmisljala da ga iz struje izcupam)????

 

3.Cesto mi dolazi prozorcic s natpisom "Nicht genügend Virtuelle Speicher"(danas su moje kcerke i zet, pregledali sve i ima dovoljno prostora ,nije u pitanju Spaicher) ??????Sta moze onda biti greska??

 

4.Gasenje kompjutora samo od sebe...bez razloga,prilikom citanja..?( danas nakon 10 minuta kada sam ga upalila ugasio se sam.?)

 

Kcerke su danas pobrisale  vise programa i neke druge stvari,i evo nike koristi ,ponovno isti problem...( mislim da je star 6 ili 7 godina) koristimo ga samo u privatnu svhu 4-6 sati na dan.

Nista posebno ne radimo na njemu osim citanja...i pisanja na Forumima..(stavljala sam slike? to je sve)i slanja e-mail...

Sta da uradimo? Novi da kupimo dolazi tek iduce godine u obzir..sada bi trebali ovo opraviti ,i koristiti se do cetvrtog mjesece..

 

 

 

1. To moze biti ako su windowsi 'stari' to jest dugo se koriste obicno dolazi do prilicnih usporenja, ima raznih programa

koje pomazu da se windowsi ponovno 'ubrzaju' ali ja ih nikad nisam koristio pa netko drugi mozda moze nesto preporucit

ali najefikasnije je najcesce ponovna instalacija windowsa

 

2. Racunalo se moze prisilno ugasiti tako da se tipka za paljenje/gasenje drzi stisnuta barem 4 sekunde, koji je tocno problem

zbog kojeg se blokira nazlost nije jasno

 

3. kod virtualne memorije se ne radi o fizickoj memoriji nego jednostavno operativni sustav podatke iz memorije koje se

ne koriste previse prebaci iz fizicke memorije na cvrsti disk (diskplate) da oslobodi mjesta u fizickoj memoriji, isto se

dogada ako se fizicka memorija napuni, jer visak se onda sprema u virtualnu memoriju.

kako se to namjesta imate na hrvatskom ovdje    (pod stavkom "Kako promijeniti veličinu stranične datoteke virtualne memorije"),

uglavnom bi bilo mozda najbolje namjestiti na 'Veličina upravljana sustavom'.

 

4. Ovo je vec ozbiljniji problem jer upucuje gotovo sigurno na probleme s napajanjem kompjutera, pogotovo zato jer je racunalo

staro 6 do 7 godina, napajanja kroz svoj zivotni vijek dosta gube na snazi pogotovo nekvalitetna, cesto odu i elektrolitski kondenzatori

jer oni jeftiniji imaju dosta kratak vijek trajanja...

 

 

Bili ste mozda mogli rec koji su windowsi ako nisu XP?

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2009 19:07 (drnde).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows -vise problema sa starim Kompjutorom
drnde kaže... 

1. To moze biti ako su windowsi 'stari' to jest dugo se koriste obicno dolazi do prilicnih usporenja, ima raznih programa

koje pomazu da se windowsi ponovno 'ubrzaju' ali ja ih nikad nisam koristio pa netko drugi mozda moze nesto preporucit

ali najefikasnije je najcesce ponovna instalacija windowsa

 

2. Racunalo se moze prisilno ugasiti tako da se tipka za paljenje/gasenje drzi stisnuta barem 4 sekunde, koji je tocno problem

zbog kojeg se blokira nazlost nije jasno

 

3. kod virtualne memorije se ne radi o fizickoj memoriji nego jednostavno operativni sustav podatke iz memorije koje se

ne koriste previse prebaci iz fizicke memorije na cvrsti disk (diskplate) da oslobodi mjesta u fizickoj memoriji, isto se

dogada ako se fizicka memorija napuni, jer visak se onda sprema u virtualnu memoriju.

kako se to namjesta imate na hrvatskom ovdje    (pod stavkom "Kako promijeniti veličinu stranične datoteke virtualne memorije"),

uglavnom bi bilo mozda najbolje namjestiti na 'Veličina upravljana sustavom'.

 

4. Ovo je vec ozbiljniji problem jer upucuje gotovo sigurno na probleme s napajanjem kompjutera, pogotovo zato jer je racunalo

staro 6 do 7 godina, napajanja kroz svoj zivotni vijek dosta gube na snazi pogotovo nekvalitetna, cesto odu i elektrolitski kondenzatori

jer oni jeftiniji imaju dosta kratak vijek trajanja...

 

 

Bili ste mozda mogli rec koji su windowsi ako nisu XP?

Hvala vam Drnde...ovo cu kopirati i poslati mojima...Nemam pojma  koji su windowsi,mogu da pitm da provjerim,ako znaju...Ja sam za takve stvari "o",nista ne razumijem,znam da su nesto pricali o 2000 i nesto o 98,95...tako da je to za mene spansko selo...

 

Uglavnom vam se mnogo zahvaljujem...pogotovo za ovo.. kako promjeniti memorije..

14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows -vise problema sa starim Kompjutorom
drnde kaže...

 

 

Bili ste mozda mogli rec koji su windowsi ako nisu XP?

Evo pitala sam,i nisu promljenjeni ..ostalo je Windows XP.

jer nije islo kako su zamislili,pa su morali kupiti nesto orginal..i tako je ostao XP...( nesporazum ,jer je svatko na svoj nacin opravljao)

 

Ipak smo odlucili,da rusimo jos jednom sve, jer stvarno pravi velike  probleme.

 

Jos jednom hvala vam Drnde..

14 godina
neaktivan
offline
Windows -vise problema sa starim Kompjutorom

Gospođo, osim ako ne mislite potrošiti novac na kupnju novog računala, za vas je jedino rješenje promijeniti operativni sustav. Umjesto Windowsa instalirajte Puppy Linux (www.puppylinux.org). To je Linux distribucija namijenjena starijim i slabijim računalima.

Ja imam laptop na kojemu je prije bio Windows XP. Sustav se dizao i do 5-8 minuta. Već dvije godine na istom laptopu imam instaliran Puppy Linux, sustav se diže u 30-tak sekundi i prezadovoljan sam, ne pada mi napamet povratak na Windowse.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows -vise problema sa starim Kompjutorom
HomoScepticus kaže...

Gospođo, osim ako ne mislite potrošiti novac na kupnju novog računala, za vas je jedino rješenje promijeniti operativni sustav. Umjesto Windowsa instalirajte Puppy Linux (www.puppylinux.org). To je Linux distribucija namijenjena starijim i slabijim računalima.

Ja imam laptop na kojemu je prije bio Windows XP. Sustav se dizao i do 5-8 minuta. Već dvije godine na istom laptopu imam instaliran Puppy Linux, sustav se diže u 30-tak sekundi i prezadovoljan sam, ne pada mi napamet povratak na Windowse.

Hvala vam mnogo na prijedlogu,zaista ce biti korisno da malo razmislimo,jer nama treba nesto jednostavno,jer se jos uvjek "ucimo na racunalu"Sada,u zadnje vrijeme kako luduje nije za izdrzati...Zato nam svaki savjet,zlata vrijedan...Hvala vam Gospodine..

Vjerojatno ce tako i biti..ukoliko ,ne bude nesto drugo da je moza vise prihvatljivije...Cujemo se...

15 godina
protjeran
offline
RE: Windows -vise problema sa starim Kompjutorom

moj prijedlog je da skinete ovaj program LINK

Program je dosta jednostavan a vrlo koristan. Neka Vam netko tko se više razumije ili možda probajte i VI počisti s njim gamad.

Također skinite i ovo LINK

Pala bomba u rodilište. Sad ima duplo više djece. /////// Vrijeme je relativan pojam. Zavisi sa koje strane WC-a se nalaziš.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows -vise problema sa starim Kompjutorom
APazinjan kaže...

moj prijedlog je da skinete ovaj program LINK

Program je dosta jednostavan a vrlo koristan. Neka Vam netko tko se više razumije ili možda probajte i VI počisti s njim gamad.

Također skinite i ovo LINK

Hvala vam  mnogo...Moram pricekati vikend,da netko od mojih to pogleda i pokusa naparviti...Ja se vise nista sama  ne usudim,jer sam mnogo toga neznanjem pogresno ucinila...Hvala vam na prijedlogu...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice