Xiaomi Mi 10

poruka: 1.936
|
čitano: 450.308
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
display name ivo kaže...
XXX-Man kaže...

Punio Huawei GT2 Pro sat i radi ok.

 Žena ima Galaxy Active 2, njega ne puni. Probao sam i njen mobitel, Huawei P30 pro, isto ništa. Ne znam jel nešto krivo radim...

 Ja sam ženin P30 pro normalno punio sa Mi10, naravno nakon šta uključim reverzibilno u postavkama.

10 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Imam mi 10t pro i sve radi savrseno osim maxtv to go app. Stalno prebacuje rezoluciju i svako 30 sek zamrzne pa opet krene, znaci lose lose. Brzina neta mi je oko 30 mbs konstantno tako da to nije prob. Ima li tko slicnih iskustava?

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
RafaBarca kaže...

Imam mi 10t pro i sve radi savrseno osim maxtv to go app. Stalno prebacuje rezoluciju i svako 30 sek zamrzne pa opet krene, znaci lose lose. Brzina neta mi je oko 30 mbs konstantno tako da to nije prob. Ima li tko slicnih iskustava?

 Meni na Mi 10 radi bez problema.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10

Nakon updejta sam resetirao dva puta pa sad radi sve akako treba

14 godina
offline
Xiaomi Mi 10

gdje naci Mi 10T Pro? Vidim Amazon.de 600 eura za 256GB, jel ima negdje bolja ponuda? vise manje svi webshopovi out of stock, aliexpress mi se ne da cekat 100 godina

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
JuXo kaže...

gdje naci Mi 10T Pro? Vidim Amazon.de 600 eura za 256GB, jel ima negdje bolja ponuda? vise manje svi webshopovi out of stock, aliexpress mi se ne da cekat 100 godina

 Aliexpress eu skladiste. Tipa poljska, francuska..

Nedavno sam tako uzeo mi10. Stigao za tjedan dana iz francuske..

14 godina
offline
Xiaomi Mi 10

eo nasao sad 128 gb verziju za 505 eura iz francuske, to je najpovoljnije sto vidim

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Kako ste nam preoteli temu s tim Mi10T... :D Više ni spomena o Mi10 a tema se zove Mi10! :D

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10

Hehe, ajde neka, nek se piše :)

 

Btw, koja su iskustva korisnika koji imaju Mi 10 nekoliko mjeseci?

Za mene još uvijek daleko najbolji mobitel koji sam imao. Nikakvih čekanja ili zastajkivanja. Ne moram paziti na bateriju. Kamera odlična (osim onoga malo niže), nikakvih nestabilnosti, rušenja...

Ekran odličan. Super brzine svega - odaziv ekrana, interneta, WiFi.. brzina spajanja na druge uređaje. Zvuk. Čak mi i veličina paše.

 

Loše strane: i nakon skoro pola godine se nisam naučio na fingerprint scanner na ekranu. Draži su mi oni fizički iza ili sastane koje možeš napipati bez da ih vidiš.

Kamera kad slika iz jako bliza, (npr nekoliko centimetara, tekst u knjizi) rubovi su zamućeni. Pretpostavljam ograničenja leće, ali može netko i od vas probati? Možda imam pomaknuti senzor ili leću

I treće, bežično punjenje na starom Xiaomi punjači ponekad stane. Ne znam razlog. Nadam se da je punjač kriv, a ne mobitel. A nema ni smisla kupovati novi samo da provjerim..

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10

Zamućenje je do leće, događa se i na npr Note 20 ultri ista stvar.

Prodao sam Mi10t pro i uzeo danas Mi10, jednostavno LCD neće nikad biti Super Amoled, štogod recenzije govorile na Youtubeu o tome, baš nisam mogao koristiti tako otherwise premium komad hardvera sa takvim displejem. Nakon Mi8 mi je baš bio korak unatrag. 

Čekam da se vratim s posla da setupiram mob. Osobno bar na papiru mi se čini kao najbolji all round cjenovno pristupačan flagship, javim dojmove navečer.

 

Što se tiče under display scannera, slažem se, draži su mi ipak fizički, ali ako je ovaj na Mi10 u rangu onog sa Mi9, ja zadovoljan. Ovaj na pocu f2 pro je stvarno loš.

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10

Naravno, Mi10 ima i makro leću koja daje ok rezultate za slikanje iz bliza.

Samo da bar ima koji megapiksel više...

 

Da , fingerprint radi odlično. Naravno, kad ga pogodim :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
3 godine
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Trebalo bi napravit novi post o Xiaomi mi 11 jer brzo dolazi na trziste
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10

Mi 10t pro kakti ima bolju makro leću od 5mpix, ali čini se da je u oba slučaja bolje croppati iz primarnog senzora. Kakve su fotke? Čitam da su ok, ali ništa više što je šteta s obzirom na senzor. Gcam se isplati?

Najbitniji mi je svakako ekran, jednostavno daje premium osjećaj, a 90hz je super upgrade sa klasičnih ekrana. Jednostavno mislim da Mi10t pro nije trebao tu štedjeti, čim se upali (mob od 4500kn) pri dnu ekrana se vidi mala diskoloracija, te oko leće prednje kamere. To je dopustivo na modelima do 2000kn, ovdje mi je bio dovoljan dealbreaker da ga ni ne raspakiram do kraja i oglasim. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2020 15:25 (maks0806).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
maks0806 kaže...

Zamućenje je do leće, događa se i na npr Note 20 ultri ista stvar.

Prodao sam Mi10t pro i uzeo danas Mi10, jednostavno LCD neće nikad biti Super Amoled, štogod recenzije govorile na Youtubeu o tome, baš nisam mogao koristiti tako otherwise premium komad hardvera sa takvim displejem. Nakon Mi8 mi je baš bio korak unatrag. 

Čekam da se vratim s posla da setupiram mob. Osobno bar na papiru mi se čini kao najbolji all round cjenovno pristupačan flagship, javim dojmove navečer.

 

Što se tiče under display scannera, slažem se, draži su mi ipak fizički, ali ako je ovaj na Mi10 u rangu onog sa Mi9, ja zadovoljan. Ovaj na pocu f2 pro je stvarno loš.

 Osim ako ti sa MIUI 13 ne sjebu Mi10 kao što su sa MIUI12 sjebali MI9. Nekima kasne notifikacije, nekima se ekran sam zatamnjuje nakon poziva (auto brightness na off) itd....Xioami za pare daje odličan hardver ali im je softver smeće bugovito da ne može biti veće. Da ne pišem o tome da je resale value nula bodova i da im baterije degradiraju jako nakon nekih 6-10 mjeseci moderate upotrebe.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2020 17:21 (gnomisa).
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
maks0806 kaže...

Mi 10t pro kakti ima bolju makro leću od 5mpix, ali čini se da je u oba slučaja bolje croppati iz primarnog senzora. Kakve su fotke? Čitam da su ok, ali ništa više što je šteta s obzirom na senzor. Gcam se isplati?

Najbitniji mi je svakako ekran, jednostavno daje premium osjećaj, a 90hz je super upgrade sa klasičnih ekrana. Jednostavno mislim da Mi10t pro nije trebao tu štedjeti, čim se upali (mob od 4500kn) pri dnu ekrana se vidi mala diskoloracija, te oko leće prednje kamere. To je dopustivo na modelima do 2000kn, ovdje mi je bio dovoljan dealbreaker da ga ni ne raspakiram do kraja i oglasim. 

 Za sve osim kako blizu makro su odlične fotke. Ne treba ti nikakav gcam na Mi10. Obrada brza, boje iznenađujuće dobre. Opcije i više nego treba. Na 108mpix sa cropom napokon na mobitelu možeš dobiti bolju sliku nego vidi ljudsko oko.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
gnomisa kaže...
maks0806 kaže...

Zamućenje je do leće, događa se i na npr Note 20 ultri ista stvar.

Prodao sam Mi10t pro i uzeo danas Mi10, jednostavno LCD neće nikad biti Super Amoled, štogod recenzije govorile na Youtubeu o tome, baš nisam mogao koristiti tako otherwise premium komad hardvera sa takvim displejem. Nakon Mi8 mi je baš bio korak unatrag. 

Čekam da se vratim s posla da setupiram mob. Osobno bar na papiru mi se čini kao najbolji all round cjenovno pristupačan flagship, javim dojmove navečer.

 

Što se tiče under display scannera, slažem se, draži su mi ipak fizički, ali ako je ovaj na Mi10 u rangu onog sa Mi9, ja zadovoljan. Ovaj na pocu f2 pro je stvarno loš.

 Osim ako ti sa MIUI 13 ne sjebu Mi10 kao što su sa MIUI12 sjebali MI9. Nekima kasne notifikacije, nekima se ekran sam zatamnjuje nakon poziva (auto brightness na off) itd....Xioami za pare daje odličan hardver ali im je softver smeće bugovito da ne može biti veće. Da ne pišem o tome da je resale value nula bodova i da im baterije degradiraju jako nakon nekih 6-10 mjeseci moderate upotrebe.

 Koristio sam masu uređaja u zadnje 2ipo godine od Xiaomija, i nekako bi se vratio na Mi8 jer mi je sve dobro uvijek radilo na njemu. Nisam očekivao to. Mi9 mi je baš bio slab po pitanju baterije i nedostatku OISa, ali softverski nisam imao problema. Jedino na Mi8 SE za koji nema globalnog roma pa je sav spigan. 

Za resale value se slažem, a baterija je fizički ogromna pa očekujem da će mi držati barem dan nakon 2g korištenja. 

CyberDemonVZ kaže...
maks0806 kaže...

Mi 10t pro kakti ima bolju makro leću od 5mpix, ali čini se da je u oba slučaja bolje croppati iz primarnog senzora. Kakve su fotke? Čitam da su ok, ali ništa više što je šteta s obzirom na senzor. Gcam se isplati?

Najbitniji mi je svakako ekran, jednostavno daje premium osjećaj, a 90hz je super upgrade sa klasičnih ekrana. Jednostavno mislim da Mi10t pro nije trebao tu štedjeti, čim se upali (mob od 4500kn) pri dnu ekrana se vidi mala diskoloracija, te oko leće prednje kamere. To je dopustivo na modelima do 2000kn, ovdje mi je bio dovoljan dealbreaker da ga ni ne raspakiram do kraja i oglasim. 

 Za sve osim kako blizu makro su odlične fotke. Ne treba ti nikakav gcam na Mi10. Obrada brza, boje iznenađujuće dobre. Opcije i više nego treba. Na 108mpix sa cropom napokon na mobitelu možeš dobiti bolju sliku nego vidi ljudsko oko.

 Malo što sam pofotkao usporedno sa Mi8 u lošijem osvjetljenju, nije mi nešto impresivan, no moram se poigrati još 

10 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 10

MI10 problemi 

- problem ne dolaze mail obavijesti

-kad želim prekinuti poziv, senzor ne prepozna da sam mobitel odmaknuo od uha


 

 

 

I <3
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
krokodil kaže...

MI10 problemi 

- problem ne dolaze mail obavijesti

-kad želim prekinuti poziv, senzor ne prepozna da sam mobitel odmaknuo od uha


 

 

 

 

 

Vjerojatno u postavkama nisi nesto konfigurirao jer ne vidim razlog da tebi na Mi10 ne dolazi, a meni na Mi Note 10 sve uredno dolazi.

Poco F1, MIUI 12 takodjer sve uredno dolazi, Poco X3 takodjer.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
ocean77 kaže...
krokodil kaže...

MI10 problemi 

- problem ne dolaze mail obavijesti

-kad želim prekinuti poziv, senzor ne prepozna da sam mobitel odmaknuo od uha


 

 

 

 

 

Vjerojatno u postavkama nisi nesto konfigurirao jer ne vidim razlog da tebi na Mi10 ne dolazi, a meni na Mi Note 10 sve uredno dolazi.

Poco F1, MIUI 12 takodjer sve uredno dolazi, Poco X3 takodjer.

 Zato kaj je to random bug na bugovitom MIUI 12 smeću. Kolegi na mi9 kasne ili ne dolaze neke notifikacije..meni se to ne događa ali mi mob (svaki 3 put u prosjeku), zatamni ekran nakon poziva a gore svjetlina i dalje na 75% (proximity senzor test ok). Kod kolege je ok taj dio. A pogasio sam odavno auto svjetlinu, sunlight mode i sva ostala sranja. A na dxo čujem da nas ima dosta s tim odvratnim bugom a događa se i na EU ROMu. Pa ti sad daj 4 tkn za "fantastični best buy xiaomi hardver". Samo što je soft smeće, flagship će u fantastičnom poslovičnom stilu xiaomija dobit jednu veliku android nadogradnju u budućnosti a nakon godinu dana u oglasniku će taj fantastični mobitel vrijedit 1500-1800kn. Jebeno, zar ne?

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.12.2020 0:33 (gnomisa).
10 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Sjajno, vec se vidim kako tijekom 2021 kupujem fantastican mob sa top hardverom za 1800 Kn.😎

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
ocean77 kaže...

Sjajno, vec se vidim kako tijekom 2021 kupujem fantastican mob sa top hardverom za 1800 Kn.😎

 A mćti stvarno misliš da će mi10 sljedeće godine biti puno više po oglasnicima? A i to je najmanji problem...

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.12.2020 8:52 (gnomisa).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
ocean77 kaže...
krokodil kaže...

MI10 problemi 

- problem ne dolaze mail obavijesti

-kad želim prekinuti poziv, senzor ne prepozna da sam mobitel odmaknuo od uha


 

 

 

 

 

Vjerojatno u postavkama nisi nesto konfigurirao jer ne vidim razlog da tebi na Mi10 ne dolazi, a meni na Mi Note 10 sve uredno dolazi.

Poco F1, MIUI 12 takodjer sve uredno dolazi, Poco X3 takodjer.

 Na prošlom ažuriranju sve radilo normalno, sad ne 

I <3
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.12.2020 9:16 (krokodil).
12 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Ja sam na androidu 10 i miui 12.0.6 i sve mi najnormalnije radi. Znači da ne idem na android 11 i MIUI 12.1.0?

 

U 1 dan korištenja mogu zasad reći da mi je ovo najkompletniji uređaj koji sam dosad imao, te ne znam što mi može ikad zatrebati više od ovog. Brzina, vrhunski ekran, baterija i kamera su tu, ali generalno mobitel ima odličan flagship feel. Pravi stereo zvučnici, kvalitetna vibracija, jedan od najbržih i najpreciznijih fp scannera ispod ekrana što sam koristio, wireless punjenje (i reverse isto) itd. Dosad je uvijek bio neki očiti veći kompromis na Mi seriji uređaja, ali na ovom zasad ne nalazim. Fenomenalan uređaj, i doima se puno skuplje od Mi10t pro, manji bezeli, mrvicu manji gabariti i neusporedivo bolji ekran.

 

Mi10tki nema uopće na oglasnicima, a u dućanima su još oko 4500-5000kn, Mi10t pro ima sad sve više jer su ih operateri podobivali i prodaju ih uz tarife poprilično povoljno.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.12.2020 13:58 (maks0806).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Evo da se ponovo javim u temu sa updateom;

 

Nakon već dosta korištenja i dosta problema nekako sam se uspio naviknuti na bugove i čudne pizdarije od Xiaomija. Jedino proximity senzor kod poziva i još poneki sitniji bug da su me stvarno smetali. I pojavi se update i mislim si, ajde napokon možda su ispravili ove bugove i mobitel konačno proradi u pravom izdanju. Nakon updatea, katastrofa. Tipka za switch apps uopće ne radi. Samo nakon cca desetak klikanja po njoj izbaci obavijest da je neki crash i da može poslati report Xiaomiju. Tipke za volume up i down nekad smanjuju / pojačavaju u pomacima za cca 10%, a nekad ničim izazvane u pomacima po 1%. Ne postoji pravilo, doslovce na random. Problem sa proximity senzorom i dalje je tu, neke notifikacije kasne itd. Uglavnom, software je smeće. Nije mi jasno kako je moguće da se ove stvari događaju.

 

Ukratko, hardware odličan, software najlošiji koji sam koristio na nekom uređaju ove kategorije i cijene. Znam da govorim na uzorku od jednog korisnika, ali onima koji nisu kupili preporučam zaobići u širem luku.

 
0 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
maks0806 kaže...

Ja sam na androidu 10 i miui 12.0.6 i sve mi najnormalnije radi. Znači da ne idem na android 11 i MIUI 12.1.0? 

 

 

Meni je isto android 10 i miui 12.0.6, svejedno imam probelma sa gmail obavijestima i kad želim prekinuti poziv,moram nekoliko puta stiskati po ekranu ili power tipku da mogu prekinuti poziv... na prošloj verziji miui-a radilo sve normalno...prilikom instalacije 12.0.6 mob sam postavio iz početka baš zbog mogućnosti da nebi bilo nekih bugova

I <3
15 godina
online
Re: Xiaomi Mi 10
krokodil kaže...
maks0806 kaže...

Ja sam na androidu 10 i miui 12.0.6 i sve mi najnormalnije radi. Znači da ne idem na android 11 i MIUI 12.1.0? 

 

 

Meni je isto android 10 i miui 12.0.6, svejedno imam probelma sa gmail obavijestima i kad želim prekinuti poziv,moram nekoliko puta stiskati po ekranu ili power tipku da mogu prekinuti poziv... na prošloj verziji miui-a radilo sve normalno...prilikom instalacije 12.0.6 mob sam postavio iz početka baš zbog mogućnosti da nebi bilo nekih bugova

 tocno iste probleme imam na poco f2 pro, gmail samo odjednom otkazao poslusnost i sad notifikacije za njega vise uopce ne dolaze. prekid poziva isto, lupam ko majmun po onom crvenom gumbu. još jedan problem koji sam skuzio je kad pricam na mob i na uhu mi je zna se ekran upalit i onda uvijek uhom il licem stisnem onaj gumb koji mene mute-a i pricam pricam ko idiot i skuzim da me osoba s druge strane nista nije cula, pa onda oni vicu halo halo a ja maknem mob s uha i skuzim to govno se pritisnulo. 

bas debilne greske koje valjda mogu vrlo lako ispravit, ne znam sto se ceka. 

10 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 10

Da i to mi se nekoliko puta dogodilo da ekran zasvjetli dok je na uhu i uključi se "mute" i onda tvoja opisana situacija 

I <3
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Hebote 😱
Nešto puno nezadovoljnih sa šaomijem.
Izgleda da sam se na vrijeme maknuo...
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Dario7 kaže...
Hebote 😱
Nešto puno nezadovoljnih sa šaomijem.
Izgleda da sam se na vrijeme maknuo...

Pa to tvrdim cijelo vrijeme.

 

Šalu na stranu ali ja ne znam ni jednog proizvođaća koji je u zadnjih par godina imao toliko problema s obavijestima i ostalim kao Xiaomi. Pa na Huawei koji nema GSM dođe ti obavijest nakon 15min da ti je stigao e-mail a kod Xiaomia koji imaju GMS ne dolazi ništa. Aj u k....

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 10

Kolege koji imaju problema - Da li ste radili hard restart poslije updatea na android 10 tj Miui 12?

 

Ja sam obavezno znao radit hard restart na bilo kojem proizvođaću kad je došla takva velika nadogradnja i obavezno instaliram mob kao da je novi - bez ikakvog backup-a.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice