Xiaomi Mi5

poruka: 2.282
|
čitano: 451.309
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Xiaomi Mi5

vidim da su cijene na top-one i xiaomiforsale skoro iste za crni model, sa top one sam narucivao i zadovoljan sam njima, zanima me samo za koliko dode sa xfsale kad je in stock? jel imo ko i crni i bijeli, koji je ljepsi? mene cak bijeli vise privlaci al zbog onih crnih rubova cu najvjerojatnije crni

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5

Ne bi ti preporučio xiaomiforsale jer su se promijenili. Dok sam ja uzimao, moglo se plaćat PayPal i slanje preko GLS. Ukinuli Pay Pal i šalju DHL-om.

Čitao sam da su neki imali plaćanja PDV-a kao uvoz iz Kine.

Slabo ili nikako neodgovaraju na poruke. Sa kinezima nikad nisi na čisto.

Sada bi radije uzeo od Top One.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.7.2016 21:19 (radler).
11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi5

Pozdrav!

 

Ovaj tjedan mi je stigao mi5, a s obzirom na moje neznanje vezano uz romove, rootanje, flashanje i kojih već aktivnosti :), početni setup mi je riješio poznanik (znam da je twrp uključen u postupak i stavljen EU rom).. Sve radi super, jedini problem mi je što ne mogu povući google account koji sam imao na HTC M7.

 

Da približim situaciju, pod postavkama "Backup & reset" polje "Backup account" mi je sivo i ne mogu odabrati svoj google account kako bih napravio restore i povukao kontakte i ostale postavke koje sam na HTC-u imao.. Običan reset ne radi, a u nešto ozbiljnije se nisam upuštao zbog navedenog nepoznavanja okolnosti. Neki od prijedloga su factory reset, samo ne znam da li se mobitel onda vraća u stanje prije negoli mi je stavljen EU rom i ostale postavke, ili ću dobiti kinesku zavrzlamu opet?

 

Svaka informacija je dobrodošla, i unaprijed se pardoniram zbog manjka znanja!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Mi5

Može netko objasniti što je Magic Mirror mode na prednjoj kameri? Ne kužim svrhu te opcije. 

Red tuge, red bijesa
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
Ferritin kaže...

Može netko objasniti što je Magic Mirror mode na prednjoj kameri? Ne kužim svrhu te opcije. 

 Pokazuje kao nekakvu procjenu koliko zgodno izgledas, zgodna opcija samo ako si u drustvu nekom, za ostale svrhe ne sluzi nicemu.

Jel jos nekomu ne pokazuje na externim linkovima na fejsu nase znakove Č,Ć,Š,Đ itd...?

14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
matecro007 kaže...
Ferritin kaže...

Može netko objasniti što je Magic Mirror mode na prednjoj kameri? Ne kužim svrhu te opcije. 

 Pokazuje kao nekakvu procjenu koliko zgodno izgledas, zgodna opcija samo ako si u drustvu nekom, za ostale svrhe ne sluzi nicemu.

Jel jos nekomu ne pokazuje na externim linkovima na fejsu nase znakove Č,Ć,Š,Đ itd...?

 Meni isto ne pokazuje.

Red tuge, red bijesa
8 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5

Meni na xiaomi redmi note 2 ne pokazuje ta dlova,  kako mogu popravit?  Da nije do font-a? 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
pozdrav!

molila bih pomoc, ako je netko imao slicnih problema. danas za vrijeme upotrebe whatsappa mobitel je poceo vibrirati i od tada ne prestaje. 10ak puta sam ga ugasila, ali nije pomoglo. vibrira vec 2 sata bez prekida. procitala sam po stranim forumima da su drugi imali slican problem, ali nigdje konkretno rjesenje, pa ako bilo tko ima kakav savjet, jako bih to cijenila!
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
tineka42 kaže...
pozdrav!

molila bih pomoc, ako je netko imao slicnih problema. danas za vrijeme upotrebe whatsappa mobitel je poceo vibrirati i od tada ne prestaje. 10ak puta sam ga ugasila, ali nije pomoglo. vibrira vec 2 sata bez prekida. procitala sam po stranim forumima da su drugi imali slican problem, ali nigdje konkretno rjesenje, pa ako bilo tko ima kakav savjet, jako bih to cijenila!

 Jesi zgasila sve aplikacije u pozadini , da nije mozda neki pop up prozor? 
Probaj izbrisat aplikaciju po aplikaciju , i ako si sta radila u postavkama vrati na isto stanje.

Najsigurnije rjesenje je napraviti backup , i resetirati ga na tvornicke postavke.

15 godina
offline
Xiaomi Mi5

Kad već tako vibrira iskoristi ga za neke druge stvari 

Kanter PROO
Moj PC  
11 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
Nee.. Pa nije vodootporan..
HTC 8X :)
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
ma pretanak je 😀

uglavnom, vratila sam sve na tvornicke postavke i prestao je. ovo je vec treci put da sam to morala napraviti u 2 i pol tjedna koliko ga imam 😔
(prva dva puta je bio neki bug i nisam mogla otvoriti kontakte i pozive)

kako god, hvala vam na doprinosu :)
 
4 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
Stavi neki drugi rom gore,ocito ovaj nevalja
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
Nikola_Cro kaže...

Meni na xiaomi redmi note 2 ne pokazuje ta dlova,  kako mogu popravit?  Da nije do font-a? 

 Sigurno je do fonta, i meni je tako bilo...

15 godina
offline
Xiaomi Mi5

Pozdrav, budući da imate problema sa romovima, možete li mi reći odakle uzeti telefon a da je sealed, te da jednostavno napravim update kako je i sugerirano u prijašnjim postovima. Znači bez ikakve zajebancije jer telefon nije za mene, već za kolegu, i ne bih htio nakon cca 20 dana putovanja do 'vamo da čovjek još čeka da mu flasham drugi rom.

Znači pali, ota update i vozi. Hvala vam.

No me interesa nada!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Mi5

Jel ima sad kakvih komplikacija s narucivanjem sa top one sa aliexpress zbog ovog svega s EU i britanijom? Mislim, i dalje se ne placa nista dodatno ako se uzme DHL shpping?

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi5

Kao što ste mogli pročitati par postova prije, ja sam kupio mi5 prije nešto više od dva tjedna.
Naručio sam od Top One s Aliexpressa, 32gb model, original/sealed (znači s kineskim romom-ima engleskog jezika tako da se možeš snaći na prvu), nakon toga sam se prijavio za unlock bootloadera (na en.miui).
Kad mi je stigao sms da mi je omogućen unlock, skinuo sam taj programčić za unlock i odradio to.
Sa xiaomi.eu sam skinuo stable rom (miui 7) za miflash i flashao taj rom koji ima i twrp (recovery) u sebi, koristio ga par dana i onda sam stavio weekly rom (miui 8) preko twrp.

Meni je ovaj mobitel prvi android i mislim da sam potpuno savladao većinu stvari oko flashanja i svega toga.
Sa mobitelom sam jako zadovoljan i xiaomi.eu weekly romom također, miui 8 ima jako zanimljivih i korisnih stvari, ima jako puno customize mogućnosti i sam dizajn mi se jako sviđa.
Svakome preporučam mobitel, rom(xiaomi.eu) i gore navedenog prodavača na aliexpressu.

Pozdrav

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :) Sponsored by Noiseblocker.
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Mi5

koliko sot-a dobivate? vidio sam da na prometu podataka dosta vise trosi, jel to bas toliko primjetno ili?

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
dombak1608 kaže...

Kao što ste mogli pročitati par postov8 a prije, ja sam kupio mi5 prije nešto više od dva tjedna.
Naručio sam od Top One s Aliexpressa, 32gb model, original/sealed (znači s kineskim romom-ima engleskog jezika tako da se možeš snaći na prvu), nakon toga sam se prijavio za unlock bootloadera (na en.miui).
Kad mi je stigao sms da mi je omogućen unlock, skinuo sam taj programčić za unlock i odradio to.
Sa xiaomi.eu sam skinuo stable rom (miui 7) za miflash i flashao taj rom koji ima i twrp (recovery) u sebi, koristio ga par dana i onda sam stavio weekly rom (miui 8) preko twrp.

Meni je ovaj mobitel prvi android i mislim da sam potpuno savladao većinu stvari oko flashanja i svega toga.
Sa mobitelom sam jako zadovoljan i xiaomi.eu weekly romom također, miui 8 ima jako zanimljivih i korisnih stvari, ima jako puno customize mogućnosti i sam dizajn mi se jako sviđa.
Svakome preporučam mobitel, rom(xiaomi.eu) i gore navedenog prodavača na aliexpressu.

Pozdrav

 Za koliko ti je stigao telefon, i gdje?

No me interesa nada!
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
marinn95 kaže...

 Za koliko ti je stigao telefon, i gdje?

 Naručio sam ga u nedjelju oko 13h, a stigao mi je u poštanski ured u subotu, ali kod mene ne voze subotom, pa sam ga dobio u ponedjeljak.
Ja sam iz Slatine (Slavonija), išlo je DHL metodom (iz kine u britaniju, pa onda u hrv) tako da nema carine/poreza (jer ide iz EU).

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :) Sponsored by Noiseblocker.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
dombak1608 kaže...

Kao što ste mogli pročitati par postova prije, ja sam kupio mi5 prije nešto više od dva tjedna.
Naručio sam od Top One s Aliexpressa, 32gb model, original/sealed (znači s kineskim romom-ima engleskog jezika tako da se možeš snaći na prvu), nakon toga sam se prijavio za unlock bootloadera (na en.miui).
Kad mi je stigao sms da mi je omogućen unlock, skinuo sam taj programčić za unlock i odradio to.
Sa xiaomi.eu sam skinuo stable rom (miui 7) za miflash i flashao taj rom koji ima i twrp (recovery) u sebi, koristio ga par dana i onda sam stavio weekly rom (miui 8) preko twrp.

Meni je ovaj mobitel prvi android i mislim da sam potpuno savladao većinu stvari oko flashanja i svega toga.
Sa mobitelom sam jako zadovoljan i xiaomi.eu weekly romom također, miui 8 ima jako zanimljivih i korisnih stvari, ima jako puno customize mogućnosti i sam dizajn mi se jako sviđa.
Svakome preporučam mobitel, rom(xiaomi.eu) i gore navedenog prodavača na aliexpressu.

Pozdrav

 

Dobro napisano. Tražite original kutiju i sa original kinezom i neće te imat problema. I kod mene sve prošlo od otključavanja BL, pa Stable 7.2.13.0 preko MiFlasha koji ima unutra TWRP i preko TRWP-a xiaomi.eu_multi_MI5_V7.5.7.0.MAACNDE_v7-6.0.zip. Naravno preko TWRP SuperSU 2.76.

 

Prilikom MiFlasha obavezno čekirati Clean All.

 

Ova zadnja stabilna verzija eu multi radi mi ko metak.

 

 

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
Pozz. Jel uzeo tko od vas od top one mi5 sa ovim global romom.? Jer na stranici im pise global ROM i ota update. Pa me zanima jel to službeni global ROM ili opet neki njihov kuhani...
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Xiaomi Mi5

Vecer kako ste zadovoljni sa mobitelom nakon duzeg koristenja.  Mislim ga kupiti uskoro i najviše me zanima kakva je kamera i koliko SOTa može? 

Zapravo gledam izmedu ovog i xiaomi redmi pro  dual camera.  Izmedu njih gledam koji ima bolju kameru... 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
Nikola_Cro kaže...

Vecer kako ste zadovoljni sa mobitelom nakon duzeg koristenja.  Mislim ga kupiti uskoro i najviše me zanima kakva je kamera i koliko SOTa može? 

Zapravo gledam izmedu ovog i xiaomi redmi pro  dual camera.  Izmedu njih gledam koji ima bolju kameru... 

 Jako zadovoljan. Uzmi nećeš pogriješiti.

8 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5

Koju verziju imaš? 

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
Nikola_Cro kaže...

Vecer kako ste zadovoljni sa mobitelom nakon duzeg koristenja.  Mislim ga kupiti uskoro i najviše me zanima kakva je kamera i koliko SOTa može? 

Zapravo gledam izmedu ovog i xiaomi redmi pro  dual camera.  Izmedu njih gledam koji ima bolju kameru... 

 Također sam zadovoljan sa mobom. Kamera je fantastična (prednja i zadnja) na dnevnom svjetlu, dok se u uvjetima manje osvjetljenosti gubi na kvaliteti (no i tada je ok), stabilizacija slike/videa je također vrlo dobra. Meni je sot oko 6 sati ponekad i 7 (s time da igram igre barem 3-4 sata).  Verzija je 3/32gb, te imam xiaomi eu stable rom. Eto toliko od mene.

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.8.2016 9:47 (brka911).
8 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
Ekipa, jel ova procedura u vezi romova vrijedi i za RN3pro ?
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
Nikola_Cro kaže...

Koju verziju imaš? 

 

Mi5 3/32 i na njemu 

MIUI 8 by xiaomi.eu 6.8.4 Beta

11 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
Nikola_Cro kaže...

Vecer kako ste zadovoljni sa mobitelom nakon duzeg koristenja.  Mislim ga kupiti uskoro i najviše me zanima kakva je kamera i koliko SOTa može? 

Zapravo gledam izmedu ovog i xiaomi redmi pro  dual camera.  Izmedu njih gledam koji ima bolju kameru... 

 Zadovoljan , uzeo ga u 4. mj...Guglaj neke recenzije da vidis kakva je kamera , sot imam otprilike 5-6 sati. Sa Z3 compactom mi je vise izdrzala baterija pa mi je malo cudno jos.
Jedini minus je skliska pozadina(bez maske nista) i kineska verzija(slova , aplikacije)koju kanim ubrzo krekat.

12 godina
offline
Xiaomi Mi5

Pozdrav svima,

 

Instalirao sam Gemini global V 7.5.2.0 ROM na Mi 5 Prime i primjetio da nema hrvatskog jezika, kao i da pod lokacijama nema Hrvatske. To je normalno? Može li se odnekud instalirati naš jezik?

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice