Xiaomi Pocophone F1

poruka: 1.535
|
čitano: 385.774
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

Jedini problem koji imam sa mobom je to što nema notifikacija u statusbaru. Zar im je to toliki problem napraviti već skoro 3 mjeseca otkad je mobitel na tržištu?

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1 - 6GB + 128GB = NARUČEN!

Pozdrav svima!

 

Jučer sam naručio preko AliExpressa Pocophone sa 6GB rama i 128GB roma i preko DHL-a me došao $332.78!!! Da, da! To je oko 2.200 kn! Sa dostavom direktno na kućnu adresu i kako ide iz Italije nema znate već što 

 

Mogu Vam reći sam ga već imao u rukama, podešavao ga jednom klijentu koji ga je kupio u HR i sam ostao bez riječi! Toliko je brz da... ajme! Nije bio nikakvog laga, niti zastajkivanja. Zamolio sam klijenta da mi čita brzo apliakcije koje je imao na starom Xiaomiu, a ja sam ih brzo tipkao u Google Play Storeu i namjerno nabijao tempo mobitelu čisto da vidim kakav je odaziv. Nema stajanja! Mobitel je mrak! Kasnije sam se nekoliko sati igrao s njime i sam oduševljen.

 

Otkad se mobitel pojavio u prodaji mislim da sam pogledao skoro sve klipove na Youtubeu i sam dobro upoznat s nekim problemima, ali kad ga dobijem ću vidjeti kako će ići.

 

Uglavnom, sa Samsunga S4 davno sam se prebacio na Xiaomia i Pocophone će mi biti treći Xiaomi! SVI doma imamo Xiaomi i SVI su jako zadovovoljni.

 
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
Ekipa koliko dobijete SOT otprilike?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1

Glupo pitanje ovisi o korištenju. Nekad 5, nekad 9 sve zavisi.... U svakom slučaju jako je dobra, najbolja na mobitelu sa ovim hardverom 

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.11.2018 18:53 (maks0806).
16 godina
online
Xiaomi Pocophone F1

Kakav je fotić na F1?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1

Klipove koje sam gledao na Youtubeu uglavnom jako hvale kameru, ali kao i kod većina mobitela, kad je JAKO SLABO svijetlo slike nisu tako dobre. Po danu su odlične.

 

Ono što bi svakome preporučio je da kad kupi Pocophone da skine aplikaciju Camera koja je za Googlevog Pixel 3 i je instalira. Sike su PUNO BOLJE i čak su noćne slike osjetno bolje.

 

U jednoj usporedbi je tip stavio S9+, Pocophone i iPhone i Poco me iznenadio jer je u mnogim testnim slikama ispao ne samo blizu nego i bolji u nekim segmentima slikanja. 

 

Puno se prašine diže oko toga što Poco nema optičku stabilizaciju, ali u biti on ima samo što nije tako dobra kao na iPhoneu i Samsungu S9. Stabilizacija se može isključiti i što se men tiče, ja bi radije kupio DJI Osmo Mobile 2 – Smartphone Gimbal nego koristio bilo koju stabilizaciju od bilo kojeg mobitela jer je ova od DJI-a nevjerojatna.

 

Ima jedna stvar koja je JAKO bitna kod odabira mobitela sa ili bez optičke stabilizacije. Ako netko kupi mobitel SA stabilizacijom koja se NE može isključiti i kasnije želi koristiti DJI Osmo Mobile stabilizator imati će problema jer će se obje stabilizacije "klati", tj. jedna će pokušavati anulirati drugu i rezultat će biti loš.

 

Zbog toga preferiram da imam mobitel bez stabilizacije, ili da se može isključiti u najboljem slučaju, pa kasnije kad kupim DJI da mogu postići puno bolje slike i video.

 

Ipak, moram priznati, da taj stabilizator košta oko 1.200 kn u nas i da ne svatko će htjeti ga uvijek nositi i radi toga je možda bolje u startu, prije kupnje mobitela, dobro razmisliti i o toj opciji.

13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Pocophone F1

Vidim da sad ima na AliExpress za 289 dolara sa postarinom dhl. Da li je to samo za 11.11 ili sam nešto krivo vidio. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
bing01 kaže...

Vidim da sad ima na AliExpress za 289 dolara sa postarinom dhl. Da li je to samo za 11.11 ili sam nešto krivo vidio. 

 

Može link jer mi se čini da je to cijena bze DHL-a. Ja sam jučer svoga kupio nakon dugo pretraživanja i najjefitnije je bilo 332 dolara.

14 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
Dario7 kaže...
Ekipa koliko dobijete SOT otprilike?

 Računaj nekih 8 sati u prosjeku. Ide i više ako si samo na wifi.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
11 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1

 Treba još kliknuti na DHL i cijena se diže za još $27.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1

To je oko 2086 kn. Da li ima gdje povoljnije?

5 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

Krajem godine su najpovoljniji mobiteli na njuškalu jer je najveća ponuda zbog produženja pretplate,naravno sa hr garancijom..nije problem doći do cijene koja se nudi po web shopovima....

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

Razmišljam upiknuti Pocophone. Što mislite, hoće li za blackfriday biti bolja ponuda za Pocophone od ove sada ili se ne isplati čekati? 

Mislim si da nema potrebe čekati jer teško da može jeftinije od ovoga.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
Cordas kaže...

Razmišljam upiknuti Pocophone. Što mislite, hoće li za blackfriday biti bolja ponuda za Pocophone od ove sada ili se ne isplati čekati? 

Mislim si da nema potrebe čekati jer teško da može jeftinije od ovoga.

 Teško da će BlackFriday ponuditi bolje cijene jer ja sam ga neki dan platio $332 i sumnjam da će 6GB/128GB biti jeftiniji.

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.11.2018 19:02 (AntonioTech).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
Samo što pretplate traju 24 mjeseca, odnosno dvije godine, koliko garancija najčešće traje... Tako da garancija 0
10 godina
online
Re: Xiaomi Pocophone F1
Simke8.1 kaže...
Samo što pretplate traju 24 mjeseca, odnosno dvije godine, koliko garancija najčešće traje... Tako da garancija 0

 a?

 

12 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
Ne ističe pretplata svima krajem godine...
Osim onima koji su toliko bogati da za poklon nekome uzmu mob i tarifu i to onda plačaju 2 god 😂
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.11.2018 19:16 (ZdravkoZ).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

Odlučio sam ga onda sad kupiti i zamijeniti svoj OnePlus5 s njim. Gledam i stvarno mi nema smisla dati 550 eura za novi OnePlus. Istina da je dosta bolji mobitel, ali nikako dvostruko bolji jer je cijenom točno 2x skuplji od najjeftinijeg Pocophonea na AlieExpressu.

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
Cordas kaže...

Odlučio sam ga onda sad kupiti i zamijeniti svoj OnePlus5 s njim. Gledam i stvarno mi nema smisla dati 550 eura za novi OnePlus. Istina da je dosta bolji mobitel, ali nikako dvostruko bolji jer je cijenom točno 2x skuplji od najjeftinijeg Pocophonea na AlieExpressu.

Nećeš pogriješiti. Kako jedva čekam da moj stigle, a trebao bi doći u srijedu ili četvrtak, gledam klipove po Youtubeu i danas me zanimalo je li vodootporan i kakav je kod padova. 

 

Iznenadio sam se kad sam vidio nekoliko klipa u kojima ljudi stavljaju Pocophone u vodu na par minuta, vade ga, brišu i uključuju i sve radi. Naravno da neću to probati 

 

Kod padova je opasno - kao i kod skoro svakog drugog smartphonea. Tako da ga treba paziti. Već sam naručio maske na AliExpressu. Toplo te savjetujem da si naručiš ne samo radi očuvanja mobitela nego zato što još uvijek traju akcije "11.11" i cijene su uglavnom upola.

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.11.2018 22:21 (AntonioTech).
12 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
Cordas kaže...

Odlučio sam ga onda sad kupiti i zamijeniti svoj OnePlus5 s njim. Gledam i stvarno mi nema smisla dati 550 eura za novi OnePlus. Istina da je dosta bolji mobitel, ali nikako dvostruko bolji jer je cijenom točno 2x skuplji od najjeftinijeg Pocophonea na AlieExpressu.

 Nećeš dobiti ništa s tim. Dapače, OP5 je u mnogočemu bolji mob. Metalan je, ima Oxygen, Alert slider i Amoled ekran. Ne vidim smisao zamjene osim ako ne želiš probati nešto novo, utopiti Oneplus 5 na njuški za više no što poco košta. 

Ne hejtam, i tvoja odluka, samo napominjem na svaki slučaj 

Hearthstone: Maks0806#2960
12 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
maks0806 kaže...
Cordas kaže...

Odlučio sam ga onda sad kupiti i zamijeniti svoj OnePlus5 s njim. Gledam i stvarno mi nema smisla dati 550 eura za novi OnePlus. Istina da je dosta bolji mobitel, ali nikako dvostruko bolji jer je cijenom točno 2x skuplji od najjeftinijeg Pocophonea na AlieExpressu.

 Nećeš dobiti ništa s tim. Dapače, OP5 je u mnogočemu bolji mob. Metalan je, ima Oxygen, Alert slider i Amoled ekran. Ne vidim smisao zamjene osim ako ne želiš probati nešto novo, utopiti Oneplus 5 na njuški za više no što poco košta. 

Ne hejtam, i tvoja odluka, samo napominjem na svaki slučaj 

OP5 mi je u dosta lošem stanju, FP senzor ne radi kako spada, a fast charging mi već mjesecima ne radi, a sad imam problema i sa sporim chargingom, niti mogu spojiti mob na PC. Uglavnom, moram ga slati na servis, a nemam zamijenski mobitel pa uzimam Pocophone dok se ne riješi (ako se riješi) to s OP-om na servisu. Kad se vrati, ako bude u dobrom stanju, odlučim koji ću zadržati. Pretpostavljam da ću prodati OP5 za bar jednako ili skuplje nego Pocophone.

Tim više što se meni Poco (kad se sve zbroji i oduzme) čini kao podjednako dobar mobitel, a dobro mi dođe promjena.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.11.2018 11:29 (Cordas).
12 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1

E tako već da. Baterija će ti biti bomba, a i kamera je bolja :)

Hearthstone: Maks0806#2960
11 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

Sorry ako je već spomenuto, ali jel' netko prešao sa AMOLED ekrana na Poco F1 i kakvi su dojmovi?

Poco F1 cijena, a pogotovo perfomanse (koje vjerojatno neću iskoristiti) su vrhunske, ali ne bih htio ići s konja na magarca (u smislu ekrana i svakodnevnog korištenja).

Thanks.

 

PSN - DeniZg80
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Xiaomi Pocophone F1
Ja sam prešao na note 5 sa Samsung amoleda na note 4.

Prvo će te kut gledanja zezati. No opet, puno Manje na pocophone nego note 5. Živcirati će te i bleed na dnu, ali živciralo me i na note 4 neravnomjerno sive nijanse...

Onda ćeš se naviknuti i nema problema.
Na poco možeš temperaturu birati kako hoćeš pa to lako nastelas.

Ovo vjerovatno neces primjetiti, ali ja nema šanse da se vratim na amoled jer vidim titranje i zamara mi oči... Led do 20% svjetline nema titranja. Uglavnom meni je poco sasvim dobar ekran osim tog malog bleeda koji vidiš u recimo Dark modu u tapatalku.

13 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
DeniZg kaže...

Sorry ako je već spomenuto, ali jel' netko prešao sa AMOLED ekrana na Poco F1 i kakvi su dojmovi?

Poco F1 cijena, a pogotovo perfomanse (koje vjerojatno neću iskoristiti) su vrhunske, ali ne bih htio ići s konja na magarca (u smislu ekrana i svakodnevnog korištenja).

Thanks.

 

 S7 na F1, prezadovoljan, nemam zamjerki.

14 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

Jel netko stavljao TWRP na mobitel? Ja sam unlockao bootloader i flashao TWRP sa fastboot metodom. Ali svaki put upalim mobitel i uđem u recovery, vrati se na onaj stock recovery i nema više TWRP-a. Dakle, TWRP radi samo dok ne uđem u sistem. Već prvi boot ga vrati na stock recovery. Bootloader je naravno otključan.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.11.2018 14:48 (antimadridista).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
antimadridista kaže...

Jel netko stavljao TWRP na mobitel? Ja sam unlockao bootloader i flashao TWRP sa fastboot metodom. Ali svaki put upalim mobitel i uđem u recovery, vrati se na onaj stock recovery i nema više TWRP-a. Dakle, TWRP radi samo dok ne uđem u sistem. Već prvi boot ga vrati na stock recovery. Bootloader je naravno otključan.

 Neznam hoće li radit na pocophoneu, ali ovako bi ja na redmi note 4 rješava taj problem(ne vidim razloga da ne radi)

 

1. korak     fastboot flash recovery recovery.img

2. korak    fastboot boot recovery.img

 

i onda pričekaj, nekad ne reagira odma iz fastboota-

 

Automatski boota u flashani recovery i ostane TWRP, ovako inače čim se boota system MIUI overwritea i vrati tvornicki.

 

 

EDIT: vidim da ti vraća i nakon šta uspješno uđeš u recovery, taj problem bi se rješava sa flashanjem lazyflashera ja mislim(nagađam)

Pingu ;)
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.11.2018 15:01 (Vapor).
13 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1

Meni je isti problem bio na Mi Note 3, pa sam vidio ovo i riješio problem:

 

"Note many devices will replace your custom recovery automatically during first boot. To prevent this, use Google to find the proper key combo to enter recovery. After typing fastboot reboot, hold the key combo and boot to TWRP. Once TWRP is booted, TWRP will patch the stock ROM to prevent the stock ROM from replacing TWRP. If you don't follow this step, you will have to repeat the install."

 

Možda će pomoći.

 

lp

bunch
12 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

Što se tiče kupovine; oprezno s Alieexpress kupovinom. Često istaknu vrijeme dostave od 2-5 dana (DHL dostava s EU skladištem), a negdje sitno bude naveden "processing time" koji može biti i do mjesec dana. Ja sam uzeo DHL dostavu, skladište u Italiji i pisalo mi je da uređaj imaju na skladištu, ali još uvijek nisu poslali mobitel, a još u ponedjeljak sam naručio. Pretpostavljam da će se to odužiti. 

Btw naručio sam 2 komada, 2050 kn po komadu me izašlo. Cijena fenomelna.

Moj PC  
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice