Prvih mjesec dana korištenja Wirexa - prednosti i

poruka: 15
|
čitano: 5.124
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prvih mjesec dana korištenja Wirexa - prednosti i ".
15 godina
offline
Prvih mjesec dana korištenja Wirexa - prednosti i

Perfektno. Top-upam soma kuna, za tjedan dana iz razno raznih razloga imam 800.
Da se razumijemo, sa tech strane je super, al sa strane moje prosječne HR plaće je pušing.

Držim se ja revoluta.

 
2 2 hvala 0
16 godina
online
Prvih mjesec dana korištenja Wirexa - prednosti i

Koja je razlika između Wirexa i Revoluta?

Ima li Revolut web sučelje?

 

I kako to uopće funkcionira, moralo bi biti povezano s nekim bankovnim računom, zar ne?

I najbitnije, može li ga FINA blokirati?

Svemir.
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Prvih mjesec dana korištenja Wirexa - prednost
budeš strpljiv i u jednom trenutku će 1btc biti milijun $... odnosno tvojih 1000kn...postaje 80000kn
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
16 godina
offline
Prvih mjesec dana korištenja Wirexa - prednosti i

Mene samo zanima koliki je gubitak na svim tim konverzijama i onda odlučiti da li se isplati time kupovati "kruh i mlijeko".

 
6 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Prvih mjesec dana korištenja Wirexa - prednost
PaleRider kaže...

Koja je razlika između Wirexa i Revoluta?

Princip funkcioniranja je jednak. Sve ostalo su nijanse.

PaleRider kaže...

Ima li Revolut web sučelje?

Ima, samo za pregled stanja. Ne i za plaćanja.

 

PaleRider kaže...
I kako to uopće funkcionira, moralo bi biti povezano s nekim bankovnim računom, zar ne?

Točno.
Revolut ima jedan IBAN račun za sve valute (Probao sam tri različite)
TransferWise za svaku valutu otvara račun u nekoj banci u svijetu. Za dolare, na primjer, otvara u NY.

PaleRider kaže...
I najbitnije, može li ga FINA blokirati?

 Mislim da ne. Nisam probao Revolut. TransferWise znam da NE blokira iako je vlasnik pod ovrhom.

15 godina
offline
Re: Prvih mjesec dana korištenja Wirexa - prednost
makopos kaže...

Mene samo zanima koliki je gubitak na svim tim konverzijama i onda odlučiti da li se isplati time kupovati "kruh i mlijeko".

Za svaku konverziju unaprijed znaš koliko se naplaćuje. Najbolje je trošiti onu valutu koju si uplatio. Osim ako očekuješ da će neka valuta narasti.

Naravno da se ne kupuju "kruh i mlijeko" u BTC-ima. Autor je samo provjeravao da li će proći takva transakcija.

15 godina
offline
Prvih mjesec dana korištenja Wirexa - prednosti i

Neka me netko ispravi ako griješim.

Kriptovalute u Revolutu i Wirexu nisu prave. Ako ih kupite ne možete ih prebaciti na svoj kripto račun. Jedini način za "podizanje" je prebacivanje u neku "normalnu" valutu. Također je nemoguće prebaciti BTC (na primjer) sa svojeg (pravog) kripto računa na Wirexov kripto račun.

Korisnik kupuje virtualnu kripto valutu. Wirex (Revolut) kupuje pravi kripto i stavlja ga na svoj vlastiti kripto račun. Kad korisnik traži kritpo natrag, Wirex (Revolut) ih prodaje sa svog računa, kupuje "normalnu" valutu i prodaje je korisniku. Zarađuje na naplati transakcije.

U slučaju da Wirex (Revolut) dobije Coronu i umre, ode i kripto pa-pa.

Sve to mi je zanimljivo zato jer je decentralizacija jedan od osnovnih sigurnosnih mehanizama kod kripto valuta, a ovdje se radi upravo obrnuto.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Prvih mjesec dana korištenja Wirexa - prednost
DexCro kaže...

Neka me netko ispravi ako griješim.

Kriptovalute u Revolutu i Wirexu nisu prave. Ako ih kupite ne možete ih prebaciti na svoj kripto račun. Jedini način za "podizanje" je prebacivanje u neku "normalnu" valutu. Također je nemoguće prebaciti BTC (na primjer) sa svojeg (pravog) kripto računa na Wirexov kripto račun.

 kripto se direktno može prebaciti na Wirex račun, drugo ne znam. 

14 godina
offline
Prvih mjesec dana korištenja Wirexa - prednosti i

Kako se porezno gleda na te kriptovalute... zarada ili gubitak prilikom kupnje/prodaje?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prvih mjesec dana korištenja Wirexa - prednost
DexCro kaže...

Neka me netko ispravi ako griješim.

Kriptovalute u Revolutu i Wirexu nisu prave. Ako ih kupite ne možete ih prebaciti na svoj kripto račun. Jedini način za "podizanje" je prebacivanje u neku "normalnu" valutu. Također je nemoguće prebaciti BTC (na primjer) sa svojeg (pravog) kripto računa na Wirexov kripto račun.

Korisnik kupuje virtualnu kripto valutu. Wirex (Revolut) kupuje pravi kripto i stavlja ga na svoj vlastiti kripto račun. Kad korisnik traži kritpo natrag, Wirex (Revolut) ih prodaje sa svog računa, kupuje "normalnu" valutu i prodaje je korisniku. Zarađuje na naplati transakcije.

U slučaju da Wirex (Revolut) dobije Coronu i umre, ode i kripto pa-pa.

Sve to mi je zanimljivo zato jer je decentralizacija jedan od osnovnih sigurnosnih mehanizama kod kripto valuta, a ovdje se radi upravo obrnuto.

 Koliko znam, ovo je način na koji Revolut funkcionira, a pretpostavljam da je tako i sa Wirexom iako nisam pronašao konkretno informaciju o tome. Ovdje standardni bitcoin wallet nema nikakve veze sa revolut accountom niti je moguće u bilo kojem smjeru prebaciti bitcoine pa je ovo fejkanje kriota da bi se približilo općoj populaciji. 

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
6 godina
offline
Re: Prvih mjesec dana korištenja Wirexa - prednost
bus kaže...

Kako se porezno gleda na te kriptovalute... zarada ili gubitak prilikom kupnje/prodaje?

 Generalno, dobitak koji se ostvari prodajom se gleda kao dohodak od kapitala po osnovi kapitalnih dobitaka pri čemu se gubici tijekom godine offsetaju od dobitka za tu godinu. Kapitalni dobici oporezuju se na godišnjoj razini po stopi do 12% + prirez (od 1.1.2021. će vjerojatno bit oporezivi po 10% + prirez). Najbitnije je to da bi osoba trebala voditi evidenciju svake kupovine i prodaje jer se vrijednost utvrđuje prema FIFO metodi (First-in-first-out), što može biti problematično za osobe koje imaju velik broj transakcija.

 

Na porezni tretman može utjecat i način stjecanja (npr. od online trgovaca kriptovalutama, obavljanje usluga koje se plaćaju u kripto valutama, rudarenje, donacije i sl.).

 

 

 

 

15 godina
offline
Re: Prvih mjesec dana korištenja Wirexa - prednost
icek_picek kaže...
bus kaže...

Kako se porezno gleda na te kriptovalute... zarada ili gubitak prilikom kupnje/prodaje?

 Generalno, dobitak koji se ostvari prodajom se gleda kao dohodak od kapitala po osnovi kapitalnih dobitaka pri čemu se gubici tijekom godine offsetaju od dobitka za tu godinu. Kapitalni dobici oporezuju se na godišnjoj razini po stopi do 12% + prirez (od 1.1.2021. će vjerojatno bit oporezivi po 10% + prirez). Najbitnije je to da bi osoba trebala voditi evidenciju svake kupovine i prodaje jer se vrijednost utvrđuje prema FIFO metodi (First-in-first-out), što može biti problematično za osobe koje imaju velik broj transakcija.

 

Na porezni tretman može utjecat i način stjecanja (npr. od online trgovaca kriptovalutama, obavljanje usluga koje se plaćaju u kripto valutama, rudarenje, donacije i sl.).

 

 

 

 

 ako dionice držiš dulje od dvije godine, tada ne plaćaš porez na kapital, a kako je kod bitcoina? 

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
6 godina
offline
Re: Prvih mjesec dana korištenja Wirexa - prednost
genije_čudo_prirode kaže...
icek_picek kaže...
bus kaže...

Kako se porezno gleda na te kriptovalute... zarada ili gubitak prilikom kupnje/prodaje?

 Generalno, dobitak koji se ostvari prodajom se gleda kao dohodak od kapitala po osnovi kapitalnih dobitaka pri čemu se gubici tijekom godine offsetaju od dobitka za tu godinu. Kapitalni dobici oporezuju se na godišnjoj razini po stopi do 12% + prirez (od 1.1.2021. će vjerojatno bit oporezivi po 10% + prirez). Najbitnije je to da bi osoba trebala voditi evidenciju svake kupovine i prodaje jer se vrijednost utvrđuje prema FIFO metodi (First-in-first-out), što može biti problematično za osobe koje imaju velik broj transakcija.

 

Na porezni tretman može utjecat i način stjecanja (npr. od online trgovaca kriptovalutama, obavljanje usluga koje se plaćaju u kripto valutama, rudarenje, donacije i sl.).

 

 

 

 

 ako dionice držiš dulje od dvije godine, tada ne plaćaš porez na kapital, a kako je kod bitcoina? 

 ista stvar, te dvije godine se odnose na svu financijsku imovinu (dionice, kriptovalute, itd.). Još jedan razlog zašto treba voditi evidenciju transakcija.

 

I samo napomena da i u slučaju da je dobitak neoporeziv, svejedno ga treba prijaviti Poreznoj upravi (osim u slučaju ako je financijska imovina nabavljena prije 1.1.2016., onda nema obveze prijave).

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2020 9:42 (icek_picek).
11 godina
offline
Re: Prvih mjesec dana korištenja Wirexa - prednost
To prije ili poslije što svizac zamota čokoladu?
10 godina
offline
Prvih mjesec dana korištenja Wirexa - prednosti i

Jedno upozorenje!!!

 

WirexApp trenutno (privremeno) ne izdaje kartice!?

Kad će opet krenuti, ne zna se - kažu "možda" za mjesec dana. Čeka se "nova Mastercard kartica"...

 

Potaknut ovim člankom, otvorio sam račun i poslao simboličnih par sto kuna u BTC-u na Wirex kao probu. Vjerojatno sam ostao bez tih parsto kuna jer BTC sad tamo stoje beskorisni!

 

I da, može se slati BTC na Wirex - tko drugačije kaže, ili je troll ili nije čitav...

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2020 20:03 (SveZauzeto).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice