Društvena mreža Parler ponovno online nakon mjesec

poruka: 9
|
čitano: 3.239
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Društvena mreža Parler ponovno online nakon mjesec".
13 godina
offline
Društvena mreža Parler ponovno online nakon mjesec

Nikad bio na Parleru, ali samo tako olako svrstavati se u to ideologiziranje malo vam je bezveze. Ako je Parler desničarski, onda je Facebook što? Ekstremna lijevica?

 
2 4 hvala 1
16 godina
offline
Društvena mreža Parler ponovno online nakon mjesec

Nisam nikad bio na Twitteru ili Parleru. Ali ono što sam vidio samo s isčitavanjem informacija je da Parler nije desničarski. To je po onome što sam čitao slobodna mreža gdje je ljudima dopušteno iznositi misli, a ne biti izbačen sa društvene mreže ili otpušten sa posla jer si rekao istinu. Kao tragikomedija sa Ginom Carano i ugovorom s Disneyem.  Ono što znam o problemima twittera je da dopuštaju verbalno nasilje i ponašanje nasilne rulje onima sa krajnje ljevice. Ako osoba koja napiše nešto malo više konzervativno, pa makar osoba bila nekih uvjerenja lijevog centra, ta se osoba brzo eleminira sa mreža ili protiv nje krene lavina internet križara iliti Social Justice Warriora koji je optužuju za rasizam, za mržnju prema ženama, za mržnju protiv ovog ili onog bez obzira što to nema veze s zdravom logikom.

 

Ako me pitate da li bih bio korisnik cenzuriranog Twittera koji ne dopušta demokraciju izražavanja mišljenja ili toga novoga Parlera (do prije mjesec dana nisam niti znao što je to) mislim da je očito što bih odabrao. Možda jesam ljevičar glede radničkih prava, ideje socijalne države i težnje da se bolje kontrolira djelovanje bogate elite, ali opet nisam toliko lud da promoviram novu generaciju prolupalog feminizma i woke pokreta, promoviranje rodnih ideja 1000 spolova i uvjeravanja pahuljica da su svi bijelci neki rasisti. 

Ne znam uopće koliko bih trajao na twitteru da iznesem svoje mišljenje o samo nekoliko vrućih tema ili vijesti. Siguran sam da bi me čekić "pravednika" brzo dostigao.

Dodatak: naravno da sam uvijek protivnik promoviranja nasilja bez obzira što bi i to u neku ruku bilo izražavanje misli na internetu.

il2 Sturmovik, DCS, War Thunder
 
12 4 hvala 4
9 godina
offline
Re: Društvena mreža Parler ponovno online nakon mj

Parler je bio leglo rasizma i desnog ekstremizma pod krinkom "slobode govora". Štoviše, ima slučajeva gdje su ljudi koji su izjasnili neki "lijevi" stav na Parleru bili blokirani.

 

https://www.nbcnews.com/tech/tech-news/conservatives-flock-free-speech-social-media-app-which-has-started-n1232844

 

https://www.independent.co.uk/life-style/gadgets-and-tech/parler-app-ban-free-speech-trump-b1721710.html

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.2.2021 19:43 (meme3).
 
2 5 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Društvena mreža Parler ponovno online nakon mj
E, a super su mi ti američki "lijevi" stavovi tipa zdravstveno svima. I odmah na (zadnje) noge skoče priglupi desničarski protivnici - koji najčešće nemaju ni zuba ni mozga, a ni zdravstveno :))
Pis on ju :P
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.2.2021 7:40 (Antiseptik).
Moj PC  
6 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Društvena mreža Parler ponovno online nakon mj
Antiseptik kaže...
E, a super su mi ti američki "lijevi" stavovi tipa zdravstveno svima. I odmah na (zadnje) noge skoče priglupi desničarski protivnici - koji najčešće nemaju ni zuba ni mozga, a ni zdravstveno :))

 Kao da ponavljaju tocke razgovora bez mrve misli, razumijevanja ili pameti...

Ono sto me vise sokira je koliko ljudi na bug.hr je tog opredjeljenja

5 godina
offline
Re: Društvena mreža Parler ponovno online nakon mj

Nezz otkuda si dobio informacije o Parleru, no ajd malo provjeri svoje izvore. Jer je Parler apsolutno večinski desničarski - upravo zato što su najglašivali (tobožnji) nedostatak moderacije, što je realno potpuna laž pošto su se komentari s lijeve strane redovito brisali i korisnici banali. Po defaultu će privlačiti ekstremniju desnicu čija se razmatranja na reputabilnijim stranicama najčešće ne toleriraju iz čistog razloga što je bad for business.

 

A o Gini Carano... Ne treba dugo pratiti cijelu scenu entertainment industrije da se skuži da je Disney opsjednut public imageom. Radiš li ko običan (kako da ih nazovem?) street entertainer u kostimu u Disneylandu i slučajno na nespretan i/ili nepoželjan način izjaviš nešto - you're fired, no if's and's or but's. Direktna posljedica at-will-employment zakona koju upravo desnica najčešće (pogotovo u SADu zastupa). Ne trebaš tu nikakvih SJW, internet križara i na što sve već redovito desničari religijski svaljuju krivnju. It's just business.

 

S razmišljanjima i stavovima o nekim pitanjima koja su realno... barem slična većini europljana, uvjeren sam da na toj stranici fokusiranoj na Amere ne bi dugo ostao aktivan. I to ne svojom krivnjom. 

Apoc
16 godina
offline
Društvena mreža Parler ponovno online nakon mjesec

Moj politička uvjerenja su veoma problematična na svim medijima. Na domaćim forumima sam vjerovatno super lijevi (crveni), a na američkim sam teška desnica (izgleda).
Youtube - banan nakon više od 10 godina korištenja istog emaila. Komentirao sam neki feministički video i naravno odmah sam hater.
Reddit - na više subreddita izbačen zbog..... rasizma ?!?!?  Pazi izbačen sam sa primjerice Formula 1 subreddita u vrijeme BLM jer sam izjavio da Hamilton nema pojma o problemima afroamerikanaca u SADu, a da je također prvilegiran kao rođeni Britanac. Nakon samo 3 minute sam bio izbačen zbog rasizma. Bez prava na žalbu. Welcome to ultra snowflake media rules.

 

To je ono što me smeta. Što čovjek nema pravo izraziti se (i bez pozivanja na nasilje i korištenja nekakvih nedopuštenih vrijeđanja) bez da se izbaci sa korištenja nekog socijalnog medija.

Znači najbolje je da samo kimam glavom, ne komentiram ili komentiram kako žele liberalni "iliberalisti" jer ne smijem reći ništa protiv njihovih uvjerenja, ali oni mogu govoriti što hoće protiv uvjerenja drugih.

 

Nikad se nisam osjećao kao nekakva teška sirovina, naprotiv. Bio sam uvijek samo regularan geek tip. Komentirao sam upravo što mislim o Kathleen Kennedy i njenom vođenju Star Wars branda ispod videa glede Oscara. Šansa da mi "mrknu" i taj alternativni fake email je barem 90%.

il2 Sturmovik, DCS, War Thunder
 
1 1 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Društvena mreža Parler ponovno online nakon mj
Korny1603987 kaže...

Moj politička uvjerenja su veoma problematična na svim medijima. Na domaćim forumima sam vjerovatno super lijevi (crveni), a na američkim sam teška desnica (izgleda).
Youtube - banan nakon više od 10 godina korištenja istog emaila. Komentirao sam neki feministički video i naravno odmah sam hater.
Reddit - na više subreddita izbačen zbog..... rasizma ?!?!?  Pazi izbačen sam sa primjerice Formula 1 subreddita u vrijeme BLM jer sam izjavio da Hamilton nema pojma o problemima afroamerikanaca u SADu, a da je također prvilegiran kao rođeni Britanac. Nakon samo 3 minute sam bio izbačen zbog rasizma. Bez prava na žalbu. Welcome to ultra snowflake media rules.

 

To je ono što me smeta. Što čovjek nema pravo izraziti se (i bez pozivanja na nasilje i korištenja nekakvih nedopuštenih vrijeđanja) bez da se izbaci sa korištenja nekog socijalnog medija.

Znači najbolje je da samo kimam glavom, ne komentiram ili komentiram kako žele liberalni "iliberalisti" jer ne smijem reći ništa protiv njihovih uvjerenja, ali oni mogu govoriti što hoće protiv uvjerenja drugih.

 

Nikad se nisam osjećao kao nekakva teška sirovina, naprotiv. Bio sam uvijek samo regularan geek tip. Komentirao sam upravo što mislim o Kathleen Kennedy i njenom vođenju Star Wars branda ispod videa glede Oscara. Šansa da mi "mrknu" i taj alternativni fake email je barem 90%.

Da stanem u obranu reddita po kojem uvijek s gustom serem, reddit je uvijek bio takav. Svaki subreddit je uvijek imao svoj "groupthink", bio "echochamber" i bez pravila banao one koji su bili kontra. Jedino sto se sad promijenilo da su na redditu globalno otjerali jednu stranu ne gledajuci da ova druga postupa isto s pram ovih koji razmisljaju kontra.

 

S druge strane svaka stranica koja nema "pravila" se gotovo odmah pretvori u rasisticku, ženomrzačku, poziva na nasilje i ponasa se kao kult. Svaka "zamjena" reddita bez moderacije je zavrsila tako, a isto je i sa Parlerom.

16 godina
offline
Re: Društvena mreža Parler ponovno online nakon mj
Alpa Chino kaže...

Da stanem u obranu reddita po kojem uvijek s gustom serem, reddit je uvijek bio takav. Svaki subreddit je uvijek imao svoj "groupthink", bio "echochamber" i bez pravila banao one koji su bili kontra. Jedino sto se sad promijenilo da su na redditu globalno otjerali jednu stranu ne gledajuci da ova druga postupa isto s pram ovih koji razmisljaju kontra.

 

S druge strane svaka stranica koja nema "pravila" se gotovo odmah pretvori u rasisticku, ženomrzačku, poziva na nasilje i ponasa se kao kult. Svaka "zamjena" reddita bez moderacije je zavrsila tako, a isto je i sa Parlerom.

 

Ali iliberalni su zauzeli twitter, reddit, youtube.... Jedna strana smije raditi upravo ono za što se druga strana bana i nikom ništa.  Feministica da kaže "treba otkinuti glavu svakom muškarcu" bila bi nagrađena lajkovima. Muško koji bi ponovio isto samo zamjenio uloge bio bi banan i proglašen luđakom.

il2 Sturmovik, DCS, War Thunder
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice