Vozači električnih romobila šalju prve reakcije na

poruka: 129
|
čitano: 34.946
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Vozači električnih romobila šalju prve reakcije na".
4 godine
offline
Vozači električnih romobila šalju prve reakcije na

Prije nekoliko god. kupim bic sa servisa i vidim dvq cipelića mi idu u susret...reko, ajmo probati i uzmem svoj zaključan bicikl i dignem ga na rame. Mislite da su me i pogledali? Jučer vozim bicikl cestom bez ruku jer sam pokušao opustiti narukvicu koju me stezala i ko za vraga na parkiralištu se sakrili i naravno nisu reagirali. Prošli tjedan dečko i cura navečer voze se na jednom romobilu i još iz nekog razloga imaju 5 limenki zavezanih špagom koje se vuku i buče, prolaze pokraj policijskog auta i dva majstora unutra sjede i tipkaju na mobitele...vjerojatno u fušu zvijezde društevnih mreža i influenseri.

 

Dakle, ne treba se previše uzbuđivati zbog novog zakona, jedino snaga i registracija će biti dodatna stavka za one koji znaju više, brže, bolje. Običan čovjek se ne treba previše uzbuđivati zbog novog zakona.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vozači električnih romobila šalju prve reakcij
PzKpfw kaže...

 

....vidite da smo u 21.stoljeću trebali ljude učiti da je dobro redovito prati ruke, zbog nastale situacije oko C-19...

 Ne treba više prati ruke. Sad se moraš cijepiti

16 godina
neaktivan
offline
Vozači električnih romobila šalju prve reakcije na

eh, ocito je da idiote pogodi istina cim daju TD! ali evo, nastavimo u revijalnom tonu. koliko je glup zakon kojim se romobilom smije vozit 5km/h ukoliko ne postoji biciklisticka staza. e, pa EPOHALNO GLUP! a zasto? pa gospodo draga, evo zasto:

 

 

330W,8kmh,3godine 330W,8kmh,3godine
 

 

Najnoviji quad Peg Perego Polaris Outlaw 330W pogodan je za djecu već od 3 godine.

8 kmh na travi, prljavštini ili tvrdim površinama

Broj motora jedan

Nosivost 40 kg
Snaga motora 330 W

 

manje od 14 godina, više od 250W i više od 5km/h... eh, da, i ne triba kaciga... 

 

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vozači električnih romobila šalju prve reakcij
Wolverine kaže...

 

 

jednu kolegicu s posla je neki tip na romobilu "pokupio" tek što je izašla sa posla i pošteno ju polomio. 

 Je li imala slušalice, buljila u mobitel i je li prije svakog koraka provjeravala mrtve kuteve i hodala ravno po crti? 

16 godina
offline
Re: Vozači električnih romobila šalju prve reakcij
ante_etna kaže...
Wolverine kaže...

 

 

jednu kolegicu s posla je neki tip na romobilu "pokupio" tek što je izašla sa posla i pošteno ju polomio. 

 Je li imala slušalice, buljila u mobitel i je li prije svakog koraka provjeravala mrtve kuteve i hodala ravno po crti? 

 napravila jedan korak iz izlaza iz zgrade

 

znači smatraš da je ona kriva što je na nju naletio tip koji je po nogostupu vozio brzinom dovoljnom da joj slomi kost? 

6 godina
offline
Vozači električnih romobila šalju prve reakcije na

Nepotrebno kompliciranje. Treba prekopirat neke zapadne zemlje, Nizozemska. Imaju mopede, e bikeove i ostale stvari do 25km/h po biciklistickim stazama. Sad, hrvatski problem je kronicni nedostatak istih i losa svijest te ne tolerancija drugih. Pjesaci su najugrozeniji, vozači automobila žele sve podredeno njima. Vozim se 60 gdje je ogranicenje 50, a svi me prestizu i blicaju mi. Shvacam da se moze vozit minimalno 70 na vecini prometnica izvan strogog centra gradova, potpuno sigurno. Imam auto koji lijepo ulazi u odredene zavoje pri 100km/h i drzi zadati pravac u idealnim uvjetima. Medutim, treba doza tolerancije i postovanja jednih prema drugima. Svi smo ljudi, tesko je vama to prihvatit, ali svaki covjek je jednako covjek kao i mi. Ovih 250W na romobilu je stravicno malo snage. Je li mi draze sto ce eliminirat jednu "prijetnju" sa ceste? Kao vozacu uta, je, ali ovo je bilo rijesenje najmanjeg otpora i najjeftinijeg ishoda. Tako je sa svime na Balkanu.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Moj PC  
5 0 hvala 1
15 godina
offline
Vozači električnih romobila šalju prve reakcije na

kao što je ispravno primijećeno, jebeš zakone koji (se donose prigodno jer se nečega nakotilo pa zamiriše dodatna lova državi kao vreći bez dna) niti mijenjaju ponašanje homo balcanicusa, niti se provode (osim prigodno - drotovima fali dnevnih bodova za "učinak" a proračunu love: obavi se "akcija", nadrapa par papaka i dalje sve po starom). imamo mi vagone zakona za sve i svašta (i kaznene i prekršajne i moralne) pa većinu boli q: smiju sve dok nitko ne gleda a i onda postoji šansa izvući se spikom i/ili mitom. "samo opomena ovaj put". nije balkan crkva za bogu se moliti. znamo gdje živimo. od svega toga ne bu niš. kao i dosad, pojeo vuk magare i tresla se brda. za oni koji žive u svojoj "zemlji čudesa" (zečići, leptirići, livade, oblačići ...) pratite ponašanje murije i koliko oni primjerom ukazuju na poštivanje zakona: telefoniraju u vožnji, ne vežu se, prekoračuju brzine iako nisu pod svjetlima i sirenom itd. nakon ovoga - taksijanerska bagra. pa biciklisti, automobilisti, motociklisti, pješaci ... svi, jebote. banana - država. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vozači električnih romobila šalju prve reakcij
U zemljama gdje je romobilima zabranjeno na nogostup, imaju maltene svaki dan nekog poginulog romobilista kojeg je satrao auto ili kamion na cesti kojom je romobilist zakonom prisiljen voziti. Tko s imalo pameti u glavi može uopće predložiti da tijelom posve izložen romobilist koji vozilom težine 10kg sa 15km/h vozi uz oklopljene kamione i aute od 1500kg koji idu 90 i više km/h? Smrt svako malo. Radije ih odmah ubijte. Najgore što se može na nogostupu desiti da se sudare romobilist 10kg vozilo 15km/h i pješak 0kg vozilo 5km/h je ogrebano koljeno. Pametan nek vidi. što je manje zlo od ova dva.
Idi i radi nešto korisno!
 
0 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Vozači električnih romobila šalju prve reakcij
Ja bi i trcanje zabranija... oni super fit s#pci sa slusalicama u usima su isto velika opasnost za nasu djecu...

Neki dan, vozim iza neke babe i svirnem joj bar 3 puta... nakon toga je obidjem i ona padne u sok kako sam je pripa...doalo mi da se vratim iza i da je zgazim....

Ako ne vozite auto po sredini ceate onda i ne hodajte po sredini i nece bit problema...

Ovaj zakon je samo forma isto kao sta je i ona da moras imat kacigu na bicikli i da i da moras sic sa bicikle kad prelazis cestu...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vozači električnih romobila šalju prve reakcij
Čast izuzecima, ali većina vozača romobila po Rijeci su debili koji nemaju pojma da taj jebeni romobil nema ovjes ni suspenziju, a niti moćne kočnice da bi sudjelovao u prometu po cesti bez da je opasnost za sebe i druge sudionike u prometu. Guraju se, skaču, ne uvažavaju pješake, misle da su jači od automobila i skutera/motocikala.
Po nogostupima trube pješacima, kao da pješak treba imati oči na leđima i intuitivno im se micati kad oni pomisle brže proći kroz grupu pješaka.
bad_ri
Moj PC  
9 0 hvala 0
12 godina
offline
Vozači električnih romobila šalju prve reakcije na

Što onda ne ginu biciklisti kada se voze po cesti, a ovi s romobilom ginu? Ja bi svima stavio registraciju plus obavezna autoškola, pogotovo za bicikliste obučene u spandex jer ti uvjerljivo rade najviše sranja.

 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vozači električnih romobila šalju prve reakcij
ivanzu kaže...

Što onda ne ginu biciklisti kada se voze po cesti, a ovi s romobilom ginu?...

Naravno da ginu i biciklisti kad voze uz aute na cesti:

https://mup.gov.hr/vijesti-8/smrtno-stradao-biciklist-217922/214381

https://dnevnik.hr/vijesti/crna-kronika/crni-niz-na-cestama-policija-objavila-detalje-nesrece-u-kojoj-je-smrtno-stradao-biciklist---657621.html

https://dalmatinskiportal.hr/hrvatska/nova-tragedija-u-zagrebu-smrtno-stradao-biciklist/102199

https://istarska-policija.gov.hr/vijesti/12492

itd....

 

Sigurnost nisu samo zabrane nego i edukacija (polaganje poznavanja propisa za bicikl odavno postoji ali nije zakonski uvjet), predmeti osobne zaštite i vidljivosti (kaciga i reflektirajući privjesci) i dobra infrastruktura (trake za romobile, bicikle i slična prometala).

Idi i radi nešto korisno!
2 godine
protjeran
offline
Re: Vozači električnih romobila šalju prve reakcij
Keso kaže...
U zemljama gdje je romobilima zabranjeno na nogostup, imaju maltene svaki dan nekog poginulog romobilista kojeg je satrao auto ili kamion na cesti kojom je romobilist zakonom prisiljen voziti. Tko s imalo pameti u glavi može uopće predložiti da tijelom posve izložen romobilist koji vozilom težine 10kg sa 15km/h vozi uz oklopljene kamione i aute od 1500kg koji idu 90 i više km/h? Smrt svako malo. Radije ih odmah ubijte. Najgore što se može na nogostupu desiti da se sudare romobilist 10kg vozilo 15km/h i pješak 0kg vozilo 5km/h je ogrebano koljeno. Pametan nek vidi. što je manje zlo od ova dva.

 

Prepostavljam da misliš na to da auti idu 90km/h u naseljenom mjestu. Ne, ne idu, barem ne u naseljenom mjestu.

S druge strane imaš i mopede i motocikle koji se miješaju s tim divljim autima i kamionima.

A ova usporedba... Smiješno.

2 godine
protjeran
offline
Re: Vozači električnih romobila šalju prve reakcij
Keso kaže...
ivanzu kaže...

Što onda ne ginu biciklisti kada se voze po cesti, a ovi s romobilom ginu?...

Naravno da ginu i biciklisti kad voze uz aute na cesti:

https://mup.gov.hr/vijesti-8/smrtno-stradao-biciklist-217922/214381

https://dnevnik.hr/vijesti/crna-kronika/crni-niz-na-cestama-policija-objavila-detalje-nesrece-u-kojoj-je-smrtno-stradao-biciklist---657621.html

https://dalmatinskiportal.hr/hrvatska/nova-tragedija-u-zagrebu-smrtno-stradao-biciklist/102199

https://istarska-policija.gov.hr/vijesti/12492

itd....

 

Sigurnost nisu samo zabrane nego i edukacija (polaganje poznavanja propisa za bicikl odavno postoji ali nije zakonski uvjet), predmeti osobne zaštite i vidljivosti (kaciga i reflektirajući privjesci) i dobra infrastruktura (trake za romobile, bicikle i slična prometala).

 

Prva dva linka - biciklisti nisu krivi

Treći link ne govori ništa previše

Četvrti link - malo je smiješno na prvu :D No opet si je sam kriv.

 

Kao i motociklisti, u više od pola slučajeva je kriv vozač auta/kamiona - oduzimanje prednosti.

Ali da, lakše je jednu skupinu izolirati jer ne mogu hebeno naučit poštivat pravila. Bravo.

12 godina
offline
Re: Vozači električnih romobila šalju prve reakcij
Wolverine kaže...
ante_etna kaže...
Wolverine kaže...

 

 

jednu kolegicu s posla je neki tip na romobilu "pokupio" tek što je izašla sa posla i pošteno ju polomio. 

 Je li imala slušalice, buljila u mobitel i je li prije svakog koraka provjeravala mrtve kuteve i hodala ravno po crti? 

 napravila jedan korak iz izlaza iz zgrade

 

znači smatraš da je ona kriva što je na nju naletio tip koji je po nogostupu vozio brzinom dovoljnom da joj slomi kost? 

 Neki smatraju tako, kriv je svatko tko je sporiji i nalazi se na tvojoj putanji. 

12 godina
offline
Re: Vozači električnih romobila šalju prve reakcij
Abomb kaže...

Ovaj zakon je samo forma isto kao sta je i ona da moras imat kacigu na bicikli 

 Po kojem zakonu moraš imati kacigu na biciklu ako si stariji od 17?

12 godina
offline
Vozači električnih romobila šalju prve reakcije na

Romo+Mobil=Cigansko auto 

Moj PC  
3 3 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vozači električnih romobila šalju prve reakcij
ukay1000 kaže...
Generaliziranje je njesra. 

Puno ljudi kenja po biciklistima, pjesacima i romobilima, a to su upravo oni kaj pale sugavi auto do 300 metara udaljenog ducana, voze zivcani i psuju na sve i svakaj, trube za svaku sitnicu, znaju kakti sva pravila a presli vozacki nakon 6 puta, auti im poluispravni na cesti svercajuci se do sljedeceg tehnickog, laprdaju na mobovima, neki i zderu... 

 Dosljedno, nema što.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
13 godina
neaktivan
offline
Vozači električnih romobila šalju prve reakcije na

Moj je dojam da su u ovom našem dijelu svemira automobili jedini koji se koliko toliko drže propisa i pravila. Uz automobile, još se možda i pješaci mogu "pohvaliti", a onda tu dolaze biciklisti, romobilisti i motociklisti - skupine u kojima postoji nevjerojatan udio needuciranih, debila i/ili retardiranih. To govorim kao netko tko u prosjeku podjednako koristi bicikl i automobil po Zagrebu (i kao netko tko se na biciklu također često nađe u prekršaju, ali barem ne oduzima pješacima i automobilima prednost na pločnicima/pješačkim prijelazima i sl.). Potpuno mi je nejasno kako ovi "romobili" - koji mogu voziti preko 50 km/h i koji su realna opasnost za pješake i ostale sudionike u prometu - ne moraju proći registraciju, platiti osiguranje i trošak održavanja infrastrukture (a to isto moraju vozači mopeda koji su najčešće ugroženi, a ne oni koji ugrožavaju) i što oni uopće imaju tražiti na pločniku. Potonje me čudi i za "bicikle" kućne ili druge izrade koji uredno ostvaruju 70 km/h i više. Ok, kad se već ispucavam, još da spomenem i bicikliste i romobiliste sa slušalicama - koja bi kazna za to bila opravdana?! Kad nam stižu autonomni romobili?

 
1 1 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Vozači električnih romobila šalju prve reakcije na

Ma opet se "stručna" država gura tamo gdje joj nije mjesto. Neka lupe 25 km/h kao i za el. bicikle i ajde bok, čemu komplikacije?

 

Osobno sam i vozač automobila i biciklist i pješak i ono što iz toga mogu izvući jest da cesta nije za ništa što nije u stanju potegnuti barem 50 km/h. Lijepo je to sve gledati iz većih gradova koji imaju infrastrukturu, ali dođi u neko manje mjesto pa da vidiš što je "infrastruktura". Samo zaobilaženje biciklista koji se vozi na cesti je već dosta opasan manevar kada prostora nema. Radije bi da se vozi po nogostupu nego da smeta na cesti i riskira i svoj i život drugih ljudi. Ista stvar i za ekipu sa romobilima. Na nogostup i amen. Kao biciklistu mi nije lijepo voziti ni u bic traci kada pored mene projuri auto ili kamion, a kamo li po čistoj cesti. Kao pješaku mi nije bed predvidjeti gdje ide bicikl/romobil, a mjesta za mimoilaženje uvijek ima.

 
2 0 hvala 1
2 godine
protjeran
offline
Re: Vozači električnih romobila šalju prve reakcij
PzKpfw kaže...
mAa+_ kaže...

......

romobil, bicikl odlični za ljude koji nemaju daleko do posla.

nažalost imam privatno primjer puno ljudi koji se na posao

voze autom, a tramvajem imaju 5 stanica. ili ti ga ni 10 min

vožnje biciklom, romobilom.

 

Da, najbolje je ići pješke. Svakako tamo gdje idem, ako mogu biram prvo pješke.

Al' to je teško iziskuje napor, znojan si po vrućem vremenu i nije cool. Nego, luzerski.

Zato budi nezdrav i vozi se romobilom.

 

Trebali ste vidjeti kako je u jednoj kompaniji bilo jakukanje, kada nije radio lift, a trebalo je doći do 2 i trećeg kata....To je jako teško!

Siroti!

 Ehh kolega, ali to si ti. nekim Zagrebćanima je ispod časti ne ići autom

 pa makar vožnja trajala 2 min. imam susjedu koja radi u kvartovskom 

 vrtiću kao čistaćica od nje do vrtića po mojoj procjeni ima možda 1 km

 cestovne udaljenosti, svako jutro dolazi autom. Ne zna čovjeka da li

 bi se nasmijao ili zaplakao.

2 godine
protjeran
offline
Re: Vozači električnih romobila šalju prve reakcij
Grga911 kaže...

(...) a onda tu dolaze biciklisti, romobilisti i motociklisti - skupine u kojima postoji nevjerojatan udio needuciranih, debila i/ili retardiranih. (...)

 

Da, oduzimanje prednosti, korištenje mobitela tokom vožnje, netko i jede dok vozi po gradu.... I onda kažeš da su gore navedene skupine retardirane(najviše ciljam na motoriste)? Dam ti ključeve od motora pa se provozaj malo.

Pet dana u tjednu idem po dosta prometnim prometnicama do posla(Horvaćanska, Jadranski most, Av. Dubrava), a živim na Zag. aveniji i nagledao sam se svačega od retarda u limenim kutijama.

Pozz.

16 godina
offline
Re: Vozači električnih romobila šalju prve reakcij
@visak. Kaj ne, ha? /clap
4 godine
offline
Vozači električnih romobila šalju prve reakcije na

Prije električnih romobila ljudi su vozili Segway. I gledao sam ih kako se muče dok pokušavaju izbjeći grbe, rupe, šahtove itd. Ista stvar je s romobilistima. Ozbiljna ozljeda samo je pitanje trenutka.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.7.2021 14:11 (zelenapaprika).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vozači električnih romobila šalju prve reakcij
Posto danas svaki idiot vozi to gey hipstesko prometalo i 80% ih vozi poprilicno brzo dok se guraju medju pjesacima, trreba ih sve na cestu poslat. Il zabranit brze od 7kmh po plocniku il pjesackim zonama. Za prekoracenje lupit 300kn kazne i mir..
R33mba#2892
Moj PC  
3 3 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vozači električnih romobila šalju prve reakcij
sminigo kaže...

Romo+Mobil=Cigansko auto 

 odi v Pitomaču, SZ dio (od crkve u centru) gdje su "dimljeni" Hrvati - najveća koncentracija el. romobila u Hrvatskoj...

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Re: Vozači električnih romobila šalju prve reakcij
Stric_Jura kaže...

..

 odi v Pitomaču, SZ dio (od crkve u centru) gdje su "dimljeni" Hrvati - najveća koncentracija el. romobila u Hrvatskoj...

 -batmobil? batmanov auto?.. 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Vozači električnih romobila šalju prve reakcij
Siva zona, najljepša zona, dok se zlorabi racionalno :D
monetary revolution
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vozači električnih romobila šalju prve reakcije na

Ima netko podatak koliko je pješaka poginulo u sudaru s romobilistom na nogostupu?

Neka usporede s brojem poginulih romobilista u sudaru s kamionom/autom kada voze po cesti.

Pa nek kažu koji broj mrtvih im se više sviđa i prema tome vide što je pamtniji izbor - romobiliste da riskiraju pod kotače kamiona ili pješake da riskiraju sudar s romobilistima.

Ja ne razmujem kako netko uopće može imati dilemu.

Idi i radi nešto korisno!
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vozači električnih romobila šalju prve reakcij
ante_etna kaže...
Wolverine kaže...

 

 

jednu kolegicu s posla je neki tip na romobilu "pokupio" tek što je izašla sa posla i pošteno ju polomio. 

 Je li imala slušalice, buljila u mobitel i je li prije svakog koraka provjeravala mrtve kuteve i hodala ravno po crti? 

 Dali se on kretao tolikom brzinom da je mogao na vrijeme reagirati i izbjeći sudar... Trebao je pretpostaviti , da bi netko mogao izaći pošto je vozio na strani kamo izlazi/ulazi u zgrade...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice