Sonos Beam Gen 2 - Moćni kompaktni soundbar

poruka: 4
|
čitano: 22.912
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sonos Beam Gen 2 - Moćni kompaktni soundbar".
12 godina
offline
Sonos Beam Gen 2 - Moćni kompaktni soundbar

Pikirao sam na Arc ali mi je cijena od 750€ bila prevelika. Dok je nisu podigli na 850€ . Beam bi ispod 65" TV-a izgledao smiješno tako ds sada čekam Black Friday u nadi da će biti kakvih popusta.

 

Može li još par detalja o Night Sound i Speech Enhancement funkcijama - koliko dobro djeluju te kvare li balans ako ih se uključi ili još uvijek sve djeluje prirodno? Generalno u gotovo svim filmovima imam problema sa razumijevanjem izgovorenog radi prenaglašavanja ambijentalnih zvukova, a radi djece Night Sound.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Sonos Beam Gen 2 - Moćni kompaktni soundbar

Noob pitanje - posto ima jedan HDMI ulaz, pretpostavljam da telku spojim na njega i PS4 na telku i onda će zvuk biti preko telka-Sonos HDMIa ići na zvučnik dok će slika biti na telki? Isto i za ostale HDMI uređaje, telka je kao hub i radi passthrouh zvuka na zvučnik ?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sonos Beam Gen 2 - Moćni kompaktni soundbar
Originalni_manic kaže...

Noob pitanje - posto ima jedan HDMI ulaz, pretpostavljam da telku spojim na njega i PS4 na telku i onda će zvuk biti preko telka-Sonos HDMIa ići na zvučnik dok će slika biti na telki? Isto i za ostale HDMI uređaje, telka je kao hub i radi passthrouh zvuka na zvučnik ?

 Da, to je poanta ARC-a. Znači sav zvuk telka proslijedi na taj port i on se reproducira na zvučniku spojenom na ARC-u.

16 godina
moderator
offline
Re: Sonos Beam Gen 2 - Moćni kompaktni soundbar
kerum kaže...

Pikirao sam na Arc ali mi je cijena od 750€ bila prevelika. Dok je nisu podigli na 850€ . Beam bi ispod 65" TV-a izgledao smiješno tako ds sada čekam Black Friday u nadi da će biti kakvih popusta.

 

Može li još par detalja o Night Sound i Speech Enhancement funkcijama - koliko dobro djeluju te kvare li balans ako ih se uključi ili još uvijek sve djeluje prirodno? Generalno u gotovo svim filmovima imam problema sa razumijevanjem izgovorenog radi prenaglašavanja ambijentalnih zvukova, a radi djece Night Sound.

 

Speech Enhancement reducira bas i pojačava srednje frekvencije. Beam zvuči "usmjerenije", uže i osjetno hladnije, tako da se u tom slučaju balans zvuka definitivno kvari. Beam je općenito poprilično naglašen u vokalnom području pa Speech Enhancement u praksi nisam baš nijednom imao potrebu koristiti (iako sam ga, naravno, dosta isprobavao, za potrebe ove recenzije).

 

Night Sound je relativno suptilan i u praksi više koristi za poglašnjavanje tihih zvukova, nego utišavanje glasnih. On mnogo manje remeti balans zvuka od Speech Enhancementa, a korisnost mu varira od gotovo nikakve do umjerene, ovisno o tome kako je izveden zvuk u sadržaju koji se gleda. Da moram pogađati, rekao bih da će Sonos tweakati Night Sound u budućim nadogradnjama firmwarea.

 

Originalni_manic kaže...

Noob pitanje - posto ima jedan HDMI ulaz, pretpostavljam da telku spojim na njega i PS4 na telku i onda će zvuk biti preko telka-Sonos HDMIa ići na zvučnik dok će slika biti na telki? Isto i za ostale HDMI uređaje, telka je kao hub i radi passthrouh zvuka na zvučnik ?

 

Tako je. TV će ti dobivati sliku od PlayStationa, a zvuk će putem konekcije s Beamom (HDMI ARC) prosljeđivati soundbaru. Ako ti televizor nema HDMI ARC izlaz, onda ćeš ga s Beamom spojiti putem optike (HDMI-optički konektor dobiva se u kutiji).

Never put Dolby on snake detectors.
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.10.2021 17:36 (Davor).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice