Dell Latitude 9520 - Vrhunska poslovna 15-ica

poruka: 7
|
čitano: 8.285
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dell Latitude 9520 - Vrhunska poslovna 15-ica".
Dell Latitude 9520 - Vrhunska poslovna 15-ica

teško mi je shvatiti što točno na ovom laptopu dođe 18,000kn.

 

https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i7-1185G7+%40+3.00GHz&id=3793

 

Prosječno 11,000 cpu marka, što ga stavlja u "meh" kategoriju procesora. Dakle korektan procesor, dobar ekran i brza memorija te prosječno trajanje baterije, izvinite ali ja ne vidim ništa što bi moglo opravdati ovako astronomsku cijenu.

 

 

Naravno nisam ekspert po pitanju laptopa niti procesora, pa ako netko ima više informacija koje bi mogle ovo opravdati, ja sam se pretvorio u uho.

 

 

 

Lijepi pozdrav

 

Moj PC  
8 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Dell Latitude 9520 - Vrhunska poslovna 15-ica
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

teško mi je shvatiti što točno na ovom laptopu dođe 18,000kn.

 

https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i7-1185G7+%40+3.00GHz&id=3793

 

Prosječno 11,000 cpu marka, što ga stavlja u "meh" kategoriju procesora. Dakle korektan procesor, dobar ekran i brza memorija te prosječno trajanje baterije, izvinite ali ja ne vidim ništa što bi moglo opravdati ovako astronomsku cijenu.

 

 

Naravno nisam ekspert po pitanju laptopa niti procesora, pa ako netko ima više informacija koje bi mogle ovo opravdati, ja sam se pretvorio u uho.

 

 

 

Lijepi pozdrav

 

 Dizajn, dobar ekran, materijali i izvedba laptopa i te ostale zajebancije koje ga cine "vrhunskim" u toj nekoj svojoj kategoriji i sve su to "fičers" sa kojima proizvodjaci misle da mogu napuhati cijenu jer nude kao premium laptop iako sto se tice performansi on to i nije bas. 

Imat ce svoju publiku, ljude koji hoce solidne performanse sa tim nekim cool dizajnom i izgledom jer zele biti u trendu kada dodju negdje sa lapom i stave ga na sto gdje je vidljiv. 

 

Uglavnom nije za nas obicne smrtnike i po meni za ove novce je dosta bolje uzeti novi MacBook, imas sve sto ima i ovaj samo si vise cool i jos bolje performanse sa novim M1 cipovima. 

Dell Latitude 9520 - Vrhunska poslovna 15-ica

Zalemljena neproširiva memorija koja nema dual channel način rada, te samo integriranu grafiku?

Za 20k kn???

 

Pa to je čista prevara.
Pogotovo uz takav ekran. Dušu dao za uređivanje slika, a grafika tako slaba zbog loše memorije.

 

"Intel Iris Xe Graphics requires two memory cards installed. Any unit that has just one memory card installed will have just Intel UHD."

 

"Intel® Iris® Xe Graphics only: to use the Intel® Iris® Xe brand, the system must be populated with 128-bit (dual channel) memory. Otherwise, use the Intel® UHD brand."

 

Source

 

Treba početi kažnjavati proizvođače koji proizvode uređaje s neproširivom memorijom.

The planet broke before the Guard did!
Moj PC  
4 0 hvala 3
9 godina
offline
Dell Latitude 9520 - Vrhunska poslovna 15-ica

Čudite se anstronomskim cijenama? Dobrodošli u novo normalno koje traje već dosta dugo.

Moj PC  
4 0 hvala 0
5 godina
offline
Dell Latitude 9520 - Vrhunska poslovna 15-ica

Bome je cijena brutalna. Jučer mi je stigao ThinkBook 15 G2 s i7 1165G7, Iris Xe, 16 Gb (dual channel) i 512 SSD-om za nekih 8500 Kn. Isto Full HD IPS, portovi identični. OK, mislim da je samo poklopac ekrana od metala i nek je Dellov ekran kvalitetniji - vrijedi li to 10 soma razlike?

 
1 0 hvala 0
Re: Dell Latitude 9520 - Vrhunska poslovna 15-ica
BigD_Cro kaže...

Bome je cijena brutalna. Jučer mi je stigao ThinkBook 15 G2 s i7 1165G7, Iris Xe, 16 Gb (dual channel) i 512 SSD-om za nekih 8500 Kn. Isto Full HD IPS, portovi identični. OK, mislim da je samo poklopac ekrana od metala i nek je Dellov ekran kvalitetniji - vrijedi li to 10 soma razlike?

 

Ne vrijedi.

 

Sad gledam čisto onako radi usporedbe, Ryzen 9 5900HX koji melje praktičku svu konkurenciju, vrlo moćna RTX 3070 s 8gb i eto ti moćnog workstation stroja za 4,000kn manje nego Dell iz članka. Teško mi je shvatiti ovakve cijene.

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-gigabyte-a5-x1-ryzen-9-5900hx-16gb-512gb-ssd-geforce-rtx-3070p-8gb-140w-15-6-ips-300hz-free-dos-crno-015000753

 

 https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=AMD+Ryzen+9+5900HX&id=3903

 

 

Lp

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.12.2021 10:59 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
15 godina
offline
Re: Dell Latitude 9520 - Vrhunska poslovna 15-ica
hudibitek kaže...

Čudite se anstronomskim cijenama? Dobrodošli u novo normalno koje traje već dosta dugo.

 U biti, cijena laptopa je jedna od rijetkih kategorija koje nisu imale neko značajno odstupanje u zadnjih 15ak godina.

Thinkpadi su uvijek bili 15-25 000 kuna, solidan laptop se uvijek mogao naći na akciji.

 

Ovo pišem sa 6000kn vrijednog laptopa - Ryzen 3500H, 16GB, GTX1650 4 GB i 512 nvme SSD.

Imam i Lenovo Yogu sa TSom - 3500U, 8GB 512nvme - na akciji je bio 4800kn.

 

Kupljeno prije godinu dana.

2010 sam kupio neki Lenovo koji je imao i5 i ekvivalent mid range AMD grafike (mislim da je tad bila 5XX0 serija, pa je 5900 bila najača za laptope, ja sam imao 5700) isto za 5500kn.

 

Dapače - rekao bih da su laptopi jedina kategorija u kojoj dobiješ poboljšanje bez napuhivanja cijene - mobiteli i tableti su uvijek dizali cijene kad bi donjeli neki feature.

Danas se za razuman novac može dobiti tanji i lakši laptop - ovaj Lenovo je 14'' u tijelu starijih 13''.

 

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/HP-255-G8-27K52EA%2C-15%2C6-FHD%2C-AMD-Ryzen-3-3250U%2C-8GB-RAM%2C-256GB-PCIe-NVMe-SSD%2C-AMD-Radeon-Graphics%2C-Free-DOS%2C-laptop/p/EK000401401

 

Ovaj laptop će raditi 10 puta bolje nego laptop iz 2012. koji je tada bio 3500kuna.

Otkad je 8GB postao standard, kao i SSD, za lagani kućni posao ovi laptopi su vrhunski.

 

Naravno, Latitude, Zenbook Pro, Thinkpadi, Elitpadi su uvijek bili skupi - ali nisu baš otišli cijeno toliko gore koliko su poskupili smartphoni.

Prva dva Galaxya sam dobio za 200 kuna jednokratno i bez otplate na tarifi za 200kn mjesečno.

Danas je tarifa 200kuna plus 200 kuna mjesecno na dvije godine za mobitel.

A u slobodnoj prodaji je cijena otišla skoro pa 3x više.

 

Da cijene laptopa prate cijene smartphonea, ovaj Latitude bi bio 25-35 000 kuna.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice