Kako najbolji IT poslodavci nagrađuju i zadržavaju

poruka: 6
|
čitano: 10.627
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako najbolji IT poslodavci nagrađuju i zadržavaju".
12 godina
offline
Kako najbolji IT poslodavci nagrađuju i zadržavaju

200 eura bonus dnevno ako se developer pojavi na slacku prije 11

 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Kako najbolji IT poslodavci nagrađuju i zadržavaju

Preko mobilne verzije ne radi link, javi da sadrzaj nedostaje ili je obrisan.

 

I da, bas ste syebali forum, trebas ici na desktop verziju da bi potvrdio da je ovo moje pravo ime lol (nakon sto sam korisnik vec jedno duze vrijeme), nema citiranja... lose decki, lose. Steta, nekad ste bili dobar forum.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Moj PC  
8 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Kako najbolji IT poslodavci nagrađuju i zadržavaju

Svaka Čast za Q. ispada prihod oko 450 000kn po uposleniku ove godine, uz malo googlanja i pazljivo slusanje ako mi nesto nije promaklo i ako nema povezanih tvrtki curica. 

Za Hr prilike nije lose. Puno srece cijeloj tvrtki, sa nadom da cete prihod po uposleniku bar ucetverostruciti u sljedecih 5 godina.

Ono - da nas balkance angaziraju jer znamo, a ne zato jer smo jeftiniji, a cinimo se posve ok u odnosu na Indijce ;-).

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako najbolji IT poslodavci nagrađuju i zadrža
Pero Dinamit kaže...

Preko mobilne verzije ne radi link, javi da sadrzaj nedostaje ili je obrisan.

 

I da, bas ste syebali forum, trebas ici na desktop verziju da bi potvrdio da je ovo moje pravo ime lol (nakon sto sam korisnik vec jedno duze vrijeme), nema citiranja... lose decki, lose. Steta, nekad ste bili dobar forum.

 

I tako svaki jebeni put. Registrirani korisnici i svaki puta ista sranja. Daj ljudi, malo se dozovite pameti.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Re: Kako najbolji IT poslodavci nagrađuju i zadrža
Sroljo the second kaže...

Svaka Čast za Q. ispada prihod oko 450 000kn po uposleniku ove godine, uz malo googlanja i pazljivo slusanje ako mi nesto nije promaklo i ako nema povezanih tvrtki curica. 

Za Hr prilike nije lose. Puno srece cijeloj tvrtki, sa nadom da cete prihod po uposleniku bar ucetverostruciti u sljedecih 5 godina.

Ono - da nas balkance angaziraju jer znamo, a ne zato jer smo jeftiniji, a cinimo se posve ok u odnosu na Indijce ;-).

 

 

Ne znam što ti ovo znači "450,000 kn po zaposleniku", misliš koliko plaćaju bruto plaću godišnje zaposlenika ili otprilike za koliko prodaju zaposlenika drugoj firmi?

 

Ako je potonje, to iznosi oko 5,000€ mjesečno, odnosno 230€ po danu (ako ima 22 radnih dana). Da ti budem potpuno iskren ovo je *JAKO* malo novaca, i samo znači da:

 

1. većina zaposlenika ne može imati neto plaću veću od cca 12,000kn, a tek pojedinci vjerojatno imaju vrlo solidnih 20,000 i više

2. dobijaju poslove jer su značajno jeftiniji od konkurencije (mislim na konkurenciju tipa Engleska, Irska, Njemačka, Austrija, zapadna europa)

 

Agencije imaju dosta visoke troškove vođenja firme, a ti troškovi obiju se od bruto zarade po jednom zaposleniku. Treba ukalkulirati trošak vođenja firme (računovođe, odvjetnici), trošak neprofitabilnog osoblja (HR, management, marketing odjel, ...), trošak prostora, troškovi struja/voda isl., trošak kada je zaposlenik ili na "benchu" ili na godišnjem jer ti dani se ne naplaćuju, firma također mora biti profitabilna pa si uzima od 15% - XX% po jednom zaposleniku. Zato je tih 5,000€ dosta malo novaca, firma nešto uprihodi profita, zaposlenik nešto zaradi, i zato općenito agencije u HR cvjetaju i misli se da je sve med i mlijeko, iako je realnost takva da se poslovi dobijaju zbog nižih troškova (i vrlo solidnih developera). Nije neka velika filozofija.

 

Lijepi pozdrav

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.12.2021 21:59 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kako najbolji IT poslodavci nagrađuju i zadrža

Pa napisao sam za HR prilike! Nije puno, ali defitnitvno nije "JAKO" malo.

Agencije nemaju astronomske troskove, ali troskovi se mogu napuhavati preko usluga drugim drustvima koja padaju u povoljniji porezni razred, ako se tako želi.

 

Sa limitom koji si stavio "12kkn neto plaće" kao agencija drapio si točno 47% od prihoda po uposeniku za najskuplju plaću u državi. Šabački, no velika vecina klinaca zadovoljna je i sa 12kkn. U HR to je čisto pristojna plaća.

Nije tako negativno kako si napisao, niti je tako bajno "vani" kako svi trabunjaju. Uvijek je bilo i biti ce tvrtki koje dobro plaćaju, ne samo u ITju nego u svim branšama, no to ne znači da svugdje i svi developeri budu imali kaj im srce poželi.

 

Da mozes imati, ali moras nesto moci i dati zauzvrat. Obično većina misli kako "sve super znaju i nema boljega", a realnost je ipak drugačija.  Velika većina "profesionalaca" samo puno zuje, a malo meda daju.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice