Bivši inženjeri SpaceX-a pokušat će donijeti revol

poruka: 13
|
čitano: 6.103
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bivši inženjeri SpaceX-a pokušat će donijeti revol".
8 godina
neaktivan
offline
Bivši inženjeri SpaceX-a pokušat će donijeti revol

Zasto baterije kad im je struja tako blizu

 

 

 
5 0 hvala 0
7 godina
offline
Bivši inženjeri SpaceX-a pokušat će donijeti revol

Glupost na kvadrat. Dizel lokomotive imaju generatore koji vrlo efikasno proizvode elektricnu energiju i istu koriste za pogon. Elektricne lokomotive preskacu proizvodnju elektricne energije i idu direkt na napon putem najcesce pantografa. Jedna lokomotiva bez problema vuce kompoziciju koja je stotine metara duga. Kad se spoje vise lokomotiva zajedno tada jedna posada upravlja svima. Sve u svemu sadasnji sistem je vrlo efikasan i cost effective. 

Cim vidim da se spominju neki podovi odmah znam da je neka glupost u pitanju. Evo mana koje na prvu mogu vidjeti:

- domet (cim se baterije spominju)

- cijena: tko je god vidio kako izgleda vagon za kontejner zna da je to vrlo jednostavan vagon i cjenovno relativno jeftin za izradu. Ovdje svaka komponenta ima motore, baterije i upravljacke sklopove i trebaju 2 poda po kontejneru. Nema sanse da je ROI niti blizu ako se kupi standardni vagon kojih se moze zakaciti na desetke na jednu lokomotivu

- pouzdanost: ako se jedan pod pokvari tada zbog jednog kontejnera staje cijeli zeljeznicki promet na toj dionici dok ne dodje lokomotiva da sve to otegli. Da, i lokomotive se kvare, ali lokomotive ne vuku jedan kontejner vec cijelu kompoziciju. I da ne spominjem kolike su sanse da se neki pod pokvari ako bi oni zamijenili cak i 10% vagona koji se koriste. 
- popravak na terenu: ako na klasicnoj kompoziciji nesto podje krivo sto ne iziskiva tesku masineriju i sl. tada posada vlaka to moze popraviti. Ovo je autonomni sustav koji ako stane netko mora doci nekim vozilom na teren i otkloniti kvar. Murphyjev zakon kaze da ce se to dogoditi u nekom tunelu ili kanjonu daleko od ceste pa sretno bilo onome koji mora doci do najblize tocke vozilom i zatim izvrsiti popravak. 

 
22 0 hvala 5
6 godina
offline
Re: Bivši inženjeri SpaceX-a pokušat će donijeti r
Ako uspiju to s HŽ onda nek se jave:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Bivši inženjeri SpaceX-a pokušat će donijeti revol

Da su ti inzenjeri ista valjali, i dalje bi bili u SpaceX-u, a ne bili bivsi i prodavali maglu okolo.

 
1 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Bivši inženjeri SpaceX-a pokušat će donijeti revol

Pa hebote ledenjak... oce biti posa neki i za ljude jos.?

A neka su srbi oterali rio tinto, heba ih taj litij za baterije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Bivši inženjeri SpaceX-a pokušat će donijeti r
Više je prednosti baterija. Mogu voziti i neelektrificiranim prugama, a u SAD-u je takvih 98%. A kako je tamo željeznica primarno za transport tereta, a ne putnika, nikome se nije ulagalo znatno više love za postavljanje kablova, nosećih stupova, izgradnju trafostanica... I teretu ne smetaju dizelašice koje prde na čelu kompozicije. A druga je dobra stvar što nema problema ako koja elektrificirana linija ispadne iz sustava i ostane bez struje, kompozicije na baterije piče dalje.
15 godina
offline
Re: Bivši inženjeri SpaceX-a pokušat će donijeti r

I onda opet, stavis jedan vagon iza lokomotive koji je citavi baterija i napajas lokomotivu, sve ostalo ostaje isto. Idem neki startup napraviti, solarni panel na vagon s hrpe baterija i utikacem za lokomotivu. Evo, vec j.d.o.o. osnivam, samo sto nisam.

Linux, Arch Linux.
15 godina
offline
Re: Bivši inženjeri SpaceX-a pokušat će donijeti r
Što ste tako negativni? Vi bi Elonu Musku zatukli svaku volju da išta proba napraviti. Sad je najbogatiji na svijetu (ili blizu toga).
Idi i radi nešto korisno!
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.1.2022 13:30 (Keso).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Bivši inženjeri SpaceX-a pokušat će donijeti r
Dodatak na moj prethodni post. Ovog puta nije super negativno. Ovo mozda ima smisla npr. u tvornicama ili lukama za interni prijevoz tereta. Iako i tada male dizel lokomotive imaju prednost, a uz neke se cak dobije i kutija za daljinsko upravljanje (ima video o VW tvornici).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Bivši inženjeri SpaceX-a pokušat će donijeti revol

ajd da smo u nečem napredniji od amerikanaca

PSN - darklydexter
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Bivši inženjeri SpaceX-a pokušat će donijeti revol

Meni je pak kontra sistem zanimljiviji



https://www.ehighway-sh.de/de/ehighway.html

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Bivši inženjeri SpaceX-a pokušat će donijeti r
Na takva mjesta je lako dovesti struju pa nešto baterijski ne bi imalo nikakvog smisla.
8 godina
offline
Bivši inženjeri SpaceX-a pokušat će donijeti revol

Obzirom na Rivian i njegovu vrijednost iako nisu jedan automobil proizveli, predviđam vrijednog ovog startupa od barem 500mlrd dolara počevši sa 29. veljače ove godine.

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice