U Sisku provalili u srednju školu i ukrali samo –

poruka: 20
|
čitano: 7.836
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U Sisku provalili u srednju školu i ukrali samo – ".
5 godina
offline
U Sisku provalili u srednju školu i ukrali samo –

Obavještavamo Vas da su ukradene tri kartice i da se materijalna šteta po izjavi odgovorne osobe procjenjuje na oko 6.000 kuna

 

Bah, jel im bilo vrijedno toga? 

 

Usput, to je 100% netko od ucenika, posto su maloljetni i zeleni, vjv nece ni prodavat nego doma u PC, mama neće ni znati.

 

Sljedece je samo da ih njihova lajava usta ne odaju kolegama iz razreda, lako moguće o tome čitamo za par mj. 

 

Pronađeni krivci krađe u Sisku iz veljače: hvalili se kolegama iz razreda svojim "uspjehom"

 
14 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: U Sisku provalili u srednju školu i ukrali sam
encoding kaže...

Sljedece je samo da ih njihova lajava usta ne odaju kolegama iz razreda, lako moguće o tome čitamo za par mj. 

 

Pronađeni krivci krađe u Sisku iz veljače: hvalili se kolegama iz razreda svojim "uspjehom"

 Vidi se da si star, danas se klinci hvale na TikToku.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Re: U Sisku provalili u srednju školu i ukrali sam
Ako su to 3x 2080RTX, onda one vrijede puno više danas, pa makar i rabljene
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.2.2022 16:15 (dd.inc).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
U Sisku provalili u srednju školu i ukrali samo –

-naprotiv, sad trebaju o tome pričati, tvitati.. to je klasičan recept za brzi napredak u hakerskoj branši (ili stranački).. tad im je budućnost osigurana u it-u ili vlastima.

-tužno.. krade se svašta a pogotovo taj dio, krade se krumpir, .. ljudi nešto žele, pribavit će na bilo koji način a ovo su vjerojatno djeca. Bilo bi daleko ljepši život da to ne moraju krasti, da imaju. Ovako nemaju ništa tj pošto je to škola, teoretski su upravo time trebali nešto naučti, ovako će samo imati grafulju za igru ako imaju ostatak računala..

 

-ne znam, istovremeno tužan i ljut, najmanje na lopova, tj pretpostavka da su djeca.. više na stanje a tamo se krade sve, raspad sustava koji ni inače ne postoji tj država-slučaj.. potres-poplava i sl to samo malo potenciraju no razlike nema, pomaka, samo na gore...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
7 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: U Sisku provalili u srednju školu i ukrali sam

Slažem se načelno, ali svaki post pretvoriš u kuknjavu "opšteg tipa". Daj malo više fokusa na temu.

 

This space for rent!
10 godina
offline
U Sisku provalili u srednju školu i ukrali samo –

 

 

Krađa je uvijek bilo. Nekada bakar iz telefonske govornice, sada rafičke kartice iz kompjutera.

Sigurno nitko nije krao da bi učio.  Ukradeš djeci, pa neka djeca uče ne znam na čemu?

 

Svaka tehnička škola ima vrijednu opremu ovisno o struci. Bar bi svaka srednja škola trebala ima alarmni i dojavni sistem, kako bi se bar nekako zaštitila (-prevemcija) od provalnika.

Isto tako i nadzorni sustav kamera.

 

 

Sjećam se da je jedna ZG. teh. škola ima vrijednu opremu, te je se stalno kralo iz nje. Ravnatelj je uzeo stvar u svoje ruke, tako da je angažirao jednog mladog dečka, po struci policajca, te nikome nije rekao za to.

Naposljetku je tako uhvaćen lopov. 

 

Krtica je unutar školskih zidova.

---

E, da...nemojte miješati ulični kriminala i ovaj sitni. Okay, postoji mafija-organizirani kriminal, te će njega uvijek biti.

Al' problem Balkana je politička mafija. 

 

dzg
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
U Sisku provalili u srednju školu i ukrali samo –

Slažem se s vama da je to 100% netko iz škole. 

 

Ali ovo bi mogao biti i profesor na kojeg se  najmanje sumnja. dakle neka vrsta Waltera Whitea.  

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
U Sisku provalili u srednju školu i ukrali samo –

Kod nas su se krali cijeli kompjuteri.

 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: U Sisku provalili u srednju školu i ukrali sam
Da,.vremena se mjenjaju....

Kad sam ja isao u osnovnu, a pogotovo srednju.....

Mi smo se bojali da nama netko ne provali u kucu iz skole, jer smo imali daleko bolje kod kuce nego sto su skole mogle sanjati da postoji...

O tempora, o mores.....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
U Sisku provalili u srednju školu i ukrali samo –

Profa: Dobar dan djeco! Danas ćemo učiti o.... (klik, klik)... o....

integriranim grafičkim karticama. 

 
9 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: U Sisku provalili u srednju školu i ukrali sam
dd.inc kaže...
Ako su to 3x 2080RTX, onda one vrijede puno više danas, pa makar i rabljene

 U kojoj to državnoj srednjoj školi imaju RTX 2080?

15 godina
offline
Re: U Sisku provalili u srednju školu i ukrali sam
Heh mi smo u skoli imali 386 a ja doma pentium i to na jedvite jade sam nagovarao starog jedno pola godine pa je morao popustiti!
be Cool
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: U Sisku provalili u srednju školu i ukrali sam
TibzzX kaže...
dd.inc kaže...
Ako su to 3x 2080RTX, onda one vrijede puno više danas, pa makar i rabljene

 U kojoj to državnoj srednjoj školi imaju RTX 2080?

 to sam se i ja pitao ali ovo je odgovor:

Tehnička škola Sisak inače je prva u Hrvatskoj koja je pokrenula četverogodišnji srednjoškolski program za razvoj video igara.

5 godina
offline
U Sisku provalili u srednju školu i ukrali samo –

Pa sada da budem iskren vise me nista ne moze iznenaditi. Sve je otislo naglavacke, a posebno u banana drzavama kao sto je ova nasa. I zar je moguce da tehnicka skola sa programom tehnicar za razvoj igara nema videonadzor ? A izgleda da je i to moguce kod nas, mada se kamere postavljaju doslovno svagdje. Sva sreca pa nisu bili daleko skuplji strojevi. Sto je Rojs rekao - tko je jamio, jamio je. Ili sto bi jedna stranka rekla  - idemo dalje...

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: U Sisku provalili u srednju školu i ukrali sam
Slazem se, no postojanje video nadzora nije garant da nece doci do pljacke. Kod nas su jednu skolu sa video nadzorom opljackali, meta su bili isto tako kompjuteri i oprema.
Fantomke, rukavice itd...
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
10 godina
offline
U Sisku provalili u srednju školu i ukrali samo –

 

 

Možda je i ta škola imala neki alarmni sistem, kamere itd. Pitanje je kolko su u funkciji i što je snimljeno itd.

To je stvar kriminalističke istrage. Sve drugo je nagađanje.

dzg
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: U Sisku provalili u srednju školu i ukrali sam
zeryx kaže...
TibzzX kaže...
dd.inc kaže...
Ako su to 3x 2080RTX, onda one vrijede puno više danas, pa makar i rabljene

 U kojoj to državnoj srednjoj školi imaju RTX 2080?

 to sam se i ja pitao ali ovo je odgovor:

Tehnička škola Sisak inače je prva u Hrvatskoj koja je pokrenula četverogodišnji srednjoškolski program za razvoj video igara.

 -ne, nije (odgovor) tj to je nagađanje, jer u textu tog podatka nema, dok su slike klasična ilustracija, tj nema podatka koje gpu su u pitanju pa ni to odnosi li se vrijednost na iznos po računu u trenutku kupnje ili današnje cijene x-puta više, odnosno vrijednost recimo polovnih itd.. a pošto škole često opremu dobiju donacijama tad ne postoji neka cijena-račun ili je upitno kako pronaći taj podatak-iznos samih gpu..

-teoretski može biti s3-trio.. može biti tesla, možda su u šumici...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
online
Re: U Sisku provalili u srednju školu i ukrali sam

ja sam odgovarao na to zasto nebi bilo moguce da skola ima rtxice. zato sto nije "obicna" srednja nego imaju smjer za razvoj igara. ja ne potvrdujem da su u skoli 2060.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.2.2022 10:13 (zeryx).
15 godina
offline
U Sisku provalili u srednju školu i ukrali samo –

ah, dobra stara vremena, kad se u škole provaljivalo samo radi spaljivanja dnevnika 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: U Sisku provalili u srednju školu i ukrali sam
zeryx kaže...

ja sam odgovarao na to zasto nebi bilo moguce da skola ima rtxice. zato sto nije "obicna" srednja nego imaju smjer za razvoj igara. ja ne potvrdujem da su u skoli 2060.

 

 

 -komentar nije samo-konktetno tebi nego svima, ilustracija-slika prikazuje rtx-2080.. ali nikakve info službeno nema i tad je to besmisleno nagađati kao i 2060 ili je titanijum ili 2070.. kao da je to važno, tj važno je za cijenu-snagu ili navedeni iznos štete 6000kn koja može biti bilo što, npr prije par godina dok se pribavljala ta oprema normalne 2060 su bile takve cijene cca 2000kn ali može s i bez pdva, može donacija, može biti svašta a znamo ništa ili to da danas jedna polovna može u oglasniku biti prodana za taj iznos.

-na kraju sama konkretna kartica-model je sporedno, bit-srž je u krađi, u školi, vjerojatno djeci  .. a ono što na tom području primjetim i u odraslima, nešto kao preživljavanje na sve moguće načine pa i krađom, ne samo zbog potresa nego tisuću takvih problema i propasti svega, dok je ovo samo rezultat i bit će gore..

-istovremeno, krađa iz škole je dvostruko uništavanje, neke šanse za neko znanje, ono što bi sutra moglo dati posao možda istom klincu.. tj žalosno dok je ceh od navedenih 6000kn tad daleko veći, posljedično-višestruko.

 

-filozofski.. treba li pomagati? laički da, dublje? .. kako ide priča o ribi ili pecanju? ako čovjeku daš ribu nahranio si ga za jedan dan, ako ga naučiš loviti za život.. stara mudrost no i dalje vrijedi. Što ako se tog držimo? Dati i dali će onda osoba koja to dobije jednako cijeniti kao kad zaradi sama radom, odnosno erozija morala kao posljedica preživljavanja-standarda pa je tako i krađa u takvim uvijetima prihvatljivo ponašanje, koje neće biti recimo 'osuđeno' ne nekim sudom nego kriterijem samih ljudi koji tamo žive.. tj da svi misle da je krađa loša tad ni djeca ne bi to olako napravila, no kako je to postao način preživljavanja odraslih, dijeca uče.. na jedan ili drugi način, po bolonji ili po hreliću.. pri čemu si istovremeno pile granu kao šansu da to primjene školovanjem-poslom sutra.

-tužno, jer nije problem tih par kartica ili iznos, nego sveukupno-posljedice-stanje i što sutra, bolje-gore nego što je dans? ... mada se često misli da gore ne može, može, uvijek, lako, lakše nego bolje za što se mora uložiti adekvatan trud, ne samo trud nego nešto korisno a znanje je kako god okrenemo vjerojatno najkorisnije za možda sutra nešto bolje. Bez tog nema šanse za bolje.. šteta te krađe 6000 ili par nula više posljedično, ne samo usko kao trenutna cijena neke gpu ili jel to rtxica što je ekšli najnevažnije, jer ovo nije mali oglasnik pa da kupujemo-prodajemo, cijena i vrijednost-važnost.. grafulja je nevažna u priči, važna je budućnost koje na tom području za sad nema.

 

edit.. + gore me drago upozorava na 'fokus' teme.. i da, možemo se zapitati, što je fokus ove teme, RTXica ili stanje, krađa, propast u koju taj dio ide? Kartica je nevažna, komad plastike-žice.. nadoknadivo.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.2.2022 21:37 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice