Rudarenje bitcoina postalo je još gore za okoliš o

poruka: 56
|
čitano: 11.193
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Rudarenje bitcoina postalo je još gore za okoliš o".
3 godine
odjavljen
offline
Rudarenje bitcoina postalo je još gore za okoliš o

Što je više kleveta i laži, Bitcoin nam je miliji i draži! Znate sto je gore za okoliš, pravo rudarenje, kupovina gluposti sa jednkratnom plastikom iz Kine, uredjaji koji nakon godinu/dvije prestanu da rade itd.

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.2.2022 12:01 (veliki pero).
 
9 15 hvala 0
3 godine
offline
Rudarenje bitcoina postalo je još gore za okoliš o

"Ali sustav, koji radi poput numeričke igre pogađanja, zahtijeva da se globalna mreža računala pokrene u isto vrijeme kada se transakcija odvija. To je razlog zašto koristi toliko energije."

 

Tragikomično je da ovakva nesuvisla i kompletno fulana "objašnjenja" čitamo na jednom informatičkom portalu 2022. godine

Ruhe im Puff
 
23 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: Rudarenje bitcoina postalo je još gore za okol
BroccDaRock kaže...

"Ali sustav, koji radi poput numeričke igre pogađanja, zahtijeva da se globalna mreža računala pokrene u isto vrijeme kada se transakcija odvija. To je razlog zašto koristi toliko energije."

 

Tragikomično je da ovakva nesuvisla i kompletno fulana "objašnjenja" čitamo na jednom informatičkom portalu 2022. godine

 Dnevna kvota kripto dezinformacija mora da se ispuni.

2 godine
protjeran
offline
Rudarenje bitcoina postalo je još gore za okoliš o

Ne znam u cemu je problem sto clanak istice prekomjerno (i neportrebno) trosenje resursa na ostvarivanje bitcoin transakcija.

 

Sto se mene tice, slobodno ga ukinut i zabranit u potpunosti. Postoje bolje blockchain tehnologije koje ne zahtijevaju toliko energije za transakcije.

 
22 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rudarenje bitcoina postalo je još gore za okol
veliki pero kaže...

Što je više kleveta i laži, Bitcoin nam je miliji i draži! Znate sto je gore za okoliš, pravo rudarenje, kupovina gluposti sa jednkratnom plastikom iz Kine, uredjaji koji nakon godinu/dvije prestanu da rade itd.

 Whatabautizam na najače !!!

 

Ajmo sad po bankama i malom "ćovjeku"...

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
16 godina
online
Re: Rudarenje bitcoina postalo je još gore za okol
veliki pero kaže...

 Dnevna kvota kripto dezinformacija mora da se ispuni.

 Šta tačno nije istina? Zna se koliko se gde rudari, zna se kakav je gde elektroenergetski miks... Evo, nestrpljivo čekamo "alternativne činjenice".

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
3 godine
neaktivan
offline
Rudarenje bitcoina postalo je još gore za okoliš o

zanimljivo, zagrijava se nuklearno oružje, obijaju bankomati, banke propadaju, Rusi će još malo trgovat ko u mlađem neolitu...a BTC mrtav ladan, tavori na 38 keka. Al nek Elon nešto twitne na zahodu dok mu je dosadno eto ga leti u nebo ili pada u provaliju...

 
8 0 hvala 1
3 godine
offline
Re: Rudarenje bitcoina postalo je još gore za okol
Sva sreća što će EU uskoro zabraniti svo to smeće od pow shitcoina.
 
3 1 hvala 0
3 godine
offline
Re: Rudarenje bitcoina postalo je još gore za okol
Kome "nama"? Ljubiteljima alternativnih istina?
Ima i nas drugih koji ne podržavamo Bitcoin temeljen na POW algoritmu.
3 godine
odjavljen
offline
Re: Rudarenje bitcoina postalo je još gore za okol
Gallu kaže...
Sva sreća što će EU uskoro zabraniti svo to smeće od pow shitcoina.

 Pala bi EU vlada u roku pola dana, morali bi zvati Ruje u pomoc.

12 godina
offline
Rudarenje bitcoina postalo je još gore za okoliš o

Budući da nam slijedi globalna energetska kriza, moguće.

 

Čeka se vođa kulta da se obrati sljedbenicima.

 

 

Da krenem...

 

Banke

 

Blockhain je budućnost

 

Fiat je zastario

 

Omć

 

whatabaut xyz

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Rudarenje bitcoina postalo je još gore za okol
veliki pero kaže...
Gallu kaže...
Sva sreća što će EU uskoro zabraniti svo to smeće od pow shitcoina.

 Pala bi EU vlada u roku pola dana, morali bi zvati Ruje u pomoc.

 Radi guza ko meduza.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
12 godina
offline
Re: Rudarenje bitcoina postalo je još gore za okol
ludizao kaže...
DarthMarkus kaže...
"ćovjeku"...

 

Ćovijeku! Pravopis je važan.

 Da...Sry!

 

Isprike svim istinskim sarkastičarima.

 

Milanovič, Plenkovič, ćovijek...

 

Idem ponovit gradivo.

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.2.2022 16:07 (DarthMarkus).
Moj PC  
5 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: Rudarenje bitcoina postalo je još gore za okol
Nisam u EU, tako da me zaboli.
14 godina
offline
Re: Rudarenje bitcoina postalo je još gore za okol
BroccDaRock kaže...

"Ali sustav, koji radi poput numeričke igre pogađanja, zahtijeva da se globalna mreža računala pokrene u isto vrijeme kada se transakcija odvija. To je razlog zašto koristi toliko energije."

 

Tragikomično je da ovakva nesuvisla i kompletno fulana "objašnjenja" čitamo na jednom informatičkom portalu 2022. godine

 Ne vidim kako je kompletno fulano. Malo je pojednostavljeno, tj. transakcije se stavljaju u blokove na temelju kojih se onda "rješavaju slagalice", i tko prvi riješi, doda novi blok i dobije nagradu u obliku bitcoina (rudarenje). Ta "numerička igra pogađanja" i jest razlog zbog kojeg bitcoin troši toliko energije.

3 godine
offline
Re: Rudarenje bitcoina postalo je još gore za okol
To je već praktički gotov deal pa ti samo gledaj hoće li pasti ili neće...
13 godina
neaktivan
offline
Rudarenje bitcoina postalo je još gore za okoliš o

Izgleda da postoji puno nejasnoća u komentarima, a i u članku. Bitcoin kao i električni auti, je zelen kao i el. energija kojom ga skrbimo. Što znači da u 100% obnovljivom izvoru el. energije, Bitcoin bi bio 100% pogonjen obnovljivim izvorom. Također kompletni sustav banaka konzumira više energije nego Bitcoin rudarenje na godišnjoj razini. A opet godišnja količina od 0,08% CO2 emisija, premašuje nagon od 100 milijuna aktivnih korisnika prema decentraliziranom i brzo pristupnom novcu, te blockchain tehnologiji. Možemo praktički zaokružiti na 0%. Bitcoin je postao simbol decentralizacije i simbol nade da postoji sistem koji je transparentan i daje ljudima kontrolu nad svojim novcem. Stoga smatram da ta minimalna količina CO2 emisija je praktički vrijedna troška.

Vidox Production: https://www.facebook.com/vidoxproduction/
Moj PC  
2 7 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje bitcoina postalo je još gore za okol
Da... zanemarivo trosenje el. energije.
S obzirom na samo 100 mil korisnika.

::coffee::
16 godina
offline
Re: Rudarenje bitcoina postalo je još gore za okol
brisac kaže...

Izgleda da postoji puno nejasnoća u komentarima, a i u članku. Bitcoin kao i električni auti, je zelen kao i el. energija kojom ga skrbimo. Što znači da u 100% obnovljivom izvoru el. energije, Bitcoin bi bio 100% pogonjen obnovljivim izvorom. Također kompletni sustav banaka konzumira više energije nego Bitcoin rudarenje na godišnjoj razini. A opet godišnja količina od 0,08% CO2 emisija, premašuje nagon od 100 milijuna aktivnih korisnika prema decentraliziranom i brzo pristupnom novcu, te blockchain tehnologiji. Možemo praktički zaokružiti na 0%. Bitcoin je postao simbol decentralizacije i simbol nade da postoji sistem koji je transparentan i daje ljudima kontrolu nad svojim novcem. Stoga smatram da ta minimalna količina CO2 emisija je praktički vrijedna troška.

Uvik ista spika i usporedbe s bankama...

Prvo, Bitcoin nema 100 milijuna aktivnih korisnika, nego je 100 milijuna ownera. To znaci da tu brojku triba usporedivati s brojem otvorenih bankovnih racuna. A ta brojka je bolesno velika jer ukljucuje sve punoljetne osobe u imalo razvijenoj zemlji + pravne osobe i sve njihove racune.

Nadalje, banke ne sluze samo za obavljanje transakcija, nego za mnogo vise posla poput konverzije, stednje, kreditiranja, gotovinske isplate i uplate itd. Ako vec ocete usporedivat neusporedivo, posteno bi bilo jedan bitcoin usporediti sa Revolutom, koji ima pet puta manje korisnika, ali zato i trosi zanemarivo malo u odnosu na bitcoin.

I na kraju, izjava da je bitcoin zelen - jest stvarno smijesna. Ako imate decentralizirani model - gdje svi mogu rudariti, onda to znaci da ce bitcoin bit zelen tek onda kad i cijeli svijet prede kompletno na obnovljive izvore energije. Prije ce banke i velike tvrtke postati zelene jer mogu donositi takve odluke, posebno sada kad se gleda o informacijskoj pohrani energije o cemu je Bug vec pisao (nesto sto je za Bitcoin jednostavno nemoguce):

https://www.bug.hr/baterije/informacijske-baterije-efikasan-nacin-skladistenja-odrzive-energije-25543


Poruka je uređivana zadnji put pon 28.2.2022 23:22 (ivoleko).
3 godine
offline
Re: Rudarenje bitcoina postalo je još gore za okol
Ne znam kako to vama Bitcoin apostolima ne prolazi kroz lubanju ali niti jedna energija nije zelena i čim se je više troši tim gore za zemlju.
Čak i da Bitcoin koristi 100% obnovljive izvore, to je energija koja se neće moći trošiti u drugim procesima i industrijama i koje će, na kraju, onda morati koristiti energiju neobnovljivi izvora.
POW je problem. Postoje energetski puno prihvatljivija rješenja za istu stvar.
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.3.2022 22:22 (Gallu).
9 godina
offline
Re: Rudarenje bitcoina postalo je još gore za okol
Gallu kaže...
Ne znam kako to vama Bitcoin apostolima ne prolazi kroz lubanju ali niti jedna energija nije zelena i čim se je više troši tim gore za zemlju.
Čak i da Bitcoin koristi 100% obnovljive izvore, to je energija koja se neće moći trošiti u drugim procesima i industrijama i koje će, na kraju, onda morati koristiti energiju neobnovljivi izvora.
POW je problem. Postoje energetsku puno prihvatljivija rješenja za istu stvar.

 Bolje da si prdno nego otipkao tu misao.

15 godina
online
Rudarenje bitcoina postalo je još gore za okoliš o

umjesto rudarenja, nabvit ću dresirano prase za traženje bitgljiva, odn. digitalnih tartufa. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Rudarenje bitcoina postalo je još gore za okol
miki_the_pirat kaže...
Gallu kaže...
Ne znam kako to vama Bitcoin apostolima ne prolazi kroz lubanju ali niti jedna energija nije zelena i čim se je više troši tim gore za zemlju.
Čak i da Bitcoin koristi 100% obnovljive izvore, to je energija koja se neće moći trošiti u drugim procesima i industrijama i koje će, na kraju, onda morati koristiti energiju neobnovljivi izvora.
POW je problem. Postoje energetsku puno prihvatljivija rješenja za istu stvar.

 Bolje da si prdno nego otipkao tu misao.

 

Imaš li što pametno za dodati u diskusiju ili ćeš se služiti doskočicama na osnovnoškolskoj razini?

3 godine
offline
Re: Rudarenje bitcoina postalo je još gore za okol
captain_soap_McTawish kaže...

 Ne vidim kako je kompletno fulano. Malo je pojednostavljeno, tj. transakcije se stavljaju u blokove na temelju kojih se onda "rješavaju slagalice", i tko prvi riješi, doda novi blok i dobije nagradu u obliku bitcoina (rudarenje). Ta "numerička igra pogađanja" i jest razlog zbog kojeg bitcoin troši toliko energije.

 Kao prvo, nije napisano tako, već se kao razlog velike potrošnje spominju nekakve "globalne mreže računala koje se pokreću u isto vrijeme" što je naravno potpuno apsurdno (svaka mreža se po definiciji "pokreće u isto vrijeme" inače niti ne možemo govoriti o mreži). Autor je u svojem neznanju vjerovatno pobrkao proces rudarenja i mrežu Bitcoin nodova na kojima su pohranjene kopije blockchaina (i koja troši zanemarive količine el. energije u usporedbi s rudarenjem).

 

Kao drugo, nije riječ o nikakvim "slagalicama" već o SHA-256 hashingu. Koji ima svoju vrlo važnu ulogu u Proof-of-Worku, osiguravanju blockchaina i decentralizaciji, ali onaj tko o tome razmišlja kao o nekakvoj "slagalici" za djecu očigledno ne može razumijeti ni tehničke razloge iza istog.

Ruhe im Puff
14 godina
offline
Re: Rudarenje bitcoina postalo je još gore za okol
BroccDaRock kaže...

 Kao drugo, nije riječ o nikakvim "slagalicama" već o SHA-256 hashingu. Koji ima svoju vrlo važnu ulogu u Proof-of-Worku, osiguravanju blockchaina i decentralizaciji, ali onaj tko o tome razmišlja kao o nekakvoj "slagalici" za djecu očigledno ne može razumijeti ni tehničke razloge iza istog.

Zapravo je riješ o slagalici odnosno engleski puzzle. Npr. knjiga Mastering bitcoin sasvim normalno to koristi u tom značenju (kao i mnogi drugi) da bi dočarala o čemu se radi:

 

A good way to describe mining is like a giant competitive game of sudoku that resets every time someone finds a solution and whose difficulty automatically adjusts so that it takes approximately 10 minutes to find a solution. Imagine a giant sudoku puzzle, several thousand rows and columns in size. If I show you a completed puzzle you can verify it quite quickly. However, if the puzzle has a few squares filled and the rest are empty, it takes a lot of work to solve! The difficulty of the sudoku can be adjusted by changing its size (more or fewer rows and columns), but it can still be verified quite easily even if it is very large. The "puzzle" used in bitcoin is based on a cryptographic hash and exhibits similar characteristics: it is asymmetrically hard to solve but easy to verify, and its difficulty can be adjusted.

 

 Pokušavaš pogoditi određene brojeve tako da bi dobio SHA-256 hash određenog oblika.

 

EDIT: Nije u potpunosti promašena bit, proces rudarenja je nužan za provedbe transakcije, odnosno da bi dodao novu transakciju u blok, i onda blok u blockchain, mora se riješiti slagalica odnosno rudariti. A rudarenje se temelji na "numeričkog igri pogađanja" koja troši značaju količinu električne energije.

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.3.2022 11:38 (captain_soap_McTawish).
3 godine
odjavljen
offline
Re: Rudarenje bitcoina postalo je još gore za okol
Gallu kaže...
miki_the_pirat kaže...
Gallu kaže...
Ne znam kako to vama Bitcoin apostolima ne prolazi kroz lubanju ali niti jedna energija nije zelena i čim se je više troši tim gore za zemlju.
Čak i da Bitcoin koristi 100% obnovljive izvore, to je energija koja se neće moći trošiti u drugim procesima i industrijama i koje će, na kraju, onda morati koristiti energiju neobnovljivi izvora.
POW je problem. Postoje energetsku puno prihvatljivija rješenja za istu stvar.

 Bolje da si prdno nego otipkao tu misao.

 

Imaš li što pametno za dodati u diskusiju ili ćeš se služiti doskočicama na osnovnoškolskoj razini?

 Rece eko-krizar, dok voza golfa 2 i tipka na telefonu iz Kine. Da, samo je tvoje misljenje vazno, nitko ostali ne smije imati misljenje.

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.3.2022 13:18 (veliki pero).
16 godina
online
Rudarenje bitcoina postalo je još gore za okoliš o

Znači izabrao si opciju dva. 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Rudarenje bitcoina postalo je još gore za okol
veliki pero kaže...
Gallu kaže...
miki_the_pirat kaže...
Gallu kaže...
Ne znam kako to vama Bitcoin apostolima ne prolazi kroz lubanju ali niti jedna energija nije zelena i čim se je više troši tim gore za zemlju.
Čak i da Bitcoin koristi 100% obnovljive izvore, to je energija koja se neće moći trošiti u drugim procesima i industrijama i koje će, na kraju, onda morati koristiti energiju neobnovljivi izvora.
POW je problem. Postoje energetsku puno prihvatljivija rješenja za istu stvar.

 Bolje da si prdno nego otipkao tu misao.

 

Imaš li što pametno za dodati u diskusiju ili ćeš se služiti doskočicama na osnovnoškolskoj razini?

 Rece eko-krizar, dok voza golfa 2 i tipka na telefonu iz Kine. Da, samo je tvoje misljenje vazno, nitko ostali ne smije imati misljenje.

 

Samo iznosim činjenice za razliku od dezinformacija i osnovnoškolskih doskočica koje se nađu na ovakvim temama. Ali hej - ako imaš nešto što možeš dodati diskusiji i normalno odgovoriti na ono što iznosim - samo daj...

9 godina
offline
Re: Rudarenje bitcoina postalo je još gore za okol

Sve neki vrli ekolozi jbt... mada mi se nekako čini da je Ezop davno objasnio problematiku s lisicom i grožđem...

3 godine
offline
Re: Rudarenje bitcoina postalo je još gore za okol
I kakve veze imaju lisica i grožđe sa ovim šta ja pišem?
Pokušavaš biti sarkastičan ali si i u tom podbacio?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice