SteelSeries Apex 7 - Mehanika za šmekere

poruka: 6
|
čitano: 14.978
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "SteelSeries Apex 7 - Mehanika za šmekere".
12 godina
offline
SteelSeries Apex 7 - Mehanika za šmekere

Ja sam nedavno uzeo white shark spartan za 250 kn, odlicna tipkovnica. ima i hrvatske znakove 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
SteelSeries Apex 7 - Mehanika za šmekere

Bilo koja tipkovnica koja nema hrvatski raspored i ne podržava u cijelosti "naša slova" meni otpada iz razmatranja.

Dakle oznake na tipkama moraju biti iste za naše čćžšđ znakove kao i za ostale (ako ostale mijenjaju boje, onda i ove moraju isto, ako su ostale prozirne i ove moraju biti), mora biti "veliki Enter", mora imati standardan raspored tipaka na desnoj strani (Insert, Home, ...). Nikakve naknadne naljepnice i gravure ne dolaze u obzir. 

 

Sorry, možda sam konzervativan, star, zastario, namćor, mrgud, ... ali tipkovnica mora imati isti layout na kojega sam naviknuo preko 30 godina, da bih mogao tipkati "na slijepo" bez gledanja. Bilo kakva egzotika što se mene tiče ne dolazi u obzir.

 

 

Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
10 0 hvala 0
13 godina
offline
SteelSeries Apex 7 - Mehanika za šmekere

Zna li netko postoji li mehanička tipkovnica koja nema metalni/aluminijski gornji pokrov ispod tipki, već plastični, a da nije neko kinesko govno ? Ono što mene užasno smeta je zvuk "jeke" koji dolazi iz opruge kod switcha i prenosi se onda preko takve metalne/aluminijske podloge i stvara iritantnu jeku.

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: SteelSeries Apex 7 - Mehanika za šmekere
Macumba kaže...

Bilo koja tipkovnica koja nema hrvatski raspored i ne podržava u cijelosti "naša slova" meni otpada iz razmatranja.

Dakle oznake na tipkama moraju biti iste za naše čćžšđ znakove kao i za ostale (ako ostale mijenjaju boje, onda i ove moraju isto, ako su ostale prozirne i ove moraju biti), mora biti "veliki Enter", mora imati standardan raspored tipaka na desnoj strani (Insert, Home, ...). Nikakve naknadne naljepnice i gravure ne dolaze u obzir. 

 

Sorry, možda sam konzervativan, star, zastario, namćor, mrgud, ... ali tipkovnica mora imati isti layout na kojega sam naviknuo preko 30 godina, da bih mogao tipkati "na slijepo" bez gledanja. Bilo kakva egzotika što se mene tiče ne dolazi u obzir.

 

 

 Treba ti tipkovnica s hrvatskim znakovima da bi mogao tipkati bez gledanja? Sorry, ali onda očito ne možeš tipkati bez gledanja. Tko može tipkati bez gledanja može koristiti i tipkovnicu bez ikakvih znakova kao što je primjerice Das Keyboard Ultimate. 

12 godina
offline
SteelSeries Apex 7 - Mehanika za šmekere

Bas to... Evo imam Steelseries Apex 7 i layout je isti kao inace, jedina razlika je sta na tipkama nije otisnut HR znak. Ako ionako ne gledas u tipkovnicu dok pises, sta ce ti taj otisnuti znak? Sve je i dalje na svom mjestu, č ć ž đ š

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: SteelSeries Apex 7 - Mehanika za šmekere
Denis kaže...
...

 Treba ti tipkovnica s hrvatskim znakovima da bi mogao tipkati bez gledanja? Sorry, ali onda očito ne možeš tipkati bez gledanja. Tko može tipkati bez gledanja može koristiti i tipkovnicu bez ikakvih znakova kao što je primjerice Das Keyboard Ultimate. 

 

Malo ti ne štima premisa. To što mogu tipkati bez gledanja ne znači da ne želim imati urednu tipkovnicu sa standardnim hrvatskih rasporedom.

BTW, u srednjoj školi imao sam strojopis i koliko god sam ga zajedno s drugima tada mrzio, toliko mi je kasnije pomogao, jer i ovo što sada ovdje pišem tipkam bez gledanja u tipkovnicu. 

No to ne znači da sam mazohist koji će uzeti tipkovnicu bez ikakvih oznaka. 

Ne znam kada je taj strojopis ukinut u školi, ali rekao bih da bi bilo sjajno da ga i današnje generacije imaju, jer bi svima bio jako koristan. 

A s obzirom što sam sve radio u životu i na računalu otipkao velike količine teksta, meni je to bilo jako korisno. Pa zato i sad biram tipkovnice na kojima mogu tipkati i uređivati tekst bez gledanja jer mi je tako brže i elegantnije. 

Life is jazz. Play it cool.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice