Što je Tu-141 i kako je moguće da je stigao od Ukr zaključana tema

poruka: 94
|
čitano: 19.696
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Što je Tu-141 i kako je moguće da je stigao od Ukr".
6 godina
offline
Što je Tu-141 i kako je moguće da je stigao od Ukr

hm, ovo dobro pokazuje kako je NATO zracna obrana efikasna

 

imamo u okruzenju Madarsku, Rumunjsku, Sloveniju i Hrvatsku, i niti jedna od njih nije zabiljezila letjelicu velicine aviona kako leti? 

 

i to jos uz vjerovatno maksimalnu razinu pripravnosti u ovo ratno doba kada vjerovatno nadziru sve zivo

 

wtf 

Moj PC  
32 1 hvala 2
10 godina
offline
Re: Što je Tu-141 i kako je moguće da je stigao od
Mislim da je ipak da se nisu posebno uznemirili što će pasti na tamo neku brdovitu balkansku zemljicu. Da je pao u dojčlandu to bi bio skandal stoljeća.
Nadglednik dina
Moj PC  
21 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Što je Tu-141 i kako je moguće da je stigao od
3dfx kaže...

hm, ovo dobro pokazuje kako je NATO zracna obrana efikasna

 

imamo u okruzenju Madarsku, Rumunjsku, Sloveniju i Hrvatsku, i niti jedna od njih nije zabiljezila letjelicu velicine aviona kako leti? 

 

i to jos uz vjerovatno maksimalnu razinu pripravnosti u ovo ratno doba kada vjerovatno nadziru sve zivo

 

wtf 

 Sad baš da je nitko nije skužio, teško i nikako....

10 godina
offline
Re: Što je Tu-141 i kako je moguće da je stigao od
Premala je vjerovatnost da spomenuti objekt padne na neki grad, i to još glavni grad članice NATO saveza! Time je sve rečeno! Sad treba samo uz pomoć radarskih snimki, koje bi trebale postojati, ustanoviti je li ispaljen iz Ukrajine ili iz nekog bližeg pograničnog mjesta iste države ..
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.3.2022 14:18 (W2000).
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Što je Tu-141 i kako je moguće da je stigao od Ukr

ali eto, pao je i što sad, koju posluku porati ?!?

 

krasno je za znati da imamo protuzračnu obranu kao iz '91...

 

izađeš van, pokažeš srednjak prema avionu i vikneš: jebo ti pas mater !!!

 

da prisnažim:

 

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.3.2022 14:22 (Stric_Jura).
Moj PC  
13 0 hvala 1
3 godine
offline
Što je Tu-141 i kako je moguće da je stigao od Ukr

Efektivno za male vojske, ali bitno da smo mi kupovali Rafale :)

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Što je Tu-141 i kako je moguće da je stigao od
NATO kaže da je pratio objekt. Hvala NATO na toj informaciji. Da ste barem rekli "Pazi Mirko, metak!".
Nadglednik dina
Moj PC  
26 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Što je Tu-141 i kako je moguće da je stigao od Ukr

Izvukao sam ključne rečenice pročitane od jutros na raznim RH portalima, da vam skratim muke, ništa ne brinite sve je pod kontrolom. 

 

"Letjelica je staromodna, bila je široko rasprostranjena u Sovjetskom Savezu."

 

"Sustav domovinske sigurnosti nije zakazao. U kratkom vremenu smo utvrdili o kojem je pravcu riječ. Pratili smo od ulaska u Hrvatsku do pada."

 

"Posade na radarskim sustavima su uvijek na visokom stupnju spremnosti, kao i protuzračna obrana."

 

"Imamo sustav praćenja situacije u zraku, sustav izvješćuje automatizmom NATO i naše operativno središte i onda načelnika Glavnog stožera"

 

"Za incident smo doznali istog trenutka nakon samog pada."

 

"Proletio je kroz zračni prostor dvije članice NATO saveza, a da nije uočen, niti su alarmirani sigurnosni sustavi. Letio je brzinom od 700 kilometara na sat na visini od 1300 m i niti jedan sustav nadzora zračnog prostora nije ga uočio"

 

"dr. sc. Marušić: Sve upućuje na namjerno usmjeravanje bespilotne letjelice i rušenje na Zagreb, kao upozorenje."

 

"Ivan Selak: Apsolutni je propust da letjelica u doba rata u Europi prođe skoro 1000 km i padne na naseljeno područje na glavni grad jedne države... kod nas je naš ministar deklarirao da naši avioni ne mogu letjeti noću."

 

Nekako mi sada Monty Python djeluje kao jako ozbiljna emisija. Sreća naša da se radi o prastarom komadu tehnike jer da je bio iz 21 st. vjerojatno ne bi ni znali da je negdje roknuo i dezintegrirao cijeli kvart, ovako smo ga barem pratili od ulaska do pada i sada ćemo sve to detaljno analizirati.

 

 

 
34 0 hvala 9
14 godina
offline
Što je Tu-141 i kako je moguće da je stigao od Ukr

ma ne, znali su oni unaprijed, samo Ameri kao Ameri sa svojim AM/PM - to su javili našima, pa su naši jučer oko 10:20 digli oba MIG-21 u presretanje...

 

vozio sam majku u ZG i eto njih kako ponosno streme u visine...

 

samo nekih 12 h prerano...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Što je Tu-141 i kako je moguće da je stigao od Ukr

mislim, znamo da rvati vole rabljenu kramu pa i ne čudi. jedino nisu baš morali toliko šparati na paritetu i načinu isporuke na relaciji yarun - jarun. čudi ipak da na mjesto kala, rasapa, kvara i loma (konto 4005, porezno priznati troškovi) nisu prvi stigli nacionalno-manjinaši s kombijem pa pokupili sekundarnu sirovinu. hrđaju. usput, fala muriji koja je prometno "zapriječila" taj dio "predsoblja" jaruna i tako omogućila meni i psu mirniji (iako smrznut) prolaz u redovnu ophodnju, bez straha od tradicionalnog noćnog taksističkog divljanja tim prostorima u sitan jutarnji sat. i da: posebno je zadovoljstvo pročitati ovakav članak o tome, nakon senzacionalističkih eskapada po portalima. drago mi je da ga je pisao Drago (a ne neki tamo pričuvni gelipter) te je stoga kako informativan, tako i zabavan 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.3.2022 14:55 (Ajar).
Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Što je Tu-141 i kako je moguće da je stigao od
Ajar kaže...

čudi ipak da na mjesto kala, rasapa, kvara i loma (konto 4005, porezno priznati troškovi) nisu prvi stigli nacionalno manjinaši s kombijem pa pokupili sekundarnu sirovinu. hrđaju. usput, fala muriji koja je prometno "zapriječila" taj dio "predsoblja" jaruna

 Sve su oni to precizno izračunali, točno mjesto pada, ali s*ebalo ih što je letjelica ostala bez goriva prije vremena. Je*iga, viša sila. 

6 godina
offline
Re: Što je Tu-141 i kako je moguće da je stigao od
To kad Plenky šalje javno oružje i onda svima nama nacrta metu na čelu...jelte...hrvate razoružavajmo i onda s tim naoružavajmo razno razne "freedom fighters"

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
4 6 hvala 1
12 godina
offline
Re: Što je Tu-141 i kako je moguće da je stigao od

Nebitni smo ikome da bi bili meta.

15 godina
offline
Re: Što je Tu-141 i kako je moguće da je stigao od
Pa, hebate, brže moja žena reaguje kad padne nego PZO
morrisoN
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Što je Tu-141 i kako je moguće da je stigao od
ivanzu kaže...

Nebitni smo ikome da bi bili meta.

Predsjedniče RH, jesil' to ti?!

16 godina
offline
Re: Što je Tu-141 i kako je moguće da je stigao od
Gallu kaže...

Efektivno za male vojske, ali bitno da smo mi kupovali Rafale :)

U žutome je spas=malo morgen, pogotovo kao netko iz osvete ili napada na tebe odjednom ispali recimo dvadeset krstarečih projektila.

 

Klasični krstareči projektili(nisu jako brzi) koji lete nisko do 50m iznad zemlje, njih je inače teško detektirat sa klasičnim radarima.

 

Dalje neču niti pričat, o vrlo brzim krstarečim projektilima(i dalje klasika, dakle nije za nuklearne udare) koji povremeno naglo mjenjaju pravac napada itd.Valjda ne bu sve otišlo vrit, pa da od ludosti ili osvete Rusi na nas pošalju pokoji primjerak ovih vižljavih ili vrlo brzih napasnika.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
6 godina
offline
Što je Tu-141 i kako je moguće da je stigao od Ukr

pilot uhvaćen :)

NULL!=NULL
 
11 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Što je Tu-141 i kako je moguće da je stigao od
ivanzu kaže...

Nebitni smo ikome da bi bili meta.

 

Kolike su šanse da je letjelica slučajno pala na Zagreb lako je izračunati. Domet joj je 1000km što znači da nacrtate krug promjera 2000km. Onda mu izračunate površinu. Onda površinu Zagreba podijelite s površinom kruga.

Broj koji ste dobili pomnožite sa 100 i dobili ste kolika je u postotku šansa da je letjelica slučajno pala tu. Pazite prilikom pretvaranja m2 u km2.

No kolika je šansa da se to baš dogodi onaj dan kad je Hrvatska donijela odluku o slanju vojske u NATO snage protiv Rusije?

 

 

3 godine
odjavljen
offline
Re: Što je Tu-141 i kako je moguće da je stigao od
BlueMax kaže...
ivanzu kaže...

Nebitni smo ikome da bi bili meta.

 

Kolike su šanse da je letjelica slučajno pala na Zagreb lako je izračunati. Domet joj je 1000km što znači da nacrtate krug promjera 2000km. Onda mu izračunate površinu. Onda površinu Zagreba podijelite s površinom kruga.

Broj koji ste dobili pomnožite sa 100 i dobili ste kolika je u postotku šansa da je letjelica slučajno pala tu. Pazite prilikom pretvaranja m2 u km2.

No kolika je šansa da se to baš dogodi onaj dan kad je Hrvatska donijela odluku o slanju vojske u NATO snage protiv Rusije?

 

 

 Jasno je i ruskim medvjedima na granama da je ovo bilo upozorenje. 

8 godina
offline
Re: Što je Tu-141 i kako je moguće da je stigao od
BlueMax kaže...
ivanzu kaže...

Nebitni smo ikome da bi bili meta.

 

Kolike su šanse da je letjelica slučajno pala na Zagreb lako je izračunati. Domet joj je 1000km što znači da nacrtate krug promjera 2000km. Onda mu izračunate površinu. Onda površinu Zagreba podijelite s površinom kruga.

Broj koji ste dobili pomnožite sa 100 i dobili ste kolika je u postotku šansa da je letjelica slučajno pala tu. Pazite prilikom pretvaranja m2 u km2.

No kolika je šansa da se to baš dogodi onaj dan kad je Hrvatska donijela odluku o slanju vojske u NATO snage protiv Rusije?

 

 

Jbg kad nista nisu pogodili sad ih je sram priznat.

Kad ISIL napravi sranje odma se pohvale.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
16 godina
offline
Re: Što je Tu-141 i kako je moguće da je stigao od
3dfx kaže...

hm, ovo dobro pokazuje kako je NATO zracna obrana efikasna

 

imamo u okruzenju Madarsku, Rumunjsku, Sloveniju i Hrvatsku, i niti jedna od njih nije zabiljezila letjelicu velicine aviona kako leti? 

 

i to jos uz vjerovatno maksimalnu razinu pripravnosti u ovo ratno doba kada vjerovatno nadziru sve zivo

 

wtf 

 nemam riječi za ovaj jad od protuzračne obrane HR, a i NATO-a... vele pratili su... ma *urac su oni moj pratili... letjelica je pala jer je ostala bez goriva, šteta jedino da nije se to dogodilo ispred sabora... možda bi onda nekima došlo iz guzice u glavu

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.3.2022 16:03 (Aldo).
14 godina
offline
Re: Što je Tu-141 i kako je moguće da je stigao od
BlueMax kaže...

 

Kolike su šanse da je letjelica slučajno pala na Zagreb lako je izračunati. Domet joj je 1000km što znači da nacrtate krug promjera 2000km. Onda mu izračunate površinu. Onda površinu Zagreba podijelite s površinom kruga.

Broj koji ste dobili pomnožite sa 100 i dobili ste kolika je u postotku šansa da je letjelica slučajno pala tu. Pazite prilikom pretvaranja m2 u km2.

No kolika je šansa da se to baš dogodi onaj dan kad je Hrvatska donijela odluku o slanju vojske u NATO snage protiv Rusije?

 Vjerojatnost svakog događaja koji se već dogodio je 100%, kad bi tako išao gledati unatrag, i dodavati arbitrarno uvjete, za svaki događaj bi dobio da je njegova vjerojatnost mala, tj. da je događaj praktički nemoguć. Da je letjelica pala bilo gdje drugdje, mogao bi provesti istu matematiku (hajdemo još dalje ići, kolika je onda vjerojatnost da padne baš u dvorište studentskog doma).

 

Uostalom, i račun ti baš nema previše smisla.  Dijeliš površinu zagreba s površinom kruga oko lansiranja što implicitno pretpostavlja da je distribucija vjerojatnosti pada na tome događaju uniformna (tj. da je jednako vjerojatno da će letjelica pasti i 1km od mjesta lansiranja i 1000km).

9 godina
offline
Što je Tu-141 i kako je moguće da je stigao od Ukr

Znači bez obzira na namjere, čija je i odakle je krenula. Netko nam je istovario 6000kg materijala u glavni grad države i pokazao nam svima koliki smo jad i bijeda. Znači sva nemoć i jad prikazana u slanju jednog muzejskog ali vrhunskog sovjetskog drona iz j*** 1970-e godine.

 

Plaćamo porez 25%, doprinose i sve te solidarne društvene stupove; 

- nemamo pravnu državu

- nemamo nikakvu vojsku ili zaštitu

- plaćamo članstvo u NATO-u da bi bili "sigurni"

- odrekli smo se sovjetskog naoružanja da bi prihvatili "bolje" zapadnjačko, a nama sparkiraju muzejski relikt s vojnog deponija ravno u dvorište?

- plaćamo pratnje, jurnjave pod rotirkama raznim likovima po autoputima

- radimo razne NATO vježbe, rotiramo razne likove po državi, službama itd itd...

 

I onda netko pita tu na forumu, a kaj si ti tak kivan na državu?

 

Pa jbt. letio je šleper po zraku i sve kaj smo mogli je gledat kako tamo negdje pada. I do kraja dana još nitko od tih ljudi koje smo MI zaposlili i dali im plaću nije popio otkaz ???

Ovo samo govori o nama kolike smo b***e, kad i dalje prepuštamo drugima da nas predstavljaju i da u naše ime šalju vojnike, oružje u tamo neki treći sukob koji zapravo nije naš problem. Tj. upliću nas i na taj način postaje naš problem, sve pod izlikom nekog suosjećanja, a svodi se na preusmeravanje proračunskog novca direktno u đepove proizvođača oružja.

 

Da žao mi je što se ukrajinci i rusi ne vole, žao mi je što ratuju, ali kad je rat bio kod nas, onda su nam svi uveli embargo na uvoz oružja. Čak i oružje koje smo kupovali i plaćali su nam oduzimali i zadržavali u tim europskim državama. Na žalost, dok europa bere provizije na preusmjeravanju proračunskog novca u trgovinu oružjem, najviše stradaju nevini u ukrajini i samo dolijevaju ulje na vatru.

 

Negdje sam pročitao komentar da je ukrajina već 80% razrušena, pa što ju ne bi rasturili do kraja.

 

 

Sve ovo briselsko glumatanje me podsjeća na onaj vic kada se u avionu vozili papagaj i lav.

Krenu oni partijat, galamit radit nered,  kad odjednom dolazi lik i kaže da ste se smjesta smirli inače će biti svega.

- ništa papagaj nastavi prostačiti, opet dolazi čuvar, kaže zadnje upozorenje,

- Lav faca nastavi razbijati po avionu, kao zajedno, mi smo najači, šta nam ko može, ja oni.. 

- vraća se čuvar i izbaci iz aviona i papigu i lava...

..

padaju tako lav, orao i papagaj, kad odjednom pita papagaj lava? A jeli lave, pa znaš ti letjeti?

Lav kaže, a pa ne znam,

 

papiga, a jel imaš padobran? Lav kaže pa nemam.

a papiga na to kaže, pa a koji se K* onda praviš pametan ?.

 

Tako i ovi što se suprostavljaju navođenim projektilima i nuklearnim silama.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.3.2022 16:43 (WORA).
 
32 2 hvala 4
15 godina
offline
Što je Tu-141 i kako je moguće da je stigao od Ukr

Ovako nato brani svoje članice.NATO največa prevara ikada koja se plača ohoho. Pogodio močvaru ili sabor isti k.... nema žrtava.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
12 2 hvala 0
6 godina
offline
Što je Tu-141 i kako je moguće da je stigao od Ukr

Realno, RH i dron koji je letio cca 10 minuta u RH zračnom prostoru po meni je žrtva. Čak i da imaš rafale a ne starog MIGa, ne stigneš poletit. Problem je što je staro zahrđalo željezo preletilo 2 članice NATO saveza i nitko nije vidio niti reagirao. Pri čemu su te 2 članice u stupnju pojačane pripravnosti. I sad nas, uz dužno poštovanje, ušutkavaju jer kakti nitko nije stradao pa nije takav problem što je palo u glavni grad RH, pored studentskog doma, preletilo hrpu gusto naseljenog područja. Nema brige, sve je u redu.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.3.2022 16:24 (cvaja997).
Moj PC  
11 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Što je Tu-141 i kako je moguće da je stigao od

U doba juge vidli bi taj NLO još u Mađarskoj, jer je postojala željava i radarski sustav. S druge strane i kasnije dok se nije raz***alo sve u ovoj državi netko bi dignuo upravo migove i za par minuta bi bili u zraku.

 

 

 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/vojni-pilot-selak-cilj-ide-prema-glavnom-gradu-odluka-je-skidaj-tako-se-to-radi/2346585.aspx?index_ref=clanak_procitaj_jos_d

12 godina
offline
Što je Tu-141 i kako je moguće da je stigao od Ukr

Nije rušeno jer se vjerojatno nisu usudili srušiti potencijalno Ruski avion jer zapad je postao pun pičkica pa eto ova situacija u Ukrajini.

Možda su mislili da je Ukrajinski avion koji bježi u drugu zemlju kao što je bilo slučajeva da su otišli u Rumunjsku početkom "mirovne misije".

Orban je Putinov potrčko te nije dopustio rušenje letjelice.

 

Eto vam teorije.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.3.2022 16:48 (ivanzu).
 
0 2 hvala 0
9 godina
offline
Re: Što je Tu-141 i kako je moguće da je stigao od
ivanzu kaže...

Nije rušeno jer se vjerojatno nisu usudili srušiti potencijalno Ruski avion jer zapad je postao pun pičkica pa eto ova situacija u Ukrajini.

Možda su mislili da je Ukrajinski avion koji bježi u drugu zemlju kao što je bilo slučajeva da su otišli u Rumunjsku početkom "mirovne misije".

Orban je Putinov potrčko te nije dopustio rušenje letjelice.

 

Eto vam teorije.

 Lako za teorije, al šta deca znaju šta je 6000 kg .

3 godine
offline
Re: Što je Tu-141 i kako je moguće da je stigao od
Nadajmo se da ni iduci put nece ozlijediti nekoga
 
3 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Što je Tu-141 i kako je moguće da je stigao od
captain_soap_McTawish kaže...
BlueMax kaže...

 

Kolike su šanse da je letjelica slučajno pala na Zagreb lako je izračunati. Domet joj je 1000km što znači da nacrtate krug promjera 2000km. Onda mu izračunate površinu. Onda površinu Zagreba podijelite s površinom kruga.

Broj koji ste dobili pomnožite sa 100 i dobili ste kolika je u postotku šansa da je letjelica slučajno pala tu. Pazite prilikom pretvaranja m2 u km2.

No kolika je šansa da se to baš dogodi onaj dan kad je Hrvatska donijela odluku o slanju vojske u NATO snage protiv Rusije?

 Vjerojatnost svakog događaja koji se već dogodio je 100%, kad bi tako išao gledati unatrag, i dodavati arbitrarno uvjete, za svaki događaj bi dobio da je njegova vjerojatnost mala, tj. da je događaj praktički nemoguć. Da je letjelica pala bilo gdje drugdje, mogao bi provesti istu matematiku (hajdemo još dalje ići, kolika je onda vjerojatnost da padne baš u dvorište studentskog doma).

 

Uostalom, i račun ti baš nema previše smisla.  Dijeliš površinu zagreba s površinom kruga oko lansiranja što implicitno pretpostavlja da je distribucija vjerojatnosti pada na tome događaju uniformna (tj. da je jednako vjerojatno da će letjelica pasti i 1km od mjesta lansiranja i 1000km).

 Ali nije pala bilo gdje drugdje nego na glavni grad države koja je taj dan donijela bitne odluke vezane uz rat na području s kojeg je letjelica doletjela. Sitnice tipa da neće nitko ovime gađati 100m ispred sebe ili da je uz povoljan vjetar domet veći nisam uzimao u obzir da ne kompliciram račun. Slobodno poduplaj šansu (ako prepoloviš površinu koju domet pokriva na način da izbaciš unutarnji dio kruga izbacio si više od dvije trećine dometa, pa tako ako računaš područje koje letjelica pokriva od 700 do 1000km dometa i dalje je veće od onoga kojeg pokriva od 0-700km.

 

S obzirom da očito koristiš pogrešnu logiku moram te nešto pitati. U Bugarskoj se prije desetak godina dogodilo da dva puta za redom budu izvučeni isti brojevi na lotu. Tvojom logikom da se dogodilo tako i da je to svršen događaj kojem je onda šansa 100% moglo bi se reći kako tu nema ništa sumnjivo?

 

Vjerojatno si od onih koji kod uzastopnog bacanja kovanice misle kako je svaki put 50% šansi da će biti pismo i 50% šansi da će biti glava?

 

Ti slobodno vjeruj kako je ovo slučajnost. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice