Nissan predstavio tvornicu za proizvodnju prototip

poruka: 7
|
čitano: 4.407
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nissan predstavio tvornicu za proizvodnju prototip".
15 godina
offline
Nissan predstavio tvornicu za proizvodnju prototip

dragi buže,

 

prijevod pojma "solid state" je "poluvodič" (NE čvrsto stanje, jer govorimo o elektroničkim napravama a ne tvarima), odn. semiconductor i solid state su istoznačnice. a kaj se tiče revolucionarnih baterija "do kraja desetljeća", može mi tad netko dojaviti na mirogoj je li upalilo. ili ne, jer sumnjam. 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.4.2022 10:21 (Ajar).
Moj PC  
5 3 hvala 0
Re: Nissan predstavio tvornicu za proizvodnju prot
Ajar kaže...

dragi buže,

 

prijevod pojma "solid state" je "poluvodič" (NE čvrsto stanje, jer govorimo o elektroničkim napravama a ne tvarima), odn. semiconductor i solid state su istoznačnice. a kaj se tiče revolucionarnih baterija "do kraja desetljeća", može mi tad netko dojaviti na mirogoj je li upalilo. ili ne, jer sumnjam. 

 

Mislim da ti ima više smisla da prigovor pošalješ Google Translate timu, a ne BUG-u.

Oni su ti koji su ovdje odradili posao.

The planet broke before the Guard did!
7 godina
offline
Re: Nissan predstavio tvornicu za proizvodnju prot
Ajar kaže...

dragi buže,

 

prijevod pojma "solid state" je "poluvodič" (NE čvrsto stanje, jer govorimo o elektroničkim napravama a ne tvarima), odn. semiconductor i solid state su istoznačnice. a kaj se tiče revolucionarnih baterija "do kraja desetljeća", može mi tad netko dojaviti na mirogoj je li upalilo. ili ne, jer sumnjam. 

Inače da, ali u ovom slučaju ne.

Kod solid state baterija se ne radi o nikakvim poluvodičima, nego o krutom elektrolitu/separatoru, tj. kao što si rekao tvarima.

Tak da je bugovac u ovom slučaju u pravu.

 

 

Kruha i igala...
15 godina
offline
Nissan predstavio tvornicu za proizvodnju prototip

no tekst nigdje ne navodi prijevod, već samo izvorni oblik: "solid state". dosad, osim u bug-ovim člancima (plinovite, tekuće, bla), baterije i jesu uglavnom u "čvrstom stanju" pa je isticanje toga nepotrebno i redundantno, ako nemaju poluvodičke značajke. ili? 

 

ured: zapravo, ima nešto u wikipediji o tome. imaš pravo. nemaju tekući elektrolit. no tad bi ipak prijevod (pojašnjenjenjenje ... nje+1) u tekstu bilo na mjestu i ne bi se događale ovakve blesave upadice, kao što je moja. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.4.2022 10:30 (Ajar).
Moj PC  
4 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Nissan predstavio tvornicu za proizvodnju prot

Da, možda su trebali linkati neki tekst gospodina Raosa, mislim da je imao nešto o sastavima katode, anode i separatora u standardnim litijskim baterijanma, i čak i nešto o solid state izvedbama (ako se dobro sjećam).

 

Kruha i igala...
15 godina
offline
Nissan predstavio tvornicu za proizvodnju prototip

i tako dođemo do 'digitalizacije' baterija... (sve digitalno, solidstate, tranzistor.. ima ta dva osnovna stanja, 0-1, baterija plus-minus..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Nissan predstavio tvornicu za proizvodnju prot

Ajar

 

Ako nekako ne propadne investicija, 2024. bi trebala krenuti prva proizvodnja komercijalno dostupnih "solid state" baterija od strane Swiss Clean Battery AG pa vjerojatno nećemo morati čekati baš 2030. da bi znali hoće li to biti "The Next Big Thing". No, s obzirom da je i Toyota najavila vozila s takvim baterijama za 2025./2026. (imaju već i prototip), a i drugi proizvođači investiraju, zasigurno ima nešto u toj tehnologiji.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice