Istraživanje pokazalo – Pametni satovi gotovo su b

poruka: 31
|
čitano: 10.737
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Istraživanje pokazalo – Pametni satovi gotovo su b".
Istraživanje pokazalo – Pametni satovi gotovo su b

Imam Garmin Fenix 7, sasvim je dobar u pokazivanje potrošenih kalorija. Mora mu se u aplikaciji navesti godine, visina i kilaža te na temelju toga radi procjenu u (vjerojatno na) odnosu na otkucaje srca, pređene kilometre, isl.

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Istraživanje pokazalo – Pametni satovi gotovo
To znaš je l imaš neki back up koji mjeri isto, a znaš da je točan?
14 godina
offline
Re: Istraživanje pokazalo – Pametni satovi gotovo
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Imam Garmin Fenix 7, sasvim je dobar u pokazivanje potrošenih kalorija. Mora mu se u aplikaciji navesti godine, visina i kilaža te na temelju toga radi procjenu u (vjerojatno na) odnosu na otkucaje srca, pređene kilometre, isl.

 

 

To se mora i na svim drugim satovima.

Mislim da je praćenje kalorija korisno prvih par mjeseci kad pokušavaš nešto postići. Nije nužno ali donekle pomaže i motivira. 

Nakon toga te boli đon za to koliko na satu piše da je potrošeno kalorija. Korisniji je podatak puls.

PSN - darklydexter
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.5.2022 10:50 (Ezio).
5 godina
offline
Istraživanje pokazalo – Pametni satovi gotovo su b

Da su te igračke precizne imali bi oznaku "medicinsko pomagalo", ali nisu... I to je ok jer se tu radi o "malom" ručnom satu koji na temelju par senzora računa svaki kurac i to u realnom vremenu. Sve što on daje van su aproksimacije - ništa od tih mjerenja nije 100% točno nego otprilike... Nekad pogriješi više nekad manje a nekad bude i 100% precizan. Dobri su kao pokazatelji generalnog stanja korisnika i može se na temelju nekih njegovih rezultata "nanjušiti" neke probleme... Ali, u biti su to i dalje igračke. Dobre i skupe igračke. Imam 6x pro, i to mi je 3. garmin a neće bit zadnji....

Sve Vas Volim
Moj PC  
13 0 hvala 2
13 godina
offline
Istraživanje pokazalo – Pametni satovi gotovo su b

Pametni satovi neefikasni su u praćenju potrošnje kalorija, ali su zato jako efikasni u trošenju novaca za te igračke. 

 
9 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Istraživanje pokazalo – Pametni satovi gotovo
Evo ja bez pametnog sata na ruci...od početka kolovoza 2021 do sada 20kg manje:)....još 10kg i to bi bilo to
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
9 0 hvala 0
Re: Istraživanje pokazalo – Pametni satovi gotovo
silvio3105 kaže...
To znaš je l imaš neki back up koji mjeri isto, a znaš da je točan?

 

Ezio kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Imam Garmin Fenix 7, sasvim je dobar u pokazivanje potrošenih kalorija. Mora mu se u aplikaciji navesti godine, visina i kilaža te na temelju toga radi procjenu u (vjerojatno na) odnosu na otkucaje srca, pređene kilometre, isl.

 

 

To se mora i na svim drugim satovima.

Mislim da je praćenje kalorija korisno prvih par mjeseci kad pokušavaš nešto postići. Nije nužno ali donekle pomaže i motivira. 

Nakon toga te boli đon za to koliko na satu piše da je potrošeno kalorija. Korisniji je podatak puls.

 

 

vrlo je jednostavno, izračunaš si broj kalorija koje potrošiš pri fazi mirovanja ("basal metabolic rate"), meni bi to iznosilo cca 1900 kcal (godine, visina, težina ulazi u računicu). To je osnova. Nakon toga gledaš koliko kalorija potrošiš s običnim aktivnostima (svi smo aktivni, osim ljudi koji su u krevetu cijeli dan), tako da se taj broj pomnoži s određenim koeficijentom i to iznosi cca 2300 - 2500 kcal za mene. Nakon toga izračuna se koliko se kalorija potroši hodanjem, a budući da sam vrlo aktivna osoba, na dan potrošim još najmanje 800 kcal samo hodajući. Nešto vrlo slično mi piše i na garminovom satu, u prosjeku tako nešto 3100 - 3500 kcal na dan potrošim. Tako da ... jest, ono što pišu potrošene kalorije je vrlo točno. A radi dodatne sigurnosti (i ako želiš kalorijski deficit), skini si cca 10% od toga. Sada znaš koliko kalorija smiješ unijeti u sebe. Naravno pod pretpostavkom da si osoba koja zna brojati kalorije u hrani.

 

 

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Istraživanje pokazalo – Pametni satovi gotovo
Sve mi to djeluje na tankim nogama. Tako vjerojatno i sat računa pa ti dođe na isto.
Ne vidim potrebu za time, nisi auto da gledaš potrošnju 😁
Re: Istraživanje pokazalo – Pametni satovi gotovo
silvio3105 kaže...
Sve mi to djeluje na tankim nogama. Tako vjerojatno i sat računa pa ti dođe na isto.
Ne vidim potrebu za time, nisi auto da gledaš potrošnju 😁

 

pa ako ne vidiš potrebu onda nećeš kupiti takav sat. ako vidiš onda ćeš kupiti. Ne razumijem iskreno ovu razmjenu mišljenja, na što točno ciljaš?

 

 

bilo je u članku riječ o točnosti napisanih kalorija na satu - meni osobno se vrlo točno izračunavaju. I to je to.

16 godina
offline
Re: Istraživanje pokazalo – Pametni satovi gotovo

Ništa to nije točno.

Ne može biti točan na bazi statističkih podataka.

Okej je kao orijentacijska vrijednost, ali to je sve.

Gledam te!
Re: Istraživanje pokazalo – Pametni satovi gotovo
Veliki Brat kaže...

Ništa to nije točno.

Ne može biti točan na bazi statističkih podataka.

Okej je kao orijentacijska vrijednost, ali to je sve.

 

kalorije nisu nikad niti bile "točne". Što je točno kalorija kad već idemo o tome? Kalorija s vrijednosti u principu ne postoji, nego je nekakva orijentacijska vrijednost, nekakav izmišljeni broj kojim se služimo kako bi na neki način razumjeli kemijske procese koji se dalje dešavaju kada hrana uđe u organizam. Tijelo ne zna što je 1, 2 ili 100,000. To je samo broj nekakav. Tijelo ne razumije brojeve.

10 godina
offline
Istraživanje pokazalo – Pametni satovi gotovo su b

 

 

Ma ovo je  mali uzorak pametnih satova. Ne buš kalorije brojio na tri decimale, ionako je sve to onako, otprilike.

Garmin Insinct me služi sasvim okay. Znaš koliko ti treba da bi mogao funkcionirati kalorija po kilogramu mase. Sada je samo pitanje deficit, suficit ili održavanje kilaže.

Naravno ne brojiš točno u brojku, nego je sve to približno. Pametni satovi su mali kompjuteri na ruci.

dzg
Moj PC  
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Istraživanje pokazalo – Pametni satovi gotovo
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Istraživanje pokazalo – Pametni satovi gotovo
Ne mogu edit
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Calorie
Nije baš da je to odokativna jedinica.
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Istraživanje pokazalo – Pametni satovi gotovo
Isti khurac ko digitalna kućna vaga...na različitim mjestima u kući drukčije pokazuje...dođe mi da je naučim letjeti...nakon 10 mjeseci dijete...svaki gram igra.

Onda odem u ljekarnu i na onu njihovu za kunu jednom do dva puta mjesečno.
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Istraživanje pokazalo – Pametni satovi gotovo
Iz naslova treba izbaciti dio "kod praćenja potrošnje kalorija" i to je to
Moj PC  
1 2 hvala 0
9 godina
offline
Re: Istraživanje pokazalo – Pametni satovi gotovo
HCMAA kaže...
Isti khurac ko digitalna kućna vaga...na različitim mjestima u kući drukčije pokazuje...dođe mi da je naučim letjeti...nakon 10 mjeseci dijete...svaki gram igra.

Onda odem u ljekarnu i na onu njihovu za kunu jednom do dva puta mjesečno.

 Jbt i ja bih takvu vagu... samo ti je bitno da znaš gdje važeš kad kupuješ a gdje kad prodaješ

5 godina
offline
Istraživanje pokazalo – Pametni satovi gotovo su b

Kod mrsavljenja je zapravo najbitniji unos kalorija. Ako smanjis unos ne moras se brinuti nakon toga potrosnjom. Ali svi mi volimo lijepo jesti i piti (citej zderati), a onda glumatamo sa tim satovima i vjezbama. A i danasnje poimanje tezine. Na mojih 180 je gornja granica kao 79 kg. Doduse tu se nekako i drzim. Ali 79 kg !?!?! Nemaju svi muski ista ramena. Da imam uza ramena kao moj najbolji prijatelj daleko lakse bi mi bilo drzati tih 79 kg. Samo primjer.

 
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Istraživanje pokazalo – Pametni satovi gotovo
Ako ti je gram toliko bitan, onda nije problem toliko fizički
2 godine
offline
Istraživanje pokazalo – Pametni satovi gotovo su b

ma, i fitness sobni bicikli isto lažu o kalorijama.

gazim ga na full težini pola sata, pokaže mi potrošnju nekih 35 ccal.. ma ajde.. ni jedan jogurt nisam kobajage potrošio, a ja rika.

 

sat mi služi samo za praćenje otkucaja scra i pazim da ne pređem 135 otkucaja u min, za moje godine.

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Istraživanje pokazalo – Pametni satovi gotovo
digitall kaže...
Iz naslova treba izbaciti dio "kod praćenja potrošnje kalorija" i to je to

 

Baš tako. Nakon par mjeseci posjedovanja pametnog sata, mogu samo reći da je nakon tableta, najbeskorisniji gadget koji posjedujem.

Re: Istraživanje pokazalo – Pametni satovi gotovo
digitall kaže...
Iz naslova treba izbaciti dio "kod praćenja potrošnje kalorija" i to je to

 

gorguc kaže...
digitall kaže...
Iz naslova treba izbaciti dio "kod praćenja potrošnje kalorija" i to je to

 

Baš tako. Nakon par mjeseci posjedovanja pametnog sata, mogu samo reći da je nakon tableta, najbeskorisniji gadget koji posjedujem.

 

 

i zašto onda uopće dolazite na informatičke portale ako su vam gadgeti toliko beskorisn, odnosno osjećate prezir prema njimai? Pametni i sportski satovi kao i tableti imaju svoju svrhu i nisu niti najmanje beskorisni.

 

Posebice sportski satovi, obožavam svojeg Garmina jer ima osim gomile drugih stvari i GPS pa me upozori kada skrenem s puta - naravno, očito za tako nešto treba se baviti sportom i biti fizički aktivan, jer dok sjediš doma i piljiš u monitor tada ti sat ne znači ništa.

 

Tablet je super za konzumaciju sadržaja, mnogo praktičnije rješenje od laptopa. Čak iako nema te mogućnosti, za običnu konzumaciju sadržaja dušu dade. Posebice na dugom putu u autobusu.

 

 

Inače ... meni su fotoaparati potpuna bedastoća. Čemu fotkati fotke kad već postoje na googleu, samo trebaš ići na images.google.com i pronaći fotku koja će biti mnogo lijepša nego tvoja. Prema tome, trebalo bi kazati da su fotoaparati potpuno beskorisni.

 

14 godina
offline
Re: Istraživanje pokazalo – Pametni satovi gotovo
Zaporožac kaže...

ma, i fitness sobni bicikli isto lažu o kalorijama.

gazim ga na full težini pola sata, pokaže mi potrošnju nekih 35 ccal.. ma ajde.. ni jedan jogurt nisam kobajage potrošio, a ja rika.

 

sat mi služi samo za praćenje otkucaja scra i pazim da ne pređem 135 otkucaja u min, za moje godine.

 Pa koliko godina imaš?

Ja kad radim cardio, slabo osjećam efekte ako mi puls nije barem 150. 45 godina. Radim tako već par mjeseci po sat vremena na traci i puls u mirovanju mi se smanjio za cca 10 otkucaja po minuti.

Navodno od 220 oduzmeš svoje godine i dobiješ maksimalni puls. Osim ako imaš nekih zdravstvenih problema.

PSN - darklydexter
9 godina
offline
Re: Istraživanje pokazalo – Pametni satovi gotovo
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
digitall kaže...
Iz naslova treba izbaciti dio "kod praćenja potrošnje kalorija" i to je to

 

gorguc kaže...
digitall kaže...
Iz naslova treba izbaciti dio "kod praćenja potrošnje kalorija" i to je to

 

Baš tako. Nakon par mjeseci posjedovanja pametnog sata, mogu samo reći da je nakon tableta, najbeskorisniji gadget koji posjedujem.

 

 

i zašto onda uopće dolazite na informatičke portale ako su vam gadgeti toliko beskorisn, odnosno osjećate prezir prema njimai? Pametni i sportski satovi kao i tableti imaju svoju svrhu i nisu niti najmanje beskorisni.

 

Posebice sportski satovi, obožavam svojeg Garmina jer ima osim gomile drugih stvari i GPS pa me upozori kada skrenem s puta - naravno, očito za tako nešto treba se baviti sportom i biti fizički aktivan, jer dok sjediš doma i piljiš u monitor tada ti sat ne znači ništa.

 

Tablet je super za konzumaciju sadržaja, mnogo praktičnije rješenje od laptopa. Čak iako nema te mogućnosti, za običnu konzumaciju sadržaja dušu dade. Posebice na dugom putu u autobusu.

 

 

Inače ... meni su fotoaparati potpuna bedastoća. Čemu fotkati fotke kad već postoje na googleu, samo trebaš ići na images.google.com i pronaći fotku koja će biti mnogo lijepša nego tvoja. Prema tome, trebalo bi kazati da su fotoaparati potpuno beskorisni.

 

 Ne lupaj, 20 godina sam u it-u, i od kad znam za sebe obožavam gadgete, novu tehnologiju itd..

Ali ako mi je nešto full beskorisno onda to i kažem..

 

Primjenu sata jedino vidim ako budem imao nekih zdravstvenih problema pa mi prati zdravstveno stanje (kisik u krvi, šećer, tlak, itd), i automatski zove hitnu i sl. 

I to pod uvjetom da baterija traje barem godinu dana, jer ovo svakodnevno punjenje još jedne stvari je tragikomično.

 

2 godine
offline
Re: Istraživanje pokazalo – Pametni satovi gotovo
Ezio kaže...
Zaporožac kaže...

ma, i fitness sobni bicikli isto lažu o kalorijama.

gazim ga na full težini pola sata, pokaže mi potrošnju nekih 35 ccal.. ma ajde.. ni jedan jogurt nisam kobajage potrošio, a ja rika.

 

sat mi služi samo za praćenje otkucaja scra i pazim da ne pređem 135 otkucaja u min, za moje godine.

 Pa koliko godina imaš?

Ja kad radim cardio, slabo osjećam efekte ako mi puls nije barem 150. 45 godina. Radim tako već par mjeseci po sat vremena na traci i puls u mirovanju mi se smanjio za cca 10 otkucaja po minuti.

Navodno od 220 oduzmeš svoje godine i dobiješ maksimalni puls. Osim ako imaš nekih zdravstvenih problema.

 hm, ja 44

bio sam na fizikalnim terapijama zbog nekih problema s kralježnicom i tamo su mi specijalisti objasnili tablicu treninga po godinama na bajku...

ti ne bi smio (možda i smiješ) preći 135, kao ni ja, sve gore je eventualna opasnost... e sad, ima tu fora s time koliko vremenski si na 135 o/m.

 

normalno da se tu gleda zdravstveno kardiovaskularno stanje, koje mi uglavnom ne provjeravamo.

modrić smije, ibrahimović, ronaldo smije no većina prestane igrati/trenirati takvim tempom jer im zabrane liječnici.

 

to je medicinski, znanstveni savjet, a na fitnessu znaju reći svašta, samo deri dok se ne onesvijestiš.

 

nije zgorega u tim godinama otići na kardio medicinske bolničke testove da se utvrdi što smiješ, koliko itd.

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.5.2022 11:26 (Zaporožac).
14 godina
offline
Re: Istraživanje pokazalo – Pametni satovi gotovo
Zaporožac kaže...
Ezio kaže...
Zaporožac kaže...

ma, i fitness sobni bicikli isto lažu o kalorijama.

gazim ga na full težini pola sata, pokaže mi potrošnju nekih 35 ccal.. ma ajde.. ni jedan jogurt nisam kobajage potrošio, a ja rika.

 

sat mi služi samo za praćenje otkucaja scra i pazim da ne pređem 135 otkucaja u min, za moje godine.

 Pa koliko godina imaš?

Ja kad radim cardio, slabo osjećam efekte ako mi puls nije barem 150. 45 godina. Radim tako već par mjeseci po sat vremena na traci i puls u mirovanju mi se smanjio za cca 10 otkucaja po minuti.

Navodno od 220 oduzmeš svoje godine i dobiješ maksimalni puls. Osim ako imaš nekih zdravstvenih problema.

 hm, ja 44

bio sam na fizikalnim terapijama zbog nekih problema s kralježnicom i tamo su mi specijalisti objasnili tablicu treninga po godinama na bajku...

ti ne bi smio (možda i smiješ) preći 135, kao ni ja, sve gore je eventualna opasnost... e sad, ima tu fora s time koliko vremenski si na 135 o/m.

 

normalno da se tu gleda zdravstveno kardiovaskularno stanje, koje mi uglavnom ne provjeravamo.

modrić smije, ibrahimović, ronaldo smije no većina prestane igrati/trenirati takvim tempom jer im zabrane liječnici.

 

to je medicinski, znanstveni savjet, a na fitnessu znaju reći svašta, samo deri dok se ne onesvijestiš.

 

nije zgorega u tim godinama otići na kardio medicinske bolničke testove da se utvrdi što smiješ, koliko itd.

Nije to došlo od nekog fitness trenera nego je podatak sa stranica koje se bave medicinom.

Pogledaj npr. tu:

https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/fitness/in-depth/exercise-intensity/art-20046887

 

Uzmi u obzir koliko ti je puls u mirovanju. Imaš objašnjeno kako se računa target puls za vježbe. Meni za mojih 45 godina i puls u mirovanju od nešto ispod 60 o/m ispada da mi je target zona za "vigorous" excercise između 140-158 o/m. To je točno ono što sam i sam osjetio kao efikasno.

Možda ti imaš još niži puls u mirovanju? Za 40 o/m ispada target 135-155

PSN - darklydexter
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.5.2022 13:48 (Ezio).
2 godine
offline
Re: Istraživanje pokazalo – Pametni satovi gotovo
Ezio kaže...

Nije to došlo od nekog fitness trenera nego je podatak sa stranica koje se bave medicinom.

Pogledaj npr. tu:

https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/fitness/in-depth/exercise-intensity/art-20046887

 

Uzmi u obzir koliko ti je puls u mirovanju. Imaš objašnjeno kako se računa target puls za vježbe. Meni za mojih 45 godina i puls u mirovanju od nešto ispod 60 o/m ispada da mi je target zona za "vigorous" excercise između 140-158 o/m. To je točno ono što sam i sam osjetio kao efikasno.

Možda ti imaš još niži puls u mirovanju? Za 40 o/m ispada target 135-155

 e svašta..

krajem 6 mjeseca opet idem na terapije pa ću specijalistima isprintati tu stranicu..

oni su meni dali prije 4 godine kad sam počeo uz slikovnu tablicu vježbi i tablicu opterećenja pri vožnji "sobnoga bicikla"...trčanja itd.

 

*prije tih terapeuta nisam nikada ni gledao na monitor, niti sam imao sat za broj otkucaja srca..  

 

inače, moji su otkucaji u mirovanju 75

a hebemu, pa 40 o/m u mirovanju  imaju profesionalni sportaši, gdje ću ja imati 4o...trebao bi mi pacemaker...

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.5.2022 14:04 (Zaporožac).
10 godina
offline
Istraživanje pokazalo – Pametni satovi gotovo su b

 

Ovo za brojku 220 - godine života, to znači da u pravilu to ne bi smio prelaziti, jer je onda štetno. Ak' si bolesatan ili imaš kaj kronično, onda zanemeri tu brojku i drž' se tableta.

dzg
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Istraživanje pokazalo – Pametni satovi gotovo su b

Naslov je u rangu: mobiteli su beskorisni u stvaranju novih prijateljstava, nije do mobitela do vas je.

Tako i sa pametnim satovima, do vas je mršate  ili ne, nabijate li formu ili ne, ili šta god želite da postignete od bilo koje vrste fizičke aktivnosti, ostvarujete li ono što želite.

Satovi su tu samo da vam pokažu rezultate Vašeg zalaganja i ništa više, a i to kako koji, više ili manje uspješno ili neuspješno.

Korist od pametnih satova za praćenje aktivnosti varira od sporta do sporta, pa su najkorisniji recimo kod trčanja, planinarenja i biciklizma, ili ti ga sportova na otvorenom, jer primarno kroz GPS pokazuje rutu, brzinu, elevaciju, vremena po kilometru i sl. pa su ti podaci i  kao korisni. Mogu uporediti prolaze po 1/km na utrci koju sam trčao prije 1 godinu i danas, zanimljivo zaista i jako korisno.

NPR oni koji treniraju samo u teretani i nikad potrčali nisu mogu sebi nabaviti i neki Band bez gps-a, šta će im koji k.  GPS  , a ne treba im ni Band, šta da im mjeri???

Za mene lično, praćenje sna, vo2max, trening load, recovery time itd. predstavljaju zanimljive ali jako nepouzdane i nerelevantne informacije koji mi ništa ne znače.

Pošto trčim i najjeftiniji sat sa pouzdanim GPS-om, (svaki  svakako mjeri i otkucaje srca) mi je sasvim dovoljan.

Puls svaki manje-više dobro mjeri dok konstantno trčim, čim počnem raditi sprinteve od otkucaja nema ništa jer svaki senzor uopšte ne prepoznaje brzi skok u pulsu sa npr 100 na 170o/min u roku od 10 sec.

Jesam li smršao, jesam 20kg, je li mi sat pomogao u tome, jeste na indirektan način, jer sam volio i htio da svaki dan ispunim normu koju sam postavio na satu, ali to je zato što volim gadgete i što sam nekad prije aktivno trenirao pa prestao, a i dalje mi ostala želja za treningom.

Da li bi isto smršao da sam imao najskuplji garmin ili obični digitalni Casio, da vjerovatno.

 

 

http://www.avast.com/get/2udv4zIj
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.5.2022 14:30 (abyssis).
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Istraživanje pokazalo – Pametni satovi gotovo
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

 

i zašto onda uopće dolazite na informatičke portale ako su vam gadgeti toliko beskorisn, odnosno osjećate prezir prema njimai? Pametni i sportski satovi kao i tableti imaju svoju svrhu i nisu niti najmanje beskorisni.

 

Posebice sportski satovi, obožavam svojeg Garmina jer ima osim gomile drugih stvari i GPS pa me upozori kada skrenem s puta - naravno, očito za tako nešto treba se baviti sportom i biti fizički aktivan, jer dok sjediš doma i piljiš u monitor tada ti sat ne znači ništa.

 

Tablet je super za konzumaciju sadržaja, mnogo praktičnije rješenje od laptopa. Čak iako nema te mogućnosti, za običnu konzumaciju sadržaja dušu dade. Posebice na dugom putu u autobusu.

 

 

Inače ... meni su fotoaparati potpuna bedastoća. Čemu fotkati fotke kad već postoje na googleu, samo trebaš ići na images.google.com i pronaći fotku koja će biti mnogo lijepša nego tvoja. Prema tome, trebalo bi kazati da su fotoaparati potpuno beskorisni.

 

 

Aha, znači ako posjeduješ gadget i ne smatraš ga osobito korisnim, onda moraš šutjet, a pogotovo na "informatičkom portalu". Samo hvalospjevi su dobro došli. Zanimljiva logika.

 

Naravno da su pametni satovi korisni. Recimo, koristan je roniocima, hikerima, trkačima (koje si već naveo) i inim sportašima. Za sve ostalo je poprilično beskoristan i još je jedna stvar koja ti ne da da se odmakneš od tehnologije i buljenja u ekran (jer 95% ljudi služi da upale notifikacije kako ne bi propustili poruku na IM servisu). 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice