Logitech MX Mechanical - Sofisticirana funkcionaln

poruka: 27
|
čitano: 22.061
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Logitech MX Mechanical - Sofisticirana funkcionaln".
13 godina
offline
Logitech MX Mechanical - Sofisticirana funkcionaln

A spomenuti da li postoji ISO verzija s hrvatskim dijakritičkim znakovima, je totalno nebitno?

 
4 0 hvala 1
15 godina
offline
Logitech MX Mechanical - Sofisticirana funkcionaln

Nikad vise Logitech.

Tipkovnica G413 sa RomerG prekidacima (700tinjak kuna tada), krepala nakon godinu (stisak na nekoliko tipki daje visestruke karaktere ili uopce ne radi (space tipka))

Slusalice G635 (700+tinjak kuna) nakon 2 mjeseca pocele prekidati (USB konketor na lijevoj slusalici se razvalio iako sam ih pazio ko' oko u glavi).
Dakako jamstvo ne vrijedi jer je mehanicko ostecenje.

 

NIKAD VISE LOGITECH!

 

 ***EDIT***

Zaboravih.

Logitech HOTAS X52 Pro (1300tinjak kuna), nakon 5 mjeseci pukla zica na na "Yaw" osi ( a glas je bio nakon sto su otkupili Saitek, kao Quality Check je postrozen, mos' se misliti).

 

Rekoh li ja, NIKAD VISE LOGITECH.

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.7.2022 12:42 (syncmaster245b).
 
3 1 hvala 0
13 godina
offline
Logitech MX Mechanical - Sofisticirana funkcionaln

A koja je alternativa a da nije Logitech? Ne zanimaju me ikakve gamerske periferije.

 
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Logitech MX Mechanical - Sofisticirana funkcio
Nedavno mi je kolega s foruma dao za dž jednu tipkovnicu s RomerG(msm da je Logi 810).
Reko, funa tipkovnica za dž. Kad ono pola tipki ne radi pouzdano(kolega je rekao da ne rade njih nekoliko).
Krenuo rastavljati switcheve. Kontaktni otpor je cca 100ohma.
Jedino kaj valja kod tih switcheva je light pipe koji radi odličan posao.

Ako si iz Zga i ne treba ti sjebana tipkovnica, javi. Uzimam ju kao otpad.
8 godina
offline
Logitech MX Mechanical - Sofisticirana funkcionaln

Ja imam Logi G pro il tak nekaj i nemam nikakvih problema s njom.

Da se pokvari kupio bi ipak nesto drugo, mozda ovak nekaj.

 

https://www.keychron.com/products/keychron-q2-qmk-custom-mechanical-keyboard

 

košta dosta ,ali je ipak klasa iznad bilo  koje logi tipkovnice

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Logitech MX Mechanical - Sofisticirana funkcionaln

Ova tipkovnica nije funkcionalna za HR tržište, jer nema HR raspored slova. Usput ima i mali ENTER.

 

Dakle ovo ne bih štapom dirao, a kamoli kupio po toj blesavoj cijeni.

 

Ocijena 1/10.

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Moj PC  
7 1 hvala 1
8 godina
offline
Re: Logitech MX Mechanical - Sofisticirana funkcio
memulica kaže...

Ova tipkovnica nije funkcionalna za HR tržište, jer nema HR raspored slova. Usput ima i mali ENTER.

 

Dakle ovo ne bih štapom dirao, a kamoli kupio po toj blesavoj cijeni.

 

Ocijena 1/10.

 Sreca pa imamo izbora.

 

Mozes si i sam svoju tipkovnicu slozit danas po svom ukusu. Nije tesko samo ces platit posteno hehe

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Logitech MX Mechanical - Sofisticirana funkcio
Ako stavljaš proizvod na HR tržište, napravi HR layout. Mali enter ne bi ni najgorem neprijatelju poželio, jer ga nažalost i sam koristim ☹️
8 godina
offline
Logitech MX Mechanical - Sofisticirana funkcionaln

Imaju tipkovnica sa velikim enterom bez brige, ali meni se cini da uopce nemate pojma o cem se tu radi.

Naravno da nema nasih slova. To je mala firma koja radi kvalitetne custom tipkovnice. Nisu na nasem trzistu nego ju narucis iz vana.

Mozes kupit bez keyeva pa si svoje stavis koji ti odgovaraju.

 

Ak vas zanima ovo je dobar video o toj tipkovnici

https://m.youtube.com/watch?v=3qlK4u417Tw

 

Moja Logitech koja je kostala 1000kn je ko magarac u usporedbi s ovom

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Logitech MX Mechanical - Sofisticirana funkcionaln

Prije laprdanja o nepostojanju HR layouta, dovoljno je pogledati nabavu i vidjeti da ju imaju.
Logitech otkad nastupa na našem tržištu, ja nisam vidio da nije bilo bez našeg layouta.

Ok, možda nemaju sve otisnute naše znakove, ali layout s malim Enterom od Logitecha kod nas je gotovo nemoguće kupiti.

Inače, koristim Logitech periferiju (ne samo ja, nego svi oko mene koje znam i ne znam), u svim cjenovnim razredima i nikada nikakvih problema nisam imao.
Tako da kako neki pišu "nikad logitech", kod mene vrijedi "Ako periferija, onda samo Logitech".
Stvar je osobnog iskustva i ukusa.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Logitech MX Mechanical - Sofisticirana funkcionaln

ja sam prije uvjek koristio logitech, ali se kvaliteta srozala

 

najbolje bezicne slusalice su im plasticne i strah te skidat s jednom rukom da ne puknu a kostaju masnu lovu

 

misonju i dalje njihov koristim jer sam se naviknuo na taj oblik

 

bas sam gledao sta da uzem od mehanickih tipkusa, i g915 je bio favorit, ali odlucio radije uzet nesto drugo, radi losih komentara na njihove mehanicke tipkovnice(STREAK65 LP)

 

custom mehanicke tipkovnice su preskup hobi u koji ne zelim ulaziti

Moj PC  
1 1 hvala 0
8 godina
offline
Logitech MX Mechanical - Sofisticirana funkcionaln
If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
1 0 hvala 1
5 godina
offline
Logitech MX Mechanical - Sofisticirana funkcionaln

Hr layout je takav da na englesku samo naljepe nasa slova. Zagrade su duple posto budu na 8,9 i 0. Meni je bolja DE verzija a nasa slova zapamtis gdje se nalaze.

Kvaliteta Logitecha je osjetno pala (losija plastika i pouzdanost) dok cijene rastu.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Logitech MX Mechanical - Sofisticirana funkcionaln

Ja sam kupio ovo

 

https://www.logitechg.com/en-us/products/gaming-keyboards/pro-mechanical-gaming-keyboard.html

 

Tu na logi stranici pise 130$

Ja sam je kupio za oko 700kn na nekoj akciji.

 

Uglavnom sve radi, al po meni za te novce je kvaliteta loša. Sama plastika nije nesto na kucistu, a na tipkama se izlizala izgleda kao da je stalno masna i stabilizatori (il nesto drugo) odzvanja dok tipkaš. Za te novce (130$)je po meni loše.

 

Imao sam prije neku jeftiniju od njih i odjednom su tipke pocele srat kao da sam sok po njoj prolio, a nisam nikad nista prolio po tipkovnici. Pa sam zato iso kupit bolju od njih, ali ocekivo sam vise

 

 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Logitech MX Mechanical - Sofisticirana funkcionaln

Kolko ja znam, Logitech na našem tržištu gravira naše znakove na tipkovnice (ako ne direktno oni, onda netko drugi za njih). Barem što se tiće ovih skupljih modela. Zato npr. u Linksu (za druge ne znam) daju da isprobate tipkovnicu prije kupnje jer nijedna nije tvornički zapakirana.

 

Što se tiće Logitech MX Mechanical ona mi je, na papiru, tipkovnica iz snova (pod uvjetom da ima klasični ISO layout - sa kratkim lijevim shiftom). Ali ne vjerujem da ću ju uzimat jer sam nedavno uzeo Logitech MX Keys Advanced Plus i super mi je. Dosta je jeftinija, a razlika je samo u tome što nije mehanička (ali je izuzetno ugodna za tipkanje).

Logitech me, što se tiče kvalitete, oduvijek dobro služio. G103 tipkovnicu sam koristio oko 10 godina bez ikakvih problema i još se nije izlizala 

Ne umijem pisat
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Logitech MX Mechanical - Sofisticirana funkcio
Bruner kaže...

Kolko ja znam, Logitech na našem tržištu gravira naše znakove na tipkovnice (ako ne direktno oni, onda netko drugi za njih). Barem što se tiće ovih skupljih modela. Zato npr. u Linksu (za druge ne znam) daju da isprobate tipkovnicu prije kupnje jer nijedna nije tvornički zapakirana.

 

Što se tiće Logitech MX Mechanical ona mi je, na papiru, tipkovnica iz snova (pod uvjetom da ima klasični ISO layout - sa kratkim lijevim shiftom). Ali ne vjerujem da ću ju uzimat jer sam nedavno uzeo Logitech MX Keys Advanced Plus i super mi je. Dosta je jeftinija, a razlika je samo u tome što nije mehanička (ali je izuzetno ugodna za tipkanje).

Logitech me, što se tiče kvalitete, oduvijek dobro služio. G103 tipkovnicu sam koristio oko 10 godina bez ikakvih problema i još se nije izlizala 

 ma nisu se slova izlizala jer se ne mogu, nego sama plastika. Izgleda ko da sam cevape jeo dok sam tipkao, a zapravo je cista. Cistim je jednom tjedno sa alkoholnim maramicama

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
15 godina
offline
Re: Logitech MX Mechanical - Sofisticirana funkcio
Imam G413 od kraja 2017 koja je ove godine počela otkazivati poslušnost. Inače solidna tipkovnica. Dosta sam gledao šta uzeti, i mislio se između Keychron Q1 v2 ISO layout i GMMK PRO, al ne dam jeb.. ~2K kn za tipkovnicu iz principa. Na kraju sam uzeo ovu Logitech samo mini verzija, a i bolje mi paše uz MX Master 3. Trebalo mi je malo vremena za priviknuti se, a ergonomski je puno ugodnija od G413. Skoro zaboravih da sam naručio i G413 SE TKL koju sam odmah vratio jer je kvaliteta užas. Logitech definitivno nije šta je bio, a ni konkurencija nije ništa bolja. Došlo je vrijeme da za 1500 kn ne možeš kupiti nešto da valja.
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.7.2022 22:53 (Laca).
 
1 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Logitech MX Mechanical - Sofisticirana funkcio
Tipkovnica za 1500kn???
Ozbiljno bi netko dao te pare?
16 godina
offline
Re: Logitech MX Mechanical - Sofisticirana funkcio
sudy_freak kaže...

Prije laprdanja o nepostojanju HR layouta, dovoljno je pogledati nabavu i vidjeti da ju imaju.
Logitech otkad nastupa na našem tržištu, ja nisam vidio da nije bilo bez našeg layouta.

Ok, možda nemaju sve otisnute naše znakove, ali layout s malim Enterom od Logitecha kod nas je gotovo nemoguće kupiti.


Evo prvih desetak tipkovnica po popularnosti na Nabava.netu

 

Samo jedna ima HR raspored po tvrdnji prodavača, iako je slika tipkovnice sa njemačkim rasporedom. Čini mi se 4 imaju veliki ENTER, ali samo jedna ima i HR raspored i veliki ENTER.

 

Po meni bi trebalo zabraniti prodavanje/reklamiranje tipkovnica bez HR rasporeda u Republici Hrvatskoj. Tko želi može vani kupiti i kineski raspored, a može i automobile sa desnim volanom.

 

 

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
8 godina
offline
Re: Logitech MX Mechanical - Sofisticirana funkcio
memulica kaže...
sudy_freak kaže...

Prije laprdanja o nepostojanju HR layouta, dovoljno je pogledati nabavu i vidjeti da ju imaju.
Logitech otkad nastupa na našem tržištu, ja nisam vidio da nije bilo bez našeg layouta.

Ok, možda nemaju sve otisnute naše znakove, ali layout s malim Enterom od Logitecha kod nas je gotovo nemoguće kupiti.


Evo prvih desetak tipkovnica po popularnosti na Nabava.netu

 

Samo jedna ima HR raspored po tvrdnji prodavača, iako je slika tipkovnice sa njemačkim rasporedom. Čini mi se 4 imaju veliki ENTER, ali samo jedna ima i HR raspored i veliki ENTER.

 

Po meni bi trebalo zabraniti prodavanje/reklamiranje tipkovnica bez HR rasporeda u Republici Hrvatskoj. Tko želi može vani kupiti i kineski raspored, a može i automobile sa desnim volanom.

 

 

 Pricas gluposti

 

Nitko te ne tjera da kupuješ. Da ljudima to smeta nebi kupovali i nebi bile popularne na nabavi.

 

Najbolje da napravis svoju stranku koja ce se borit za veliki enter !

 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
8 godina
offline
Re: Logitech MX Mechanical - Sofisticirana funkcio
silvio3105 kaže...
Tipkovnica za 1500kn???
Ozbiljno bi netko dao te pare?

 Daju ljudi i duplo kad slazu svoje tipkovnice po djelovima koji im odgovaraju.

Ta koju sam linkao gore je nizi rang takvih tipkovnica i osjetno su kvalitetnije od onih koje masovno radi Logitech i ostali.

 

To su ti ko oni PC buildovi sa skupim vodenim hlađebjem, a obicni zracni hladnjak bi na kraju napravio isto. Neki jednostavno gustaju u tome.

 

Ne vjerujem da na jednom bugu ekipa prvi put cuje za tak nekaj.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
15 godina
offline
Re: Logitech MX Mechanical - Sofisticirana funkcio
silvio3105 kaže...
Nedavno mi je kolega s foruma dao za dž jednu tipkovnicu s RomerG(msm da je Logi 810).
Reko, funa tipkovnica za dž. Kad ono pola tipki ne radi pouzdano(kolega je rekao da ne rade njih nekoliko).
Krenuo rastavljati switcheve. Kontaktni otpor je cca 100ohma.
Jedino kaj valja kod tih switcheva je light pipe koji radi odličan posao.

Ako si iz Zga i ne treba ti sjebana tipkovnica, javi. Uzimam ju kao otpad.

 Bacena je odavno i bila je u komadima (nije tesko pretpostaviti kako je doslo do usitnjenja)

 

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
13 godina
offline
Re: Logitech MX Mechanical - Sofisticirana funkcio
sudy_freak kaže...

Prije laprdanja o nepostojanju HR layouta, dovoljno je pogledati nabavu i vidjeti da ju imaju.
Logitech otkad nastupa na našem tržištu, ja nisam vidio da nije bilo bez našeg layouta.

Ok, možda nemaju sve otisnute naše znakove, ali layout s malim Enterom od Logitecha kod nas je gotovo nemoguće kupiti.

Inače, koristim Logitech periferiju (ne samo ja, nego svi oko mene koje znam i ne znam), u svim cjenovnim razredima i nikada nikakvih problema nisam imao.
Tako da kako neki pišu "nikad logitech", kod mene vrijedi "Ako periferija, onda samo Logitech".
Stvar je osobnog iskustva i ukusa.

 

Nisi skužio poantu glede HR layouta - to očekujemo od onoga tko piše recenziju... A i očekujem slike ISO layouta tipkovnice a ne ANSI ako postoji ISO.

 

Naravno da ću sam istražiti da li postoji HR layout ako me stvarno ista tipokovnica zanima i da ću sigurno i sam pogledati malo "dalje" od recenzije na BUG.hr-u.

 

Ali da je obavljen traljav posao, je. 

15 godina
offline
Re: Logitech MX Mechanical - Sofisticirana funkcio
silvio3105 kaže...
Tipkovnica za 1500kn???
Ozbiljno bi netko dao te pare?

 

Naravno, i puno više.

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Logitech MX Mechanical - Sofisticirana funkcio
Šteta. Tipkovnica u koristi STM32L1 čip koji mi treba 😁
15 godina
offline
Re: Logitech MX Mechanical - Sofisticirana funkcio
Netherwind kaže...
Ja imam MX518 star 15ak godina, radi kao sat.

 Imam ga i ja, isto toliko star.

I jos uvijek radi.

 

Ali Logitech vise nije ono sto je bio.

Sve sto sam od njih kupio u proteklih 5 godina krepalo je. unutar godinu i pol. Nesto prije, nesto kasnije.

 

Jedan uredjaj, ok.

Dva, a eto nemam srece.

Treci...gonite se u....moje novce vise necete vidjeti.

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
 
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Logitech MX Mechanical - Sofisticirana funkcio
syncmaster245b kaže...

Nikad vise Logitech.

 

 

Tipkovnice, miševi, joystici - ništa šta sam od njih kupio ne valja. Začuđujuće dosljedni u lošosti.

 

 

This space for rent!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice