Qualcomm predstavio Snapdragon 6 Gen 1 i Snapdrago

poruka: 4
|
čitano: 3.780
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Qualcomm predstavio Snapdragon 6 Gen 1 i Snapdrago".
6 godina
offline
Qualcomm predstavio Snapdragon 6 Gen 1 i Snapdrago

Baš me zanima...2030 godine... kakvi će smartphone biti...Jel ima koji futurolog među kolegama

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Qualcomm predstavio Snapdragon 6 Gen 1 i Snapd
HCMAA kaže...

Baš me zanima...2030 godine... kakvi će smartphone biti...Jel ima koji futurolog među kolegama

 

Nisam futurolog, ali probam:

 

  • form faktor će možda ostati isti, po dimenzijama (najviše radi baterije, jer inkrementi sa poboljšanjima idu oko 10-15% godišnje)

  • bit će zamjena za loptop, tablet - nesto slicno kao samsung dex na steroidima - samo se ušteka tipkovnica, miš, ekran i pichi Pero

  • bit će "power brick" za VR naočale

  • ako ti ga netko mazne - nema problema - jer da bi radio mora proći višefaktorsku autentifikaciju + bio autentifikaciju. Ako ne prođe provjeru - HARD RESET aka FORMAT C aka FACTORY SETTINGS, uzmeš drugi i povučeš image sa cloud-a

  • za CPU već sad je 8 jezgri standard ( + 8 GB RAM ), tako da već sad parira mid range PC/laptop-ima (mislim samo na CPU ovdje)

  • ako fali procesorske moći - nema problema - aplikacije nisu monolitne već distribuirane - pa se može čak raditi streaming najzahtjevnijih igrica - bolje od bilo koje konzole (pokušaj toga već danas postoji, Google STADIA, samo treba bolje posložiti sve)

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.9.2022 15:05 (jozobozo).
15 godina
offline
Qualcomm predstavio Snapdragon 6 Gen 1 i Snapdrago

Savitljivi mobiteli koji se savijaju zajedno sa našim guzovima.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Qualcomm predstavio Snapdragon 6 Gen 1 i Snapd
Prošlo je desetak godina od početka popularnosti smartphoneova kod nas. Što se promijenilo u tom vremenu?
Memorija uređaja je narasla s 200 MB na prosječnih 64 GB, RAM za 20 puta.
Sjećam se da mi je na na moj prvi telefon koji je imao oko 158 MB interne memorije stao Viber, Face, m-zaba, Osmand i još dosta drugih aplikacija i sve su radile relativno brzo i imale su podjednake mogućnosti kao i sad. Danas svaka pojedina od tih aplikacija ima preko 100 MB.
Zato za 10 godina predviđam da će prosječna aplikacija za internet bankarstvo ili instant messaging imati barem 500 MB, a mobiteli će imati 64 GB rama i 1 TB interne da bi brzina i funkcionalnost mogla ostati ista kao i kod mobitela iz 2011 g.
Malo pretjerujem, ali shvatili ste.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice