Amerikanci planiraju termoelektrane na ugljen pret

poruka: 12
|
čitano: 4.751
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Amerikanci planiraju termoelektrane na ugljen pret".
12 godina
offline
Amerikanci planiraju termoelektrane na ugljen pret

Ajde da i to vidimo. Ideja nije loša samo sam skeptičan jer su do  sada uspjeli uništiti sve čega su se dotakli. 

Mislio sam da je nuklearna energija loša, da je jedini ispravan put povratak u pećine. 

 

Trenutno u Californiji mole brodove da se ne priključuju na napajanja u lukama. Mogu se koristiti i prljavi izvori energije! 😀

vicious
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Amerikanci planiraju termoelektrane na ugljen
Kamo sreće da to zaživi. Nema besmislenijeg od neiskorištavanja već izgrađenih objekata (hint: Njemačka). Još bi bolje bilo da nove elektrane budu bazirane na toriju.

Jedinu prepreku vidim u tome što su se tradicionalno termoelektrane gradile preblizu gradovima koji su ih svojim rastom prije ili poslije obuhvatili te se sada nalaze na teritoriju gradova, a ideja imati NE u gradu nikome ne bi prošla.
Moj PC  
7 0 hvala 0
8 godina
offline
Amerikanci planiraju termoelektrane na ugljen pret

Ovaj rat u Ukrajini, ma kako završio, donijet će i nešto dobro - brži prijelaz na obnovljive izvore energije. 

 
8 2 hvala 0
16 godina
offline
Amerikanci planiraju termoelektrane na ugljen pret

I sta sada reci na ovo.

 

U skoli (za vreme druga Tita) sam potpisivao peticije protiv nuklearnih elektrana jer su nas ucili da je to nesto jako lose.

 

Isto tako u to vreme ukidali su i papirne vrecice i uvodili plasticne, i govorili nam kako papir treba sto manje koristiti jer se proizvodnjom papira unistavaju sume, tj. pluca planete.

 

U to vreme je plastika bila sveti gral koji je resavala sve probleme ovog sveta. Nuklearna energija je tada bila cisto zlo.

 

I tada i sada, uvek postoje "uceni ljudi" koji znaju vise od nas neukih budala.

 

 

 

 

 

 

 

 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Amerikanci planiraju termoelektrane na ugljen
Po pitanju ove inicijative cisto sumnjam da bi umjesto ugljene peci stavili klasicni reaktor. Ovo bi bio idealan slucaj da se stave novi mikro-reaktori u pogon cisto zbog kapaciteta turbine, sigurnosti i financija.
Uostalom sve ono lose sto se spominje u kontekstu nuklearne energije dolazi od (pra)stare tehnologije. Isto kao da idemo suditi automobile kao nesigurna vozila na osnovu Stojadina. Cak i problem potrosenog goriva bi se mogao rijesiti s novijom generacijom reaktora koja moze raditi s vecom ucinkovitosti potrosnje goriva tako da otpad umjesto par desetaka tisuca godina ima poluraspad u stotinu.
 
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Amerikanci planiraju termoelektrane na ugljen pret

kad smo kod nuklearnog, nemam niš protiv elektrana ali imam protiv bombi i amera. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Amerikanci planiraju termoelektrane na ugljen
Ovo za papir stoji.
Problem s plastikom je odlaganje.
3 godine
offline
Re: Amerikanci planiraju termoelektrane na ugljen
16 godina
offline
Re: Amerikanci planiraju termoelektrane na ugljen
Znači pretvoriti će ih termonuklearne elektrane? 😁
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Amerikanci planiraju termoelektrane na ugljen pret

hmmm, a od 31 reaktora u izgradnji danas, 17 grade Zli Rusi ™...

 

e jebi ga, sad će Analna proglasiti struju čistom ako ima do 49% ruski elektrona...

 

dok ne dođu "slobodni" iz konvertiranih američkih nuklearki..

 

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
5 0 hvala 0
10 godina
online
Amerikanci planiraju termoelektrane na ugljen pret

Amerikanci su pametni za razliku od Njemaca i nas koji ih prate u svaku stopu.

Nadglednik dina
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Amerikanci planiraju termoelektrane na ugljen pret

Gledajte radim za Američku korporaciju koja lider šta se električne energije tiče, imamo razvijene jako moderne i učinkovite strojeve. Ali ovdje kod nas u Europi ne zele kupovati jer su puno skuplji a države uglavnom ne zele dati subvencije. Ima načina kako zagađivanje svesti na minimum a i doći do 0 ali to je skupo! jednostavno ljudi još uvjek gledaju na novac ma koliko god pričali da im je stalo do našeg planeta.

Govorim kako je u Europi ali za Američki dio ne znam, oni su nas kupili prije par godina (francuski Alstom) ali nas jako odvajaju od sebe jednostavno se to kuži koliko got se oni to trude sakrivat. US je Bog i batina nema veze šta se u Poljskoj rade za 60$/h Hrvatska 70$\h a Amerika po 150-200$\h to ih ne brine ali nas rekonstruiriraju i sve vise posla a uvjek je viska ljudi 1 bi trebao raditi za 3...

 

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice