U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan više

poruka: 58
|
čitano: 12.503
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan više ".
9 godina
offline
U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan više

Stan dolazi gratis uz sustav?  

 
14 0 hvala 0
12 godina
offline
U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan više

kome je demonstriran?

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan v
Indestructible kaže...

kome je demonstriran?

 

Svakome tko je došao. Događaj je bio otvorenog karaktera, bilo tko je mogao prisustvovati.

Never put Dolby on snake detectors.
21 mjesec
protjeran
offline
Re: U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan v
Indestructible kaže...

kome je demonstriran?

 Svakome tko je željan čuti i vidjeti vrhunac hifi tehnologije.

12 godina
offline
U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan više

moj komenetar je bio vise karakteristicnog karaktera. u smislu kome ce to prodati :)

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
2 0 hvala 0
21 mjesec
protjeran
offline
Re: U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan v

Je, mo'š mislit.

U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan više

KEF-ovi zvučnici Blade One Meta apsolutno zadivljuju čistoćom i detaljnošću zvuka, organizacijom pozornice, lakoćom kojom popunjavaju čitavu prostoriju, dinamikom svoje prezentacije, ali i monstruoznim basom, koji ispunjava dušu i pomiče unutarnje organe.

 

 

To isto rade i zvučnici od 10,000kn ... ¯\_(ツ)_/¯

Moj PC  
8 1 hvala 0
21 mjesec
protjeran
offline
Re: U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan v

A sjedni ispred jednih i drugih pa ćeš vidit.

16 godina
offline
Re: U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan v
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

KEF-ovi zvučnici Blade One Meta apsolutno zadivljuju čistoćom i detaljnošću zvuka, organizacijom pozornice, lakoćom kojom popunjavaju čitavu prostoriju, dinamikom svoje prezentacije, ali i monstruoznim basom, koji ispunjava dušu i pomiče unutarnje organe.

 

 

To isto rade i zvučnici od 10,000kn ... ¯\_(ツ)_/¯

 

Ja imam zvucnike nesto (~3x) skuplje od ovih 10k kn, al kada sam cuo ne-meta Blade, jasno mi je bilo da se radi o sasvih drugoj ligi uredjaja. Ali super je cut dobro slozen sistem na sajmu i dobiti 10-min iskustva vrhunskog high-end sustava koji vjerojatno nitko od nas nece imati. Dali vrijedi te novce ne ulazim, svatko radi sa svojom lovom sto zeli. 

~~ sound sommelier ~~
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.10.2022 18:15 (hudo).
8 godina
offline
Re: U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan v
Ovo vrijedi čuti, pa makar i ovako na kratko.
Naravno da si običan smrtnik to ne može priuštiti.
Moj prvi susret s high-end opremom bio je krajem osamdesetih u Minhenu.
Quadral Titan III zvučnici gonjeni nekim najnaprednijim Rotelom, zvučali su nestvarno. U to vrijeme su ti zvučnici bili referenca za sve druge.
Vrijedilo ih je čuti.
Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
2 0 hvala 0
21 mjesec
protjeran
offline
Re: U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan v
hudo kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

KEF-ovi zvučnici Blade One Meta apsolutno zadivljuju čistoćom i detaljnošću zvuka, organizacijom pozornice, lakoćom kojom popunjavaju čitavu prostoriju, dinamikom svoje prezentacije, ali i monstruoznim basom, koji ispunjava dušu i pomiče unutarnje organe.

 

 

To isto rade i zvučnici od 10,000kn ... ¯\_(ツ)_/¯

 

Ja imam zvucnike nesto (skoro 3x) skuplje, al kada sam cuo ne-meta Blade, jasno mi je bilo da se radi o sasvih drugoj ligi uredjaja. Ali super je cut dobro slozen sistem na sajmu i dobiti 10-min iskustva vrhunskog high-end sustava koji vjerojatno nitko od nas nece imati. Dali vrijedi te novce ne ulazim, svatko radi sa svojom lovom sto zeli. 

 Imaš mnoštvo likova kojih kao da se tiče što radiš sa svojom lovom. Takve će zabolit i ova tvoja izjava da imaš zvučnike od 30-ak tisuća kuna. I onda se javi idiot koji zatim ispila tri dana forum s nebulozama kako onaj tko kupi iPhone je retard koji ne zna s parama. Polako to naslućujem i u ovoj temi.

16 godina
offline
Re: U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan v
Davor kaže...

 

Mene interesira montaža ovih akustičnih panela (difuzera\apsorbera), ako mozes napisat kako su montirani?

Dijeluje mi kao dvije police pa se po potrebi između njih stavljaju-premijestaju paneli po želji.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.10.2022 23:08 (djigibao).
3 godine
offline
U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan više

Mašala, zadnji put kad sam slusao neki sustav je bio oko 600tk kn sad su vidim dosli na milijon osobno me to nije fasciniralo nicim, pogotov ne zvukom, ima 10x jeftinijih sustava koji su prakticki nemjerljivo "losiji"!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan v
Samo ću reći Focal Grande utopia...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan v
djigibao kaže...
Davor kaže...

 

Mene interesira montaža ovih akustičnih panela (difuzera\apsorbera), ako mozes napisat kako su montirani?

Dijeluje mi kao dvije police pa se po potrebi između njih stavljaju-premijestaju paneli po želji.

 

Ovo mi se cini kao neka custom instalacija. 

Ja ima GIK panele, i kod njih se dobije par opcija instalacije, obicno neki sistem kacenje/vjesanja za zid iza, al ovo sa policama jos nisam vidio. 

Izgleda dobro napravljeno. 

 

Bas zbog mogucnosti premjestanja ja nisam isao na opciju vjesanja apsorbera/difuzora za zid, nego sam uzeo nogice (paneli su na podu ionako)

~~ sound sommelier ~~
15 godina
offline
U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan više

ljudima koji nisu navikli na  pravi hifi zvuk ovo vjerojatno zvuči vau, onima iz hifi svijeta svuči ok, ali mnogi su svjesni da se takav ili bolji zvuk može postići i sa daleko manjim troškovima.  Ono što mnogi zanemariju je soba u kojoj se sluša, iz mog iskustva soba je barem 50% zvuka. 
A šro se tiče cijene , mogli su dodati nula koliko žele, ta cijena ionako ne odražava realnu cijenu, u high endu se cijene ionako bubaju po procjeni marketinga. Eto i ja procjenjujem da moja hifa koja uključuje i zvučnike koje sam sam radio točno po svojim željama koštaju milju kuna i eto mogu reći da imam svaki dan prilike slušati ustav od milju kuna.  Na žalost mnogima se percepcija zvuka naglo poboljša kad čuju ovako velike cifre . Treba slušati vlastitim ušima i riješiti se predrasudai nekih nametnutih dogmi audiofila stare garde, a pogotovo onih koji svoje nepoznavanja materije riješavaju kupnjom preskupig uređaja i mistificiranju istih , tada ja put do vrhunskog zvuka s daleko manje stresa, frustracija i daleko blaži po novčanik. 

A ovakav sustav je čisto dobro poslušati kao neku referencu bez obzira na iskazanu cijenu.

 
9 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan v
Pixel kaže...

ljudima koji nisu navikli na  pravi hifi zvuk ovo vjerojatno zvuči vau, onima iz hifi svijeta svuči ok, ali mnogi su svjesni da se takav ili bolji zvuk može postići i sa daleko manjim troškovima.  Ono što mnogi zanemariju je soba u kojoj se sluša, iz mog iskustva soba je barem 50% zvuka. 
A šro se tiče cijene , mogli su dodati nula koliko žele, ta cijena ionako ne odražava realnu cijenu, u high endu se cijene ionako bubaju po procjeni marketinga. Eto i ja procjenjujem da moja hifa koja uključuje i zvučnike koje sam sam radio točno po svojim željama koštaju milju kuna i eto mogu reći da imam svaki dan prilike slušati ustav od milju kuna.  Na žalost mnogima se percepcija zvuka naglo poboljša kad čuju ovako velike cifre . Treba slušati vlastitim ušima i riješiti se predrasudai nekih nametnutih dogmi audiofila stare garde, a pogotovo onih koji svoje nepoznavanja materije riješavaju kupnjom preskupig uređaja i mistificiranju istih , tada ja put do vrhunskog zvuka s daleko manje stresa, frustracija i daleko blaži po novčanik. 

A ovakav sustav je čisto dobro poslušati kao neku referencu bez obzira na iskazanu cijenu.

 

Ti bi trebao otvoriti Hifi ducan, i onda svakome tko dodje kupiti sustav od 100k+ kn, ti mu pustis onaj od 20-30k, naplatis 50k da imas za marendu, i svi sretni! 

Bio bi najbogatiji trgovac hifi opreme, i narod bi te slavio jer si svima ustedio ogromne novce! 

~~ sound sommelier ~~
14 godina
offline
Re: U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan v
hudo kaže...
Pixel kaže...

ljudima koji nisu navikli na  pravi hifi zvuk ovo vjerojatno zvuči vau, onima iz hifi svijeta svuči ok, ali mnogi su svjesni da se takav ili bolji zvuk može postići i sa daleko manjim troškovima.  Ono što mnogi zanemariju je soba u kojoj se sluša, iz mog iskustva soba je barem 50% zvuka. 
A šro se tiče cijene , mogli su dodati nula koliko žele, ta cijena ionako ne odražava realnu cijenu, u high endu se cijene ionako bubaju po procjeni marketinga. Eto i ja procjenjujem da moja hifa koja uključuje i zvučnike koje sam sam radio točno po svojim željama koštaju milju kuna i eto mogu reći da imam svaki dan prilike slušati ustav od milju kuna.  Na žalost mnogima se percepcija zvuka naglo poboljša kad čuju ovako velike cifre . Treba slušati vlastitim ušima i riješiti se predrasudai nekih nametnutih dogmi audiofila stare garde, a pogotovo onih koji svoje nepoznavanja materije riješavaju kupnjom preskupig uređaja i mistificiranju istih , tada ja put do vrhunskog zvuka s daleko manje stresa, frustracija i daleko blaži po novčanik. 

A ovakav sustav je čisto dobro poslušati kao neku referencu bez obzira na iskazanu cijenu.

 

Ti bi trebao otvoriti Hifi ducan, i onda svakome tko dodje kupiti sustav od 100k+ kn, ti mu pustis onaj od 20-30k, naplatis 50k da imas za marendu, i svi sretni! 

Bio bi najbogatiji trgovac hifi opreme, i narod bi te slavio jer si svima ustedio ogromne novce! 

 Zar nije napisao da je cifra ta koja mijenja percepciju zvuka? 

Iz toga proizlazi da sustav od 50 000 kn nikada nece zvucati dobro kao sustav od 100 000 kn.

15 godina
offline
Re: U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan v
hudo kaže...
Pixel kaže...

ljudima koji nisu navikli na  pravi hifi zvuk ovo vjerojatno zvuči vau, onima iz hifi svijeta svuči ok, ali mnogi su svjesni da se takav ili bolji zvuk može postići i sa daleko manjim troškovima.  Ono što mnogi zanemariju je soba u kojoj se sluša, iz mog iskustva soba je barem 50% zvuka. 
A šro se tiče cijene , mogli su dodati nula koliko žele, ta cijena ionako ne odražava realnu cijenu, u high endu se cijene ionako bubaju po procjeni marketinga. Eto i ja procjenjujem da moja hifa koja uključuje i zvučnike koje sam sam radio točno po svojim željama koštaju milju kuna i eto mogu reći da imam svaki dan prilike slušati ustav od milju kuna.  Na žalost mnogima se percepcija zvuka naglo poboljša kad čuju ovako velike cifre . Treba slušati vlastitim ušima i riješiti se predrasudai nekih nametnutih dogmi audiofila stare garde, a pogotovo onih koji svoje nepoznavanja materije riješavaju kupnjom preskupig uređaja i mistificiranju istih , tada ja put do vrhunskog zvuka s daleko manje stresa, frustracija i daleko blaži po novčanik. 

A ovakav sustav je čisto dobro poslušati kao neku referencu bez obzira na iskazanu cijenu.

 

Ti bi trebao otvoriti Hifi ducan, i onda svakome tko dodje kupiti sustav od 100k+ kn, ti mu pustis onaj od 20-30k, naplatis 50k da imas za marendu, i svi sretni! 

Bio bi najbogatiji trgovac hifi opreme, i narod bi te slavio jer si svima ustedio ogromne novce! 

 Mislim da ima sasvim dovoljno hifi trgovina i uređaja u svim kategorijama.  Ja opće ne komentoram ako netko želi potrošiti  lovu na hifu i koliko želi potrošiti, osobno sam isto uložio pozamašnu cifru.
Komentiram samo naslov sustav od XXX kuna i tvrdim da cijena  često nema doslovno nikakve veze sa zvukom.
A ovo što si rekao pustiš sustav od 20k i naplatiš 50k , a što misliš da svi hif ishopovi rade .

I dalje ti nije jasno kako se formiraju cijene proizvoda  ? Pa elektronika je  bagatela za proizvesti, topologija uređaja je već odavno poznata i nema već dugo nikakvih noviteta ili nekih drastičnih promjena.
Stvarno misliš da uređaj od 10,000 kn i 100,000 kn imaju bitno drugačije proizvodne troškove ili nabavnu cijenu ?
Što misliš kako ti 100k+ sustavi na rasprodajama idu za ispod  50% cijene često, ono trgovac ide u minus kako bi nešto prodao ? 

Kupci hifi operme su često malo čudni, jer ako jedfino kupe komponentu to sigurno ne može dobro zvučati, mora biti bijesna cifra da bi bila prava hifa. 

Pa kad netko komad žice cijeni 10k eura ti dovolhno govori o psihologiji ljudi koji to kupuju. 
I opet ponavljam , stvarno ne kritiziram na što će netko trošiti svoje novce i niti imam ikakav negativan stav prema tome, ako te to što si kupio veseli onda su po meni novci dobro potrošeni .
Samo komentirma kako se formiraju cijene i kako veze s ničim nemaju.

 

15 godina
offline
Re: U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan v
konjRR kaže...
hudo kaže...
Pixel kaže...

ljudima koji nisu navikli na  pravi hifi zvuk ovo vjerojatno zvuči vau, onima iz hifi svijeta svuči ok, ali mnogi su svjesni da se takav ili bolji zvuk može postići i sa daleko manjim troškovima.  Ono što mnogi zanemariju je soba u kojoj se sluša, iz mog iskustva soba je barem 50% zvuka. 
A šro se tiče cijene , mogli su dodati nula koliko žele, ta cijena ionako ne odražava realnu cijenu, u high endu se cijene ionako bubaju po procjeni marketinga. Eto i ja procjenjujem da moja hifa koja uključuje i zvučnike koje sam sam radio točno po svojim željama koštaju milju kuna i eto mogu reći da imam svaki dan prilike slušati ustav od milju kuna.  Na žalost mnogima se percepcija zvuka naglo poboljša kad čuju ovako velike cifre . Treba slušati vlastitim ušima i riješiti se predrasudai nekih nametnutih dogmi audiofila stare garde, a pogotovo onih koji svoje nepoznavanja materije riješavaju kupnjom preskupig uređaja i mistificiranju istih , tada ja put do vrhunskog zvuka s daleko manje stresa, frustracija i daleko blaži po novčanik. 

A ovakav sustav je čisto dobro poslušati kao neku referencu bez obzira na iskazanu cijenu.

 

Ti bi trebao otvoriti Hifi ducan, i onda svakome tko dodje kupiti sustav od 100k+ kn, ti mu pustis onaj od 20-30k, naplatis 50k da imas za marendu, i svi sretni! 

Bio bi najbogatiji trgovac hifi opreme, i narod bi te slavio jer si svima ustedio ogromne novce! 

 Zar nije napisao da je cifra ta koja mijenja percepciju zvuka? 

Iz toga proizlazi da sustav od 50 000 kn nikada nece zvucati dobro kao sustav od 100 000 kn.

 upravo to, čim otkriješ cijenu sutava 99% ljudi će reći da skuplji zvuči bolje, dokazano u praksi nebrojeno puta. Doživio to u praksi puno puta, pogotovo kad ljudi ne skuže koji sustav svira ako ih je više izloženo pa komentiraju.

15 godina
offline
U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan više

Mariner , a s cime se to tocno ne slazes, ovako lupati TD bez i jednog komentara, barem reci nesto na ovo sto sam napisao pa onda lupi td

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.10.2022 19:15 (Pixel).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan v

A imaš i likova kojih se tiče to što neki ljubomorni ili trol poput mene piše pa onda ti likovi ispilaju forum sa svađom sa prvim likovima. Polako to naslućujem i u ovoj temi.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
15 godina
offline
Re: U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan v
Audiofili svršavaju čim se spomene cijena
Moj PC  
3 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan v

Pixel u potpunosti se slažem, sve kaj si napisao sve je potpuna istina, prvo i osnovno na slici se vidi u sobi su zavjese, najvjerojatnije je na podu tapison, baš je to soba za slušanje muzike, a ima i puno jeftinijih sistema, koji puno bolje zvuće. Čim se spomenu stotine tisuća kuna uuuu odmah je to vrhunski, ma prića za malu djecu..

21 mjesec
protjeran
offline
Re: U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan v
Pixel kaže...

Mariner , a s cime se to tocno ne slazes, ovako lupati TD bez i jednog komentara, barem reci nesto na ovo sto sam napisao pa onda lupi td

 Jel' to neko pravilo, neka obaveza?!

8 godina
offline
U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan više

čuo sam ih prije na drugom sajmu (nisam ziher jel bio too loud ili u sheratonu i mogu reć da su svirali jako dobro

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan v
Pa cijene u svemu su davnih dana otisle u pm..nezz sto se cudite!
Ovo predstavljeno je sami vrh hifi tehnologije danas..kosta koliko kosta a te price o x puta jeftinijim sistemima objesite macku o rep!Svugdje se dere i u nizim rangovima!
Jebes ga fiat500 i Merc S600 ce me dovest do grada isto..jedan kosta 20K eura drugi 150K…ostavite se koliko sta kosta,jednostavno produzis dalje..
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.10.2022 9:29 (volegradele).
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan više

Ljubitelji glazbe lovu troše na nosače zvuka, ne na uređaje. Ljubitelji zvuka će prije ići na koncerte. Ljubitelji audio uređaja će prije ići na kompletiranje nekog referentnog sustava sa savršeno očuvanim primjercima vrhunskih proizvođača, ne znam, možda kakvim Spectral uređajem koji je ipak najbolje što je proizvedeno u audio svijetu (na to bih potrošio petinu ovih novaca). U zvučnike kao nekakvu trajnu vrijednost ne vjerujem previše, osobno bih ih mijenjao svakih par godina (ili barem drivere) kada bi mi to bilo bitno, a nije. Naravno pitanje koliko je to kod nas isplativo u odnosu na zamjenu sa novim zvučnicima. Uživam najčešće uz 2.1 sistem složen od nekakvih, navodno studijskih monitora Fluid, Soundcraft miksera i Traktor Z1 koji služi kao zvučna kartica. Imam 30 godina star Technicsov CD u koji ne stignem staviti medij i Onkyo kazić. Tome zvuku apsolutno ništa ne fali. Mislim da je budućnost u multiroom sustavima i disperziranim izvorima koji će se sve više ugrađivati u zidove.

One - You lock the target Two - You bait the line Three- You slowly spread the net And four - You catch the man
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan v
I kakve veze tvoj post ima sa doticnom prezentacijim hifi sistema!?
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: U Zagrebu demonstriran hi-fi sustav vrijedan v
Pixel kaže...

 Mislim da ima sasvim dovoljno hifi trgovina i uređaja u svim kategorijama.  Ja opće ne komentoram ako netko želi potrošiti  lovu na hifu i koliko želi potrošiti, osobno sam isto uložio pozamašnu cifru.
Komentiram samo naslov sustav od XXX kuna i tvrdim da cijena  često nema doslovno nikakve veze sa zvukom.
A ovo što si rekao pustiš sustav od 20k i naplatiš 50k , a što misliš da svi hif ishopovi rade .

I dalje ti nije jasno kako se formiraju cijene proizvoda  ? Pa elektronika je  bagatela za proizvesti, topologija uređaja je već odavno poznata i nema već dugo nikakvih noviteta ili nekih drastičnih promjena.
Stvarno misliš da uređaj od 10,000 kn i 100,000 kn imaju bitno drugačije proizvodne troškove ili nabavnu cijenu ?
Što misliš kako ti 100k+ sustavi na rasprodajama idu za ispod  50% cijene često, ono trgovac ide u minus kako bi nešto prodao ? 

Kupci hifi operme su često malo čudni, jer ako jedfino kupe komponentu to sigurno ne može dobro zvučati, mora biti bijesna cifra da bi bila prava hifa. 

Pa kad netko komad žice cijeni 10k eura ti dovolhno govori o psihologiji ljudi koji to kupuju. 
I opet ponavljam , stvarno ne kritiziram na što će netko trošiti svoje novce i niti imam ikakav negativan stav prema tome, ako te to što si kupio veseli onda su po meni novci dobro potrošeni .
Samo komentirma kako se formiraju cijene i kako veze s ničim nemaju.

 

 

Vecina proizvodjaca hifi opreme i ducana jedva prezivljavaju, dokle neki ubiru dosta love.

 

Uzmi zvucnike ili pojacalo od 100k kn. 
Maknes PDV, zaokruzimo da ostane 80k. 

 

Dealer i distributer uzmu 30-tak k (place prodavaca, malo trziste, prodajni prostor, troskovi uvoza i spedicije...), a cesto i vise, znaci ostane 40-50k koliko dobije sam proizvodjac. 
Za zvucnike od 100k MSRP, sama proizvodnja kosta moozda 20-30k, ovisno dali koliko se radi interno (kupovima i proizvodnja alata kosta jako puno) ili se outsourca. Jako ovisi i o volumenu proizvodnje - fixni troskovi veliki te minimalna kolicina narudzbe kod outsourceanja. Racunaj da je trosak prijevoza iz kine, kontejner robe, otisao 5-10x gore, sve se to reflektira u cijeni. 


Marza proizodjacu ostane cca 20-30k, i s time mora pokriti godinu-dve rada ljudi za R&D (place, prostor, sitni troskovi) i buduce investicije, porezi.

 

Kef koristi mrezu dealera, dokle npr Buchardt ide manufacturers direct, pa moze prodavati u skoro pol cijene, a da ima ikakvu zaradu i pokrije sve troskove. 

 

Eto, jel sam gdje fulao? 

~~ sound sommelier ~~
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.10.2022 12:43 (hudo).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice