Apple potvrdio dolazak iPhonea s USB-C priključkom

poruka: 20
|
čitano: 5.640
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple potvrdio dolazak iPhonea s USB-C priključkom".
15 godina
offline
Apple potvrdio dolazak iPhonea s USB-C priključkom

Veli to firma koja je već izbacila svoj magsafe i uvela USB-C prvo na laptope a onda na iPade. Njih muči gubitak MFi programa, tj. royaltiesa za svaki proizvedeni Lightning kabel. Fućka se njima za e-waste.

 
19 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Apple potvrdio dolazak iPhonea s USB-C priklju
Plus kablovi im ne traju dulje od 6 mjeseci a kostaju 200kn.
16 godina
offline
Re: Apple potvrdio dolazak iPhonea s USB-C priklju

Koji vrag vi radite s tim kablovima? Kod mene se raspao jedan od iPhone 8 i to vjerojatno zato je bio u auto na vrucini. Imam jedan od iPada star 6 godina, jos uvijek u komadu.

15 godina
offline
Apple potvrdio dolazak iPhonea s USB-C priključkom

Istina, original Apple kabel je jedan od gorih koje sam imao u životu. Ženin nakon godinu dana popucao jer se izloacija stvrdnula. 

 

EDIT:
Joswiak je na koncu istaknuo svoje nezadovoljstvo prelaskom na USB-C, rekavši da su adapteri za punjenje s odvojim kabelima riješili problem standardizacije. Tvrdi, također, i da će prelazak na USB-C stvoriti mnogo e-otpada, jer će korisnici biti prisiljeni kupovati nove kabele i bacati stare u smeće.

Ne vjerujem koliko licemjerni ljudi mogu biti. Kao da je zaboravio da su promijenili kabel sa usb A na usb C sa prvim mobitelom uz koji više nije dolazio adapter tako da im stari adapteri više nisu odgovarali. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.10.2022 13:23 (steve90).
Moj PC  
10 0 hvala 0
14 godina
offline
Apple potvrdio dolazak iPhonea s USB-C priključkom

Imam preko 30  kablova i niti jedan nije napuknuo, prestao raditi ili ima bilo kakve druge anomalije. Najstariji mi je 30 pinski od 1. iPhonea i taj radi.
Ekipa ili stvarno ne zna brinuti o stvarima ili kupuje neke neprovjerene brendove.

 
7 0 hvala 0
15 godina
suspendiran
offline
Apple potvrdio dolazak iPhonea s USB-C priključkom

Meni je to ok. Doma imamo 3 mobitela, ženin, kčerin i moj, svaki ima nekakvi svoj priključak. 

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Apple potvrdio dolazak iPhonea s USB-C priključkom

a jadan epl. jesu jako ljuti? ide para na uši, čupaju kosu i kopaju nos? timče kukovski prijeti ubojstvom zaposlenika? oće uzet dilanje od ekupi i dat konzumu? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apple potvrdio dolazak iPhonea s USB-C priklju
devotion kaže...

Imam preko 30  kablova i niti jedan nije napuknuo, prestao raditi ili ima bilo kakve druge anomalije. Najstariji mi je 30 pinski od 1. iPhonea i taj radi.
Ekipa ili stvarno ne zna brinuti o stvarima ili kupuje neke neprovjerene brendove.

 Možeš li nam objasniti razlog nabavke 30 kabela? Za što ti služe? Jer kad se govori o trajnosti kabela misli se na onaj koji se svakodnevno upotrebljava a ne na one koji stoje u ladici.

Prriključujem se ekipi koja tvrdi da Apple ima najgore kabele punjača od svih proizvođača mobitela.

13 godina
offline
Re: Apple potvrdio dolazak iPhonea s USB-C priklju
BlueMax kaže...
devotion kaže...

Imam preko 30  kablova i niti jedan nije napuknuo, prestao raditi ili ima bilo kakve druge anomalije. Najstariji mi je 30 pinski od 1. iPhonea i taj radi.
Ekipa ili stvarno ne zna brinuti o stvarima ili kupuje neke neprovjerene brendove.

 Možeš li nam objasniti razlog nabavke 30 kabela? Za što ti služe? Jer kad se govori o trajnosti kabela misli se na onaj koji se svakodnevno upotrebljava a ne na one koji stoje u ladici.

Prriključujem se ekipi koja tvrdi da Apple ima najgore kabele punjača od svih proizvođača mobitela.

Uopće se ne slažem sa vama kolega. 

Osobno imam  kabele od Ipad Air gadgeta, Iphone XS Max, iPad Pro 12.9, Magic Mouse  upleteni, MBP upleteni te jedan od nekog iPhonea koji sam dobio sa punjačem jednom prilikom neki turist ga zaboravio. 

Znači kabel od iPad air tableta je star blizu skorom deset godina, i još uvijek su cijeli svi, skup sa punjačem iPad Aira sa kojim u današnje vrijeme punim iPhone, bar dok traje "Thunderbolt" oblik punjenja. 

ATJ Lučko
22 mjeseca
protjeran
offline
Re: Apple potvrdio dolazak iPhonea s USB-C priklju
ukay1000 kaže...
Plus kablovi im ne traju dulje od 6 mjeseci a kostaju 200kn.

 To apsolutno nije istina. Imam kabel u dobrom stanju još od iPhone-a 5. MacBook Pro 13" mid 2014, njegov kabel je kao novi. Što li ti to radiš s njima, tegliš prikolicu?

16 godina
offline
Re: Apple potvrdio dolazak iPhonea s USB-C priklju
BlueMax kaže...
devotion kaže...

Imam preko 30  kablova i niti jedan nije napuknuo, prestao raditi ili ima bilo kakve druge anomalije. Najstariji mi je 30 pinski od 1. iPhonea i taj radi.
Ekipa ili stvarno ne zna brinuti o stvarima ili kupuje neke neprovjerene brendove.

 Možeš li nam objasniti razlog nabavke 30 kabela? Za što ti služe? Jer kad se govori o trajnosti kabela misli se na onaj koji se svakodnevno upotrebljava a ne na one koji stoje u ladici.

Prriključujem se ekipi koja tvrdi da Apple ima najgore kabele punjača od svih proizvođača mobitela.

 Da, i često je crack na appleu rezultat topline zbog rada njihovog authentication chipa (Texas Instruments BQ2025) u priključku. Naravno da ako stoji u ladici da se neće grijati, ispucati kabel ili strgati nježno zalemljene vodiče na tu pločicu sa chipom. I naravno da takav autenthication neće moći trpati u generički USBC i da zbog toga nisu sretni; be se njima za ekologiju. No glede samog vodiča, moram primjetiti i da (stariji, tamo negdje iz USB-B doba) kabeli od samsunga isto nisu nikakva sreća, pri duljoj upotrebi stvrdnu se i ispucaju identično. Koliko sam ja uspio primjetiti, vjerojatno masnoće s kože djeluju na te neke vrste plastike izolatora i vražja laž je da to nisu u nekim svojim analizama doznali i analizirali. 
Također je samsung brže-bolje iskopirao i "dizajnersko rješenje" - nedostatak prstohvata za jack, pa se glatki konektor klizne ljudima s prstiju i onda natežu za kabel. Ovdje se lijepo vidi (iako vjerojatno nenamjerno) kako od priključaka koji se često uključuju i vade, samo Appleovi thunderbolt i lightning nemaju nikakvu hrapavost udubinu ni zubac za prstohvate. Plus su često konektori podugački zbog gornjeg BQ2025, pa kako ljudi često savijaju da uguraju mobitele nekud dok se pune, pa spucaju konektori i u mobitelima i kabeli. 
Vrlo je jednostavno za takve mrcine od megafirmi izolatore/omote kablova raditi elastičnije, sa čeličnom spiralom kod konektora, u kombinaciji sa pletenom zaštitom, ili silikonskom gumom ili galvaniziranom gumom (nikad nećete vidjeti ni najjeftiniju zračnicu od bicikla, bez obzira gdje stajala i za što se koristila, da se sama od sebe raspuca raskelji ili raspadne),
da ne nabrajam brdo drugih pogodnih materijala ( ali oni opetovano nakom milijuna prigovora nastavljaju koristiti istu plastičnu masu. 
...
Što se applea tiče, ne sumnjam da će ta adaptacija na banalni usb-c na kraju završiti na njihovom predstavljanju novog iphonea kao "amejzing" "gamechanger" "pushing the boundaries" "listening to the customers" "ecologically aware, environment friendly". Ono kolko pohlepan moraš bit da nakon tolike zarade na prodajimobitela još maltretiraju sa svojim chipiranim kablovima. 

16 godina
offline
Re: Apple potvrdio dolazak iPhonea s USB-C priklju
ATJLučko kaže...
BlueMax kaže...
devotion kaže...

Imam preko 30  kablova i niti jedan nije napuknuo, prestao raditi ili ima bilo kakve druge anomalije. Najstariji mi je 30 pinski od 1. iPhonea i taj radi.
Ekipa ili stvarno ne zna brinuti o stvarima ili kupuje neke neprovjerene brendove.

 Možeš li nam objasniti razlog nabavke 30 kabela? Za što ti služe? Jer kad se govori o trajnosti kabela misli se na onaj koji se svakodnevno upotrebljava a ne na one koji stoje u ladici.

Prriključujem se ekipi koja tvrdi da Apple ima najgore kabele punjača od svih proizvođača mobitela.

Uopće se ne slažem sa vama kolega. 

Osobno imam  kabele od Ipad Air gadgeta, Iphone XS Max, iPad Pro 12.9, Magic Mouse  upleteni, MBP upleteni te jedan od nekog iPhonea koji sam dobio sa punjačem jednom prilikom neki turist ga zaboravio. 

Znači kabel od iPad air tableta je star blizu skorom deset godina, i još uvijek su cijeli svi, skup sa punjačem iPad Aira sa kojim u današnje vrijeme punim iPhone, bar dok traje "Thunderbolt" oblik punjenja. 

 Hajd objektivno; što više uređaja imaš, manje maltretiraš samo jedan priključak. Rijetko ljudima odlaze kablovi na većim gadgetima jer ih jednostavno drže na fiksnom mjestu kod kuće dok se pune. 
Mobitele međutim pune više puta dnevno svugdje i drže ih svakako, a punjač s kabelom često petljaju po džepovima torbicama, gužvaju, rasplitaju i pipkaju masnim prstima koji razgrađuju tu neku polipropilensku plastiku. Istina, to se radi i sa android mobitelima - razlika je u tome da za android mogu uzeti bilo koji drugi kabel jer nemaju zaštitni čip pa mnogi odavno i zaborve koji je uopće bio originalni kabel s kojim su došli i ne bune se. No i u pravilu stvarno mnogi zbog konkurencije rade danas dosta ergonomski, elstično i trajnije kabele. Nisu ni meni ispucali kabeli od applea, još od ipada 2 su ok, ali upravo je u gorenavedenom caka; Na poslu gdje su od mene kabel posuđivali, ode thunderbolt u komade.

12 godina
offline
Re: Apple potvrdio dolazak iPhonea s USB-C priklju
Pa nije baš da sam jedini s takvim iskustvima:
https://www.zdnet.com/article/apples-worst-product-is-still-apples-worst-product/

iPhone i iPad su jedini uređaji kojima sam morao mijenjati kabel. U godinu i po dana žena je dva puta kupovala originalni kabel za iPhone.
Meni na iPad-u nije izdržao godinu a punim iPad jednom do dva puta tjedno.
Kod svih ostalih proizvođača punjači i kabeli su debelo nadživili uređaj.
 
1 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Apple potvrdio dolazak iPhonea s USB-C priključkom

jel to na slici iPhone 11 Pro Max

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple potvrdio dolazak iPhonea s USB-C priklju
Ne velim ja da nema ekipe koja ne pazi na svoje stvari (kao kabel npr), ali to da su im kablovi uzasne kvalitete i najgori od svih - to je cinjenica (googlajte, imate hrpu testova). Kabel za te novce mora biti tenk. Nepoderiv.
U principu htio sam samo reci da apple-ovo vajnanje oko elektronickog otpada je cisti bullshit jer i oni u njemu sudjeluju i to u velikom postotku. Promjena konektora nece proizvesti nista vise otpada pogotovo dok se taj otpad, ako gledamo elektroniku, najvise reciklira.
Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Apple potvrdio dolazak iPhonea s USB-C priključkom

Ništa nije nepoderivo, ipak...

No, slažem se za sve koji prodaju svoje modele mobitela koji koštaju preko tisuću €, da bi trebali misliti na to, da ima budaletina koji natežu te kablove, čupaju punjač iz utičnice tako da povuku punjač kabelom usw. 

Logika je najjednostavniji način, da samouvjereno dođeš do krivog zaključka.
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.10.2022 9:15 (Zaporožac).
 
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Apple potvrdio dolazak iPhonea s USB-C priklju

sve to stoji, ali ipak mislim da se ljudi (osobito žene, to mi nije jasno) trebaju naučiti da se kablovi izvlače za "glavu" utikača a ne potezanjem...

 

ali naravski kakvoća istoga treba biti sukladna cijeni cijelog paketa...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.10.2022 9:48 (Stric_Jura).
12 godina
offline
Re: Apple potvrdio dolazak iPhonea s USB-C priklju
Stric_Jura kaže...

sve to stoji, ali ipak mislim da se ljudi (osobito žene, to mi nije jasno) trebaju naučitida se (upiši bilo što).

 

 

 

 

 

6 godina
offline
Re: Apple potvrdio dolazak iPhonea s USB-C priklju
da imaju muda...bojkotirali bi EU tržište...inače više mi je pun K...eko...zeleno...u skladu s prirodom... povratak prirodi...eko uzgoj...pure Goebbels
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Apple potvrdio dolazak iPhonea s USB-C priključkom

 

Sad sam sve cuo.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice