Uz dva QD-OLED serije Samsung za novu godinu preds

poruka: 8
|
čitano: 4.375
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Uz dva QD-OLED serije Samsung za novu godinu preds".
15 godina
offline
Uz dva QD-OLED serije Samsung za novu godinu preds

OLED kad bi riješili svjetlinu je savršenstvo bez premca, ništa drugo nije ni blizu kvalitetom slike.

Onih 2.000 cd/m2 je kad osvijetlimo samo 10% površine ili cijeli ekran?

Obično kad osvijetle cijeli ekran, svjetlina po jedinici površine drastično pada na OLED ekranima.

 

Idi i radi nešto korisno!
 
0 3 hvala 0
3 godine
offline
Re: Uz dva QD-OLED serije Samsung za novu godinu p
Keso kaže...

OLED kad bi riješili svjetlinu je savršenstvo bez premca, ništa drugo nije ni blizu kvalitetom slike.

Onih 2.000 cd/m2 je kad osvijetlimo samo 10% površine ili cijeli ekran?

Obično kad osvijetle cijeli ekran, svjetlina po jedinici površine drastično pada na OLED ekranima.

 

 Teska glupost, da ti stavim 4k oled pored nekog prosijecnog 4k ekrana u istoj dimenziji vidio bi razliku samo u crnoj osim ak si covjek guster

15 godina
offline
Re: Uz dva QD-OLED serije Samsung za novu godinu p
Onda sam gušter. Meni je razlika očita, iz aviona što kažu, nebo i zemlja, nema usporedbe uopće. Kad razlika između audiofilskih slušalica od 500 eur i kineskih jeftinjača od 5 eur. Ali nekima one zvuče isto. Takvima se ne isplati kupovati ništa skupo jer ne vide razliku. Ja vidim. I čujem. Ovo je mjerenje - zbilja je malo svjetliji nego prošlogodišnji modeli: https://m.youtube.com/watch?v=IyThYTzlv4c
Idi i radi nešto korisno!
 
0 2 hvala 0
3 godine
offline
Re: Uz dva QD-OLED serije Samsung za novu godinu p
Keso kaže...
Onda sam gušter. Meni je razlika očita, iz aviona što kažu, nebo i zemlja, nema usporedbe uopće. Kao razlika između audiofilskih slušalica od 500 eur i kineskih jeftinjača od 5 eur. Ali nekima one zvuče isto. Takvima se ne isplati kupovati ništa skupo jer ne vide razliku. Ja vidim. I čujem. Ovo je mjerenje - zbilja je malo svjetliji nego prošlogodišnji modeli: https://m.youtube.com/watch?v=IyThYTzlv4c

10000% cijenovne razlikeNe postoji TV od 5€

14 godina
offline
Re: Uz dva QD-OLED serije Samsung za novu godinu p
Boris grozni kaže...
Keso kaže...

OLED kad bi riješili svjetlinu je savršenstvo bez premca, ništa drugo nije ni blizu kvalitetom slike.

Onih 2.000 cd/m2 je kad osvijetlimo samo 10% površine ili cijeli ekran?

Obično kad osvijetle cijeli ekran, svjetlina po jedinici površine drastično pada na OLED ekranima.

 

 Teska glupost, da ti stavim 4k oled pored nekog prosijecnog 4k ekrana u istoj dimenziji vidio bi razliku samo u crnoj osim ak si covjek guster

 Pa u tome i jest stvar (pored još par stvari). Što je crna boja stvarno crna i to onda čini ogromnu razliku zbog neograničenog kontrasta. Stavi mi OLED TV pored drugog 4k panela, sa kvalitetnim HDR sadržajem i odmah ću prepoznati koji penal je OLED a koji nije.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
15 godina
offline
Re: Uz dva QD-OLED serije Samsung za novu godinu p
Ne slušaš (čitaš) pažljivo. Govorio sam usporedbu sa slušalicama. Ma na kog ja gubim vrijeme...
Idi i radi nešto korisno!
6 godina
offline
Re: Uz dva QD-OLED serije Samsung za novu godinu p
Ne kaže se penal, nego kazneni udarac.
najdix
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Uz dva QD-OLED serije Samsung za novu godinu p
antimadridista kaže...

 Pa u tome i jest stvar (pored još par stvari). Što je crna boja stvarno crna i to onda čini ogromnu razliku zbog neograničenog kontrasta. Stavi mi OLED TV pored drugog 4k panela, sa kvalitetnim HDR sadržajem i odmah ću prepoznati koji penal je OLED a koji nije.

 Slazem se, iako mini LED tehnologija u dobroj izvedbi moze stvoriti skoro slican ucinak. Opet imas stvarnu crnu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.1.2023 18:57 (ivoleko).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice