Kako i po kojoj cijeni nabaviti u Hrvatskoj kit za

poruka: 11
|
čitano: 35.305
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako i po kojoj cijeni nabaviti u Hrvatskoj kit za".
16 godina
offline
Kako i po kojoj cijeni nabaviti u Hrvatskoj kit za

Vec sam htio napisati da je malo kasno ali zapravo ekspanzija tek krece.

Procitao sam clanak na autonetu i cijela prica mi se cini jako kompletna i kvalitetno odradjena.

 

Sretno Dalibore!

Gledam te!
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako i po kojoj cijeni nabaviti u Hrvatskoj ki
Kako zakon gleda na ovakve konverzije? Postoji li jasna procedura da bi auto bilo tehnički certificirano nakon konverzije?
Obalo suncana, ti moj si cijeli svijet
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako i po kojoj cijeni nabaviti u Hrvatskoj kit za

Kao i kod svake prerade auta potrebno je proći atest (slično kao i kod ugradnje plina). Uostalom i piše ti u članku: "nudit će i pomoć pri izradi dokumentacije za atestiranje prerade u Centru za vozila Hrvatske, kao i mnoge opcije podešavanja i personalizacije sustava"

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako i po kojoj cijeni nabaviti u Hrvatskoj ki
Da, u članku piše da Dalibor to može. Mene zanima kako i ja to mogu :)

Raspitam se na tehničkom.
Obalo suncana, ti moj si cijeli svijet
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako i po kojoj cijeni nabaviti u Hrvatskoj ki
Meni to ne izgleda isplativo. Treba ti automobil +5k€+homologacija da bi dobio sklepani autić s možda 60km dometa i ekstremno sporim punjenjem.
Za 6-10k se nađe polovni Leaf koji nije bog-zna-što, ali sve je na njemu tvornički integrirano, domet mu je bar 100km, ima regen i puni se do 20 puta brže...
Moj PC  
9 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako i po kojoj cijeni nabaviti u Hrvatskoj ki

uz kupnju starog Leaf-a dobivas i stare baterije a ovdje dobivas sve novo, a auto mozda vec imas...i sad ako je još pokvaren motor ili treba veliki servis onda se isplati.
Što se tice punjaca sve baterije su DC tako da mozes kombinirati punjace ili ih spajati vise zajedno do snage koju želiš recimo od 2 do 22 kW za AC.
A ono što je bitno ako auto punis doma standardna jacina kucnog prikljucka je 5.5 do 7kW što znaci da zelis koristiti do 4kW max (standard 3.3kW) kako bi ostali uređaju u kuci mogli raditi.

16 godina
offline
Re: Kako i po kojoj cijeni nabaviti u Hrvatskoj ki
medak kaže...

uz kupnju starog Leaf-a dobivas i stare baterije a ovdje dobivas sve novo, a auto mozda vec imas...i sad ako je još pokvaren motor ili treba veliki servis onda se isplati.
Što se tice punjaca sve baterije su DC tako da mozes kombinirati punjace ili ih spajati vise zajedno do snage koju želiš recimo od 2 do 22 kW za AC.
A ono što je bitno ako auto punis doma standardna jacina kucnog prikljucka je 5.5 do 7kW što znaci da zelis koristiti do 4kW max (standard 3.3kW) kako bi ostali uređaju u kuci mogli raditi.

 
Ali, kako je napisano, taj Leaf sa starim baterijama ima bolji domet nego ovaj modani, plus ostali benefiti koji dolaze sa stock električnim autom.

Čak i "pokvaren motor" nije neki argument. Pogledaj koliko na njuškalu košta motor za npr. Golf VI, oko 1000€, opet daleko jeftinije nego ovih ~5000€.

16 godina
offline
Re: Kako i po kojoj cijeni nabaviti u Hrvatskoj ki
medak kaže...

uz kupnju starog Leaf-a dobivas i stare baterije a ovdje dobivas sve novo, a auto mozda vec imas...i sad ako je još pokvaren motor ili treba veliki servis onda se isplati.
Što se tice punjaca sve baterije su DC tako da mozes kombinirati punjace ili ih spajati vise zajedno do snage koju želiš recimo od 2 do 22 kW za AC.
A ono što je bitno ako auto punis doma standardna jacina kucnog prikljucka je 5.5 do 7kW što znaci da zelis koristiti do 4kW max (standard 3.3kW) kako bi ostali uređaju u kuci mogli raditi.

 ali 10kWh baterija? pa to će ti otići dok kažeš keks, to nije ni za gradsku vožnju, veći domet ima el. bicikl, a njega barem možeš odpedalirati doma umjesto da zoveš vučnu službu...

 

Koliko košta kit sa nekom normalnom baterijom od minimalno 40kWh?

3 godine
offline
Re: Kako i po kojoj cijeni nabaviti u Hrvatskoj ki
Posjetio sam stranicu. Puno mi je interesantnije da u ponudi imaju motore za barke...
 
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kako i po kojoj cijeni nabaviti u Hrvatskoj ki
lllnuclearlll kaže...

 ali 10kWh baterija? pa to će ti otići dok kažeš keks, to nije ni za gradsku vožnju, veći domet ima el. bicikl, a njega barem možeš odpedalirati doma umjesto da zoveš vučnu službu...

 

Koliko košta kit sa nekom normalnom baterijom od minimalno 40kWh?

 Oko 10000+ € piše na stranici. Plus posao i dođeš do fine brojke.

Nadglednik dina
6 godina
offline
Kako i po kojoj cijeni nabaviti u Hrvatskoj kit za

Niti baterije kad prdnu nisu neki bauk. Skupe da, al da se i to balkanizirat. Iako je jako opasno, da se. Ovi kitevi su fora za bicikl. Eventualno moped. Sve ostalo je jako skupo. Polovni leaf ili slično, puno bolja opcija.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice