Windowsi 11 mogu se legalno instalirati na Macove

poruka: 13
|
čitano: 6.517
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windowsi 11 mogu se legalno instalirati na Macove ".
2 godine
offline
Windowsi 11 mogu se legalno instalirati na Macove

Dok god imaš licencu za Windows, onda je legalno. Microsoft ti ne može i ne smije ograničiti gdje ćeš tu licencu instalirati. Može jedino ne podržavati određenu platformu, što i čini.

I nije Parallels jedini koji pruža Windows mogućnost na Macovima s M procesorima. Vrtim UTM (besplatnu) virtualizaciju već dosta dugo. Malo mi se ne daje 100 dolaresa svake godine za pretplatu Parallelsa.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Windowsi 11 mogu se legalno instalirati na Macove

Istina, jest na prvu ruku nepovezano pitanje, no zanima me koliko vas "informaticara"  ( s obzirom da postavljam upit na "informatickom" forumu) vas smeta kada placate nesto karticom u bilo kojoj trgovini , da nakon sto provucete/prislonite vase kartice, napise vam "odobreno" umjesto "placeno"?

 

 

 

3 Primjetio sam i "skaklja me".
17 Nemam pojma o cemu pricas.
What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
 
2 0 hvala 2
3 godine
offline
Re: Windowsi 11 mogu se legalno instalirati na Mac
TheName08 kaže...

Dok god imaš licencu za Windows, onda je legalno. Microsoft ti ne može i ne smije ograničiti gdje ćeš tu licencu instalirati. Može jedino ne podržavati određenu platformu, što i čini.

 

Pričaš gluposti ovdje. Cijela poanta licensing vs ownership je u tome da ti licenciranjem pružatelj definira uvjete i obaveze na koje ti pristaješ kupnjom, instaliranjem i korištenjem licenciranog. Ti ne kupuješ proizvod i ne postaješ njegov vlasnik nego licencu za korištenje tog proizvoda, u ovom slučaju operativnog sustava.

Re: Windowsi 11 mogu se legalno instalirati na Mac
syncmaster245b kaže...

Istina, jest na prvu ruku nepovezano pitanje, no zanima me koliko vas "informaticara"  ( s obzirom da postavljam upit na "informatickom" forumu) vas smeta kada placate nesto karticom u bilo kojoj trgovini , da nakon sto provucete/prislonite vase kartice, napise vam "odobreno" umjesto "placeno"?

 

 

 

 

zato jer se kao response objekat s payment providera uglavnom dobije nesto poput "declined", "canceled", "invalid_information" ili ... "approved". I siguran sam da je cijela sila drugih procesa potrebna nakon sto se s "approved" novci skinu s tvojeg racuna. To sto se ti procesi naprave u roku 5 sekundi ne znaci da nema gomile provjere u pozadini...

 

tako da... approved.

Re: Windowsi 11 mogu se legalno instalirati na Mac
BinaryJesus kaže...

Pričaš gluposti ovdje. Cijela poanta licensing vs ownership je u tome da ti licenciranjem pružatelj definira uvjete i obaveze na koje ti pristaješ kupnjom, instaliranjem i korištenjem licenciranog. Ti ne kupuješ proizvod i ne postaješ njegov vlasnik nego licencu za korištenje tog proizvoda, u ovom slučaju operativnog sustava.

 

ne baš. kupnjom nove licence ja imam pravo instalirati windowse na koje god računalo želim. simple as that.

3 godine
offline
Re: Windowsi 11 mogu se legalno instalirati na Mac
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
BinaryJesus kaže...

Pričaš gluposti ovdje. Cijela poanta licensing vs ownership je u tome da ti licenciranjem pružatelj definira uvjete i obaveze na koje ti pristaješ kupnjom, instaliranjem i korištenjem licenciranog. Ti ne kupuješ proizvod i ne postaješ njegov vlasnik nego licencu za korištenje tog proizvoda, u ovom slučaju operativnog sustava.

 

ne baš. kupnjom nove licence ja imam pravo instalirati windowse na koje god računalo želim. simple as that.

 Ako ti je to dopušteno uvjetima onda da.

2 godine
offline
Re: Windowsi 11 mogu se legalno instalirati na Mac
BinaryJesus kaže...
TheName08 kaže...

Dok god imaš licencu za Windows, onda je legalno. Microsoft ti ne može i ne smije ograničiti gdje ćeš tu licencu instalirati. Može jedino ne podržavati određenu platformu, što i čini.

 

Pričaš gluposti ovdje. Cijela poanta licensing vs ownership je u tome da ti licenciranjem pružatelj definira uvjete i obaveze na koje ti pristaješ kupnjom, instaliranjem i korištenjem licenciranog. Ti ne kupuješ proizvod i ne postaješ njegov vlasnik nego licencu za korištenje tog proizvoda, u ovom slučaju operativnog sustava.

Molim te pronađi u uvijetima korištenja Windowsa gdje piše da ga NE SMIJEŠ instalirati na Mac-a. Ili da si dužan instalirati isključivo na x86 platformu.

Uostalom, Mičosoftu je (jedino) u interesu da kupiš licencu, bili bi blesavi da ti ograničavaju to "pravo".

Da, nećeš dobiti support, ako ih kontaktiraš reći će ti da platforma nije podržana.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.2.2023 16:44 (TheName08).
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Windowsi 11 mogu se legalno instalirati na Mac
Što čini Mac? Hrpa vulgaris komponenti, OS i dizajn/naziv.

Kao da ti benzinska ne da nasut Super 95 u Golfa, a da u Passata
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windowsi 11 mogu se legalno instalirati na Macove

I ovdje se nalazi odgovor svih nasih "1st world" problema.

 

U momentu kada ostalih 90% shvati sto se dogadja, za danasnje probleme ce tada  biti prekasno, a neki moderni problemi ce takodjer biti nevidljivi.

 

Doslovno enciklopediski primjer 90%-10%

 

"Shoutout" onom jednom glasu (slobodno mi se javi na PM, jedan od rijetkih koji zasluzuje nekoga sa kojim bi volio diskutirati)

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.2.2023 19:34 (syncmaster245b).
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windowsi 11 mogu se legalno instalirati na Mac
silvio3105 kaže...
Što čini Mac? Hrpa vulgaris komponenti, OS i dizajn/naziv.

Kao da ti benzinska ne da nasut Super 95 u Golfa, a da u Passata

 Da je nekoj benziskoj to u interesu vjeruj mi da bi to radili. I smiju to radi. Slobodno trziste. Oni ti nesto nude po nekim svojim uvjetima, a ti to prihvati tj. kupi po tim uvjetima ili nemoj

16 godina
offline
Re: Windowsi 11 mogu se legalno instalirati na Mac
syncmaster245b kaže...

I ovdje se nalazi odgovor svih nasih "1st world" problema.

 

U momentu kada ostalih 90% shvati sto se dogadja, za danasnje probleme ce tada  biti prekasno, a neki moderni problemi ce takodjer biti nevidljivi.

 

Doslovno enciklopediski primjer 90%-10%

 

"Shoutout" onom jednom glasu (slobodno mi se javi na PM, jedan od rijetkih koji zasluzuje nekoga sa kojim bi volio diskutirati)

Zasto sto ne placas banci ciji je POS vec placas trgovcu, a na POS-u ti banka javlja da imas dovoljno sredstva i da je transakcija ODOBRENA. Kao dokaz placanja dobit ces racun od trgovca.

Volio bih da nas sve prosvjetlis ako sam u krivu

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.2.2023 19:41 (nesto222).
8 godina
offline
Re: Windowsi 11 mogu se legalno instalirati na Mac
syncmaster245b kaže...

Istina, jest na prvu ruku nepovezano pitanje, no zanima me koliko vas "informaticara"  ( s obzirom da postavljam upit na "informatickom" forumu) vas smeta kada placate nesto karticom u bilo kojoj trgovini , da nakon sto provucete/prislonite vase kartice, napise vam "odobreno" umjesto "placeno"?

 

 

 

Kartične transakcije se autoriziraju, plaćanje se u tom slučaju događa tek kasnije jer merchant ima par dana da uzme novac - banka može poništiti autorizaciju na svoju ruku ili na zahtjev kupca (opravdani, naravno) ili ju trgovac može jednostavno ne uzeti iz samo njemu znanih razloga.

 

Kartičari su čudna banda.

8 godina
offline
Re: Windowsi 11 mogu se legalno instalirati na Mac
nesto222 kaže...
silvio3105 kaže...
Što čini Mac? Hrpa vulgaris komponenti, OS i dizajn/naziv.

Kao da ti benzinska ne da nasut Super 95 u Golfa, a da u Passata

 Da je nekoj benziskoj to u interesu vjeruj mi da bi to radili. I smiju to radi. Slobodno trziste. Oni ti nesto nude po nekim svojim uvjetima, a ti to prihvati tj. kupi po tim uvjetima ili nemoj

 Bilo bi to tak kad nebi nitko reguliro. MS gotovo da ima monopol pa ne mozes bas radit kaj hoce iako bi htjeli

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice