Pametna brojila za struju u Austriji već instalira

poruka: 11
|
čitano: 19.906
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pametna brojila za struju u Austriji već instalira".
6 godina
offline
Pametna brojila za struju u Austriji već instalira

Toliko su pametna da se napajaju na racun samog potrosaca. Salu na stranu,  sve mi se cini da sto su uredjaji "pametniji", ljudi su gluplji.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Pametna brojila za struju u Austriji već instalira

Taj sistem u Austriji funkcionise i u upotrebi je od 2015 sto ja licno znam a mislim da je jos od puno puno prije u funkciji....

* Friend: "I heard about this thing called 'Linux'." * Me: &am
Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Pametna brojila za struju u Austriji već instalira

Trebalo je navesti i da je HEP-a počela ugrađivati ista brojila 2018, no ide sporijim tempom, (posebice zbog covid mjera) do danas je priključeno oko 150 000 brojila za poduzetništvo, i oko 400 000 brojila za građanstvo.

 

Pametno brojilo za plin  u Hrvatskoj ima već 70 % kućanstava...

 

 

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
 
3 1 hvala 0
15 godina
offline
Pametna brojila za struju u Austriji već instalira

Nama u zgradi je hep ugradio ta pametna brojila prije koju godinu, ali to je izgleda samo da se ispune ti brojevi što EU traži. I dalje ja krajem svakog mjeseca ga moram očitavati i slati im stanje, ne ide još automatski.

Moj PC  
12 0 hvala 1
15 godina
offline
Pametna brojila za struju u Austriji već instalira

To je tolika pamet, nepojmljivo su pametna ta brojila, pršte od pameti.

Gotovo kao ljudi koji riječ "pametno" koriste za svaki uređaj koji troši struju i spaja se na internet da nešto pošalje.

Običan senzor, telemetrija, nema pameti u spajanju na net, ali zloupotreba te riječi radi marketinga je proširena. To je u biti lažno oglašavanje.

Gdje su kazne za lažno oglašavanje i dovođenje kupaca u zabludu?

Idi i radi nešto korisno!
 
6 3 hvala 0
6 godina
offline
Pametna brojila za struju u Austriji već instalira

ono sto ne kazu je da ti remotely mogu i pogasiti struju... pa ono... kako stvari idu - ne budes jeo kukce nema struje, vozio se se autom 20m dalje od dozvoljenog - nema struje... pa se ti beči...

NULL!=NULL
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.2.2023 14:38 (VladRi).
 
11 2 hvala 0
2 godine
offline
Re: Pametna brojila za struju u Austriji već insta
dejo6 kaže...

Nama u zgradi je hep ugradio ta pametna brojila prije koju godinu, ali to je izgleda samo da se ispune ti brojevi što EU traži. I dalje ja krajem svakog mjeseca ga moram očitavati i slati im stanje, ne ide još automatski.

 Eto, ja živim u kući, u naselju gdje nema optike, ali imamo tzv. pametna brojila i za plin i za struju i RADE, nemoš vjerovat.. neš ti unas imat sve odjedanred 

Inače, struju sam očitavao prije ovoga brojila svaka 3-4 mjeseca, ne svaki mjesec..

Nakon 6 mj ako preplatiš smanje ti tarifu, ako podplatiš, povećaju.

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
7 godina
offline
Re: Pametna brojila za struju u Austriji već insta
VladRi kaže...

ono sto ne kazu je da ti remotely mogu i pogasiti struju... pa ono... kako stvari idu - ne budes jeo kukce nema struje, vozio se se autom 20m dalje od dozvoljenog - nema struje... pa se ti beči...

Svako zlo za neko dobro.

Ove 1984 spike neću komentirat (glupost, u praksi neprovedivo i besmisleno), ali velika prednost ovakvog remote pristupa je sigurnost radnika kad dolaze iskopčat struju (znam jednoga koji je dobio ozbiljne batine) - napadi na njih su redoviti.

U selima i slično još i imaju mogućnosti, ali u zgradama su problemi, a teško dobiju policajca da ide s njima.

Na ovaj način to postaje sigurniji posao, a manijaci onda kreću u zgradu HEP-a, i samo se tam postavi par naoružanih zaštitara i sve ok.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
6 godina
offline
Re: Pametna brojila za struju u Austriji već insta
fer-de-lance kaže...
VladRi kaže...

ono sto ne kazu je da ti remotely mogu i pogasiti struju... pa ono... kako stvari idu - ne budes jeo kukce nema struje, vozio se se autom 20m dalje od dozvoljenog - nema struje... pa se ti beči...

 

Ove 1984 spike neću komentirat (glupost, u praksi neprovedivo i besmisleno),

 Nadam se da si u pravu...

 

Ovo za batine - očigledno ih je više dobilo jer i ja znam jednog....

 

 

 

NULL!=NULL
16 godina
online
Re: Pametna brojila za struju u Austriji već insta
fer-de-lance kaže...
..

Ove 1984 spike neću komentirat (glupost, u praksi neprovedivo i besmisleno), ali velika prednost ovakvog remote pristupa je sigurnost radnika kad dolaze iskopčat struju (znam jednoga koji je dobio ozbiljne batine) - napadi na njih su redoviti.

U selima i slično još i imaju mogućnosti, ali u zgradama su problemi, a teško dobiju policajca da ide s njima.

 

Ne vidim šta je drugačije u selima - opet moraju ući u privatno dvorište a redovito i u kuću. Imam susjedu koja ih je tjerala ali kaže da je morala potpisati da im ne da da isključe pa su joj na kraju zbog toga uvećali račun, za 100 kn ako se ne varam. 

Tako da ih se ne isplati tjerati, kad tad će isključiti ako ne platiš. 

Zanimljivi su mi argumenti takvih ljudi - dakle žena galami na njih kako ima malu djecu i ne može bez struje kao da joj to daje za pravo nešto džabe koristiti što drugi plaćaju. Uz to inače baš nije radišna, doslovno se boji posla i živi od alimentacija, porodiljnog a tu i tamo dobije nešto od općine i od oca koji je u Njemačkoj. Živi bolje (barem materijalno) nego neki koji rade non-stop i usput njoj indirektno ili direktno omogućuju da ima i troši. 

S druge strane pak, obzirom na količinu poreza i nameta, struja bi možda i trebala biti besplatna, tj. financirana iz proračuna, kao i voda - barem do neke mjere.

 

Inače, roditeljima su instalirali novo brojilo prije možda 5 godina ali ništa pametno niti novo nema osim mogućnosti daljinskog isključenja.

Amenoum
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.2.2023 15:55 (PaleRider).
12 godina
offline
Re: Pametna brojila za struju u Austriji već insta
PaleRider kaže...
fer-de-lance kaže...
..

Ove 1984 spike neću komentirat (glupost, u praksi neprovedivo i besmisleno), ali velika prednost ovakvog remote pristupa je sigurnost radnika kad dolaze iskopčat struju (znam jednoga koji je dobio ozbiljne batine) - napadi na njih su redoviti.

U selima i slično još i imaju mogućnosti, ali u zgradama su problemi, a teško dobiju policajca da ide s njima.

 

Ne vidim šta je drugačije u selima - opet moraju ući u privatno dvorište a redovito i u kuću. Imam susjedu koja ih je tjerala ali kaže da je morala potpisati da im ne da da isključe pa su joj na kraju zbog toga uvećali račun, za 100 kn ako se ne varam. 

Tako da ih se ne isplati tjerati, kad tad će isključiti ako ne platiš. 

Zanimljivi su mi argumenti takvih ljudi - dakle žena galami na njih kako ima malu djecu i ne može bez struje kao da joj to daje za pravo nešto džabe koristiti što drugi plaćaju. Uz to inače baš nije radišna, doslovno se boji posla i živi od alimentacija, porodiljnog a tu i tamo dobije nešto od općine i od oca koji je u Njemačkoj. Živi bolje (barem materijalno) nego neki koji rade non-stop i usput njoj indirektno ili direktno omogućuju da ima i troši. 

S druge strane pak, obzirom na količinu poreza i nameta, struja bi možda i trebala biti besplatna, tj. financirana iz proračuna, kao i voda - barem do neke mjere.

 

Inače, roditeljima su instalirali novo brojilo prije možda 5 godina ali ništa pametno niti novo nema osim mogućnosti daljinskog isključenja.

 

Kako nema ništa novo kad mjesečne račune sada dobivaju prema stvarnoj mjesečnoj potrošnji, a ne nekakvu odokativnu procjenu za šest mjeseci koja se temelji na očitanju iz prethodnog razdoblja. Nema više šokova kad ti stigne obračun i s njim uplatnica za razliku. 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice