5 prijedloga za 11 minuta na dan kojima ćete smanj

poruka: 51
|
čitano: 16.722
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "5 prijedloga za 11 minuta na dan kojima ćete smanj".
11 godina
offline
5 prijedloga za 11 minuta na dan kojima ćete smanj

Baš sam nedavno komentirao odluku nekoga da se mora aktivirati, a to je u dosta slučajeva teretana ili trčanje.

Mislim da većina ljudi u teretanu ide zbog toga da odrade neku aktivnost, a ne mišične mase i sličnog.

Od nikakve aktivnosti prema ekstremnom, dizati "100 kila" u benchu ili trcati kilometre. U suprotnom nismo aktivni.

 

A samo nekim svakodnevnim promjenama rutine mozemo isto postići, npr. korištenje stepenica gdje god je moguće (na poslu imamo restoran na vrhu zgrade, 5. kat, ja sam valjda jedini koji ne ide liftom), parkirati kilometar od posla i propješačiti do istog ako moramo autom na posao...

 

Iskoristiti vrijeme koje i tako ode na put do i od posla, a ne dođem doma i onda svoje slobodno vrijeme moram iskorištavati za fizičke aktivnosti jer nisam cijeli dan aktivan.  

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.3.2023 9:15 (coldGT).
 
20 0 hvala 0
2 godine
offline
5 prijedloga za 11 minuta na dan kojima ćete smanj

Uglavnom je sve to poznato, nisu se trebali javiti ti znanstvenici, jer to zna svaki liječnik/doktor OM.

Bolje 10 minuta aerobno nego pola sata lagane šetnjice.

 

Nego, zanima me kako su odredili ovaj postotak ?!

 

*Na primjer, umjesto vožnje automobilom kroz gust promet treba pokušati hodati ili voziti bicikl do posla ili fakulteta (s deset minuta hoda ili bicikliranja na posao i još deset s posla ispunjavate „gornju normu“ preporučene aktivnosti, a s njom dosežete skoro 25% manji rizik da će vas prije roka pokositi srce

 

Koliko je potrebno vježbati da se taj postotak podigne na npr. 90 % ?

 

Ne trolam, pitam ozbiljno.

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.3.2023 9:48 (Zaporožac).
 
1 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: 5 prijedloga za 11 minuta na dan kojima ćete s
Zaporožac kaže...
(...) skoro 25% manji rizik da će vas prije roka pokositi srce

 

Koliko je potrebno vježbati da se taj postotak podigne na npr. 90 % ?

Ne trolam, pitam ozbiljno.

 

 

Nakon neke točke maksimiziranja svih nastojanja za podizanje životnog stila na zdravu razinu (vježba, prehrana, nepušenje, anuliranje stresa, život u nezagađenim dijelovima amazonskih zabiti...) jednostavno ne ide dalje ni bolje, koliko god se mi trudili.

To uostalom piše i u tekstu, odnosno, istaknuto je u ovoj metaanalizi koju si nazvao bespotrebnom, jer te podatke ionako svi znaju -- ali ih se malotko pridržava (citiram):

 

"Posebno je interesantno otkriće da nema potrebe forsirati, jer više od 150 tjednih minuta umjereno intenzivne tjelesne aktivnosti statistički ne pruža praktički nikakve dodatne koristi u smislu smanjenja rizika od bolesti ili rane smrti."


Samo treba pažljivo pročitati tekst , premda kažeš da ti je već sve u njemu poznato.
Ne trolam, mislim ozbiljno.

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
6 godina
offline
Re: 5 prijedloga za 11 minuta na dan kojima ćete s
Zaporožac kaže...
Nego, zanima me kako su odredili ovaj postotak ?!

 

* (...) s deset minuta hoda ili bicikliranja na posao i još deset s posla ispunjavate „gornju normu“ preporučene aktivnosti, a s njom dosežete skoro 25% manji rizik da će vas prije roka pokositi srce

 

Uzmeš 15.000.000 ljudi iz prosječne populacije koji ne vježbaju nego sjede.
Pa uzmeš drugih 15.000.000 ljudi koji žive podjednakim stilom života, ali zauzvrat vježbaju preporučenu količinu vremena.
Pa pratiš tih 30.000.000 ljudi dok ne umru.

Pa zapisuješ od čega su bolovali, u kojoj dobi su umrli i od čega.

Pa uzmeš kalkulator.

Pa izračunaš da je prvih 15 milijuna ljudi (nevježbači) u životu pretrpjelo 100.000 infarkta, a drugih 100 ljudi (vježbači) je pretrpjelo 23% manje infarkta.
I eto.

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
2 godine
offline
Re: 5 prijedloga za 11 minuta na dan kojima ćete s
Doc Berecki kaže...
"Posebno je interesantno otkriće da nema potrebe forsirati, jer više od 150 tjednih minuta umjereno intenzivne tjelesne aktivnosti statistički ne pruža praktički nikakve dodatne koristi u smislu smanjenja rizika od bolesti ili rane smrti."

Dobro, isprike, taj dio sam previdio.

No, stojim iza toga da je to istraživanje samo jedno od sličnih istraživanja, vjerojatno objavljeno u nekom znanstvenom časopisu, i to je to.

Može biti tako, a i ne mora, nitko neće odgovarati, nisu ni smjernice liječnicima kako objasniti pacijentu "bilo što".

 

Nisu me uvjerili da će netko tko cijeli život vježba iznad te zamišljene crte, imati istu granicu od samo 25% rizika kao i...piše dolje......

 

Jednostavno, to nema smisla.

Osobno poznajem, a vjerojatno i ti doc osobe koji redovito trče po desetak kilometara dnevno, ili voze svakodnevno bicikl, idu u teretanu, (imaju oko 60 godina,) tu su negdje s aerobnim vježbama, a krvi pritisak im je cijeli život 120/70, nemaju povišen kolesterol, trigliceride, transaminaze itd....jer pazeći na prehranu, takvi ljudi dižu tu granicu na 90%, koliko god netko tvrdio drukčije...

Takvi ljudi koji krenu od djetinjstva do starosti obavljati takve aerobne vježbe, imaju vjerojatno preko 60% manje šanse za dobiti kancer bilo koje vrste, a što se tiće moždanog udara kao i srčanog, tu su na 90% u pozitivi u odnosu na 25%..

 

Dakle, cjeloživotno pametno aerobno vježbanje+pažnja s prehranom

 

Drukčije je za one koji su do 45-50- godine bili svakodnevni cigaretomani, voljeli svaki dan piti pet šest pivkana, pa i žestice, e, a nakon 50-e im padne na pamet biti odjednom zdrav, i drže se tog istraživanja od 25%.

 

Tješe se da je sad 25% isto i za njih i za navedene, koji su se cijeli život ponašali u okvirima zdravoga kretanja, jedenja, nepijenja, nepušenja.

 

E, nisu, žao mi je...

 

btw;

 

Osobno pušim 7-8 cigareta dnevno, jednom mjesečno popijem 6-7 piva, poneka koju žesticu, redovito vježbam "preko crte", i eto, priznajem da sam u tih 25% ... (nadam se i toliko)

 

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.3.2023 10:53 (Zaporožac).
8 godina
offline
Re: 5 prijedloga za 11 minuta na dan kojima ćete s
Eto. Super što radim fizički posao. 8 sati tjelovježbe dnevno. Plus na bickilu s posla i na posao. Nekih 10km.
Moj PC  
3 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: 5 prijedloga za 11 minuta na dan kojima ćete s
DuxCro kaže...
Eto. Super što radim fizički posao. 8 sati tjelovježbe dnevno. Plus na bickilu s posla i na posao. Nekih 10km.

Dok si mlad, fizički posao je ok.

Koji fizički posao ?

 

Mesti ulice, kupiti štipalkom papiriće,  ili utovarati/istovarati vreće cementa, nije isto.

Ljudi koji rade s vrećama za cement su oko 50-e godine zreli za invalidsku komisiju..profesionalna nesposobnost za rad.. u 80% slučajeva..

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
15 godina
offline
5 prijedloga za 11 minuta na dan kojima ćete smanj

pola sata kvalitetne mentalne aktivnosti dnevno. nećete možda živjeti dulje i zdravije, ali će bar biti sadržajnije. nađe se i oksitocina (ako se izgubite, pitajte nadbubrežnu). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: 5 prijedloga za 11 minuta na dan kojima ćete s
Zaporožac kaže...
(... ) stojim iza toga da je to istraživanje samo istraživanje vjerojatno objavljeno u nekom znanstvenom časopisu i to je to.

Nisu me uvjerili da će netko tko cijeli život vježba iznad te zamišljene crte, imati istu granicu od samo 25% rizika kao i...piše dolje...

 Jednostavno, to nema smisla.

 ... Osobno poznajem (...) osobe koji redovito trče (...) Takvi ljudi dižu tu granicu na 90%, koliko god netko tvrdio drukčije, (...) imaju vjerojatno preko 60% manje šanse za dobiti kancer (...), a što se tiče moždanog udara kao i srčanog, tu su na 90% u pozitivi.


 

 

Sve dok osobna poznanstva i svoj stav da su stvari "vjerojatno" takve kakve tebi "imaju smisla" uspijevaš ravnopravno uspoređivati s longitudinalnim metaistraživanjima kojima školovani znanstvenici korištenjem svih dostupnih istraživačkih alata dokumentirano prate 30 milijuna ljudi tijekom najmanje 50-60 godina, a pritom nisi u mogućnosti predočiti nikakav konkretan verificirani dokaz osim anegdotalnih primjera, nećeš biti shvaćen ozbiljno ni od koga ozbiljnog i razumnog, nego ćeš i dalje imati svoj bias-bubble unutar kojega je sve logično i jasno, pod uvjetom da ne dopustiš ulazak drukčijih podataka izvana  :-)

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.3.2023 11:04 (Doc Berecki).
2 godine
offline
Re: 5 prijedloga za 11 minuta na dan kojima ćete s
Ajar kaže...

pola sata kvalitetne mentalne aktivnosti dnevno. nećete možda živjeti dulje i zdravije, ali će bar biti sadržajnije. nađe se i oksitocina (ako se izgubite, pitajte nadbubrežnu). 

 Za mentalne aktivnosti mi služe uglavnom tvoji postovi, koji mi stimuliraju i dopaminske i serotoninske receptore, a primjetio sam da mi je skočio i "mali" na IQ mislim...

Doc Berecki kaže...

Sve dok osobna poznanstva i svoj stav da su stvari "vjerojatno" takve kakve tebi "imaju smisla" uspijevaš ravnopravno uspoređivati s longitudinalnim metaistraživanja kojima školovani znanstvenici korištenjem svih dostupnih istraživačkih alata dokumentirano prate 30 milijuna ljudi tijekom najmanje 50-60 godina, a pritom nisi u mogućnosti predočiti nikakav konkretan verificirani dokaz osim anegdotalnih primjera, nećeš biti shvaćen ozbiljno ni od koga ozbiljnog i razumnog, nego ćeš i dalje imati svoj bias-bubble unutar kojega je sve logično i jasno, pod uvjetom da ne dopustiš ulazak drukčijih podataka izvana  :-)

Nikada nisam bio protiv znanstvevnih istraživanja, što više, klanjam se znanstvenicima koji su kroz povijest mnogo lijepoga donijeli, posebice medicini.

 

No, ovo istraživanje mi je u razini onoga... kako su znanstvenici ustanovili da rajčica ima kancerogena svojstva, da bi nakon 15 godina druga grupa istraživača otkrila da je rajčica puna antioksidanata, te je izrazito zdrava, maaaa.... koja kancerogena svojstva... idiii....

 

Dugo sam na ovome planetu, i čitao sam dosta tih medicinskih znanstvenih opovrgavanja raznih "ranijih" znanstvenih objava o prehrani, tjelovježbi, usw..

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
8 godina
offline
Re: 5 prijedloga za 11 minuta na dan kojima ćete s
Zaporožac kaže...

Dok si mlad, fizički posao je ok.

Koji fizički posao ?

 

Mesti ulice, kupiti štipalkom papiriće,  ili utovarati/istovarati vreće cementa, nije isto.

Ljudi koji rade s vrećama za cement su oko 50-e godine zreli za invalidsku komisiju..profesionalna nesposobnost za rad.. u 80% slučajeva..

 Na pilani. Nekoliko tona hrastovine preko ruku svaki dan. Pa da vidiš tjelovježbe i teretane. Još ti i plate za to. A to da te fizički posao uništi i izrauba ne možeš objasniti osobama koje moraju u riječniku pogledati što je to fizički rad. Ovaj članak je za uredske hrčke koji su se od sjedenja pretvorili u kisele krastavce. Najbolje mi je kad dođem kod doktora ili doktorice koji imaju oko 50-ak kg viška, i onda mi počne govoriti o zdravoj prehrani.   I još sretnem doktoricu kasnije u supermarketu kako kupuje kekse i razne suhomesnate proizvode. Sve najgore.

2 godine
offline
Re: 5 prijedloga za 11 minuta na dan kojima ćete s
DuxCro kaže...
 Ovaj članak je za uredske hrčke koji su se od sjedenja pretvorili u kisele krastavce. Najbolje mi je kad dođem kod doktora ili doktorice koji imaju oko 50-ak kg viška, i onda mi počne govoriti o zdravoj prehrani.  I još sretnem doktoricu kasnije u supermarketu kako kupuje kekse i razne suhomesnate proizvode. Sve najgore.

 

 

Svaka čast..

 

Nešto bih napisao, no ne bi baš bilo kolegijalno prema određenim liječnicima (foto dokaz imam) ...

 

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.3.2023 11:57 (Zaporožac).
12 godina
offline
Re: 5 prijedloga za 11 minuta na dan kojima ćete s
DuxCro kaže...
Zaporožac kaže...

Dok si mlad, fizički posao je ok.

Koji fizički posao ?

 

Mesti ulice, kupiti štipalkom papiriće,  ili utovarati/istovarati vreće cementa, nije isto.

Ljudi koji rade s vrećama za cement su oko 50-e godine zreli za invalidsku komisiju..profesionalna nesposobnost za rad.. u 80% slučajeva..

 Na pilani. Nekoliko tona hrastovine preko ruku svaki dan. Pa da vidiš tjelovježbe i teretane. Još ti i plate za to. A to da te fizički posao uništi i izrauba ne možeš objasniti osobama koje moraju u riječniku pogledati što je to fizički rad. Ovaj članak je za uredske hrčke koji su se od sjedenja pretvorili u kisele krastavce. Najbolje mi je kad dođem kod doktora ili doktorice koji imaju oko 50-ak kg viška, i onda mi počne govoriti o zdravoj prehrani.   I još sretnem doktoricu kasnije u supermarketu kako kupuje kekse i razne suhomesnate proizvode. Sve najgore.

 Au, pilana mi je bila prvi posao. Isto hrastove i bukvine fosne svaki dan, kad se sjetim koliko sam jak bio u to vrijeme i kakav sam sada točno mi se plače 

14 godina
offline
5 prijedloga za 11 minuta na dan kojima ćete smanj

ma momci, imate jedan jednostavan test za provjeru zdravlja (preneseno s Smiješnih slika): 

 

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
11 0 hvala 0
10 godina
offline
5 prijedloga za 11 minuta na dan kojima ćete smanj

Još jedan u nizu vrlo dobrih textova od strane našeg Doc-a.

 

Šetnja? Da, sa psom. Ne da đido na livadu, pa sa ostalim kerovođama spikaš svjetske probleme, nego da hodaš turneju po svojem kvartu i komšiluku.
Planinarenje? Da, Sljeme. Okolica ZGB-a, po šumama i gorama, kao nekada partizani. Lajk, za partizane!!

 

Fizička aktivnost je dobra za sve. Evo još jednog znanstvenog članka.

Našao sam to čitajući na Mediumu.

 

Gym, plivanje, planirenje, duge šetnje, trčanje, bavljenje sa nekim sportom,..
Još zdrava hrana, te pozitivni stav prema životu. Uvijek gledajte pozitivnu stranu.

dzg
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.3.2023 13:19 (PzKpfw).
Moj PC  
1 3 hvala 0
6 godina
offline
5 prijedloga za 11 minuta na dan kojima ćete smanj

evo, upravo zalio biljke <3

NULL!=NULL
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 5 prijedloga za 11 minuta na dan kojima ćete s
Ja imam posve konkretan prijedlog za naše i vaše zdravlje. Ajmo mi bolovci se okupit da jednom mjesečno odigramo neku laganu zajedničku fizičku aktivnost: penjanje na Sljeme, nogomet, ili slično. Samo ne buljenje u ekrane. Doc će biti naš guru i dok jedemo grah na Puntijarki, on će nam držati govore o tome kako ćemo svi lijepo živjeti još barem 10 godina.
 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 5 prijedloga za 11 minuta na dan kojima ćete s
Zaporožac kaže...

 

Dugo sam na ovome planetu, i čitao sam dosta tih medicinskih znanstvenih opovrgavanja raznih "ranijih" znanstvenih objava o prehrani, tjelovježbi, usw..

 

Zanimljivo da usprkos tome nisi uspio shvatiti bit znanosti.
Bit će da ima ponešto istine u onoj tvojoj tvrdnji da ti je mali.

10 godina
offline
Re: 5 prijedloga za 11 minuta na dan kojima ćete s
Zaporožac kaže...
Ajar kaže...

pola sata kvalitetne mentalne aktivnosti dnevno. nećete možda živjeti dulje i zdravije, ali će bar biti sadržajnije. nađe se i oksitocina (ako se izgubite, pitajte nadbubrežnu). 

 Za mentalne aktivnosti mi služe uglavnom tvoji postovi, koji mi stimuliraju i dopaminske i serotoninske receptore, a primjetio sam da mi je skočio i "mali" na IQ mislim...

Doc Berecki kaže...

Sve dok osobna poznanstva i svoj stav da su stvari "vjerojatno" takve kakve tebi "imaju smisla" uspijevaš ravnopravno uspoređivati s longitudinalnim metaistraživanja kojima školovani znanstvenici korištenjem svih dostupnih istraživačkih alata dokumentirano prate 30 milijuna ljudi tijekom najmanje 50-60 godina, a pritom nisi u mogućnosti predočiti nikakav konkretan verificirani dokaz osim anegdotalnih primjera, nećeš biti shvaćen ozbiljno ni od koga ozbiljnog i razumnog, nego ćeš i dalje imati svoj bias-bubble unutar kojega je sve logično i jasno, pod uvjetom da ne dopustiš ulazak drukčijih podataka izvana  :-)

Nikada nisam bio protiv znanstvevnih istraživanja, što više, klanjam se znanstvenicima koji su kroz povijest mnogo lijepoga donijeli, posebice medicini.

 

No, ovo istraživanje mi je u razini onoga... kako su znanstvenici ustanovili da rajčica ima kancerogena svojstva, da bi nakon 15 godina druga grupa istraživača otkrila da je rajčica puna antioksidanata, te je izrazito zdrava, maaaa.... koja kancerogena svojstva... idiii....

 

Dugo sam na ovome planetu, i čitao sam dosta tih medicinskih znanstvenih opovrgavanja raznih "ranijih" znanstvenih objava o prehrani, tjelovježbi, usw..

 

Molim te, nemoj se suprostavljati cijenjenom doc-u. Ti ništa ne razumiješ, kako znanonst funkcionira. To prepusti pametnijima od sebe, ti samo lajkaj članke o znanosti jer ćeš i sam ispasti pametnijim. Imaš drskost preispivati svete postulate znanosti. Naime, njihov način razmišljanja je u potpunosti drugačiji od vjerskih vođa. Jer se oni vode isključivo razumom, ne smatraju sebe većim od drugih, spremni na dijalog i ako nešto ne razumiješ, dobit ćeš smislen i odgovor BEZ SARKAZMA. Hmmm...Čekaj....

A sad povratak na temu.

I ja sam se nagledao takvih znanstvenih članaka u zadnje vrijeme, a žalosno je što se to počelo promovirati na informatičkom portalu. Za godinu dana drugi krug znanstvenika će otkriti da se zapravo radi o 28% a ne 23% i bit ćeš glup što ćeš se pitati zašto jedni govore jedno a drugi drugo. I naravno da ćeš opet dobiti sarkastični odgovor presvetih znanstvenika kako si glup što ne razumiješ. I zato su to sve mcdonalds članci- kratkoročno fino miriši, a na dugi rok počne sve više smrdit i čovjek se pita zašto uopće takvo šta konzumira. 

SVAKA POHVALA ZNANSTVENICIMA KOJI SE ISKRENO TRUDE POBOLJŠATI KVALITETU LJUDSKOG ŽIVOTA, A NE ZARADITI NA LJUDIMA. 

15 godina
offline
Re: 5 prijedloga za 11 minuta na dan kojima ćete s

Ah yes.

 

RIPJAW: DOTURE VI STE POPLAĆENA BAGRA KABALA ŽIDA I JEVREJA KOJA ČINI GENOCID NAD HRVATSKIM BITKOM KOKJETE DJECU PELCIJETE NAPAĆENI NAROD. DEJ MI RECI ŠTA JE TO UTOJ VAKCINI GENI KOJIMA OTPADA KURAC PRETVARA MI DECU U PEDERE. AJ MI RECI ŠTA JE TO U VAKCINI PREPLAĆENI OLOŠU ĆITO SAM JA SVIJE STUDIJE LAŽLJIVA BAGRO.

 

Doc: Molim da izađete iz ordinacije.

 

RIPJAWS: EVO GAZI MI SE SLOBODA GOVORA KENSELOVAN SAM SPASI ME PODKEST VELEBITE UGNJETAVATE POŠTEN PUK GUŠITE MALOG ĆOVIJEKA JA SAM SAMO PITO PITANJA ZNANJE JE KO RELIGIJA NE SMIJE ĆOVIJEK VIŠE NIŠTA NI PITAT SVE JE PLATIO SOROŠ JEVREJ ŽID ENO IDE DOC NA LJETOVANJE U TUČEPE NA RAČUN BIG FARME SLOBODA MI SE GUŠI JA SAMO POSTAVLJAM PITANJA.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: 5 prijedloga za 11 minuta na dan kojima ćete s

Od samog čitanje ove žbrljotine sam ostao bez tih 25%

If you try and don&#39;t succeed, cheat. Repeat until caught. Then lie.
12 godina
offline
Re: 5 prijedloga za 11 minuta na dan kojima ćete s
Ripjaw kaže...
i bit ćeš glup što ćeš se pitati zašto jedni govore jedno a drugi drugo. I naravno da ćeš opet dobiti sarkastični odgovor presvetih znanstvenika kako si glup što ne razumiješ.

Nije glupo pitati. A i Doc mu je lijepo odgovorio.

No to što on nije razumio što mu je rečeno i što dalje drvi po svome je nedvojbeno znak njegove, a i tvoje ograničenosti (da ne velim gluposti).

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.3.2023 14:50 (Yuda).
15 godina
offline
Re: 5 prijedloga za 11 minuta na dan kojima ćete s
Ripjaw kaže...

I ja sam se nagledao takvih znanstvenih članaka u zadnje vrijeme, a žalosno je što se to počelo promovirati na informatičkom portalu. 

 2023. godina. Godina kada internet ratnici misle da su intelektualno superiorne osobe od običnih ovci jer ovce vjeruju da im tjelesna aktivnost smanjuje vjerojatnost od prijevremene smrti. Vrh!

 

Back on topic, bilo bi zanimljivo viditi da li vježbe snage mogu uz lagani kardio gurnuti taj postotak još više ili nemaju pretjeranog efekta.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
12 godina
offline
Re: 5 prijedloga za 11 minuta na dan kojima ćete s
Bukva kaže...

Back on topic, bilo bi zanimljivo viditi da li vježbe snage mogu uz lagani kardio gurnuti taj postotak još više ili nemaju pretjeranog efekta.

 

Treći put.

 

 

"Posebno je interesantno otkriće da nema potrebe forsirati, jer više od 150 tjednih minuta umjereno intenzivne tjelesne aktivnosti statistički ne pruža praktički nikakve dodatne koristi u smislu smanjenja rizika od bolesti ili rane smrti."

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: 5 prijedloga za 11 minuta na dan kojima ćete s

Ne paše svakom doć na posao ušvican od znoja.

2 godine
offline
Re: 5 prijedloga za 11 minuta na dan kojima ćete s
Yuda kaže...
Nije glupo pitati. A i Doc mu je lijepo odgovorio.
No to što on nije razumio što mu je rečeno i što dalje drvi po svome je nedvojbeno znak njegove, a i tvoje ograničenosti (da ne velim gluposti).

 

Bilo bi lijepo da mi vi, (Igorovi idolopoklonici koji mu na Facebook profilu fanatično lajkate svaku "mudru riječ" (često ništa bitno ni mudro)) ne odgovorite nešto, ne objasnite što sam to pogrešno napisao, već se nekritički oslanjate na Bereckoga koji je samo pročitao taj članak, i pismeno ga prebacio na Bug portal.

Da, Igor nije znanstvenik.

 

Nikako ne mogu prihvatiti da je gornja granica rizika 25%...

Naveo sam što dotur kaže "anegdotalne" primjere gdje ljudi žive čitav život baveći se aerobnim sportom bar sat i pol dnevno, nisu nikada pušili, konzumirali alkohol, kontrolirano jedu, pazeći što unose u sebe.

Njihov riziko je sigurno 50% u odnosu na ove 25 postotne lakošetače s polusatnom šetnjom sa ćukom po kvartu, a to ni jedno znanstveno istraživanje ne može pobiti.

 

Dokaz su vam profesionalni eto, u Hrvatskoj nogometaši....

Volio bih da mi ti genijalni znanstvenici dokažu kako oni imaju isto 25% rizika kao i prosječni ćukošetač !!

 

Neće moći, jer sami možete uočiti koliko profesionalnih sportaša dobije kancer, srčani do 50--e godine života, a koliko ćukošetači vulgaris.

 

Tu je odnos vjerojatno 80-20 u korist profi sportaša.

 

Inale, obično se ti veliki znanstvenici koji objavljuju znanstvene radove o ovim malo bitnim stvarima dobro posvađaju na simpozijima, kongresima, dođu tamo pretili, crvenih noseva od pretjerane konzumacije alkohola, jedva hodaju od nekretanja.

 

Bio pa vidio.

 

Čast iznimkama.

 

O tvome jadnom pokušaju vrijeđanja ne bih.

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.3.2023 23:12 (Zaporožac).
15 godina
offline
5 prijedloga za 11 minuta na dan kojima ćete smanj

Da se još malo lažemo o ugrušcima ili da kažemo istinu?

Kineska poslovica kaže da jedna slika govori tisuću riječi pa evo je:

 

 

 

 
2 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: 5 prijedloga za 11 minuta na dan kojima ćete s
ivanv000 kaže...

Da se još malo lažemo o ugrušcima ili da kažemo istinu?

Kineska poslovica kaže da jedna slika govori tisuću riječi pa evo je:

 

 

 

Nepismen si... (sebe ili se, sebi ili si)

 

Govori se i piše; Da SI još malo lažemo... a ne da SE još malo lažemo...

 

Eh, vi antivakseri...svi ste imali jedinicu iz pravopisa i gramatike.

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
8 godina
offline
Re: 5 prijedloga za 11 minuta na dan kojima ćete s
Ukratko, pol sata hodanja dnevno je sasvim dosta kaj se zdravlja tiče. Po mogućnosti na travi a ne asfaltu i betonu
Ja rekoh
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 5 prijedloga za 11 minuta na dan kojima ćete s
Zaporožac kaže...

Bilo bi lijepo da mi vi, (Igorovi idolopoklonici koji mu na Facebook profilu fanatično lajkate svaku "mudru riječ" (često ništa bitno ni mudro)) ne odgovorite nešto, ne objasnite što sam to pogrešno napisao, već se nekritički oslanjate na Bereckoga koji je samo pročitao taj članak, i pismeno ga prebacio na Bug portal.

Da, Igor nije znanstvenik. [snip]

 

Achtung! Achtung!

Svinja pred biserima.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.3.2023 10:06 (Yuda).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice