Tražilica DuckDuckGo dobila AI pomoćnika koji se o

poruka: 3
|
čitano: 5.661
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tražilica DuckDuckGo dobila AI pomoćnika koji se o".
11 godina
offline
Tražilica DuckDuckGo dobila AI pomoćnika koji se o

"...koji će, na korisnikov upit... dati mu kvalitetan i prije svega točan odgovor.... s Wikipedije". 

 

 

 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tražilica DuckDuckGo dobila AI pomoćnika koji
Great Scott! kaže...

"...koji će, na korisnikov upit... dati mu kvalitetan i prije svega točan odgovor.... s Wikipedije". 

 

 

 stvarno je bez veze što treniraju AI na tim smiješnim izvorima koji ne vrijede pet para. Trebali bi se oslanjati samo na provjerene izvore.


Htio sam danas vidjeti kako radi sažeto prepričavanje teksta i to na hrvatskom i bio šokiran. Engine je GPT3.5Turbo
upit: prepričaj mi ukratko Skup od Marina Držića
odgovor:Skup od Marina Držića je kompleksna, vrlo smiješna i vrlo često ironična priča o sudbini jednog malog srednjovjekovnog grada. U gradu se događaju mnoge zanimljive stvari, uključujući niz prepirki, intriga i ljubavi. Glavni likovi uključuju plemića Zoranu, koji se bori sa strahom da neće biti dostojan naslijediti očev posjed, te njegovu ljubavnicu Slavonku, koja pokušava pronaći način da preživi bez njega. Skup također sadrži mnoge druge likove, uključujući njihove roditelje, knezove, trgovce i sluge. Svaki od njih ima svoju ulogu i doprinosi razvoju radnje. Skup od Marina Držića je vrlo zabavan i zanimljiv tekst koji će vas zabaviti cijelo vrijeme.

dobro sam se nasmijao, ali netko tko nije čitao će još pomislit da je sve kako treba. LLM može servirati stvarno jako puno gluposti korisniku koji toga neće biti svjestan. Bolje da napiše "nemam informacija" nego što lupeta ovako.

15 godina
offline
Re: Tražilica DuckDuckGo dobila AI pomoćnika koji
jozef kaže...
Great Scott! kaže...

"...koji će, na korisnikov upit... dati mu kvalitetan i prije svega točan odgovor.... s Wikipedije". 

 

 

 stvarno je bez veze što treniraju AI na tim smiješnim izvorima koji ne vrijede pet para. Trebali bi se oslanjati samo na provjerene izvore.


Htio sam danas vidjeti kako radi sažeto prepričavanje teksta i to na hrvatskom i bio šokiran. Engine je GPT3.5Turbo
upit: prepričaj mi ukratko Skup od Marina Držića
odgovor:Skup od Marina Držića je kompleksna, vrlo smiješna i vrlo često ironična priča o sudbini jednog malog srednjovjekovnog grada. U gradu se događaju mnoge zanimljive stvari, uključujući niz prepirki, intriga i ljubavi. Glavni likovi uključuju plemića Zoranu, koji se bori sa strahom da neće biti dostojan naslijediti očev posjed, te njegovu ljubavnicu Slavonku, koja pokušava pronaći način da preživi bez njega. Skup također sadrži mnoge druge likove, uključujući njihove roditelje, knezove, trgovce i sluge. Svaki od njih ima svoju ulogu i doprinosi razvoju radnje. Skup od Marina Držića je vrlo zabavan i zanimljiv tekst koji će vas zabaviti cijelo vrijeme.

dobro sam se nasmijao, ali netko tko nije čitao će još pomislit da je sve kako treba. LLM može servirati stvarno jako puno gluposti korisniku koji toga neće biti svjestan. Bolje da napiše "nemam informacija" nego što lupeta ovako.

Jbg ne znam zasto uopce pitas LLM za cinjenicne informacije, kad je to samo generator haha (i to sa knowledge distilacijom osim ako pricamo o 10T parametara)..nikad LLM nece bit spreman odgovarat istinu, ako nema posebno treniranu dodatnu glavu za to (a to je izniman problem - prakticki bi morao imat RLHF za svako pitanje ikad minus za ono gdje mozes slozit ili dobru distribuciju ili jako dobar TFIDF/pagerank, a i onda bi bio problem odgovora i bias)

 

S druge strane, provjereni izvori su gotovo nemoguci za treniranje, jer cesto autori seru oko licenciranja, a kad ih licenciraju, datasetovi nisu labelani kako spada...zato su arXiv, Wikipedia, CC itd zasad jedini dobri datasetovi za njih

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.3.2023 21:31 (Mitch).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice