ABECEDA FIZIKE #10: Sve je rastezljivo

poruka: 8
|
čitano: 7.077
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "ABECEDA FIZIKE #10: Sve je rastezljivo".
15 godina
offline
ABECEDA FIZIKE #10: Sve je rastezljivo

Znači još ima nade da mi bude koji centimetar veći. 

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
Moj PC  
5 0 hvala 0
2 godine
offline
ABECEDA FIZIKE #10: Sve je rastezljivo

Baš te briga.

Ti uvijek možeš reći da si tehničar.

合氣道 Leptiri poput Monarha su najsposobnija vrsta na planetu, a nemaju mozak ...možda baš zato...
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: ABECEDA FIZIKE #10: Sve je rastezljivo
Zaporožac kaže...

Baš te briga.

Ti uvijek možeš reći da si tehničar.

 A zanisli tek sreće biti veliki tehničar.On topic - u svezi glede oscilacija, sjetio sam se uništenja mosta zbog vjetra, koji je fino pogodio rezonantnu frekvenciju mosta i lijepo ga zanjihao, oscilacije su bile sve jače i na kraju se most srušio. Njegova rastezljivost više nije mogla pratiti opterećenje i došlo je do loma. Tražio sam na YT, ali nisam našao kratku verziju, zato nisam stavio nikakvu poveznicu. Ukratko, hvala Dariju na dobrom tekstu, dovoljno stručno i dovoljno jednostavno objašnjenom, da ga i slabiji poznavatelji fizike mogu pratiti bez problema.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.4.2023 10:01 (učo).
15 godina
offline
ABECEDA FIZIKE #10: Sve je rastezljivo

tesla (ne auto, već nidžo iz smiljana) nas je poučio kako sve u svemiru vibrira i posjeduje frekvenciju, kao i na to da je sve energija. što je najgore od svega, im'o čo'ek pravo. prvi se domislio jadu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: ABECEDA FIZIKE #10: Sve je rastezljivo
učo kaže...
 A zanisli tek sreće biti veliki tehničar.On topic - u svezi glede oscilacija, sjetio sam se uništenja mosta zbog vjetra, koji je fino pogodio rezonantnu frekvenciju mosta i lijepo ga zanjihao, oscilacije su bile sve jače i na kraju se most srušio. Njegova rastezljivost više nije mogla pratiti opterećenje i došlo je do loma. Tražio sam na YT, ali nisam našao kratku verziju, zato nisam stavio nikakvu poveznicu. Ukratko, hvala Dariju na dobrom tekstu, dovoljno stručno i dovoljno jednostavno objašnjenom, da ga i slabiji poznavatelji fizike mogu pratiti bez problema.

Zbog toga stotinjak vojnika ne smije prelaziti mostom "strojevim korakom" dakle sinkrono ...ono leva, leva..leva  

合氣道 Leptiri poput Monarha su najsposobnija vrsta na planetu, a nemaju mozak ...možda baš zato...
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.4.2023 10:27 (Zaporožac).
12 godina
offline
ABECEDA FIZIKE #10: Sve je rastezljivo

Dobar članak, pročavao sam baš tu temu. Nikako da dokučim odgovor. Mislim da je čovjek vibrira isto na određenoj frekvenciji. Zato neki ljudi poput sportaša , umjetnika, znanstvenika, višim razinam svijesti osječaš se ugodnije pokraj njih kao i pokraj bebe jer nisu iskvarene ovim svijetom. Uglavnom o čemu razmišljaš to privlačiš zato treba kontrolirat svoje misli i emocije. Ako razmišljamo o nekim stvarima onda stalno nailazimo na te stvari samo treba obratit pozornost na takve sitnice. Npr. razmišljam o klima uređaju i onda po cijelom gradu vidim oglase o klimama ili u letku nekom ili na tv programu. I tako bilo o čemu priroda se trudi dat nam odgovor, zašto je to tako ne znam i kako funkcionira neobjašnjivo je. Samo znam otkad sam počeo čitat knjige tipa moć sadašnjeg trenutko i jo dispenzu počele su mi se dešavat neobične stvari. Plus meditidram i vježbam. Npr. sjedim na kavi i mislim si o nekoj knjizi koju sam na netu našao da je dobra i tom trenutku idem do knjižnice podignut je i baš je neka gospođa uzima prije mene. Plus osjetila su mi se pojačala 10 puta, osjećam jako kad je netko tužan, kad laže jer jednostavno kao da si se probudio i više ništa nije isto ko prije. mislim da ljudi imaju i telpatske sposobnosti misliš o nekoj osobi i u tom trenutku ti stiže poruka te osobe. mislim da smo svi poput rutera imamo svoju neku frekvenciju koju odašiljemo premu svijetu i koju primamo od drugih, Zato je bitno mijenjat sebe nabolje jer činimo ovaj svijet boljim mjestom za život 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: ABECEDA FIZIKE #10: Sve je rastezljivo
Zaporožac kaže...
..

Zbog toga stotinjak vojnika ne smije prelaziti mostom "strojevim korakom" dakle sinkrono ...ono leva, leva..leva  

 -ne samo strojevi (korak).. auto-sinkronizacija, tj sve međusobno djeluje i sustav se sam sinkronizira, pa i ljudi koji šeću mostom jer nekako refleksno prate ritam osoba ispred-iza.. dok sitim vibracijama na sve djeluje povratna sprega koja ih tad sinkronizira (da ne tražim primjere-linkove...) zgodna 'fora' ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: ABECEDA FIZIKE #10: Sve je rastezljivo
učo kaže...
Zaporožac kaže...

Baš te briga.

Ti uvijek možeš reći da si tehničar.

 A zanisli tek sreće biti veliki tehničar.On topic - u svezi glede oscilacija, sjetio sam se uništenja mosta zbog vjetra, koji je fino pogodio rezonantnu frekvenciju mosta i lijepo ga zanjihao, oscilacije su bile sve jače i na kraju se most srušio. Njegova rastezljivost više nije mogla pratiti opterećenje i došlo je do loma. Tražio sam na YT, ali nisam našao kratku verziju, zato nisam stavio nikakvu poveznicu. Ukratko, hvala Dariju na dobrom tekstu, dovoljno stručno i dovoljno jednostavno objašnjenom, da ga i slabiji poznavatelji fizike mogu pratiti bez problema.

 Pozdrav,

 

mislim da je ovo najkraći video mosta preko tjesnaca Tacoma:

 

Ju je je? Je ju je!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice