Lakše hvatanje sadržaja zaslona uz Snipping Tool s

poruka: 29
|
čitano: 25.005
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Lakše hvatanje sadržaja zaslona uz Snipping Tool s".
5 godina
offline
Lakše hvatanje sadržaja zaslona uz Snipping Tool s

Nepotrebno komplicirano, kao i sve u WIndowsima. 

 

Lightshot je skužio bit stvari prije 10+ godina, nemre bit jednostavnije i intuitivnije:

  • lupi PrintScr
  • pojavi se pravokutnik kojim označiš dio ekrana
  • kad pustiš lijevi klik, imaš screenshot u clipboardu

 

Za razliku od toga, Snipping tool koji je default u Windowsima:

  • pali Start
  • tipkaj Snipping
  • klikni Rectangular snip (ili kako se već zove)
  • povuci pravokutnik
  • u novom prozoru klikni na Copy
  • nakon toga, imaš screenshot u clipboardu

 

 

 
7 12 hvala 0
16 godina
online
Re: Lakše hvatanje sadržaja zaslona uz Snipping To
Win + Shift + S
14 godina
offline
Re: Lakše hvatanje sadržaja zaslona uz Snipping To
encoding kaže...

Nepotrebno komplicirano, kao i sve u WIndowsima. 

 

Lightshot je skužio bit stvari prije 10+ godina, nemre bit jednostavnije i intuitivnije:

  • lupi PrintScr
  • pojavi se pravokutnik kojim označiš dio ekrana
  • kad pustiš lijevi klik, imaš screenshot u clipboardu

 

Za razliku od toga, Snipping tool koji je default u Windowsima:

  • pali Start
  • tipkaj Snipping
  • klikni Rectangular snip (ili kako se već zove)
  • povuci pravokutnik
  • u novom prozoru klikni na Copy
  • nakon toga, imaš screenshot u clipboardu

 

 

 

Još od desetke postoji shortcut i u windowsima koji je kolega iznad naveo (win + shift + s) te koji radi sve to što si naveo za lightshot. Ali slažem se, trebali su to davno staviti na printScr button.

4 godine
offline
Lakše hvatanje sadržaja zaslona uz Snipping Tool s

Takoder koristim lighsthot. 

 

Jos je zgodno sto daje direktan upload na cloud ako se nesto na netu shera, i mogu odmah crtat po shotu. 

Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
online
Lakše hvatanje sadržaja zaslona uz Snipping Tool s

+1 za Lightshot

 

Tigar Krezumica
Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
online
Lakše hvatanje sadržaja zaslona uz Snipping Tool s

Koristio Lightshot godinama, a već jedno dvije godine ShareX koji je još i bolji.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Lakše hvatanje sadržaja zaslona uz Snipping Tool s

Lightshot je izvrstan. Ovaj ugrađeni alat u Widnowse je pravi bloatware. Užasno spor. (Nemaju svi hiper brza računala).

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.4.2023 13:40 (mlado1).
 
0 3 hvala 0
16 godina
offline
Lakše hvatanje sadržaja zaslona uz Snipping Tool s

Nisam na beta kanalu. Dakle, vijest je da je promijenjena default postavka.

 

 
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Lakše hvatanje sadržaja zaslona uz Snipping To
Lovac kaže...

Koristio Lightshot godinama, a već jedno dvije godine ShareX koji je još i bolji.

 

koristim Lightshot, probao i ShareX - vratio se na Lightshot jer mi ShareX ima previše opcija kojih 99% nikad nisam koristio, a ove koje mi trebaju Lightshot odrađuje 5x jednostavnije (označi, snimi/kopiraj)

 

 

15 godina
online
Re: Lakše hvatanje sadržaja zaslona uz Snipping To
AFARON kaže...
encoding kaže...

Nepotrebno komplicirano, kao i sve u WIndowsima. 

 

Lightshot je skužio bit stvari prije 10+ godina, nemre bit jednostavnije i intuitivnije:

  • lupi PrintScr
  • pojavi se pravokutnik kojim označiš dio ekrana
  • kad pustiš lijevi klik, imaš screenshot u clipboardu

 

Za razliku od toga, Snipping tool koji je default u Windowsima:

  • pali Start
  • tipkaj Snipping
  • klikni Rectangular snip (ili kako se već zove)
  • povuci pravokutnik
  • u novom prozoru klikni na Copy
  • nakon toga, imaš screenshot u clipboardu

 

 

 

Još od desetke postoji shortcut i u windowsima koji je kolega iznad naveo (win + shift + s) te koji radi sve to što si naveo za lightshot. Ali slažem se, trebali su to davno staviti na printScr button.

 .. i opet, da, odavno (oduvijek..) je prnscr = screen capture, čitavog ekrana u clippboard.. tak da ...

 

s druge strane, meni je daleko najpraktičniji fastoneviewer ne samo za jednu funkciju nego njih nekoliko, od pregledavanja do osnovnih manipulacija koje mogu većina programa klase paint no tu je zgodno-lako-brzo i intuitivno početnicima, dok je kepčr ekrana najpraktičniji kad se želi više snimaka i postavka da umjesto u memoriju (nakon čega treba pasteati sadržaj memorije..) to radi u selektirani folder automatski, vrlo praktično i po meni zgodnije nego ostali programčići dok litht stoji u trayu tj troši resurse i zauzima mjesto dok ipak većna juzera ne treba kepčr toliko često-stalno tj kako tko želi ili potrebe.. preporuka fsv koji osim tog nudi i dovoljno sitnica da prosječan juzer ne treba nešto klase 'photoshop' recimo za crvene oči, rotaciju, sken-print ili batchrenjejmanje.. praktičan, free, bolji od acdseea koji mu je uzor no postao je mastadont primarno za albume i sl..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Re: Lakše hvatanje sadržaja zaslona uz Snipping To
Faststone capture preko 10g.
Toliko na njega naviknut, da nemam pojma što se događa na sceni.
expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Lakše hvatanje sadržaja zaslona uz Snipping Tool s

buduci da firma brani instaliranje dodatnog sw osuđen sam na Snipping tool (a prije sam koristio FastStone)

koristim ga uz shortcut Win + Shift + S   i to je ok ...

ono sto mi fali su opcije za crtanje po snapshotu ... znaci kad zelim dodati par linija ili malo teksta ... onda moram otvoriti u paintu, pa editirati i onda snimiti ili opet napraviti screenshoot da uhvatim editirano

 

sa FSCapture je sve bilo jednostavnije

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Lakše hvatanje sadržaja zaslona uz Snipping To

-realno ništa.. (ili je sve već 'izmišljeno'..) tj svima je primarno gurati neku reklamu i sl. cloud-online interes, nego ergonomija-praktičnost i sl. tj nešto korisno korisniku (ne samo njima) ..

-slično je s 'tisuću' takvih malih util-apps klasom, npr mp3 enkoderi ili playeri primarno jer je 'sve' već napravljeno, radi, ali i to da nije komercijala-novac osim donacija i sl. .. tj juzer stvarno ima priliku birati, izabrati za njega i njegove potrebe 'najbolje' no i to je problem za većinu 'običnih juzera' jer prvo moraju znati što se nudi, vidjeti-probati.. do tad masa-većina koristi po zakonu mase ono što imaju 'svi-ostali' kao lightroom i sl. 'jače' apps-imena pa tako svi (kolokvijalno) na kućnom imaju photoshop-office-corel-acad.. koje u 99% ni ne upale nakon instalacije ili kad trebaju osnovne stvari s fotkom pa pale photoshop i sl. .. i najgore što rutinski rade je koristiti word za takve stvari pa slike šalju kao word-doc jer su tako navikli itd itd.. s druge strane i to je ok, ako je tom juzeru to ok, zna-snalazi se i napravi što je želio dok to ne treba svaki dan pa je i 'pješice' prihvatljivo dok grafičari i sl imaju svoje navike bile one dobre-loše, navika je gadna stvar + fahidiotizam koji ne vidi ništa drugo ili evoluciju itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Lakše hvatanje sadržaja zaslona uz Snipping Tool s

Kako fali crtanje po snipu? Stalno to koristim

The best thing about having a penis is sharing it with people who don't
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Lakše hvatanje sadržaja zaslona uz Snipping To
CalvinRi kaže...

Kako fali crtanje po snipu? Stalno to koristim

 

kod mene na Win10pro shortcut ne otvara ove "naprednije" opcije, jedino ako baš otvorim Snipping tool app

15 godina
online
Re: Lakše hvatanje sadržaja zaslona uz Snipping To
BoTiA kaže...

buduci da firma brani instaliranje dodatnog sw osuđen sam na Snipping tool (a prije sam koristio FastStone)

koristim ga uz shortcut Win + Shift + S   i to je ok ...

ono sto mi fali su opcije za crtanje po snapshotu ... znaci kad zelim dodati par linija ili malo teksta ... onda moram otvoriti u paintu, pa editirati i onda snimiti ili opet napraviti screenshoot da uhvatim editirano

 

sa FSCapture je sve bilo jednostavnije

 -ne čest primjer pridržavanja pravila igre.. (komercijala).. no zato postoji i FOSS-free što ukjlučuje i komercijalu-licencu...

pa nekoliko prijedloga (ne za konkretan post-firmu, nego više ostalima, jer takvih free appsa ima na tisuće i većina su za kućne free-freware i sl. dok za komercijalu to treba pripaziti tj tražiti foss..).

Auto Screen Capture .. ima schredduler, automatiku, svašta.. pa i portable..

licenca:

Auto Screen Capture is a free application released under the GPLv3 license on Windows from screen capture software. With software released under the open source GPLv3 license, anybody can download, install, run and distribute the software with little in terms of restrictions.

..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Lakše hvatanje sadržaja zaslona uz Snipping To
60nine kaže...
CalvinRi kaže...

Kako fali crtanje po snipu? Stalno to koristim

 

kod mene na Win10pro shortcut ne otvara ove "naprednije" opcije, jedino ako baš otvorim Snipping tool app

 tako je i kod mene ... nakon screenshota otvara snip&sketch aplikaciju koja je siromasna opcijama za editiranje

10 godina
offline
Re: Lakše hvatanje sadržaja zaslona uz Snipping To
BoTiA kaže...
60nine kaže...
CalvinRi kaže...

Kako fali crtanje po snipu? Stalno to koristim

 

kod mene na Win10pro shortcut ne otvara ove "naprednije" opcije, jedino ako baš otvorim Snipping tool app

 tako je i kod mene ... nakon screenshota otvara snip&sketch aplikaciju koja je siromasna opcijama za editiranje

 

meni nije ni ovo već samo mali menu na vrhu ekrana s par ikonica za osnovno rezanje screenshota, a i kad isti odrežem - ne dešava se ništa :D no nema veze, ionak ne koristim pa mi nije bitno...

14 godina
offline
Lakše hvatanje sadržaja zaslona uz Snipping Tool s

Ja ne znam jel nesto nisam dobro shvatio, ali opcija da se pritiskom na tipku prtsc pojavi snipping tool postoji bar nekih godinu dana, tj. ja to koristim vec jako dugo na taj nacin. 

Bilo je tako prvo na Windowsu 10, i onda nakon sto sam pred godinu dana presao na 11 ista stvar se moze namjestiti u postavkama...

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Lakše hvatanje sadržaja zaslona uz Snipping To
Ja sam zaostao u vremenu, trošim Paint i dalje,i neću nikad prestat 🤭
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.4.2023 8:07 (mGT).
 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Lakše hvatanje sadržaja zaslona uz Snipping To
encoding kaže...

Nepotrebno komplicirano, kao i sve u WIndowsima. 

 

Lightshot je skužio bit stvari prije 10+ godina, nemre bit jednostavnije i intuitivnije:

  • lupi PrintScr
  • pojavi se pravokutnik kojim označiš dio ekrana
  • kad pustiš lijevi klik, imaš screenshot u clipboardu

 

Za razliku od toga, Snipping tool koji je default u Windowsima:

  • pali Start
  • tipkaj Snipping
  • klikni Rectangular snip (ili kako se već zove)
  • povuci pravokutnik
  • u novom prozoru klikni na Copy
  • nakon toga, imaš screenshot u clipboardu

 

 

I preko njihogov URL-a možeš pretraživati tuđe screenshote.
Svaki screenshot ikad uploadan na net.

Neka hvala. privacy nula bodova.

++ šlag na tortu. Ligtshot je ruski.

 

evo, slučajno sam naletio i na reddit

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
4 godine
offline
Re: Lakše hvatanje sadržaja zaslona uz Snipping To

Pa ako ces uplodat na "net" ionako je 99% sansa da je negdje javno, bas i ne vidim problem? 

5 godina
offline
Lakše hvatanje sadržaja zaslona uz Snipping Tool s

Gadwin printscreen 4.6 koristim od 2011. Stavio si shotcut na F1 posto mi je tako prakticno. Snipping pokusao koristiti kada se pojavio, cak stavio i short na Logi ali nista od toga.

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Lakše hvatanje sadržaja zaslona uz Snipping To
sudy_freak kaže...
encoding kaže...

... 

 

I preko njihogov URL-a možeš pretraživati tuđe screenshote.
Svaki screenshot ikad uploadan na net.

Neka hvala. privacy nula bodova.

++ šlag na tortu. Ligtshot je ruski.

 

evo, slučajno sam naletio i na reddit

Hoćeš reći, kad uploadam i dobijem javni URL koji mogu poslati ljudima da vide moj screenshot, drugi ljudi mogu vidjeti moj screenshot?

 

Šta je iduće, slike koje stavim na public profil na instagram (ruski američki špijunski softver) da ih drugi vide će drugi ljudi moći vidjeti ?!?!?

 

Pametnome tosta!!11!

15 godina
online
Re: Lakše hvatanje sadržaja zaslona uz Snipping To
encoding kaže...
..

 

Pametnome tdosta!!11!

 -ispravak ... :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
offline
Re: Lakše hvatanje sadržaja zaslona uz Snipping To
ihush kaže...
encoding kaže...
..

 

Pametnome tosta!!11!

 -ispravak ... :)

 https://en.wikipedia.org/wiki/Sic :)

16 godina
offline
Re: Lakše hvatanje sadržaja zaslona uz Snipping To
john142 kaže...

Gadwin printscreen 4.6 koristim od 2011. Stavio si shotcut na F1 posto mi je tako prakticno. Snipping pokusao koristiti kada se pojavio, cak stavio i short na Logi ali nista od toga.

 Još jedan glas za Gadwina, odličan za batch rokanje screenova i spremanje u neki folder (a i za sve ostalo)... A za njega sam čak i saznao čitavši BUG, valjda prije 15-ak godina 

8 godina
offline
Re: Lakše hvatanje sadržaja zaslona uz Snipping To
ihush kaže...
encoding kaže...
..

 

Pametnome tdosta!!11!

 -ispravak ... :)

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.12.2023 21:49 (Fly598).
15 godina
online
Re: Lakše hvatanje sadržaja zaslona uz Snipping To

-ne.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice