Glazbeni lažnjak Drakea & The Weeknda nastao uz up

poruka: 13
|
čitano: 6.635
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Glazbeni lažnjak Drakea & The Weeknda nastao uz up".
9 godina
offline
Glazbeni lažnjak Drakea & The Weeknda nastao uz up

nevjerojatno je da smo nekad očekivali da će AI i robotika pomagati oko najtežih poslova i da će se ljudi sve manje baviti time a sve više sa umjetnosti i sličnim stvarima. A na kraju je od AI-a prvo na udaru umjetnost. Mislim nije da smatram Drakea nekim umjetnikom, ali ipak je neka glazbena kreativnost

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.4.2023 8:14 (Cansee).
Moj PC  
10 0 hvala 0
16 godina
offline
Glazbeni lažnjak Drakea & The Weeknda nastao uz up

Ima jedan lik na kojeg sam naletil jednom "davno" (nemrem se sad sjetiti imena) na soundcloudu koji ima brutalno slican glas i flow kao Eminem.

Toliko slican da zbilja moras biti fan eminema i znati sve njegove cake i cakice da bi skuzil da je to drugi covek.

Kak bi se oni postavili prema stvarnoj osobi koja "kopira" njihov stil?

Se stil glasa opce moze zastititi?

 

Zanimljiva vremena :)

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Glazbeni lažnjak Drakea & The Weeknda nastao uz up

laznjaci su posvud u umjetnosti, 95% filmskih scena je nemoguce u stvarnosti.

u glazbi su playbackovi i matrice folklor postali.

 

sto sad? sve u smece ili?

 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Glazbeni lažnjak Drakea & The Weeknda nastao u
Na redditu već ima jako puno pjesama i videospotova generiranih AI-em. Neki su već sad bolji od originalnih glazbenika što više govori o kvaliteti i vrijednosti onih koje AI oponaša.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Glazbeni lažnjak Drakea & The Weeknda nastao uz up

Živo AI!

 

\o/\o/

AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Glazbeni lažnjak Drakea & The Weeknda nastao uz up

Iskreno ovo sa mačkama je najbolje što sam čuo od Eminema zadnjih 15g.

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Glazbeni lažnjak Drakea & The Weeknda nastao u
jozef kaže...
Na redditu već ima jako puno pjesama i videospotova generiranih AI-em. Neki su već sad bolji od originalnih glazbenika što više govori o kvaliteti i vrijednosti onih koje AI oponaša.

Točno. 99% tih "glazbenika" su običan trend koji nema nikakvu glazbenu vrijednost i kojih se nitko neće sjećati za 10 godina. Koju bezvremensku pjesmu je napravi neki Drake ili Kanye West? Obični showmeni za nemaštovite bogate klince koji se žele osjećati kul jer slijede super preseratorske trendove

16 godina
offline
Glazbeni lažnjak Drakea & The Weeknda nastao uz up

Po meni nema nista lose u AI generiranim pjesmama.

Danas svaki krelac moze bit pjevac s obzirom koliko se tehnologija koristi u produkciji za poliranje glasa i kojekakvih efekata.

 

Zivcani sustav mi ne uziva u takvoj vrsti muzike i ne slusam ju.

Svi ovi koji se zale kako nije fer sto AI kreira muziku - sve je to fer s obzirom koliko ste istu tu tehnologiju koristili i preprodavali muda pod bubrege, ovo sad dode ko boomerang.

 

 

Truth in engineering.
 
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Glazbeni lažnjak Drakea & The Weeknda nastao uz up

S obzirom na kvalitetu uradaka tih "glazbenika" i količinu autotune-a (što je u neku ruku AI, jer danas praktički više ni ne moraš znati pjevati), ovo je samo logičan korak naprijed u tom smjeru.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.4.2023 10:31 (maximus007).
 
9 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Glazbeni lažnjak Drakea & The Weeknda nastao uz up

Znaci ipak ima nade da Gunsi izdaju novi, kvalitetan album s Axlovim glasom? AI Rose!

 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Glazbeni lažnjak Drakea & The Weeknda nastao u
2pac i Biggy album se čeka tipa ovako nešto
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.4.2023 13:14 (Bencho2211).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Glazbeni lažnjak Drakea & The Weeknda nastao u
Cansee kaže...

nevjerojatno je da smo nekad očekivali da će AI i robotika pomagati oko najtežih poslova i da će se ljudi sve manje baviti time a sve više sa umjetnosti i sličnim stvarima. A na kraju je od AI-a prvo na udaru umjetnost. Mislim nije da smatram Drakea nekim umjetnikom, ali ipak je neka glazbena kreativnost

Razumijem zabrinutost u vezi s utjecajem umjetne inteligencije na kreativne procese i umjetnost. Ipak, važno je imati na umu da umjetna inteligencija i dalje predstavlja samo alat koji ljudi koriste u svojim kreativnim procesima, a ne zamjenu za ljudsku kreativnost i izražajnost. U ovom slučaju, Drake i njegova glazba su primjer kako se umjetna inteligencija može koristiti kao pomoćni alat u procesu stvaranja, ali i dalje je potrebno ljudsko razumijevanje i kreativnost kako bi se stvorila umjetnička djela. U konačnici, umjetna inteligencija može donijeti novu razinu inovacija i kreativnosti u umjetnost, ali neće zamijeniti ljudski doprinos i utjecaj u stvaranju i razumijevanju umjetnosti.

PSN - darklydexter
9 godina
offline
Re: Glazbeni lažnjak Drakea & The Weeknda nastao u
Ezio kaže...
Cansee kaže...

nevjerojatno je da smo nekad očekivali da će AI i robotika pomagati oko najtežih poslova i da će se ljudi sve manje baviti time a sve više sa umjetnosti i sličnim stvarima. A na kraju je od AI-a prvo na udaru umjetnost. Mislim nije da smatram Drakea nekim umjetnikom, ali ipak je neka glazbena kreativnost

Razumijem zabrinutost u vezi s utjecajem umjetne inteligencije na kreativne procese i umjetnost. Ipak, važno je imati na umu da umjetna inteligencija i dalje predstavlja samo alat koji ljudi koriste u svojim kreativnim procesima, a ne zamjenu za ljudsku kreativnost i izražajnost. U ovom slučaju, Drake i njegova glazba su primjer kako se umjetna inteligencija može koristiti kao pomoćni alat u procesu stvaranja, ali i dalje je potrebno ljudsko razumijevanje i kreativnost kako bi se stvorila umjetnička djela. U konačnici, umjetna inteligencija može donijeti novu razinu inovacija i kreativnosti u umjetnost, ali neće zamijeniti ljudski doprinos i utjecaj u stvaranju i razumijevanju umjetnosti.

 

ma nisam ja uopće zabrinut oko AI-a, to je napredak i ja to podržavam, šta bude bude. Samo mi je bilo zanimljivo kako se dogodilo baš ovo neočekivano

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice