Xiaomi 13 Ultra svojim sustavom kamera cilja na sa

poruka: 20
|
čitano: 9.698
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Xiaomi 13 Ultra svojim sustavom kamera cilja na sa".
13 godina
offline
Xiaomi 13 Ultra svojim sustavom kamera cilja na sa

Da mi je vidjeti kako fotografira bez blica u mraku - da li je dostojan zamjenika Huawei P30-50 serije ili barem može li parirati samsungu S23ultra. 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi 13 Ultra svojim sustavom kamera cilja n
Ja vec 3 godine imam P30 i iskreno nema mi boljeg moba sto se tice fotografiranja. Tako da se iskreno radujem ovom uredjaju. Zanima me
13 godina
offline
Xiaomi 13 Ultra svojim sustavom kamera cilja na sa

S23 Ultra može samo glancat cipele ovom Xiaomi kod fotografija

Moj PC  
3 1 hvala 1
16 godina
offline
Re: Xiaomi 13 Ultra svojim sustavom kamera cilja n
zuper kaže...

S23 Ultra može samo glancat cipele ovom Xiaomi kod fotografija

 Ne ocekuj da ovaj mob ostavi S23U u ne3koj prasini. 

 

Nisu tu tolike razlike kao sto marketing zeli da prikaze. Jesu ako si profesionalni fotograf i znas iskoristiti svaku mogucnost u skladu sa zatecenoj situaciji. 

Vecina ljudi koji otkljucaju mob, upale kameru i okinu fotku nece vidjeti tolike razlike. 

 

Software na kraju cini te vece razlike dok je hardware u smislu senzora i leća tu negdje kod svih. 

Onda zavisi i od subjektivnog misljenja, nekome ce slika za koju svi recenzenti kazu da je losija biti bolja jer je to njegov subjektivni dojam.

 

Ako ce idalje imati Android sa reklamama i proximity senzor koji ne radi dzaba mu ova kamera. 

12 mjeseci
protjeran
offline
Re: Xiaomi 13 Ultra svojim sustavom kamera cilja n
Dr. Vicko kaže...
zuper kaže...

S23 Ultra može samo glancat cipele ovom Xiaomi kod fotografija

 Ne ocekuj da ovaj mob ostavi S23U u ne3koj prasini. 

 

Nisu tu tolike razlike kao sto marketing zeli da prikaze. Jesu ako si profesionalni fotograf i znas iskoristiti svaku mogucnost u skladu sa zatecenoj situaciji. 

Vecina ljudi koji otkljucaju mob, upale kameru i okinu fotku nece vidjeti tolike razlike. 

 

Software na kraju cini te vece razlike dok je hardware u smislu senzora i leća tu negdje kod svih. 

Onda zavisi i od subjektivnog misljenja, nekome ce slika za koju svi recenzenti kazu da je losija biti bolja jer je to njegov subjektivni dojam.

 

Ako ce idalje imati Android sa reklamama i proximity senzor koji ne radi dzaba mu ova kamera. 

 Iskreno se nadam da će ovaj model biti sastavljen od najboljih dobavljivih komponenti, što opis sugerira. Jer ovo što se radi već godinama, a Xiaomi je u tome majstor, jer da se popabirči što se ima u radionici u ormaru (slikovito rečeno) i od toga se sastavlja mobitel. I to nije počelo s krizom zbog korone. Sada je samo sve skuplje.

9 godina
offline
Re: Xiaomi 13 Ultra svojim sustavom kamera cilja n

nadajmo se da neće biti kao svaki put do sada, na papiru vrh, a u praksi ne baš...

 

plus što će kod nas izgleda koštati kao s23u

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.4.2023 19:46 (digitall).
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi 13 Ultra svojim sustavom kamera cilja n
Dr. Vicko kaže...
zuper kaže...

S23 Ultra može samo glancat cipele ovom Xiaomi kod fotografija

 Ne ocekuj da ovaj mob ostavi S23U u ne3koj prasini. 

 

Nisu tu tolike razlike kao sto marketing zeli da prikaze. Jesu ako si profesionalni fotograf i znas iskoristiti svaku mogucnost u skladu sa zatecenoj situaciji. 

Vecina ljudi koji otkljucaju mob, upale kameru i okinu fotku nece vidjeti tolike razlike. 

 

Software na kraju cini te vece razlike dok je hardware u smislu senzora i leća tu negdje kod svih. 

Onda zavisi i od subjektivnog misljenja, nekome ce slika za koju svi recenzenti kazu da je losija biti bolja jer je to njegov subjektivni dojam.

 

Ako ce idalje imati Android sa reklamama i proximity senzor koji ne radi dzaba mu ova kamera. 

 
U prvih 6 mjeseci ce izaci par redovnih apdejta i poslije toga ako izadje izadje.


I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
6 godina
offline
Xiaomi 13 Ultra svojim sustavom kamera cilja na sa

Ja iskreno ne razumjem neko divljenje sa njihovim telefonima, da, hardware je više manje isti kod svih flagshipova danas ali Softwer radi ogromnu razliku i tu me Xiaomi nije još uspio oduševit. Updejti su im jadni do nikakvi, i ako uspiješ izugrat dvije godine je mila majka, dok eto Zamzung ih gura sada i do 5 godina, Ajfon ih isto tako gura 5 godina ako se ne varam, za Huawei iskreno neznam ali nakon što su izgubili Andorid prestali su me i zanimat. Kod njih je veliki plus bila cijena i zato imamo 2 Xiaomija u kući za cure, ali sebi ga nebi nikad uzeo dok god si mogu priuštit nešto bolje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Xiaomi 13 Ultra svojim sustavom kamera cilja n
Dr. Vicko kaže...
zuper kaže...

S23 Ultra može samo glancat cipele ovom Xiaomi kod fotografija

 Ne ocekuj da ovaj mob ostavi S23U u ne3koj prasini. 

 

Nisu tu tolike razlike kao sto marketing zeli da prikaze. Jesu ako si profesionalni fotograf i znas iskoristiti svaku mogucnost u skladu sa zatecenoj situaciji. 

Vecina ljudi koji otkljucaju mob, upale kameru i okinu fotku nece vidjeti tolike razlike. 

 

Software na kraju cini te vece razlike dok je hardware u smislu senzora i leća tu negdje kod svih. 

Onda zavisi i od subjektivnog misljenja, nekome ce slika za koju svi recenzenti kazu da je losija biti bolja jer je to njegov subjektivni dojam.

 

Ako ce idalje imati Android sa reklamama i proximity senzor koji ne radi dzaba mu ova kamera. 

 Koji to profi fotograf koristi telefon za fotografisanje bilo cega. Svaki profi ce se slatko nasmijati i mahnuti rukom i uzeti FF aparat sa objektivom koji kosta vise nego taj mobitel.....

12 godina
offline
Xiaomi 13 Ultra svojim sustavom kamera cilja na sa

Dolazi jedan sample unutar ~18 dana pa javim dojmove.

Xiaomi Mi Note 10 Pro + POCO F2 Pro
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi 13 Ultra svojim sustavom kamera cilja n
Posmatrač kaže...
Dr. Vicko kaže...
zuper kaže...

S23 Ultra može samo glancat cipele ovom Xiaomi kod fotografija

 Ne ocekuj da ovaj mob ostavi S23U u ne3koj prasini. 

 

Nisu tu tolike razlike kao sto marketing zeli da prikaze. Jesu ako si profesionalni fotograf i znas iskoristiti svaku mogucnost u skladu sa zatecenoj situaciji. 

Vecina ljudi koji otkljucaju mob, upale kameru i okinu fotku nece vidjeti tolike razlike. 

 

Software na kraju cini te vece razlike dok je hardware u smislu senzora i leća tu negdje kod svih. 

Onda zavisi i od subjektivnog misljenja, nekome ce slika za koju svi recenzenti kazu da je losija biti bolja jer je to njegov subjektivni dojam.

 

Ako ce idalje imati Android sa reklamama i proximity senzor koji ne radi dzaba mu ova kamera. 

 Koji to profi fotograf koristi telefon za fotografisanje bilo cega. Svaki profi ce se slatko nasmijati i mahnuti rukom i uzeti FF aparat sa objektivom koji kosta vise nego taj mobitel.....

 A gdje sam napisao da profi fotografi koriste mobitele za slikanje. 

 

Lijepo pise da razlike nisu toliko velike izmedju razlicitih flagship mobitela kao sto bi marketing tih proizvodjaca to zelio da prikaze. 

Razlike jesu ako si profesionalni fotograf i znas iskoristiti svaku mogucnost mobitela. Znaci ako si profi fotograf, kupio si sebi neki od ovih telefona i hoces sa njime nesto da okines naravno da ce kod tebe slike biti bolje nego kod mene koji sam amater u tim stvarima. 

 

 

Isto tako vecina recenzenata na Youtube i ostalim njesrima na internetu se vrlo dobro razmije u fotografiju i kod njih na recenzijama slike budu odlicne pa se ljudi zalete koji pojma nemaju i misle da ce im svaka fotka biti do jaja. A ne znaju da je ovaj sa svim svojim znanjem okinuo jedno 500 slika i probrao 10 da prikaze u recenziji, naravno onih 10 najboljih. 

 

Poenta svega je da bi mogao biti bolji u fotkanju od S23U ali da ce mu S23 glancat cipele tesko. Mozda u rukama rijetkih ali pitanje je kakvi bi i ostali flagshipi bili u njihovim rukama. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.4.2023 22:07 (Dr. Vicko).
13 godina
offline
Xiaomi 13 Ultra svojim sustavom kamera cilja na sa

Evo jedan detaljniji test kamera

 

Moj PC  
0 0 hvala 2
5 godina
offline
Re: Xiaomi 13 Ultra svojim sustavom kamera cilja n
Dr. Vicko kaže...
Posmatrač kaže...
Dr. Vicko kaže...
zuper kaže...

S23 Ultra može samo glancat cipele ovom Xiaomi kod fotografija

 Ne ocekuj da ovaj mob ostavi S23U u ne3koj prasini. 

 

Nisu tu tolike razlike kao sto marketing zeli da prikaze. Jesu ako si profesionalni fotograf i znas iskoristiti svaku mogucnost u skladu sa zatecenoj situaciji. 

Vecina ljudi koji otkljucaju mob, upale kameru i okinu fotku nece vidjeti tolike razlike. 

 

Software na kraju cini te vece razlike dok je hardware u smislu senzora i leća tu negdje kod svih. 

Onda zavisi i od subjektivnog misljenja, nekome ce slika za koju svi recenzenti kazu da je losija biti bolja jer je to njegov subjektivni dojam.

 

Ako ce idalje imati Android sa reklamama i proximity senzor koji ne radi dzaba mu ova kamera. 

 Koji to profi fotograf koristi telefon za fotografisanje bilo cega. Svaki profi ce se slatko nasmijati i mahnuti rukom i uzeti FF aparat sa objektivom koji kosta vise nego taj mobitel.....

 A gdje sam napisao da profi fotografi koriste mobitele za slikanje. 

 

Lijepo pise da razlike nisu toliko velike izmedju razlicitih flagship mobitela kao sto bi marketing tih proizvodjaca to zelio da prikaze. 

Razlike jesu ako si profesionalni fotograf i znas iskoristiti svaku mogucnost mobitela. Znaci ako si profi fotograf, kupio si sebi neki od ovih telefona i hoces sa njime nesto da okines naravno da ce kod tebe slike biti bolje nego kod mene koji sam amater u tim stvarima. 

 

 

Isto tako vecina recenzenata na Youtube i ostalim njesrima na internetu se vrlo dobro razmije u fotografiju i kod njih na recenzijama slike budu odlicne pa se ljudi zalete koji pojma nemaju i misle da ce im svaka fotka biti do jaja. A ne znaju da je ovaj sa svim svojim znanjem okinuo jedno 500 slika i probrao 10 da prikaze u recenziji, naravno onih 10 najboljih. 

 

Poenta svega je da bi mogao biti bolji u fotkanju od S23U ali da ce mu S23 glancat cipele tesko. Mozda u rukama rijetkih ali pitanje je kakvi bi i ostali flagshipi bili u njihovim rukama. 

 Sorry. Nisam te razumio. Ja sam napredniji amater u fotografiji i nikad me kamere na mobitelima nisu zanimale u mjeri da sam ih smatrao ozbiljnim aparatima. Za fotkanje porodice i momenata jer je uvijek uz tebe i vise nego dovoljan i to i mobiteli iz srednje klase. Za ozbiljno fotografisanje ni top ponuda mobitela nije bog zna sta. Prije neki dan sam imao priliku da uporedim fotku sa IP 14 pro max i honor 50 i kad se zumira honor je dao bolju fotku.... Nisu bili idealni uslovi. Kontra svjetlo u neosvijetljenoj prostoriji ali svejedno....

Prije 10tak dana sam prodao honor 50 i akd me kolega pitao koliko mpx ima honor 50 morao sam provjeriti. Nisam znao jer me ne interesuje ;)

 

Sto se tice recenzija sve su pristrasne jer dobiju mobitel i paze sta pricaju tako da sve to treba uzeti sa rezervom.....

 

Evo sad odgledah ovu gore "detaljniju" recenziju i mogu se samo  nasmijati. vecinom radjeno po suncanom danu i cim je pala noc fotografije katastrofa. A i po danu bokeh izgleda fake jer i jeste fake. 

 

I recezent koji treba da okine 500 fotorafija da bi imao 10 odlicinih se ne razumije u fotografiju. Ko se razumije njemu za deset odlicnih treba 20 max......

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.4.2023 7:08 (Posmatrač).
6 godina
offline
Xiaomi 13 Ultra svojim sustavom kamera cilja na sa

sve ove usporedbe na youtube su za K...uzmu mobitele stave na zajednički stativ i onda mašu sa njima...i onda ja moram iskrvariti oči da vidim nešto...pritom na svim tim flagshipovima od 1000E+ koriste auto mod...neka se ugledaju na ove koji recenziraju profi fotoaparate i objektive...isti kadar...i onda usporedba u lightroom...svaki dio slike

 

radi ovog review sam kupio ovu sigmu 60mm 2.8 za svoj Sony A6000(Lavikka)

isto tako ovaj tip je isto odličan ArthurR  

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.4.2023 8:54 (HCMAA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Xiaomi 13 Ultra svojim sustavom kamera cilja n
HCMAA kaže...

sve ove usporedbe na youtube su za K...uzmu mobitele stave na zajednički stativ i onda mašu sa njima...i onda ja moram iskrvariti oči da vidim nešto...pritom na svim tim flagshipovima od 1000E+ koriste auto mod...neka se ugledaju na ove koji recenziraju profi fotoaparate i objektive...isti kadar...i onda usporedba u lightroom...svaki dio slike

 

radi ovog review sam kupio ovu sigmu 60mm 2.8 za svoj Sony A6000(Lavikka)

isto tako ovaj tip je isto odličan ArthurR  

 imao isti objektiv na istom aparatu ;)

Plus imao manuelac nikon 50mm f1.8 sa adapterom... Kakve su to fotke bile... Bokeh kakav nikad na mobitelu nece biti i zato kad vidim ove na mobitelu dodje mi da placem cime se ljudi odusevljavaju.....

6 godina
offline
Xiaomi 13 Ultra svojim sustavom kamera cilja na sa

naravno da profesionalci snimaju sa smartphonima, naravno da ce ih biti sve vise i vise, da li ce u potpunosti zamjeniti svaku granu profesionalnog video i foto poslovanja, ne tako brzo

 

Sodeberg ima 2 filma snimana iskljucivo sa smartphonom, naslovnice hrpe casopisa su fotkane smartphonom, video spotovi, vjencanja, konferencije, intervjui it itd

 

niti ljudi koji se bave iskljucivo video i foto i zive od toga, ponekad ne mogu uociti razlike izmedu high end kamera i smartphona, pa mi je tesko za vjerovati da BUG amateri imaju "oko" za vidjeti razlike i kunu se u svoje nikone, canone i sony pro shit mega uber aparate, kako su bolji od smartpona :D

 

nije stvar u aparatu, vec tko je iza aparata

 

p.s. da ne bi bilo da izvlacim podatke iz guzice, https://petapixel.com/2021/08/19/36-of-pro-photographers-shoot-some-work-on-smartphones/

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi 13 Ultra svojim sustavom kamera cilja na sa

Ružan telefon u 3pm

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Xiaomi 13 Ultra svojim sustavom kamera cilja n
3dfx kaže...

naravno da profesionalci snimaju sa smartphonima, naravno da ce ih biti sve vise i vise, da li ce u potpunosti zamjeniti svaku granu profesionalnog video i foto poslovanja, ne tako brzo

 

Sodeberg ima 2 filma snimana iskljucivo sa smartphonom, naslovnice hrpe casopisa su fotkane smartphonom, video spotovi, vjencanja, konferencije, intervjui it itd

 

niti ljudi koji se bave iskljucivo video i foto i zive od toga, ponekad ne mogu uociti razlike izmedu high end kamera i smartphona, pa mi je tesko za vjerovati da BUG amateri imaju "oko" za vidjeti razlike i kunu se u svoje nikone, canone i sony pro shit mega uber aparate, kako su bolji od smartpona :D

 

nije stvar u aparatu, vec tko je iza aparata

 

p.s. da ne bi bilo da izvlacim podatke iz guzice, https://petapixel.com/2021/08/19/36-of-pro-photographers-shoot-some-work-on-smartphones/

 

 

Prvo da razjasnimo jednu stvar. Jesi li ikad koristio pro level DSLR sa objektivom koji nije kit objektiv? Makar apsc? Vjeorvatno nisi jer ne bi se cudio da neko vidi razliku izmedju smartphone i dslr fotografije. 

Drugo sta je pro fotograf? Onaj koji snima product photo ili onaj sto snima interview nekog politicara na ulici. To nije isto a oba su fotografi. 
Nikad mobitel nece zamijenuti pro fotoaparat iz vrlo jednostavnog razloga a to je fizika tj dimenzije. Fizika te sprecava da ima pravi bokeh, da imas nocnu fotografiju i sl. Tu jednostavno mobitel nikad nece moci dostici prosjecan dslr sa prosjecnim ne kit objektivom.....Da o fokusiranju, color science i sl i ne pricam....

A ovo da ne mogu uosciti razliku je iskljucivo na papiru u odredjenim uslovima. Izbacuje se iz price fotografije koje telefon ne moze uslikati. Porede se fotke na papiru slikane po suncanom danu. Uvezi te fotke u lightroom pa ces vidjeti razliku vidljivu iz aviona pa neces govorti sony shit i sl.....Mobitel fotka je shit ali dovoljno dobra za 99% korisnika mobitela a onaj 1% nikad nece biti zadovoljan tim fotkama za bilo sta ozbiljnije....  A iz tvog izvora citat:

 

Only 13% of professional photographers responded that they shoot over 50% of their professional work with a smartphone, and 64% of pros say they never shoot paid work with phones. In other words, “serious” standalone cameras apparently aren’t facing any serious threat from the rise of smartphone imaging.

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.4.2023 13:48 (Posmatrač).
12 mjeseci
protjeran
offline
Re: Xiaomi 13 Ultra svojim sustavom kamera cilja n
3dfx kaže...

nije stvar u aparatu, vec tko je iza aparata

 

 

 

 

 Kao što je netko dobro istaknuo, najbolji je fotić koji imaš kraj sebe u ključnom trenutku. Pogledaj na Twitteru kako se nekima javno javljaju neke američke TV kuće da otkupe prava na neki video ili fotku korisnika Twittera koja su nastali u pravom trenutku. Nitko ne pita čime je snimljeno.

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.4.2023 15:22 (NetkoNegdje).
12 godina
offline
Xiaomi 13 Ultra svojim sustavom kamera cilja na sa

Stigao jutros, izgleda prekrasno u bijeloj boji!

Xiaomi Mi Note 10 Pro + POCO F2 Pro
Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice