U ladicama imamo pet milijuna mobitela i tko zna k

poruka: 20
|
čitano: 6.088
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U ladicama imamo pet milijuna mobitela i tko zna k".
15 godina
offline
U ladicama imamo pet milijuna mobitela i tko zna k

Zastrašujuće je koliko mi starog harwera stoji doma. Bilo bi liejpo da se reciklira.

Samo... nekako nisam baš spreman povjerovati HT-u da će taj harware uitinu reciklirati.

Samo pišu "donesite, mit skupljamo". Ali, kud to dalje ide? Ne recikliraju to sami. Ali niti ne navode nekog recycling partnera.

 

 
7 0 hvala 0
13 godina
offline
U ladicama imamo pet milijuna mobitela i tko zna k

U principu mobitele ili poklanjam ili prodajem ako netko baš inzistira, tako da sa takvim otpadom nemam problema! 

Ali ova info oprema, kao routeri, doma ih imam barem tri komada, budem ih sve vratio onda! 

ATJ Lučko
Moj PC  
2 0 hvala 0
2 godine
offline
U ladicama imamo pet milijuna mobitela i tko zna k

Je li !

 

2004 sam platio 500 kn za jedan t-com tv prijemnik, a kad sam uzeo za drugi tv platio sam ga 1500kn, keš...

 

Kad su nakon nekoliko godina ti modeli zastarjeli i dobivali se novi na korištenje besplatno, pitao sam ih; "A što ću s ova dva koja sad ne mogu koristiti, a platio sam ih "

 

Odgovor; "Ne znamo, mi ih ne otkupljujemo, ne primamo kao tehnološki otpad, radite s njima što hoćete."

 

Fuj....

合氣道 Leptiri poput Monarha su najsposobnija vrsta na planetu, a nemaju mozak ...možda baš zato...
 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
U ladicama imamo pet milijuna mobitela i tko zna k

Nisu kablovi, nego kabeli. To su dvije sasvim različite stvari, što bi bar kod pisanja ovakvog članka (u jednom stručnom časopisu kao što je BUG) trebalo biti jasno. A pogotovo bi trebalo biti jasno predstavnicima HT-a. 

 

 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: U ladicama imamo pet milijuna mobitela i tko z
Clanak u kojemu bi se rabljeni uredaji trebali predati tcomu na reciklazu, a na kraju ce oni te uredaje vratiti u prodaju kao rabljene sa svojim masnima cijenama uz ugovor.
Zato bolje prodati na oglasu
TikTok - bambitoss (Youtube - DAKI92 )
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
U ladicama imamo pet milijuna mobitela i tko zna k

Jel ima tko za poklonit neki S5, ddr3, vga u rangu HD 7870, xbox, wii, ps4, logitech gamepad i sl?

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.4.2023 9:36 (Ges).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: U ladicama imamo pet milijuna mobitela i tko z
mp3david kaže...
Clanak u kojemu bi se rabljeni uredaji trebali predati tcomu na reciklazu, a na kraju ce oni te uredaje vratiti u prodaju kao rabljene sa svojim masnima cijenama uz ugovor.
Zato bolje prodati na oglasu

 Baš me zanima kako će prodati Asus Zenfone 5 iz 2014. ili nešto starije

nemam za potpis
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.6.2023 7:26 (tenac).
11 godina
offline
Re: U ladicama imamo pet milijuna mobitela i tko z
Pa za takve je pitanje i dali ce uopce i otkupiti. Ako ga i otkupe dobit ces sicu. Probaj pa se uvjer kolko bi dobio da recimo odneses proslogodisnji samsung iz S serije. Rade bi ga prodao nego nosio tcomu
TikTok - bambitoss (Youtube - DAKI92 )
14 godina
offline
Re: U ladicama imamo pet milijuna mobitela i tko z
mp3david kaže...
Pa za takve je pitanje i dali ce uopce i otkupiti. Ako ga i otkupe dobit ces sicu. Probaj pa se uvjer kolko bi dobio da recimo odneses proslogodisnji samsung iz S serije. Rade bi ga prodao nego nosio tcomu

 Pa ni ne otkupljuju. HT trenutno ima akciju da ih doneseš besplatno.

nemam za potpis
8 godina
offline
Re: U ladicama imamo pet milijuna mobitela i tko z
tenac kaže...
mp3david kaže...
Pa za takve je pitanje i dali ce uopce i otkupiti. Ako ga i otkupe dobit ces sicu. Probaj pa se uvjer kolko bi dobio da recimo odneses proslogodisnji samsung iz S serije. Rade bi ga prodao nego nosio tcomu

 Pa ni ne otkupljuju. HT trenutno ima akciju da ih doneseš besplatno.

 Pa mozes ih i na reciklazno besplatno.odnjet

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
14 godina
offline
Re: U ladicama imamo pet milijuna mobitela i tko z
Santana kaže...

 Pa mozes ih i na reciklazno besplatno.odnjet

 naravno da možeš

nemam za potpis
14 godina
offline
U ladicama imamo pet milijuna mobitela i tko zna k

Ma ima punjača i "punjača"...

 

Mi smo promijenili mob-operatera, pa smo naručili nove mobove (iPhone 14 i S23 serija) i - naručujemo punjače....

 

kad provrtiš sve koji se vuku po ladicama, hrpa je starih koji ne podržavaju ni QC ni PD nego nekakvih nominalnih 2A na 5V....

 

uz to kad uzmeš da i unutar S23 serije najmanji podržava max 25W, a jači 45W, nastaje mala gungula...

 

ali da, treba sve provrtjeti i stare reciklirati....

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: U ladicama imamo pet milijuna mobitela i tko z
Pancho2012 kaže...

Nisu kablovi, nego kabeli. To su dvije sasvim različite stvari, što bi bar kod pisanja ovakvog članka (u jednom stručnom časopisu kao što je BUG) trebalo biti jasno. A pogotovo bi trebalo biti jasno predstavnicima HT-a. 

 

 Već je prošlo nekoliko mjeseci od ovog posta, ali nominativ množine "kabeli" predstavlja mjeru za dužinu tako da je N mn. "kablovi" ispravno u ovom slučaju. 

 

 

7 godina
offline
Re: U ladicama imamo pet milijuna mobitela i tko z

Ovo tek nema smisla, i za kabao je kablovi.

Pošalješ nekoga da ode u prostoriju u kojoj su kablovi i donese jedan, pa nabaciš okladu jel bude dofurao kantu ili kabel 

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
11 godina
offline
Re: U ladicama imamo pet milijuna mobitela i tko z

Zar me nisi čuo kako u tom postu izgovaram "káblovi" s dugim naglaskom (dugouzlaznim)? :)

 

"kabao" ima kratki naglasak (kratkuzlazni) u N mn. "kàblovi"

7 godina
offline
Re: U ladicama imamo pet milijuna mobitela i tko z

A kaj ako mi je nos zaštopan?

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
12 godina
offline
Re: U ladicama imamo pet milijuna mobitela i tko z
fer-de-lance kaže...

Ovo tek nema smisla, i za kabao je kablovi.

Pošalješ nekoga da ode u prostoriju u kojoj su kablovi i donese jedan, pa nabaciš okladu jel bude dofurao kantu ili kabel 

 

 Uvijek me je zbunjvala ta množina i zato sam govorio pomoćniku "idi tamo i donesi kabel, pa kad si već tamo uzmi još jedan".

14 godina
offline
Re: U ladicama imamo pet milijuna mobitela i tko z
kiwi_91 kaže...
Pancho2012 kaže...

Nisu kablovi, nego kabeli. To su dvije sasvim različite stvari, što bi bar kod pisanja ovakvog članka (u jednom stručnom časopisu kao što je BUG) trebalo biti jasno. A pogotovo bi trebalo biti jasno predstavnicima HT-a. 

 

 Već je prošlo nekoliko mjeseci od ovog posta, ali nominativ množine "kabeli" predstavlja mjeru za dužinu tako da je N mn. "kablovi" ispravno u ovom slučaju. 

 

 

 

2 godine
offline
Re: U ladicama imamo pet milijuna mobitela i tko z
fer-de-lance kaže...

A kaj ako mi je nos zaštopan?

 

 Onda kratkosilazni u maramicu ili dugosilazni u umivaonik.

 

fer-de-lance kaže...

Ovo tek nema smisla, i za kabao je kablovi.

Pošalješ nekoga da ode u prostoriju u kojoj su kablovi i donese jedan, pa nabaciš okladu jel bude dofurao kantu ili kabel 

 

 Kaže se kofa, evo ispod kad Jovu pošalju.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.7.2023 12:11 (notloB).
11 godina
offline
Re: U ladicama imamo pet milijuna mobitela i tko z

devotion

 

One izvore što sam stavio u prvom postu koriste, između ostalog, Anićev rječnik i to je tehnički stariji izvor od ovog novog što si ti stavio koji je usklađen s pravopisom Instituta za hrvatski jezik i jezikoslovlje pa je moguće da je zaista ispravno "kabeli". Problem je što u tom novijem rječniku ne nađem pojam za mjeru dužine "kabel" (barem ne pod tim pojmom...) pa mi je to sad malo zbunjujuće. Ako netko ima kontakta s Institutom ili nekom drugom mjerodavnom institucijom, bilo bi super kada bismo mogli iz prve ruke saznati rješenje ove dileme.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice