Googleov inženjer o razvijanju AI-ja: 'Nismo u poz

poruka: 12
|
čitano: 4.574
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Googleov inženjer o razvijanju AI-ja: 'Nismo u poz".
15 godina
offline
Googleov inženjer o razvijanju AI-ja: 'Nismo u poz

Procitao sam taj dokument prije par dana i bio mi je zanimljiv zbog nekoliko sitnih stvari koje se mogu provuci "ispod zita" povrsnom citatelju.

Sam ton memoranduma suptilno odaje groznu korporacijsku retoriku i nacin na koji se tamo razmislja ("No shit, Sherlock") gdje je prva stavka kako dominirati i zagusiti eventualnu konkurenciju, a tek onda koliki ce se napredak zapravo ostvariti.

Umjetna inteligencija, barem u ovom obliku o kojem sada raspravljamo, apsolutno ne bi smjela biti closed source niti pod icijom kontrolom. a ponajmanje zagusena patentima.

 

Koliko je to sve besmisleno upravo objasnjava sam memorandum iz kojeg je ocito da, ukoliko se prepusti korporacijama, napredak ce biti ogranicen, sto zbog ogranicenih resursa, a sto zbog ciste gramzivosti.
S druge strane, nesto neoptereceno patentima, koropracijskom politikom i jos je otvorenog koda, osim sto moze brzo iznimno brzo napredovati i poboljsati nam zivote svima, ujedno nece biti predmet teorije urota niti sumnji.

 

AI (jos jednom, ovakav o kakvom danas govorimo) ima potencijal biti veca i znacajnija revolucija od samog Interneta pa cak i od tiskarskog stroja i sama pomisao da bude pod kontrolom jedne ili dvije megakoropracije je zastrasujuca.

 

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
 
13 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Googleov inženjer o razvijanju AI-ja: 'Nismo u

Nažalost i sama pomisao da nije pod ničijom kontrolom jednako je zastrašujuća.

9 godina
protjeran
offline
Googleov inženjer o razvijanju AI-ja: 'Nismo u poz
I AWS se ukljucio u igru kao jak igrac:
Andrew Ng AWS Joins the Generative AI Race
Amazon joined big-tech peers Google, Meta, and Microsoft in rolling out services that provide generated text and images.
What’s new: The online retailer launched early access to Bedrock, a cloud platform that offers generative models built by Amazon and its partners.
How it works: Bedrock is aimed at business customers, who can select among image- and text-generation models and fine-tune them for proprietary uses. It’s available to selected customers of Amazon Web Services as a “limited preview.” The price has yet to be announced.
The platform hosts Stability AI’s Stable Diffusion for image generation. This arrangement extends a partnership announced in November, when Stability AI named Amazon Web Services its preferred provider of cloud processing and storage.
It offers two third-party language models: AI21’s Jurassic-2 for composing stand-alone text and Anthropic’s Claude for conversational applications such as answering questions.
Bedrock also includes two language models developed by Amazon based on Titan. Titan Text generates and summarizes text, while Titan Embeddings generates text embeddings.
Behind the news: Amazon’s peers offer similar capabilities via their respective cloud services.
Earlier this month, Meta announced plans to launch a tool, powered by an in-house language model, to help advertisers generate ad copy.
In March, Google announced an API for the PaLM language model as well as tools for building generative text apps on Google Cloud.
Microsoft Azure offers access to OpenAI models including GPT-4 for generating text and DALL·E 2 for generating images.
Why it matters: Between Amazon and other cloud computing providers, generative AI rapidly is becoming available to developers of all kinds.
We’re thinking: DALL·E 2 and ChatGPT debuted less than a year ago. Generative AI is gathering momentum at warp speed!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Googleov inženjer o razvijanju AI-ja: 'Nismo u
syncmaster245b kaže...

Procitao sam taj dokument prije par dana i bio mi je zanimljiv zbog nekoliko sitnih stvari koje se mogu provuci "ispod zita" povrsnom citatelju.

Sam ton memoranduma suptilno odaje groznu korporacijsku retoriku i nacin na koji se tamo razmislja ("No shit, Sherlock") gdje je prva stavka kako dominirati i zagusiti eventualnu konkurenciju, a tek onda koliki ce se napredak zapravo ostvariti.

Umjetna inteligencija, barem u ovom obliku o kojem sada raspravljamo, apsolutno ne bi smjela biti closed source niti pod icijom kontrolom. a ponajmanje zagusena patentima.

 

Koliko je to sve besmisleno upravo objasnjava sam memorandum iz kojeg je ocito da, ukoliko se prepusti korporacijama, napredak ce biti ogranicen, sto zbog ogranicenih resursa, a sto zbog ciste gramzivosti.
S druge strane, nesto neoptereceno patentima, koropracijskom politikom i jos je otvorenog koda, osim sto moze brzo iznimno brzo napredovati i poboljsati nam zivote svima, ujedno nece biti predmet teorije urota niti sumnji.

 

AI (jos jednom, ovakav o kakvom danas govorimo) ima potencijal biti veca i znacajnija revolucija od samog Interneta pa cak i od tiskarskog stroja i sama pomisao da bude pod kontrolom jedne ili dvije megakoropracije je zastrasujuca.

 

 

ebaiga, otkako se izbalegalo po "don't be evil" geslu, sto ocekivati? tko se nije nasao u procjepu izmedju etike i bolesnog bogacenja, neka prvi baci kamen - tu umetnuti firmu poput amazona, tesle, ms-a... mos dodati i jos poneki lokalni "prodali dupe za pare" entitet.

 

a danas je sve korporacija, od malih totalno nevaznih entiteta poput drzave i predsjednika i premijera koji su debili namjerno postavljeni da je to svakom, makar i podsvjesno jasno.

 

treba citati sto o tome veli izumitelj www-a sir tim b.,  a i bilo koja informaticka velicina od vajkada na ovamo - ukratko, bilo sta drukcije od ovog u cemu tavorimo danas - moze biti samo bolje, makar nas ne bu bilo.

 

 

12 godina
offline
Re: Googleov inženjer o razvijanju AI-ja: 'Nismo u
syncmaster245b kaže...

Procitao sam taj dokument prije par dana i bio mi je zanimljiv zbog nekoliko sitnih stvari koje se mogu provuci "ispod zita" povrsnom citatelju.

Sam ton memoranduma suptilno odaje groznu korporacijsku retoriku i nacin na koji se tamo razmislja ("No shit, Sherlock") gdje je prva stavka kako dominirati i zagusiti eventualnu konkurenciju, a tek onda koliki ce se napredak zapravo ostvariti.

Umjetna inteligencija, barem u ovom obliku o kojem sada raspravljamo, apsolutno ne bi smjela biti closed source niti pod icijom kontrolom. a ponajmanje zagusena patentima.

 

Koliko je to sve besmisleno upravo objasnjava sam memorandum iz kojeg je ocito da, ukoliko se prepusti korporacijama, napredak ce biti ogranicen, sto zbog ogranicenih resursa, a sto zbog ciste gramzivosti.
S druge strane, nesto neoptereceno patentima, koropracijskom politikom i jos je otvorenog koda, osim sto moze brzo iznimno brzo napredovati i poboljsati nam zivote svima, ujedno nece biti predmet teorije urota niti sumnji.

 

AI (jos jednom, ovakav o kakvom danas govorimo) ima potencijal biti veca i znacajnija revolucija od samog Interneta pa cak i od tiskarskog stroja i sama pomisao da bude pod kontrolom jedne ili dvije megakoropracije je zastrasujuca.

 

Budemo se navikli.

 

 

 

 

13 mjeseci
offline
Re: Googleov inženjer o razvijanju AI-ja: 'Nismo u
Dobro, Googleu treba priznati da je sa svojim Transformerom bukvalno stvorio polje generativnog AI-a. I jos su sve to objavili pod open sourceom.
2 godine
offline
Googleov inženjer o razvijanju AI-ja: 'Nismo u poz

Ako su razvijeni kao FreedomGPT, nema straha. Taj ne zna spojiti jednu riječ kako treba. Odgovor na pitanje mu je totalno kriv i uopće nema veze sa pitanjem. Ne da je glup ko ona stvar, nego naprosto, nemam rijeci. 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Googleov inženjer o razvijanju AI-ja: 'Nismo u poz
Nadglednik dina
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
suspendiran
offline
Re: Googleov inženjer o razvijanju AI-ja: 'Nismo u
syncmaster245b kaže...

Procitao sam taj dokument prije par dana i bio mi je zanimljiv zbog nekoliko sitnih stvari koje se mogu provuci "ispod zita" povrsnom citatelju.

Sam ton memoranduma suptilno odaje groznu korporacijsku retoriku i nacin na koji se tamo razmislja ("No shit, Sherlock") gdje je prva stavka kako dominirati i zagusiti eventualnu konkurenciju,

A o čemu bi ti razmišljao da si na njihovom mjestu? U tijeku je nova podjela karata za idućih desetak-dvadesetak godina, a oni bi se mogli naći u poziciji u koju su oni svojedobno stavili Yahoo, mogli bi se tako marginalizirati da će ih na kraju kupiti onaj lik koji radi električne aute i rakete. (I sve otpustiti.)

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.5.2023 22:47 (rjakopec).
19 mjeseci
protjeran
offline
Re: Googleov inženjer o razvijanju AI-ja: 'Nismo u
A što ako AI bude zatucani pohlepni glupan tj. desničar - kao i (trenutne) gazde mu? E toga, toga je mene strah.

 
0 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Googleov inženjer o razvijanju AI-ja: 'Nismo u
ZViZ kaže...
A što ako AI bude zatucani pohlepni glupan tj. desničar - kao i (trenutne) gazde mu? E toga, toga je mene strah.

 I reče Bog: »Načinimo čovjeka na svoju sliku, sebi slična, da bude gospodar ribama morskim, pticama nebeskim i stoci – svoj zemlji...

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Googleov inženjer o razvijanju AI-ja: 'Nismo u
rjakopec kaže...
syncmaster245b kaže...

Procitao sam taj dokument prije par dana i bio mi je zanimljiv zbog nekoliko sitnih stvari koje se mogu provuci "ispod zita" povrsnom citatelju.

Sam ton memoranduma suptilno odaje groznu korporacijsku retoriku i nacin na koji se tamo razmislja ("No shit, Sherlock") gdje je prva stavka kako dominirati i zagusiti eventualnu konkurenciju,

A o čemu bi ti razmišljao da si na njihovom mjestu? U tijeku je nova podjela karata za idućih desetak-dvadesetak godina, a oni bi se mogli naći u poziciji u koju su oni svojedobno stavili Yahoo, mogli bi se tako marginalizirati da će ih na kraju kupiti onaj lik koji radi električne aute i rakete. (I sve otpustiti.)

 Da. Mogućnost GPT-a da u jednoj rečenici sažme relevantan odgovor na bilo koji upit postavlja google u poziciju pećinskih črčkarija. Jedina šansa im je da OpenAI bude toliko pohlepan da traži pretplatu na sve svoje usluge. To ima implikacije i na hardver koji koristimo za pristup informacijama i još puno toga. Drago mi je da sam živ u ovo doba

Ja rekoh
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice