Intel najavio otpuštanja nakon najvećeg kvartalnog

poruka: 10
|
čitano: 4.822
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Intel najavio otpuštanja nakon najvećeg kvartalnog".
14 godina
offline
Intel najavio otpuštanja nakon najvećeg kvartalnog

Vratite cijene ploča za srednji rang na sto eura i spustite cijene procesora pa će ljudi opet mijenjati svake tri godine platformu...ili zbrajajte gubitke.

Moj PC  
37 0 hvala 3
13 godina
offline
Re: Intel najavio otpuštanja nakon najvećeg kvarta
forumaš kaže...

Vratite cijene ploča za srednji rang na sto eura i spustite cijene procesora pa će ljudi opet mijenjati svake tri godine platformu...ili zbrajajte gubitke.

 Tak loše im još nije

11 godina
offline
Intel najavio otpuštanja nakon najvećeg kvartalnog

Sta nisu u tom istom periodu podjelili milijardu i pol dolara dividendi ili nesto....?

Ostalo mi je u sjecanju da sam vidio negdje ovih dana.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel najavio otpuštanja nakon najvećeg kvarta
MEGATAMA kaže...

Sta nisu u tom istom periodu podjelili milijardu i pol dolara dividendi ili nesto....?

Ostalo mi je u sjecanju da sam vidio negdje ovih dana.

 -to su klasične igre managera i velikog novca u milijardama.. npr pozitiva za božić kad se dijele premije-bonusi dok mjesec kasnije ide porezna prijava u kojoj državi navodiš gubitke, tj dva suprotna interesa i prikaza stanja, profit-gubitak.. dok gubitaš ima pravo otkaza, povoljnije nego kad cvatu ruže, dok svi realno imaju horde uhljeba lokalno zaposlenih nečijih-nešto koje povremeno kao balast odbace tj odrežu trošak od par milijardi čime opet sebi osuguraju bonuse jer je to prvi task managera prema šefovima-dioničarima.. priča u ciklusima, uhodana.

-svakih par godina se otvara novi napredniji fab-proces dok se stariji-lančano gase.. ljudi-zaposlenici su tad višak a za otkaz bez debele otpremnine trebaš 'razlog' tj cjenkanje + koliko će koja kompanija platiti poreza, ili kao kad se razvode muž-žena milijarderi, kome će koliko pripasti, pola-pola ili drugačije, za te iznose se sve isplati, jedan posto je dovoljan razlog tj kupiš jahtu od bonusa za taj 'sitniš' uštede... dok malim ljudima  na cifru od 100kn-eura 1% ne znači ništa, mada je formula identična, tj nikad ne zaboraviti da se u tom poslu radi o milijardama i da je to gamečenđer-kriterij i svi navodni razlozi koji mogu i ne moraju biti činjenice nego i pravno-opravdanje i sl. ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
3 godine
offline
Intel najavio otpuštanja nakon najvećeg kvartalnog

Ploča skuplja od procesora, vjerovatno misle sto je teže to skuplje kao na placu

Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Intel najavio otpuštanja nakon najvećeg kvarta

Srezali su dividendu za 2/3 prosli kvartal.

Dobra dividenda (~5%) je bila jedini razlog sto sam drzao INTC, nadam se rastu sljedecih godina.

 

12 mjeseci
protjeran
offline
Intel najavio otpuštanja nakon najvećeg kvartalnog

Napucali cijene u nebo i onda se čude. Kao i proizvođači mobitela čije je tržište palo 18,3%.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.5.2023 20:20 (NetkoNegdje).
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel najavio otpuštanja nakon najvećeg kvarta
forumaš kaže...

Vratite cijene ploča za srednji rang na sto eura i spustite cijene procesora pa će ljudi opet mijenjati svake tri godine platformu...ili zbrajajte gubitke.

Desktop nije glavni izvor prihoda za Intel, niti blizu to treba istaknut.

 

Serverski/HPC CPU segment je ono zašto je Intelu u zadnjih nekoliko godina drastično pao profit.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/intel-ostao-najvrjednija-svjetska-marka-poluvodica/293843.aspx?page=0&jumpto=6612022&sort=asc&view=flat

 

Najači aktualni superkomp je kompletno AMD proizvod CPU+GPU.Žuto je iznimno problematično za Intel, preskupo+kilave performanse+prevelika potrošnja=nula bodova a rezultate eto vidimo.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-vlak-napokon-krece-pravom-smjeru/238615.aspx?page=2&jumpto=6513989&sort=asc&view=flat

 

Onak ukratko, umjesto u med na žutome je Intelu sikira pala u gnoj.

dax-lax kaže...
Tak loše im još nije

 Bit če ubuduče i lošije, razlozi su razni ima toga dosta, ili jedna Intel klasika prečesto mjenjaju Desktop sockete kao čarape.

 

- 2024 godina, Intel=dobar dan eto vam još jedan novi Desktop socket

AMD,........is that Epyc or what?
15 godina
offline
Re: Intel najavio otpuštanja nakon najvećeg kvarta

A bome siluju te sockete, nadam se da ce amd nastaviti s am5 kak je krenuo s am4.

Linux, Arch Linux.
8 godina
offline
Re: Intel najavio otpuštanja nakon najvećeg kvarta
NixHR kaže...

Srezali su dividendu za 2/3 prosli kvartal.

Dobra dividenda (~5%) je bila jedini razlog sto sam drzao INTC, nadam se rastu sljedecih godina.

 

 I ja očekujem da će se vratiti pa sam uletio.
Trgnuli se već jesu i najavljuju ozbiljan povratak. Vidjet ćemo kad izađe Meteor lake kako stoje sa 5nm procesom.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice