Imate ideju kako AI učiniti etičnom, sigurnom i pr

poruka: 6
|
čitano: 3.201
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Imate ideju kako AI učiniti etičnom, sigurnom i pr".
6 godina
offline
Imate ideju kako AI učiniti etičnom, sigurnom i pr

Neka ga učlane u HDZ

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Imate ideju kako AI učiniti etičnom, sigurnom i pr

ako se želi doista riješiti problem, to se mora učiniti u korijenu. sve ostalo su krparenja i sviranje kukuruzu. dakle, ako se već mora o tome (a bude sve dok marketringašima ne dosadi pa izmisle nešto drugo, iako će štete tad već biti enormne), onda strogo i striktno ograničiti na pješčanik (hrv. sandbox) uz mikrosoftov pristup kodiranju (striktno zatvoreno). no ako narod želi "butlerian jihad", bez obzira na murphyjev zakon, dokazujući time kako na zemlji nema inteligentnog života ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.5.2023 15:54 (Ajar).
Moj PC  
3 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Imate ideju kako AI učiniti etičnom, sigurnom
Nemaju pojma u šta se upuštaju.
Da li su se sjetili 3 zakona robotike g. Asimova, pa ih išli prilagoditi .....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Imate ideju kako AI učiniti etičnom, sigurnom
Nisu problem zakoni nego konkretna implementacija.
15 godina
offline
Imate ideju kako AI učiniti etičnom, sigurnom i pr

.. počevši od pitanja tko je vlasnik (čega).. vlasnik 'robota' (kupac kad ga kupi, kao auto, uz odogovornost, kao za auto-psa-dijete..), soft-firma koja je vlasnik soft-licence, netko treći, kao što sony može posjedovati autorska (opet, vlasnička) prava michaeljacksona i sl. itd.

-kad se riješi tko je vlasnik, odgovoran, tad će jasno biti i koji politički stav i ostalo (iz članka, pitanja koja postavljaju..) mora zastupati robot-ai, jednako kao što bi to radio npr odvjetnik al-caponea ili policija-vojska, banda, nogometni klub itd..

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Imate ideju kako AI učiniti etičnom, sigurnom i pr

Nek ga nauce da puši K...c i bit ce love do krova....

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice