Laboratorijski uzgojeno meso je do 25 puta štetnij

poruka: 25
|
čitano: 6.707
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Laboratorijski uzgojeno meso je do 25 puta štetnij".
11 godina
neaktivan
offline
Laboratorijski uzgojeno meso je do 25 puta štetnij

Da, sigurno su krave glavni problem pa ih najbolje sve pobiti.

 

https://www.theguardian.com/environment/2021/nov/03/ireland-would-need-to-cull-up-to-13-million-cattle-to-reach-climate-targets

 

To me podsjeća na ono lad su u mom gradu posjekli svo drveće jer kod nekih izaziva alergije.

 

Čovjeku je uvijek netko drugi kriv za njegove probleme.

 

Nisu se sjetili prestati proizvoditi oružje?

 
27 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: Laboratorijski uzgojeno meso je do 25 puta šte
Znači u budućnosti ipak nećemo jesi vegan friendly meso. Što nam ostaje, insekti?
Moj PC  
9 1 hvala 0
14 godina
offline
Laboratorijski uzgojeno meso je do 25 puta štetnij

Očekujem da se militantni vegani samo-iskompostiraju nakon objave ovih rezultata....

 

ne svi vegani, znam par vrlo korektnih ljudi koji se drže svojih načela bez propovijedanja inima s pozicije moralne superiornosti zbog odabira prehrane...

 

EDIT: naravno da vegani ne jedu ovo "meso" nego samo su oni koji vrište o ubijanju životinja... ne vrište o konzumerizmu jer su i oni dio njega, nego o prastaroj ljudskoj aktivnosti...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.6.2023 9:26 (Stric_Jura).
Moj PC  
15 0 hvala 0
15 godina
offline
Laboratorijski uzgojeno meso je do 25 puta štetnij

ma nema frke. marketingaši će izmisliti hibridne nepaseće i neprdeće pljug-in krave, bez unutarnjeg preživanja i želje za lutanjem u djetelinu. a grabežljivci i ina omivora će se prehranjivati elektrošniclima. 

 

o, majkoissova, ja se zajebavam a kad tamo ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.6.2023 11:08 (Ajar).
Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Laboratorijski uzgojeno meso je do 25 puta šte
msalai kaže...

Da, sigurno su krave glavni problem pa ih najbolje sve pobiti.

 

https://www.theguardian.com/environment/2021/nov/03/ireland-would-need-to-cull-up-to-13-million-cattle-to-reach-climate-targets

 

To me podsjeća na ono lad su u mom gradu posjekli svo drveće jer kod nekih izaziva alergije.

 

Čovjeku je uvijek netko drugi kriv za njegove probleme.

 

Nisu se sjetili prestati proizvoditi oružje?

 Nisu samo krave problem nego što dolazi s njima. Potrebna im je ogromna količina zemlje za ispašu pa se čiste šume samo da bi se dobili pašnjaci. Ima daleko više pašnjaka nego zemlje koju obrađujemo. Imaš dvostruki negativni efekt. Dodaješ element koji ispušta stakleničke plinove i uklanjaš element koji pomaže uklanjanju tih plinova iz atmosfere. Tu je manji problem ovaj prvi element.

Nadglednik dina
16 godina
offline
Laboratorijski uzgojeno meso je do 25 puta štetnij

Koje prodavanje magle neukim ovcama majko mila.

 

U Ameriki je nekad bilo npr. oko 60 milijuna američkih bizona u preriji, a danas imaju po torovima oko 30 milijuna stoke i 500 tisuća bizona. Po Europi su također pasla milijunska krda europskih bizona u prošlosti. Ili da malo pričamo o u Zelenoj Sahari i njenim nepreglednim savanama po kojima su pasla milijunska stada gazela, žirafa, zebri, slonova, gnua, itd.

 

Nisu životinje ili hrana problem, već su glavni problem ovi idioti iz Crkve Presvetlog Zatoplenja i njihova pseudoznanost.

 

 

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Moj PC  
17 5 hvala 0
15 godina
offline
Re: Laboratorijski uzgojeno meso je do 25 puta šte

A ti mislis da se nece sjeci sume za zitarice? Sume za palme? Sume za kakao? Tko pita orangutane?

 

Ovo je tablica s ourworldindata https://ourworldindata.org/emissions-by-sector

 

Prema dijagramu https://ourworldindata.org/uploads/2020/09/Emissions-by-sector-%E2%80%93-pie-charts.png

 

5.8% otpada na zivotinje, zasto to uopce predmet rasprave? Da u potpunosti to ukinemo smanjili smo emisije za 5.8%, nista. Spaljivanje je 3.5%, idemo se s time boriti, ali ne, to zanemarimo, problem je u kravama. Idemo smanjiti potrosju energije, imamo kolacic od 73%, ali ne, problem su krave.

 

Vise stete radi onaj Musk i njemu slicni sa svojim privatnim avionima i konstantnim letenjem za svaku sitnicu. Citav avion da bi jedna, JEDNA, osoba putovala iz grada u grad.

 

Promovirajte zeljeznice, izgradnja pruga. Zasto se moram autom voziti u Zagreb, zasto nemamo efikasne, redovite i brze vlakove? Tramvaji>autobusi

 

Ali ne, jadne krave krive za sve.

 

Samo od rize, kruha i slicno se ne moze zivjeti, a riza je kriva za 10% svjetskog metana.

 

Linux, Arch Linux.
15 godina
offline
Laboratorijski uzgojeno meso je do 25 puta štetnij

Arhivirajte ovaj članak jer za koju godinu kad ova grana industrije kapne lovu u promociju, od ovog istog autora ćemo čitati sasvim drugačiji članak

 
13 0 hvala 0
19 mjeseci
protjeran
offline
Re: Laboratorijski uzgojeno meso je do 25 puta šte
Ajar kaže...

... a kad tamo ... 

 Baci oko na datum 

 

1 April 2019

19 mjeseci
protjeran
offline
Laboratorijski uzgojeno meso je do 25 puta štetnij

Jedino, i najbolje rješenje je Soylent Green. A i zeleno je - pa će zeleni guštati  

 

Jbmti, tko bi rekao da će, 50 godina kasnije, navedeni film biti dokumentarac!?

 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Laboratorijski uzgojeno meso je do 25 puta šte
@Ante ja ne znam s kim se ti svađaš. Napisao sam da je jedno i drugo problem, nisam ni jednom rječju spomenuo da su krave najveći problem ili nešto drugo. Govorimo o jednom djeliću ukupnog problema.

Smiri se, sve je u redu.
Nadglednik dina
Moj PC  
1 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Laboratorijski uzgojeno meso je do 25 puta šte
kerum kaže...
Znači u budućnosti ipak nećemo jesi vegan friendly meso.Što nam ostaje, insekti?

Jedi banane što više, ili ne slijedi praksu večine neupučeni ljudi kad ih uhvati glad pa u čvalje trpaju Kroasane ili razna industrijska peciva ili sendviče itd.

 

Ali nemoj pretjerat sa bananama, da se slučajno ne pretvoriš u Čimpanzu.

 

https://ordinacija.vecernji.hr/zdravi-tanjur/jedi-zdravo/jedete-li-banane-svaki-dan-evo-sto-ce-to-znaciti-za-vase-zdravlje/

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.6.2023 13:45 (rambox).
3 godine
offline
Re: Laboratorijski uzgojeno meso je do 25 puta šte
Nisi mislio da je prije bilo manje ljudi, da je klima bila drugačija i da su zvijeri općenito bili različiti od onih danas? Uspoređuješ kruške i jabuke
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.6.2023 13:53 (Gallu).
3 godine
offline
Re: Laboratorijski uzgojeno meso je do 25 puta šte
Treba utjecati na sve proporcionalno. Ne postoji jedan problem, postoji ih puno...
8 godina
offline
Re: Laboratorijski uzgojeno meso je do 25 puta šte
kerum kaže...
Znači u budućnosti ipak nećemo jesi vegan friendly meso. Što nam ostaje, insekti?

 Ja ću se kao i do sada držati prasetine,govedine ,junetine,teletine 

 

waaagh ;
11 godina
offline
Re: Laboratorijski uzgojeno meso je do 25 puta šte
Ima još jedan problem.A to su ljudi.
15 godina
offline
Re: Laboratorijski uzgojeno meso je do 25 puta šte
Gallu kaže...
Nisi mislio da je prije bilo manje ljudi, da je klima bila drugačija i da su zvijeri općenito bili različiti od onih danas? Uspoređuješ kruške i jabuke

Žalosno je što klima je bila je drukčija, bilo je puno više CO2, u artički krug je bio zelen, antartika je bila isto zelena doduše i more je bilo više. Po meni se nema smisla živcirati pošto nažalost ne možemo puno napraviti. 

11 godina
offline
Laboratorijski uzgojeno meso je do 25 puta štetnij

Krave, kao i ostali biljojedi, ne proizvode metan. Metan proizvode mikroorganizmi koje razgrađuju biljna vlakna. Prema tome sasvim je svejedno dali mikroorganizmi razgrađuju biljke u želudcima biljojeda ili na otvorenom (inače poznatije kao proces truljenja biljaka) količina proizvedenog metana je ista.

 

A kada taj metan dospije u atmosferu onda se penje uvis, jer je lakši od molekula dušika i kisika, gdje ga nakon nekog vremena ultraljubičaste sunčeve zrake razgrade na ugljični dioksid i vodu. Voda padne na zemlju kao kiša, a ugljični dioksid, jer je teži od molekula dušika i kisika, se polako spušta k zemlji gdje ga biljke uz pomoć vode iz kiše ugrađuju u svoja vlakna koja onda pojedu biljojedi ili istrunu i ponovo se proizvede metan i krug se zatvara. I tako to ide beskonačno u krug već nekoliko stotina milijuna godina.

 

Dakle krave, ovce i ostali travožderi i njihovo prdenje nisu ništa krivi.

42
 
8 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Laboratorijski uzgojeno meso je do 25 puta šte
Tri vrste ljudi mi idu na živce:
1. Vegani
2. Ljubitelji životinja
3. Biciklisti

(ustašoide, rasiste, katolibane... i sl. ne spominjem jer ne zaslužuju)

S obzirom da sam ljubitelj životinja i biciklist tješim se da me to što nisam vegan spašava da ne budem totalni kreten.
 
3 4 hvala 0
6 godina
offline
Re: Laboratorijski uzgojeno meso je do 25 puta šte
4.Torcida
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
12 godina
offline
Re: Laboratorijski uzgojeno meso je do 25 puta šte
4. Fanatični navijači bilo kojeg kluba. Pošto su mi torcidaši najbliži logičnom da me oni najviše živciraju.
Ali oni uglavnom spadaju i u one kategorije iz zagrada pa bih mogao reći kako sam ih obradio u ranijem postu.
3 godine
offline
Re: Laboratorijski uzgojeno meso je do 25 puta šte
Raspadanje organske materije uz prisustvo O2 stvara uglavnom CO2, raspadanje bez prisustva O2 stvara uglavnom CH4
15 godina
offline
Re: Laboratorijski uzgojeno meso je do 25 puta šte
memulica kaže...

Koje prodavanje magle neukim ovcama majko mila.

 

U Ameriki je nekad bilo npr. oko 60 milijuna američkih bizona u preriji, a danas imaju po torovima oko 30 milijuna stoke i 500 tisuća bizona. Po Europi su također pasla milijunska krda europskih bizona u prošlosti. Ili da malo pričamo o u Zelenoj Sahari i njenim nepreglednim savanama po kojima su pasla milijunska stada gazela, žirafa, zebri, slonova, gnua, itd.

 

Nisu životinje ili hrana problem, već su glavni problem ovi idioti iz Crkve Presvetlog Zatoplenja i njihova pseudoznanost.

 

 

Mislim da je još veći problem u vama homić sampijensima (primjetimo da ovo nisu tipfeleri, rezime vaše vrste je da uglavnom sami/samo pijete i onda krepate :) i nepresušnoj želji za umnožavanjem, bez korištenja kontracepcije.

Znam, znam, sad ću dobiti drvlje i kamenje, jer kaj nisam i ja dio vas, sampijensa? Nope, ovdje sam samo u prolazu, čekam da mi se jave moji i napokon me pokupe, jer dovoljno sam već vidio - izvješće o vama neće biti nimalo naklono. (Samo da mi proradi ovaj jebeni sub-space beacon, ne kužim koji mu je vrag.) To je jedino pojašnjenje koje imam za razlog mog bivstovanja u ovoj vukojebini galaksije.

 

E da, da još dodatno zasolim i zapaprim: Imam savršeno (i neagresivno) rješenje za sve vaše probleme: Umetnite svi po par ojra pinke da se proizvede 100-tinjak milijardi kondoma i onda ih se avionima posije po Africi i Aziji, s uključenim grafičkim uputama za korištenje (no text please).

 

BAM - problem solved!

 

P.S. E da v2, započnite još par ratova (agresivno rješenje). Majka svih ratova vam ionako slijedi - do tada ću vam već mahati iz svog spaceshipa. (Za radoznale, ime mu je Meatfucker.)

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.6.2023 20:15 (tgmcro).
15 godina
offline
Re: Laboratorijski uzgojeno meso je do 25 puta šte
5. Zašto Ajar ne posta na svim topicima
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Laboratorijski uzgojeno meso je do 25 puta štetnij


Al' ga nadrobiste... zar zbilja mislite da bi se ovaj planet trebao vriti oko vaših guzica?

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
 
0 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice