Autonomni dron samostalno odlučuje koga će ubiti.

poruka: 13
|
čitano: 14.157
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Autonomni dron samostalno odlučuje koga će ubiti. ".
12 godina
offline
Autonomni dron samostalno odlučuje koga će ubiti.

A da, bolje tako nego da netko unosi svoje predrasude u proces. Ljudi su nesavrseni.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Autonomni dron samostalno odlučuje koga će ubiti.

a kad se predomisli, padne kraj studentskog na savi. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
14 0 hvala 0
19 mjeseci
protjeran
offline
Re: Autonomni dron samostalno odlučuje koga će ubi
Hipotetski, misaoni experiment, reče poručnik Tucker "Cinco" Hamilton, inače diplomant Koliđ of Wor kojeg je svršio (pomno sam birao riječ) jedan od naših najinteligentnijih ministara obrane - Damir "Nemeže" Krstičević.
I, zaista, što može poći po zlu?!?
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Autonomni dron samostalno odlučuje koga će ubiti.

Kao ono, sad sve dobro funkcionira, ljudi nisu nikad pogodili svatove ili svoj avion pa bi sad ovo moglo biti problem.

 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Autonomni dron samostalno odlučuje koga će ubi
F10EXX kaže...

A da, bolje tako nego da netko unosi svoje predrasude u proces. Ljudi su nesavrseni.

 

E moj prijatelju, da onaj Sovjet nije osobno odbio pritisnuti dugme za lansiranje nuklearnih raketa, nakon što je cijeli sustav vrištao da je SSSR napadnut, sada nitko nebi mogao koristiti Bugov forum.

Ljudi nisu savršeni, ali ljudi se mogu u trenu zapitati koje će biti posljedice, što je to moralno, a što nije.  Umjetna inteligencija vidi ono što vidi, ako su zadovoljeni osnovni parametri za ispaljivanje oružja, isto će se i ispaliti. 

 

16 godina
offline
Re: Autonomni dron samostalno odlučuje koga će ubi
Korny1603987 kaže...

E moj prijatelju, da onaj Sovjet nije osobno odbio pritisnuti dugme za lansiranje nuklearnih raketa, nakon što je cijeli sustav vrištao da je SSSR napadnut, sada nitko nebi mogao koristiti Bugov forum.

Ljudi nisu savršeni, ali ljudi se mogu u trenu zapitati koje će biti posljedice, što je to moralno, a što nije.  Umjetna inteligencija vidi ono što vidi, ako su zadovoljeni osnovni parametri za ispaljivanje oružja, isto će se i ispaliti. 

 

Slucaj koji opisujes je rezultat greske u senzorima, ljudski faktor je samo primjetio i ispravio tu gresku. AI sustav, da je tad postojao bi napravio istu tu stvar, brze i preciznije, i nitko ne bi pricao o tome.

 

SVO u Ukrajini je dobar primjer gdje bi umjetna inteligencija to rjesila puno brze i s daleko manjim zrtvama. Ljudi zbog moralnih nacela i straha nemaju hrabrosti donositi prave odluke, ili ih donose puno prekasno. A.I. nema tih problema, misija je uvijek na prvom mjestu.

 

 

 

 

 

 

 

 

15 godina
offline
Re: Autonomni dron samostalno odlučuje koga će ubi
Već dvadeset godina čekam aute koji sami voze. Očekujem da će i dalje biti mrtvih na cesti, ali daleko manje od današnjih jedan na dan (prosjek u HR).

Samo se mi ljudi ne veselimo manje mrtvih nego se brinemo što nemamo koga strpati u zatvor.

Vojska stalno ubija krive, “friendl fire” je, od kad je rata, bio izvor ubijanja. S AI bi toga moglo biti manje.
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Autonomni dron samostalno odlučuje koga će ubiti.

..... govorio poručnik Tucker "Cinco" Hamilton, ..... 

 

Originalen članek: 

 

.... presentations came from Col Tucker ‘Cinco’ Hamilton, the Chief of AI Test and Operations ..... 

 

Col pomeni Colonel ali polkovnik   

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Autonomni dron samostalno odlučuje koga će ubi
Koji je ovo nahajpani BS, ne mogu vjerovati. Cijeli je taj scenarij bio u nečijoj glavi. Da su ga dobili povlačeći "AI" kroz simulaciju, imalo bi smisla, a i tada bi se radilo samo o katastrofalno lošem programiranju i nepostojećoj kontroli kvalitete. Da sam novinar, bilo bi me sram ovakvu "vijesti" objaviti, a kao čitatelja me sram što sam uopće išao čitati do kraja.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Autonomni dron samostalno odlučuje koga će ubi

Supreme, kažeš misija je na prvom mjestu. Molio bih da opet pogledaš 2001. Odiseju u svemir, a nebi bilo zgorega bilo pogledati i Logan's run. 

6 godina
offline
Re: Autonomni dron samostalno odlučuje koga će ubi
SupremeCommander kaže...
Korny1603987 kaže...

E moj prijatelju, da onaj Sovjet nije osobno odbio pritisnuti dugme za lansiranje nuklearnih raketa, nakon što je cijeli sustav vrištao da je SSSR napadnut, sada nitko nebi mogao koristiti Bugov forum.

Ljudi nisu savršeni, ali ljudi se mogu u trenu zapitati koje će biti posljedice, što je to moralno, a što nije.  Umjetna inteligencija vidi ono što vidi, ako su zadovoljeni osnovni parametri za ispaljivanje oružja, isto će se i ispaliti. 

 

Slucaj koji opisujes je rezultat greske u senzorima, ljudski faktor je samo primjetio i ispravio tu gresku. AI sustav, da je tad postojao bi napravio istu tu stvar, brze i preciznije, i nitko ne bi pricao o tome.

 

SVO u Ukrajini je dobar primjer gdje bi umjetna inteligencija to rjesila puno brze i s daleko manjim zrtvama. Ljudi zbog moralnih nacela i straha nemaju hrabrosti donositi prave odluke, ili ih donose puno prekasno. A.I. nema tih problema, misija je uvijek na prvom mjestu.

 

 

 

 

 

 

 

 

...je SAMO ispravio tu grešku... SAMO??

14 godina
offline
Autonomni dron samostalno odlučuje koga će ubiti.

Pogledajte si ovaj odličan film iz 2005 na ovu temu...

Stealth

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Autonomni dron samostalno odlučuje koga će ubi
Krstičeviću se svašta može prigovoriti ali ne i neinteligencija.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice