Imate li elektroničku osobnu iskaznicu?

poruka: 9
|
čitano: 23.296
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Imate li elektroničku osobnu iskaznicu?".
10 godina
offline
Imate li elektroničku osobnu iskaznicu?

Jednostavni je kada imaš e-identitet, te je i gubica to koristiti.

 

Ekipi se neda zezati da si naprave pristup, al kada si to napraviš onda si dosta olakšaš život. Zaboraviš na život prije.

Recimo, to ovako....do naljepših pogleda se dolazi strmom, uskom i teškom stazom.

dzg
Moj PC  
0 12 hvala 0
15 godina
offline
Imate li elektroničku osobnu iskaznicu?

Dal se ta iskaznica dobije kad se radi nova ili treba napomenuti ?

...potpis nije potreban...
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Imate li elektroničku osobnu iskaznicu?

na trenutak sam zbilja pomislio - elektronička (dobro da nije atomska ili samo neutronska). no zapravo je i sad plastična, samo sadrži čip, poput bankovne. odma' se vidi naprdak. akd štanca, lova se vrti i ... bla. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.6.2023 17:13 (Ajar).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Imate li elektroničku osobnu iskaznicu?
Da, dobijes takvu po defaultu.
2 godine
online
Re: Imate li elektroničku osobnu iskaznicu?

...

合氣道 Skidoše s njega mrtvačko platno. Ali ne i s lica blijedoga sjenu. Bezdanu tugu on u sebi nosi, svoju smrt nedovršenu.
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.6.2023 18:46 (Zaporožac).
16 godina
moderator
offline
Re: Imate li elektroničku osobnu iskaznicu?
DaNiTo kaže...

Dal se ta iskaznica dobije kad se radi nova ili treba napomenuti ?

 Samo građani starije dobi (mislim da je granica 75g) mogu uzeti običnu, jeftiniju iskaznicu. Ali razlika u cijeni je minorna...

 

edit: provjerio sam granica je 70g, a cijena je tada 70kn, odnosno 9,29 eura (inače je 100 kn, 13,27 eura)

 

Ono što je još bitnije za starije osobe, je ovo:

 

Rok važenja osobnih iskaznica i certifikata koje sadrži je 5 godina.

Iznimno, osobna iskaznica koja je izdana osobi s navršenih 70 ili više ima roka važenja od 40 godina.

Osoba s navršenih 70 godina koja ishodi osobnu iskaznicu koja sadrži certifikate, protekom roka važenja certifikata (5 godina) može nastaviti koristiti osobnu iskaznicu, ali njome neće moći obavljati elektroničku potvrdu svojeg identiteta, niti će joj ona moći služiti za izradu naprednog elektroničkog potpisa. Ako će osoba s navršenih 70 godina nakon isteka roka važenja certifikata htjeti i dalje koristiti osobnu iskaznicu za osiguranje elektroničke potvrde svojeg identiteta te za izradu kvalificiranog elektroničkog potpisa (kao elektroničku ispravu), morat će podnijeti zahtjev za izdavanje nove osobne iskaznice. 

...
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.6.2023 18:42 (Miro).
16 godina
offline
Re: Imate li elektroničku osobnu iskaznicu?

Naravno da moraš napomenuti, ko na šalteru zamuca ili ne kaže ništa dobije papirnatu partijsku člansku iskaznicu iz '69 ;)

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.6.2023 21:42 (Jazzer).
15 godina
offline
Imate li elektroničku osobnu iskaznicu?

Nemam još.

Ma uzel bum sve to skupa jednog dana kad počnu čipirat.

Prije ništa.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Imate li elektroničku osobnu iskaznicu?

Nemam namjeru za tako nesto dok to ne postane jedino rjesenje a do tada iskaznica vulgaris pa dok traje traje.

veni vidi didici
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice