Samo 16% građana Hrvatske priznaje da gleda pirats

poruka: 20
|
čitano: 11.172
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Samo 16% građana Hrvatske priznaje da gleda pirats".
13 godina
offline
Samo 16% građana Hrvatske priznaje da gleda pirats

Isto su tako svi vjernici.

 
17 4 hvala 1
15 godina
online
Samo 16% građana Hrvatske priznaje da gleda pirats

Dobro koliko puta ovo treba ponoviti iako su sve brojke i ovako dostupne.

 

Pojavom lako dostupnih legalnih servisa, kao sto je npr. Netflix, primjetan je bio znacajan pad piratluka.

To je bio nedvojbeni pokazatelj da vecina ljudi se ne zeli zajebavati (oprostite mi na vulgarnom rjecniku, ali u ovom momentu mislim da smo izasli van okvira pristojnosti) torrentima, jer jednostavno ljudi su spremni platiti unaprijed odredjeni iznos, bez trose svoje vrijeme (koje usput budi receno sto si stariji, ima vecu cijenu) kako bi pogledali nesto na sat vremena navecer.

 

U ovom digitalnom dobu, gdje su bili u stanju, a kao posljednji primjer, za vrijeme COVID histerije napraviti aplikacije za pracenje ljudi, cjepljenih, necijepljenih...u rekordnim rokovima, da im je toliko tesko proniknuti koji studio je vlasnik pogledanog filma ili serije.

 

Zar je toliko tesko napraviti udruzenu uslugu, gdje ce se pretplata dijeliti prema prema pogledanom sadrzaju?

 

Korisnik XY je pogledao u mjesec dana 4 filma od HBO-a, 3 od Netflixa, 3 od Disneya.

Uplacena pretplata se dijeli 40% HBO-u, 30% Netflixu, 30% Disneyu.

 

Gotovo sam siguran da bi u tom slucaju piratluk pao na statisticku gresku, a mi kao korisnici bi poceli dobijati kvalitetniji sadrzaj vrijedan naseg vremena.

 

 

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.6.2023 13:44 (syncmaster245b).
 
36 0 hvala 9
15 godina
offline
Samo 16% građana Hrvatske priznaje da gleda pirats

priznanja iznuđena batinama se ne računaju. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
14 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samo 16% građana Hrvatske priznaje da gleda pi
syncmaster245b kaže...

Dobro koliko puta ovo treba ponoviti iako su sve brojke i ovako dostupne.

 

Pojavom lako dostupnih legalnih servisa, kao sto je npr. Netflix, primjetan je bio znacajan pad piratluka.

To je bio nedvojbeni pokazatelj da vecina ljudi se ne zeli zajebavati (oprostite mi na vulgarnom rjecniku, ali u ovom momentu mislim da smo izasli van okvira pristojnosti) torrentima, jer jednostavno ljudi su spremni platiti unaprijed odredjeni iznos, bez trose svoje vrijeme (koje usput budi receno sto si stariji, ima vecu cijenu) kako bi pogledali nesto na sat vremena navecer.

 

U ovom digitalnom dobu, gdje su bili u stanju, a kao posljednji primjer, za vrijeme COVID histerije napraviti aplikacije za pracenje ljudi, cjepljenih, necijepljenih...u rekordnim rokovima, da im je toliko tesko proniknuti koji studio je vlasnik pogledanog filma ili serije.

 

Zar je toliko tesko napraviti udruzenu uslugu, gdje ce se pretplata dijeliti prema prema pogledanom sadrzaju?

 

Korisnik XY je pogledao u mjesec dana 4 filma od HBO-a, 3 od Netflixa, 3 od Disneya.

Uplacena pretplata se dijeli 40% HBO-u, 30% Netflixu, 30% Disneyu.

 

Gotovo sam siguran da bi u tom slucaju piratluk pao na statisticku gresku, a mi kao korisnici bi poceli dobijati kvalitetniji sadrzaj vrijedan naseg vremena.

 

 

 ma ne, lakše je da svaki ima svoj servis i da kod svakog plaćaš pretplatu jer tako su si to oni zamislili

nemam za potpis
13 godina
offline
Samo 16% građana Hrvatske priznaje da gleda pirats

Sve je rečeno u zadnjoj rečenici: niža cijena i širi izbor sadržaja iz legalnih izvora najčešći su razlozi za prestanak uporabe piratskog sadržaja

Ukratko, nije do nas, već do izdavača 

Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Samo 16% građana Hrvatske priznaje da gleda pirats

Kako Syncmaster kaze za te streaming servise, isto bi trebalo biti i za TV programe. Zasto je sasvim normalno da mozemo slusati radio postaje cijelog svijeta doslovno pretrazujuci po mapi, ali za TV postaje imamo sva moguca ogranicenja? Zasto se smatra da osoba iz RH nema interesa gledati npr. brazilske TV programe? Il iz Ugande? Zasto?

 

Radi toga su tzv. piratske IPTV liste (kad ih kupujes ti ne moras nuzno znati dal Televio, Gonet, EON, itd. imaju pravne osnove za prodaju ili ne, pa tako ni za ove Aliex) dusu dale, one su nesto kao Napster za muziku prije nego se pojavio Spotify i hrpa drugih. Zasto ne mogu placati fiksnu pretplatu na TV programe (cijelog svijeta), koliko god, 10-20 EUR/mj (bez tih "premium" sportskih koji me ionako ne interesiraju ni najmanje), a onda se vidi koje programe gledam i isto kao i kod glazbe se postotak iznosa redistribuira navedenima?

 

Moze se, ali se ne zeli. Ovako trenutno pase mnogim lovcima u mutnom (i ne, tu ne mislim na Aliex IPTV providere, nego na one "legalne") jer znaju da su njihovi sadrzaji totalno smece i da bi vjerojatno bio kljuc u bravu il rad na bausteli danju, a glumljenje TV zvijezde nocu (nesto kao i no-name pjevaci na glazbenim servisima).

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Samo 16% građana Hrvatske priznaje da gleda pi
pogledam rijetko nekakav sportski stream, međutim, nisam dužan znati da li je on legalan ili ne, pa ne znam što bi rekao u anketi.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Samo 16% građana Hrvatske priznaje da gleda pirats

Jedino HRT-ov harač plaćam i to zato što moram. A TV program je blago rečeno smeće. ZA plaćanje još nekih okrljaštenih balkanskih verzija zapadnjačkih streaming servisa nemam love.

Moj PC  
3 0 hvala 1
13 mjeseci
protjeran
offline
Samo 16% građana Hrvatske priznaje da gleda pirats

Plaćam jednu streaming platformu putem domaćeg telekom providera i to mi je previše. Na tome oni zarađuju. Plaćaš, a slabo gledaš. Jer često nemaš što gledati.

 
1 0 hvala 0
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Samo 16% građana Hrvatske priznaje da gleda pi
syncmaster245b kaže...

Dobro koliko puta ovo treba ponoviti iako su sve brojke i ovako dostupne.

 

Pojavom lako dostupnih legalnih servisa, kao sto je npr. Netflix, primjetan je bio znacajan pad piratluka.

To je bio nedvojbeni pokazatelj da vecina ljudi se ne zeli zajebavati (oprostite mi na vulgarnom rjecniku, ali u ovom momentu mislim da smo izasli van okvira pristojnosti) torrentima, jer jednostavno ljudi su spremni platiti unaprijed odredjeni iznos, bez trose svoje vrijeme (koje usput budi receno sto si stariji, ima vecu cijenu) kako bi pogledali nesto na sat vremena navecer.

 

U ovom digitalnom dobu, gdje su bili u stanju, a kao posljednji primjer, za vrijeme COVID histerije napraviti aplikacije za pracenje ljudi, cjepljenih, necijepljenih...u rekordnim rokovima, da im je toliko tesko proniknuti koji studio je vlasnik pogledanog filma ili serije.

 

Zar je toliko tesko napraviti udruzenu uslugu, gdje ce se pretplata dijeliti prema prema pogledanom sadrzaju?

 

Korisnik XY je pogledao u mjesec dana 4 filma od HBO-a, 3 od Netflixa, 3 od Disneya.

Uplacena pretplata se dijeli 40% HBO-u, 30% Netflixu, 30% Disneyu.

 

Gotovo sam siguran da bi u tom slucaju piratluk pao na statisticku gresku, a mi kao korisnici bi poceli dobijati kvalitetniji sadrzaj vrijedan naseg vremena.

 

 

 Ovako plaćaš, a pitanje je gledaš li. Ovisi što se nudi. Njima je mjesečna pretplata stabilni mjesečni prihod. I zato plaćam max 1 uslugu. I nju razmišljam ukinuti.

13 godina
offline
Samo 16% građana Hrvatske priznaje da gleda pirats

Možda je do toga što sam konzervativan u nekim svojim stavovima, ali uopće ne vidim razloga postojanja piratluka, moj skromni subjektivan stav isto tako! 

U slučaju da baš bih i nešto pogledao to je Formula 1, 24 sata Le Mansa, Discovery channel i takav nekakav program, koliko sam zauzet sa svih strana jedva pogledam i ono što nudi T-Com preko Max TV! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samo 16% građana Hrvatske priznaje da gleda pi
syncmaster245b kaže...

Dobro koliko puta ovo treba ponoviti iako su sve brojke i ovako dostupne.

 

Pojavom lako dostupnih legalnih servisa, kao sto je npr. Netflix, primjetan je bio znacajan pad piratluka.

To je bio nedvojbeni pokazatelj da vecina ljudi se ne zeli zajebavati (oprostite mi na vulgarnom rjecniku, ali u ovom momentu mislim da smo izasli van okvira pristojnosti) torrentima, jer jednostavno ljudi su spremni platiti unaprijed odredjeni iznos, bez trose svoje vrijeme (koje usput budi receno sto si stariji, ima vecu cijenu) kako bi pogledali nesto na sat vremena navecer.

 

U ovom digitalnom dobu, gdje su bili u stanju, a kao posljednji primjer, za vrijeme COVID histerije napraviti aplikacije za pracenje ljudi, cjepljenih, necijepljenih...u rekordnim rokovima, da im je toliko tesko proniknuti koji studio je vlasnik pogledanog filma ili serije.

 

Zar je toliko tesko napraviti udruzenu uslugu, gdje ce se pretplata dijeliti prema prema pogledanom sadrzaju?

 

Korisnik XY je pogledao u mjesec dana 4 filma od HBO-a, 3 od Netflixa, 3 od Disneya.

Uplacena pretplata se dijeli 40% HBO-u, 30% Netflixu, 30% Disneyu.

 

Gotovo sam siguran da bi u tom slucaju piratluk pao na statisticku gresku, a mi kao korisnici bi poceli dobijati kvalitetniji sadrzaj vrijedan naseg vremena.

 

 

Meni apsolutno nije problem "zajebavat" se sa torentima, upišeš u tražilicu kaj ti treba, klikneš na link, skineš za par minuta cijelu sezonu, odgledaš.Problem za nas koji pratimo više serija od različitih "izdavača" je tako riješen, ne želim rokat 100€ mjesečno na 10 servisa, da je sve na jednom mjestu možda i bi.A IPTV je govno , em plačaš, a gledaš možda 5  kanal i još te prcaju reklamama.

2 godine
offline
Re: Samo 16% građana Hrvatske priznaje da gleda pi
mGT kaže...

Meni apsolutno nije problem "zajebavat" se sa torentima, upišeš u tražilicu kaj ti treba, klikneš na link, skineš za par minuta cijelu sezonu, odgledaš.Problem za nas koji pratimo više serija od različitih "izdavača" je tako riješen, ne želim rokat 100€ mjesečno na 10 servisa, da je sve na jednom mjestu možda i bi.A IPTV je govno , em plačaš, a gledaš možda 5  kanal i još te prcaju reklamama.

Slažem se skoro crni brate avataru.. 

 

I je** vas "piratLUK" !!

Kakav luk, paprike..?!

 

Kaže se piratstvo, zapamtite već jedanred.

合氣道 Smrt mora da je lijepa. Ležati u mekoj smeđoj zemlji, sa travkama koje se ljuljaju iznad tebe i slušati tišinu. Nemati jučer, niti sutra. Zaboraviti na vrijeme, oprostiti životu i biti na miru.
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.6.2023 21:32 (Zaporožac).
15 godina
online
Re: Samo 16% građana Hrvatske priznaje da gleda pi

.

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.6.2023 8:57 (syncmaster245b).
5 godina
offline
Re: Samo 16% građana Hrvatske priznaje da gleda pi
DuxCro kaže...

Jedino HRT-ov harač plaćam i to zato što moram. A TV program je blago rečeno smeće.

 
Ne moras. Potrazi odjavnicu na netu, ispunis, posaljes povratnicom, spremis povratnicu na sigurno, za svaki slucaj, ako se prave mutavi, i to je to. Nisam im dosta godina platio i ne namjeravam. Nije da je bitno, ali televizor nemam, a za mobitel i komp im sigurno necu placat pretplatu.

73 DE 9A3BGG
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.6.2023 9:34 (JTAG).
11 godina
offline
Samo 16% građana Hrvatske priznaje da gleda pirats

Papapishu!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samo 16% građana Hrvatske priznaje da gleda pi
bruno1026 kaže...
pogledam rijetko nekakav sportski stream, međutim, nisam dužan znati da li je on legalan ili ne, pa ne znam što bi rekao u anketi.

 mudar si

14 godina
offline
Samo 16% građana Hrvatske priznaje da gleda pirats

Još samo fali podatak koliko miljardi € je zato izugubljeno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Samo 16% građana Hrvatske priznaje da gleda pirats

Evo ja trenutno ne znam što bi nelegalno gledao ili odigrao. Digitalni sadržaj je uglavnom postao obično smeće od proizvoda i za konzumiranje dotičnog otpada bi oni trebali meni plaćati .... i to masno, jer duševne boli znaju biti neizdržive.

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.6.2023 13:21 (memulica).
Moj PC  
5 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Samo 16% građana Hrvatske priznaje da gleda pi
ivoleko kaže...
 mudar si

 

合氣道 Smrt mora da je lijepa. Ležati u mekoj smeđoj zemlji, sa travkama koje se ljuljaju iznad tebe i slušati tišinu. Nemati jučer, niti sutra. Zaboraviti na vrijeme, oprostiti životu i biti na miru.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice