Kako nadmudriti softver za prepoznavanje lica?

poruka: 3
|
čitano: 6.407
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako nadmudriti softver za prepoznavanje lica?".
15 godina
offline
Kako nadmudriti softver za prepoznavanje lica?

> A zašto jednostavno ne stavite neko drugo lice?

Jer je lice samo dio biomertrijske identifikacije. Sad nas prepopoznaju po hodu, u gužvi među ostalima.

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako nadmudriti softver za prepoznavanje lica?

Mislim da su svi moderni softveri za prepoznavanje lica duboke neuronske mreže trenirane na milijunima različitih identiteta za koje uopće ne možeš objasniti koje značajke traže. Stoga mi se čini da ove priče o brejkanju simetrije i slično baš ne stoje.

 

Ova šminka pokušava zavarati softver za detekciju lica (dakle ono kroz što prođe slika, i onda se prepozna da je na toj slici lice pa onda to može ići u prepoznavanje), ali nekako sam isto sumnjičav. Na slici u članku kažu da su uspoređivali s Haarovim kaskadama, a detekcija lica se već dugo radi s raznim dubokim neuronskim mrežama. Baš me zanima zašto nisu probali to provući kroz neki State of the art detektor.

 

Naočale koliko vidim samo pokriju oči, ni to mi se ne čini kao neki pretjeran problem za moderni softver. Ovo s nošenjem drugih lica mi se čini kao da može imati smisla u tom slučaju (isto kao da uzmeš neku masku koja pokriva baš cijelo lice).

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.6.2023 22:01 (captain_soap_McTawish).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kako nadmudriti softver za prepoznavanje lica?

Maska je staromodna metoda, ali i dalje pali.

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice