Apple je ponovno dostigao 3 bilijuna dolara tržišn

poruka: 76
|
čitano: 19.528
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple je ponovno dostigao 3 bilijuna dolara tržišn".
12 godina
offline
Apple je ponovno dostigao 3 bilijuna dolara tržišn

a tek nedavno se probila granica od 1 bilijuna.


kako kazu, prvi milion je najteze zaraditi, sve poslije ide lakse.

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Apple je ponovno dostigao 3 bilijuna dolara tržišn

Kako postati najvrijednija kompanija na svijetu? Vrlo jednostavno–pohlepa.

 

1. Naplaćuješ SVE, ali baš SVE.

2. Izbaciš mogućnosti koje bi korisnici mogli zamijeniti na drugi način

3. Ograničiš konkurenciju i sebi daš ogromnu prednost

4. Zaključaš korisnike u svoj sustav i forsiraš im sve svoje

5. Osnovni pribor izbaciš iz pakiranja i prodaješ odvojeno po skupljoj cijeni (pod izlikom ekologije)

6. Radiš nekvalitetan pribor kako bi ga ljudi morali iznova kupovati po skupljoj cijeni (∞ zarada)

7. Zabraniš ljudima da sami rade sa svojim uređajem što žele

...

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.7.2023 0:11 (Marko :D).
 
15 7 hvala 2
13 godina
offline
Re: Apple je ponovno dostigao 3 bilijuna dolara tr
Marko :D kaže...

Kako postati najvrijednija kompanija na svijetu? Vrlo jednostavno–pohlepa.

 

1. Naplaćuješ SVE, ali baš SVE.

2. Izbaciš mogućnosti koje bi korisnici mogli zamijeniti na drugi način

3. Ograničiš konkurenciju i sebi daš ogromnu prednost

4. Zaključaš korisnike u svoj sustav i forsiraš im sve svoje

5. Osnovni pribor izbaciš iz pakiranja i prodaješ odvojeno po skupljoj cijeni (pod izlikom ekologije)

6. Radiš nekvalitetan pribor kako bi ga ljudi morali iznova kupovati po skupljoj cijeni (∞ zarada)

7. Zabraniš ljudima da sami rade sa svojim uređajem što žele

...

Ad1; a tko poklanja badave, sve ili makar nešto?! 
Ad2; tko ih nije izbacio, posebice od glavnih igrača?! 
Ad3; tko gubi ima se pravo ljutiti. Neka i oni budu ”monopolisti” ako znaju i umiju!

Ad4; zašto je to nužno loše, pa evidentni ima masu dobrih primjera i razloga u cijeloj priči?! 
Ad5; pročitaj pod Ad2! 
Ad6; dokažite kolega, makar u nekom primjeru zadnjih desetak godina?! 
Ad7; pa ako žele cijepati sa svojim gadgetima, ili na njima, tko im brani?! 

...

ATJ Lučko
15 godina
offline
Apple je ponovno dostigao 3 bilijuna dolara tržišn
kapitalinjarski bulšit. kakva "tržišna vrijednost"?! oni možda prodaju sve (uključiv obilno muda pod bubrege) ali firmu ne a i nitko je ne bi kupio (ili ne bi toliko dao ili bi ali nema). napomba: dionice ne predstavljaju vrijednost "preduzeća"  
I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Apple je ponovno dostigao 3 bilijuna dolara tr
ATJLučko kaže...
Marko :D kaže...

Kako postati najvrijednija kompanija na svijetu? Vrlo jednostavno–pohlepa.

 

1. Naplaćuješ SVE, ali baš SVE.

2. Izbaciš mogućnosti koje bi korisnici mogli zamijeniti na drugi način

3. Ograničiš konkurenciju i sebi daš ogromnu prednost

4. Zaključaš korisnike u svoj sustav i forsiraš im sve svoje

5. Osnovni pribor izbaciš iz pakiranja i prodaješ odvojeno po skupljoj cijeni (pod izlikom ekologije)

6. Radiš nekvalitetan pribor kako bi ga ljudi morali iznova kupovati po skupljoj cijeni (∞ zarada)

7. Zabraniš ljudima da sami rade sa svojim uređajem što žele

...

Ad1; a tko poklanja badave, sve ili makar nešto?! 
Ad2; tko ih nije izbacio, posebice od glavnih igrača?! 
Ad3; tko gubi ima se pravo ljutiti. Neka i oni budu ”monopolisti” ako znaju i umiju!

Ad4; zašto je to nužno loše, pa evidentni ima masu dobrih primjera i razloga u cijeloj priči?! 
Ad5; pročitaj pod Ad2! 
Ad6; dokažite kolega, makar u nekom primjeru zadnjih desetak godina?! 
Ad7; pa ako žele cijepati sa svojim gadgetima, ili na njima, tko im brani?! 

...

1. Konkurencija

2. Konkurencija

3. Točnije, kada nema fair playa na tržištu, najviše gubi korisnik. Ali ti si na to kao korisnik Applea već davno navikao pa ne vidiš ovdje problem.

4. Jer nemaš slobode, ne možeš napraviti apsolutno nikakve modifikacije na samom uređaju iako si ga platio ko suho zlato.

5. Pročitaj 1. i 2.

6. 

7. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.7.2023 14:18 (Marko :D).
14 godina
offline
Apple je ponovno dostigao 3 bilijuna dolara tržišn

Pročitaš komentare i shvatiš da ova država i ovakvo društvo nemaju nimalo šanse za opstanak.

 
5 4 hvala 0
13 godina
offline
Re: Apple je ponovno dostigao 3 bilijuna dolara tr
Marko :D kaže...
ATJLučko kaže...
Marko :D kaže...

Kako postati najvrijednija kompanija na svijetu? Vrlo jednostavno–pohlepa.

 

1. Naplaćuješ SVE, ali baš SVE.

2. Izbaciš mogućnosti koje bi korisnici mogli zamijeniti na drugi način

3. Ograničiš konkurenciju i sebi daš ogromnu prednost

4. Zaključaš korisnike u svoj sustav i forsiraš im sve svoje

5. Osnovni pribor izbaciš iz pakiranja i prodaješ odvojeno po skupljoj cijeni (pod izlikom ekologije)

6. Radiš nekvalitetan pribor kako bi ga ljudi morali iznova kupovati po skupljoj cijeni (∞ zarada)

7. Zabraniš ljudima da sami rade sa svojim uređajem što žele

...

Ad1; a tko poklanja badave, sve ili makar nešto?! 
Ad2; tko ih nije izbacio, posebice od glavnih igrača?! 
Ad3; tko gubi ima se pravo ljutiti. Neka i oni budu ”monopolisti” ako znaju i umiju!

Ad4; zašto je to nužno loše, pa evidentni ima masu dobrih primjera i razloga u cijeloj priči?! 
Ad5; pročitaj pod Ad2! 
Ad6; dokažite kolega, makar u nekom primjeru zadnjih desetak godina?! 
Ad7; pa ako žele cijepati sa svojim gadgetima, ili na njima, tko im brani?! 

...

1. Konkurencija

2. Konkurencija

3. Točnije, kada nema fair playa na tržištu, najviše gubi korisnik. Ali ti si na to kao korisnik Applea već davno navikao pa ne vidiš ovdje problem.

4. Jer nemaš slobode, ne možeš napraviti apsolutno nikakve modifikacije na samom uređaju iako si ga platio ko suho zlato.

5. Pročitaj 1. i 2.

6. 

7. 

Ad1; koja, molim specificirajte barem pet ?! 
Ad2; pročitaj pod Ad1! 
Ad3; korisnici android platformi svršavaju uz med i mlijeko fair play ponašanja 
Ad4; ako uzmem NAJNOVIJI i NAJBOLJI (koliko meni treba) set gadgeta, čemu učiniti i jednu modifikaciju?!?!?!?!?! 
Ad5; pročitaj pod Ad1! 
Ad6; kolega, imao sam iPhone Xs Max, imam iPad Air 2013, iPad Max Pro 12.9 2019 model, imam MBP 16' model 2021, imam magic mouse i  USB super drive, jedino kabel koji je malo ohrdan bio je iPada Aira, ostali ferceraju samo tako 248 na sat! 
Ad7; pa što bih ja trebao učiniti, odnosno činiti osim koristiti i upotrijebiti za osnovnu namjenu, meni obrada fotografije?!?! Razumijem čak i gamere kada nemaju više od 400 nitsa, ima smisla koliko sam mogao pročitati, no meni kod obrade ipak treba TOP display po svim parametrima, kome bilo pravo kome, kao vjerojatno vama, krivo, makar malo?! 

ATJ Lučko
4 godine
offline
Apple je ponovno dostigao 3 bilijuna dolara tržišn

Znaci jos uvjek postoji flame war na temu Apple vs Android (google / samsung) 

 

 

Znaci nakon 10 godina sto sam koristio Sony, pa onda Samsung par generacija sada imam sve od Apple i jednostavno mi je naj bolje i naj lakse i sve jednostavno radi. 

Ne zelim tupit nekome kupi Android od 1500kn koji radi kao iPhone 14 pro max, ili kupi iPhone jer je Android sranje, u sustini se svodi kome sta treba i kome se sta svida. 

 

Meni osobno eto poslovni laptop je MacBook pro M1 pro, imam Iphone 13 pro max i njihov sat sve staro nekih godinu i malo jace, ne zanima me kupnja neceg novog jer mi ovo sve savrserno radi, 

od baterije, do svih funkcija. 

 

Sad dal sam ja budala sto sam si to sve uzeo, mozda nekima jesam al to ne znaci da sam u krivu. 

 

Oni su na tom mjestu s razlogom, nisu tamo gdje jesu jer eto tako posrecilo im se

Moj PC  
10 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Apple je ponovno dostigao 3 bilijuna dolara tr
ATJLučko kaže...
Marko :D kaže...
ATJLučko kaže...
Marko :D kaže...

Kako postati najvrijednija kompanija na svijetu? Vrlo jednostavno–pohlepa.

 

1. Naplaćuješ SVE, ali baš SVE.

2. Izbaciš mogućnosti koje bi korisnici mogli zamijeniti na drugi način

3. Ograničiš konkurenciju i sebi daš ogromnu prednost

4. Zaključaš korisnike u svoj sustav i forsiraš im sve svoje

5. Osnovni pribor izbaciš iz pakiranja i prodaješ odvojeno po skupljoj cijeni (pod izlikom ekologije)

6. Radiš nekvalitetan pribor kako bi ga ljudi morali iznova kupovati po skupljoj cijeni (∞ zarada)

7. Zabraniš ljudima da sami rade sa svojim uređajem što žele

...

Ad1; a tko poklanja badave, sve ili makar nešto?! 
Ad2; tko ih nije izbacio, posebice od glavnih igrača?! 
Ad3; tko gubi ima se pravo ljutiti. Neka i oni budu ”monopolisti” ako znaju i umiju!

Ad4; zašto je to nužno loše, pa evidentni ima masu dobrih primjera i razloga u cijeloj priči?! 
Ad5; pročitaj pod Ad2! 
Ad6; dokažite kolega, makar u nekom primjeru zadnjih desetak godina?! 
Ad7; pa ako žele cijepati sa svojim gadgetima, ili na njima, tko im brani?! 

...

1. Konkurencija

2. Konkurencija

3. Točnije, kada nema fair playa na tržištu, najviše gubi korisnik. Ali ti si na to kao korisnik Applea već davno navikao pa ne vidiš ovdje problem.

4. Jer nemaš slobode, ne možeš napraviti apsolutno nikakve modifikacije na samom uređaju iako si ga platio ko suho zlato.

5. Pročitaj 1. i 2.

6. 

7. 

Ad1; koja, molim specificirajte barem pet ?! 
Ad2; pročitaj pod Ad1! 
Ad3; korisnici android platformi svršavaju uz med i mlijeko fair play ponašanja 
Ad4; ako uzmem NAJNOVIJI i NAJBOLJI (koliko meni treba) set gadgeta, čemu učiniti i jednu modifikaciju?!?!?!?!?! 
Ad5; pročitaj pod Ad1! 
Ad6; kolega, imao sam iPhone Xs Max, imam iPad Air 2013, iPad Max Pro 12.9 2019 model, imam MBP 16' model 2021, imam magic mouse i  USB super drive, jedino kabel koji je malo ohrdan bio je iPada Aira, ostali ferceraju samo tako 248 na sat! 
Ad7; pa što bih ja trebao učiniti, odnosno činiti osim koristiti i upotrijebiti za osnovnu namjenu, meni obrada fotografije?!?! Razumijem čak i gamere kada nemaju više od 400 nitsa, ima smisla koliko sam mogao pročitati, no meni kod obrade ipak treba TOP display po svim parametrima, kome bilo pravo kome, kao vjerojatno vama, krivo, makar malo?! 

1. Google, Microsoft, milijun kompanija nudi svoje usluge besplatno, ali Apple je jedna od onih koji nude najmanje toga besplatno.

2. Samsung, Xiaomi, Realme, Honor, Asus, Nokia, Sony, HTC, Motorola, Oppo, OnePlus? 

3. Fair play je kada aplikacijama trećih strana daješ da koriste sve mogućnosti koje koriste i tvoje aplikacije. Apple ograničava konkurenciju, ali ne ograničava sebe i time doslovno forsira te da preferiraš njihove aplikacije pored onih trećih strana. Jer, logično, nećeš koristiti nešto što nema niti 25% integracije i ne može se koristiti s ostalim Apple uređajima.

Kod Android toga nema, jednaka prava ima, recimo, Spotify, kao i TIDAL, te YouTube Music. Nećeš plaćati Google-u proviziju, ne moraš, nitko te ne sili, ima drugih načina za instalirat aplikaciju.

4. Apple proizvodi, ovdje mislim primarno na iPhone, je za ljude kojima doslovno ništa ne treba ili ne znaju što znači prilagodba po korisniku. Apple je kao diktator, oni su odredili kako će biti i tako će i biti, a korisnicima dobro jer se ne znaju brinut sami za sebe nego im drugi moraju određivat što i kako.

5. Pročitaj 2.

6. Imam ja doma kabel od Sony Ericcssona K700i, dan danas radi ko' vurica. Činjenica je da je kvaliteta kabela od Applea pala značajno, a da ih istovremeno naplaćuju skupo. Isto tako je činjenica da se korisnici i dalje masovno žale na to, a ti radi s tim informacijama što hoćeš.

7. Ovdje se referiram na to da ne možeš instalirat aplikacije mimo App Storea, da nemaš niti jedan pošten preglednik nego sve omotan Safari i slične slučajeve.

slitinabakra kaže...

Znaci jos uvjek postoji flame war na temu Apple vs Android (google / samsung) 

 

 

Znaci nakon 10 godina sto sam koristio Sony, pa onda Samsung par generacija sada imam sve od Apple i jednostavno mi je naj bolje i naj lakse i sve jednostavno radi. 

Ne zelim tupit nekome kupi Android od 1500kn koji radi kao iPhone 14 pro max, ili kupi iPhone jer je Android sranje, u sustini se svodi kome sta treba i kome se sta svida. 

 

Meni osobno eto poslovni laptop je MacBook pro M1 pro, imam Iphone 13 pro max i njihov sat sve staro nekih godinu i malo jace, ne zanima me kupnja neceg novog jer mi ovo sve savrserno radi, 

od baterije, do svih funkcija. 

 

Sad dal sam ja budala sto sam si to sve uzeo, mozda nekima jesam al to ne znaci da sam u krivu. 

 

Oni su na tom mjestu s razlogom, nisu tamo gdje jesu jer eto tako posrecilo im se

Nije to nikakav flame war. Ljudi koriste što im paše, ima Apple i dobrih proizvoda; Mac računala su primjer. Ali zaista je glupo govoriti kako su postali najvrijednija kompanija. Ja sam samo naveo primjere na koji način; pohlepom, mogli bi tu čak dodati i laži. 

 

Meni se kod Applea ne sviđa njihova poslovna praksa koja je muljanje ljudi i pravljenja od njih budala. Nabijanje cijena u nebo iako ih sama proizvodnja toliko ne košta. Izbacivanje adaptera iz pakiranja, ali ostavljanja kabela s drugačijim priključkom koji ne ide na stari adapter (da bi ljudi posebno kupili novi adapter). Izbacivanje priključaka da bi ljudi kupili dongle-ove ili bežične uređaje koji isto tako skupo koštaju. Apple uređaji kao igrica za čije dodatno igranje moraš kupit DLC.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.7.2023 17:04 (Marko :D).
10 godina
offline
Re: Apple je ponovno dostigao 3 bilijuna dolara tr
Ništa čudno. Prvi i drugi najprodavaniji uredaji su im iphone i ipad, a tržište u premium segmentu koje drže je ogromno i nije bez razloga. Njihovi uredaji su kvalitetnii to nitko ne može poreći. Preporod od kad sam prešao na iphone. Uredaj kakav sam tražio cijelo vrijeme u androidima, a nisam našao. Da se razumijemo i on ima mane, ali ono što je meni bitno je bolje nego na androidima koje sam koristio.

Macbook (i ostale) ne bi nikad koristio kao glavno racunalo kao sto ne bi nikad nosio njihov sat.
Nadglednik dina
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Apple je ponovno dostigao 3 bilijuna dolara tr

Može sad iskreno, što to točno Android nema, a da iPhone ima? Ne podjebavam, nego me iskreno zanima.

3 godine
online
Re: Apple je ponovno dostigao 3 bilijuna dolara tr
Entry Point kaže...
Ništa čudno. Prvi i drugi najprodavaniji uredaji su im iphone i ipad, a tržište u premium segmentu koje drže je ogromno i nije bez razloga. Njihovi uredaji su kvalitetnii to nitko ne može poreći. Preporod od kad sam prešao na iphone. Uredaj kakav sam tražio cijelo vrijeme u androidima, a nisam našao. Da se razumijemo i on ima mane, ali ono što je meni bitno je bolje nego na androidima koje sam koristio.

Macbook (i ostale) ne bi nikad koristio kao glavno racunalo kao sto ne bi nikad nosio njihov sat.

 Doslovno nemaju konkurencije, meni jednostavno nije jasno kako niti jedan drugi svijetski brand ne radi niti slicne proizvode, ono kupiti kvalitetni aluminijski laptop je izgleda moguce kupiti samo kod njih!

14 godina
offline
Re: Apple je ponovno dostigao 3 bilijuna dolara tr
Marko :D kaže...

Može sad iskreno, što to točno Android nema, a da iPhone ima? Ne podjebavam, nego me iskreno zanima.

 Statusni sinbol, trofej i privid uspjeha. Tak da ti trofeji ljudima nisu skupi, smatraju to ulaganjem poput raskošne svadbe.

11 godina
offline
Re: Apple je ponovno dostigao 3 bilijuna dolara tr
slitinabakra kaže...

Oni su na tom mjestu s razlogom, nisu tamo gdje jesu jer eto tako posrecilo im se

 i hdz je na mjestu kojem jest s razlogom, a zna se i zašto

jer ovaca nikad nije falilo, ofkors

 

i nemoj me krivo shvatit, kome paše neka kupi, i sam sam ovca po pitanju nekih stvari ili me drugi mogu smatrat ovcom zato što kupujem neke stvari

ali reći da je apple tamo 's razlogom', kao da razlog nisu ovce kojima možeš podvalit i stari casio sat samo ako naljepiš na njega jabuku (ima video)

13 godina
offline
Re: Apple je ponovno dostigao 3 bilijuna dolara tr
forumaš kaže...
Marko :D kaže...

Može sad iskreno, što to točno Android nema, a da iPhone ima? Ne podjebavam, nego me iskreno zanima.

 Statusni sinbol, trofej i privid uspjeha. Tak da ti trofeji ljudima nisu skupi, smatraju to ulaganjem poput raskošne svadbe.

Osim toga. Ja još uvijek čekam odgovor... 🤷‍♂️

6 godina
offline
Re: Apple je ponovno dostigao 3 bilijuna dolara tr
Marko :D kaže...

Može sad iskreno, što to točno Android nema, a da iPhone ima? Ne podjebavam, nego me iskreno zanima.krivo gledate

krivo gledate, nije bit u tome sto ima android ili sto ima iphone, i jedan i drugi "telefon" imaju sve isto

 

apple je broj jedan zbog sire slike koja je vise od "telefona"

 

jedini su proizvodac hardvera i softvera koji nudi jedinstveno radno okruzenje i jednnostavnost rada na svim uredajima bilo kada i bilo gdje i to na najjednostavniji moguci naci, a to je da korisnik nista ne treba podesavati, prebacivati i jebati se sa postavkama svakog uredaja

 

radis na jednom, odes negdje drugdje, upalis drugi i nastavis raditi, odes negdje drugdje upalis treci i nastavis raditi

 

sve je tocno tamo gdje si stao, sve je isto na svim uredajima i sve je sinhronizirano i sve je jednsotavno da nemre bit jednostavnije (onak na nivou da moja baba moze koristit svaki uredaj i samo pokretat ikone na ekranima)

 

svaki uredaj koji upalis ne trebas povezivati sa bilo kojim drugim, svi rade jedan s drugim odmah i uvijek

 

svaka postavka koju jednom napravis na bilo kojemu radi svuda. svaka mreza kojoj si pristupio sa bilo kojeg uredaja, svi uredaji joj mogu pristupiti kada su u dometu.

 

to nema niti jedan proizvodac i zato je apple broj #1 i zato ima vjernu bazu korisnika, jer koliko god vi mislili da vecina ljudi voli cackati po softveru i hardveru, podesavat sve i svasta, to nije ni blizu stanja na trzistu, korisnike ne zanima kako sto radi, sto sve mozes podesavati, kako mozes personalizirati i slicne pizdarije

korisnici zele jednostavnost koristenja bez da moraju ista znati ili ista razmisljati o uredajima i sustavi, vec samo pokretati  softver i raditi s uredajima

 

sada kada su skroz osvjezili lineup Mac racunala sa ARM-om, okrenut ce se i gaming segmentu i za koju godinu ce biti sasvim razumno dati 1000 EUR za recimo Mac Mini racunalo, na kojem mozes komotno raditi profesionalno sto god pozelis, a u isto vrijeme se igrati na racunalu koje trosi 65W, ne cuje se, a ima performanse kao i9 13900k sa RTX 4070 i stane u zensku torbicu 

 

 

13 godina
offline
Re: Apple je ponovno dostigao 3 bilijuna dolara tr

Realno gledano, ni Android se ne treba podešavati, sve ti dolazi namješteno. Doslovno sve namjestiš prilikom postavljanja uređaja, od prebacivanja s jednog uređaja na drugi. Uz Google račun se sve automatski prebaci dok si rekao keks. U 4. mjesecu kupio novi mobitel, trebalo mi je ravno 10 minuta da ga namjestim, možda niti toliko. Samo treba bit uključen backup i sync i sve je gotovo u trenu.

 

Ovo s radnim okruženjem nije jedinstveno za Apple, jer i Samsung radi identično to s Windows računalima. Uz svake Windowse dobiješ aplikaciju s kojom jednostavno povežeš svoj Samsung mobitel, i ne samo Samsung, mogu i drugi, ali Samsung ima kompletnu podršku dok su neki drugi brendovi ponešto ograničeni.

 

Nadalje, stvarno mislim da povezivost i nastavak rada na drugom uređaju nije nešto zbog čega se kupuje iPhone. Imam dosta poznanika koji imaju iPhone i baš nitko od njih nema ništa drugo od Applea tako da sumnjam da se tu radi o nekoj povezivosti. Jasno mi je da je netko digao kredit, nakupovao iMac, Macbooke, iPhone, iPad i da njemu smisla Android nema jer je ulupao toliko novaca u to. Ali zaista je suludo reć da se iPhone kupuje radi povezivosti.

 

Nemam apsolutno ništa protiv Apple-ovih računala, ali imam protiv iPhonea i iPada. Na Macu ti mimo App Storea uredno možeš instalirat aplikacije/programe koje želiš, radiš kao i na Windowsima, što te volja. S iPhone-om, iPad-om to nije slučaj već su oni zaključani i kod njih nema toga.

 

Kad bi mi Apple dao mogućnost da instaliram što želim, da aplikacije imaju malo bolju integraciju u sustav i s ne-Apple uređajima, prešao bih na iPhone bez problema. To je nešto što me drži kod Androida—sloboda.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.7.2023 23:43 (Marko :D).
10 godina
offline
Re: Apple je ponovno dostigao 3 bilijuna dolara tr
Marko :D kaže...

Može sad iskreno, što to točno Android nema, a da iPhone ima? Ne podjebavam, nego me iskreno zanima.

 1. Bolju sigurnost

 2. Battery life

 3. Fluidnost

 4. Glupo jednostavan je (može biti i puno kompliciraniji)

Nadglednik dina
13 godina
offline
Re: Apple je ponovno dostigao 3 bilijuna dolara tr

Opet ponavljam, ti znaš da to sve imaš i na Androidu? Znači, sigurnost? 😂

Imaš Androida kojima baterija traje danima, a imaš ih kojima traje tri sata, tvoj izbor.

Fluidnost? U ruci imam Poco X5 Pro, Android 13, 778G, mobitel od prvog dana kupovine nije zaštekao. 

Ajde, ovo da je jednostavan priznajem, na Androidu ipak moraš potegnut prstom gore da bi mogao doć do cijele liste aplikacija. Msilim, to se može isključit u par dodira, ali eto.🤦🏻‍♂️

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.7.2023 8:06 (Marko :D).
14 godina
offline
Re: Apple je ponovno dostigao 3 bilijuna dolara tr
Praviš se pametan poput većine Hrvata kako je čovjek lijepo gore napisao i nisi sposoban sagledati širu sliku.
Nadam se da imaš manje od 15 godina. Za tvoje dobro
13 mjeseci
offline
Re: Apple je ponovno dostigao 3 bilijuna dolara tr
Apple je telefon a sve ostalo su mobiteli.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Apple je ponovno dostigao 3 bilijuna dolara tr

sve prednosti ajfona su se davnih dana istopile... čuj fluidnost lol, vratili smo se 10 godina unazad?
to je bila jedina prednost jedan niz godina, sve ostalo su bile mane, ograničenja sveg mogućeg, platiš više da dobiješ manje.
kad je na androidima fluidnost bila 2x bolja fanatici nisu imali pojma šta je to 120hz, dok nisu dobili.
svake godine ios donese nešto novo, što android već godinama ima, to je dobro, i točno sam predvidio još davno; za 10-15 godina iphone će biti manje-više upotrebljiv...
a kad netko spomene jednostavnost opalim se smijat.. vrlo je jednostavno otići u postavke kamere tako da izađeš iz kamere pa kopaš po postavkama pa se vraćaš... ima budalaština more... npr. itunes budalaštine... a fanatici nikad probali nešto drugo što je jednostavnije, a može se podesit da bude još više jednostavno.. npr. povuci notification bar s dna ekrana a ne raditi egzibicije s prstima..
pusa.

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.7.2023 9:30 (digitall).
Moj PC  
3 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: Apple je ponovno dostigao 3 bilijuna dolara tr
CroDexter kaže...
Praviš se pametan poput većine Hrvata kako je čovjek lijepo gore napisao i nisi sposoban sagledati širu sliku.
Nadam se da imaš manje od 15 godina. Za tvoje dobro

Samo pokušavam vidjeti što to iPhone ima, a Android nema. Jer to mi još do sada nitko nije uspio reći, koga sam god pitao. Uvijek je argument "nekako je bolji". Bolji zbog čega? Sve što se dosad nabrojalo nije ništa specifično za iPhone već to identično ima i Android.

 

Pa, i dalje me zanima, što to ima iPhone, a nema Android?

14 godina
offline
Re: Apple je ponovno dostigao 3 bilijuna dolara tr
I dalje se nevino praviš pametan. Ima robustan sustav koji olakšava ljudima koji nisu informatički posmeni da bez ikakvog petljanja po mobitelu imaju funkcionalan mobitel godina i godinama. Plus u Americi i drugim naprednim državama ljudi koriste Apple prijenosnike koji su svijetlosnim godinama ispred ostalih laptopa i fino imaju integraciju mobitela i laptopa.
Osnovna stvar je da 95% ljudi ne zanima tehnologija već korištenje mobitela ili laptopa.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple je ponovno dostigao 3 bilijuna dolara tr
Marko :D kaže...

Pa, i dalje me zanima, što to ima iPhone, a nema Android?

 percepciju platno sposobne potražnje (iliti kupaca). ne možeš racionalnim na emocionalno - pitanje ti je pogrešno formulirano. jednako zbog čega je u "imockom" "mrcedes" ili ubosni "švapsko auto". jednako zbog je čega svaka religija uvjerena kako je "ona prava" i "tuđi bog ne valja, samo moj; svi osim nas su nevjernici" i slična tipično ljudska sranja. čitava marketinška ujdurma, u bilo čemu (ekonomija, religija, politika, sport, umjetnost ...), počiva na ovome, a što je srednji dio normalne distribucije. sedmim riječima, ako ti ide na jetra, ne sudjeluj u tome i distanciraj se ("k'o ga jebe"). je li to vrijedno rasprave ili pjene na ustima? je q. mnogo je toga pogrešno s ljudima i, nažalost, nepromjenjivo. ispravljanje krive drine i jurišanje na vjetrenjače posjeduju zajednički nazivnik. nije bog bio bedast kad je prvo sebi bradu načinio. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
9 godina
offline
Re: Apple je ponovno dostigao 3 bilijuna dolara tr

opa, saznali smo i to da bi android mob bio funkcionalan godinama - mora se nešto petljati po njemu... hahah ajd da čujemo još neku "pametnu".

ako ništa drugo sa slijepim neznalicama se možeš nasmijati, što jest jest

10 godina
offline
Re: Apple je ponovno dostigao 3 bilijuna dolara tr
Marko :D kaže...

Opet ponavljam, ti znaš da to sve imaš i na Androidu? Znači, sigurnost? 😂

Imaš Androida kojima baterija traje danima, a imaš ih kojima traje tri sata, tvoj izbor.

Fluidnost? U ruci imam Poco X5 Pro, Android 13, 778G, mobitel od prvog dana kupovine nije zaštekao. 

Ajde, ovo da je jednostavan priznajem, na Androidu ipak moraš potegnut prstom gore da bi mogao doć do cijele liste aplikacija. Msilim, to se može isključit u par dodira, ali eto.🤦🏻‍♂️

 Da, sigurnost. Bolja je nego na Androidima.

 

Da, moj izbor. Upravo tako. Odabrao sam iPhone. Ti si taj kojeg ta činjenica uznemiruje.

 

Da fluidnost. Galaxy S serija search u settingsima - mobitel je skoro eksplodirao koliko se namučio. Žena ima S22+ i dalje trza tu i tamo. I opet pogotovo u settingsima. Baterija joj jedva jedan dan izdrži. Meni 2,5 dana. S manjom baterijom, manje RAM-a itd. Zašto? Jer iphone ima memory management kakvog android može sanjati. I zato ti trebaš minimalno 8GB rama da bi ti Android koliko toliko bio fluidan.

 

I tako. Ne znam što se zamaraš mojim odabirom. Ti budi sretan sa svojim Android telefonom, ja ću biti sa svojim iPhone-om. Može?

Nadglednik dina
10 godina
offline
Re: Apple je ponovno dostigao 3 bilijuna dolara tr
digitall kaže...

sve prednosti ajfona su se davnih dana istopile... čuj fluidnost lol, vratili smo se 10 godina unazad?
to je bila jedina prednost jedan niz godina, sve ostalo su bile mane, ograničenja sveg mogućeg, platiš više da dobiješ manje.
kad je na androidima fluidnost bila 2x bolja fanatici nisu imali pojma šta je to 120hz, dok nisu dobili.
svake godine ios donese nešto novo, što android već godinama ima, to je dobro, i točno sam predvidio još davno; za 10-15 godina iphone će biti manje-više upotrebljiv...
a kad netko spomene jednostavnost opalim se smijat.. vrlo je jednostavno otići u postavke kamere tako da izađeš iz kamere pa kopaš po postavkama pa se vraćaš... ima budalaština more... npr. itunes budalaštine... a fanatici nikad probali nešto drugo što je jednostavnije, a može se podesit da bude još više jednostavno.. npr. povuci notification bar s dna ekrana a ne raditi egzibicije s prstima..
pusa.

 Ne znam tko je ovdje fanatik. Netko tko napiše da mu je iphone bolji iz osobnih razloga ili ljudi (djeca?) koji pišu plahte teksta o tome kako je Android bolji i u svojem skučenom balkanskom mentalitetu misle da ljudi koji koriste apple-ove proizvode to rade zbog nekog k*rčenja(?!).

Nadglednik dina
14 godina
offline
Apple je ponovno dostigao 3 bilijuna dolara tržišn

Kada sam bio mlađi bilo mi je bitno da je sustav otvoren, da se baterija lako zamjeni, i još stotinu drugi stvari. A sada mi je bitno samo da sve radi kako treba, da baterija traje i da je Eko sustav povezan. A to sve dobijem sa Apple. 

Mislim da većina sere po Apple samo zbog toga što puno košta i ne mogu si to priuštiti pa je lakše reći da Android telefoni puno manje koštaju i puno više nude za manje para.

Vjv true ali opet na način na koji su Apple uređaji povezani jedni da drugima to nema nigdje niti jedna firma. A to meni treba, siguran sam i drugima koji koriste više smart uređaja.

Xbox: RENZOR GT 01. PSN: RENZOR_GT_01
Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Apple je ponovno dostigao 3 bilijuna dolara tr
Entry Point kaže...

Da, sigurnost. Bolja je nego na Androidima.

Pod sigurnost misliš na što konkretno?

Entry Point kaže...

Da, moj izbor. Upravo tako. Odabrao sam iPhone. Ti si taj kojeg ta činjenica uznemiruje.

Zašto bi me to uznemiravalo? Pa svatko koristi što želi... LOL

Entry Point kaže...

Da fluidnost. Galaxy S serija search u settingsima - mobitel je skoro eksplodirao koliko se namučio. Žena ima S22+ i dalje trza tu i tamo. I opet pogotovo u settingsima. Baterija joj jedva jedan dan izdrži. Meni 2,5 dana. S manjom baterijom, manje RAM-a itd. Zašto? Jer iphone ima memory management kakvog android može sanjati. I zato ti trebaš minimalno 8GB rama da bi ti Android koliko toliko bio fluidan.

Hmm. Sony Xperia XA2 Ultra iz 2018. radi i bez ijednog trzaja ili nekakvog smrzavanja; u svim aplikacijama, naravno. 4 GB RAM-a ima, aplikacija u pozadini milijun, ništa ne zatvara automatski.

Poco X5 Pro iz 2023., također, ni t od trzaja. Za Samsung ne znam konkretno, ali to po meni nije normalno. Ekipa na poslu ima Samsunge i doslovno svi su rekli kako ne bi prešli niti na jedan drugi brend, samo Samsung. Nikakvo trzanje se ne spominje, kao niti loša baterija. 

 

Neka žena ažurira na najnoviju verziju Androida, te ga vrati na tvorničke postavke jer, kažem, štekanje na Androidu nije normalno. Možda da na onim entry level, low end mobitelima, ali svi drugi mobiteli, pogotovo flagshipi ne bi smjeli imat trzaja.

Entry Point kaže...

I tako. Ne znam što se zamaraš mojim odabirom. Ti budi sretan sa svojim Android telefonom, ja ću biti sa svojim iPhone-om. Može?

Ne zamaram se tvojim izborom. Iskreno ne vidim razlog što te toliko naljutilo. Ako ne možeš reći, iPhone je u ovome bolji jer ima to, to i to, a Android lošiji jer nema, to, to i to, onda se nemoj bez veze živcirat i javljat u temu. Ne trebaš štitit Apple, oni su svoj brend već odavno izgradili.

x18x05x kaže...

Kada sam bio mlađi bilo mi je bitno da je sustav otvoren, da se baterija lako zamjeni, i još stotinu drugi stvari. A sada mi je bitno samo da sve radi kako treba, da baterija traje i da je Eko sustav povezan. A to sve dobijem sa Apple. 

Mislim da većina sere po Apple samo zbog toga što puno košta i ne mogu si to priuštiti pa je lakše reći da Android telefoni puno manje koštaju i puno više nude za manje para.

Vjv true ali opet na način na koji su Apple uređaji povezani jedni da drugima to nema nigdje niti jedna firma. A to meni treba, siguran sam i drugima koji koriste više smart uređaja.

Vjeruj mi, ako mi nešto vrijedi para, ja ću to platit, zaista nije problem. Kad Apple dopusti razinu prilagodbe kao Android, ma ne treba čak niti sve s Androida, dovoljno je da mogu instalirat aplikacije mimo App Storea, da ne moram koristit Safari za pristup internetu ili povezat uređaj s Windows računalom bez iTunesa—odmah prelazim na iPhone. To je doslovno jedino što me drži na Androidu. A to što iPhone košta ko suho zlato je najmanji problem. 

 

Činjenica je da Apple uređaji dugo traju, ali da su skupi, jesu. Ogromne pare za Android ne dam zbog ograničene podrške, ali za iPhone mi to ne bi bio problem izdvojit pošto iPhone koristiš sljedećih 5 godina najmanje.

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.7.2023 11:37 (Marko :D).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice