Cijela linija iPhone 15 stiže s baterijama većeg k

poruka: 150
|
čitano: 43.808
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Cijela linija iPhone 15 stiže s baterijama većeg k".
10 godina
offline
Cijela linija iPhone 15 stiže s baterijama većeg k

Ako mi 13-tica ima 2-2,5 dana battery life-a, onda će ovo imati 3-3,5 s obzirom na proizvodni proces i kapacitet baterije.

Nadglednik dina
Moj PC  
5 1 hvala 0
15 godina
offline
Cijela linija iPhone 15 stiže s baterijama većeg k

edina na to reče patsy: koka, pa to je fantastično. 

absolutely fabulous absolutely fabulous
I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Cijela linija iPhone 15 stiže s baterijama već
Na koji način Apple dolazi do tih mA koji nisu okrugli....eto ja radi toga nebi uzeo...ja volim okrugle brojke
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.7.2023 17:53 (HCMAA).
Moj PC  
1 2 hvala 0
8 godina
offline
Re: Cijela linija iPhone 15 stiže s baterijama već
HCMAA kaže...
Na koji način Apple dolazi do tih mA koji nisu okrugli....eto ja radi toga nebi uzeo...ja volim okrugle brojke

 Apple ne objavljuje takve tehničke specifikacije. Trajanje baterije da, kapacitet - koga briga? Brzina procesora? Nope. Bitno da je brži od svega drugog...

Ja rekoh
8 godina
offline
Cijela linija iPhone 15 stiže s baterijama većeg k

Ja sam mislil da im to ne treba kolko hvale efikasnost

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Cijela linija iPhone 15 stiže s baterijama već
Sta ti radis s mobitelo..drzis ga na stolu ako ti baterija traje 2..2.5 dana?!
AUDIOFIL
Moj PC  
19 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Cijela linija iPhone 15 stiže s baterijama već

Ukratko, ne koriste ga. Ili ga koriste, ali vrlo vrlo malo. Evo, ni ja danas nisam nešto pretjerano koristio svoj mobitel; par poziva, koja poruka, malo surfanja (90% vremena mobilni podaci) i sad je na 85%. Znači, da ga ne stavim na punjenje danas, uz identično korištenje mogao bi tako izdržati sljedećih 5 dana. Ima dana kada ga koristim aktivnije, pa dođem doma s 70% baterije, ima kada dođem s 90%. 

 

I još nešto, svaki put kada se ekipa hvali savršenim SOT (preko 10h) i kako im baterija na mobitelu traje dva-tri dana, zaborave napomenuti da su 95% vremena spojeni na Wi-Fi, ne i na mobilne podatke. Mobilni podaci JAKO cuclaju bateriju, 4G, 5G čak i dosta više od 3G mreže (isprobano). Ja mogu surfat satima, a da mi baterija, kad sam spojen na Wi-Fi ne ode ni 10%. Na mobilnim podacima mogu surfat najviše sat, sat i pol prije nego što baterija padne za 10%. Također, nije isto koristi li se mobitel u zatvorenom, klimatiziranom prostoru ili pak vani, na suncu. Ljeti baterije mobitela kraće traju jer im smeta vrućina. Zimi duže traju jer baterijama hladnoća do neke razine godi.

 

Za Apple-ove uređaje sam čuo i da njihov indikator baterije malo laže; od 100 do 90%, postotak se polako smanjuje, ali kad pređe 90%, onda ide brže. Pretpostavlja se da Apple želi umiriti svoje korisnike kad ga ištekaju s punjača.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.7.2023 19:52 (Marko :D).
4 godine
offline
Cijela linija iPhone 15 stiže s baterijama većeg k

Moj 13 pro max drzi 2 dana bez problema sa 8 sati on screena u to vrijeme. Koristenje bude svasta od youtube, razni forumi, google, facebook i pola vremena je wifi pola podatkovni. Kada je na podatkovnom je spojen na VPN na kucnu mrezu. 

 

Nikad u zivotu to nisam niti sa jednim Samsungom uspio. Cura ima S21 Ultra i sprdam ju da je kucni telefon koliko ga puni 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Cijela linija iPhone 15 stiže s baterijama već
volegradele kaže...
Sta ti radis s mobitelo..drzis ga na stolu ako ti baterija traje 2..2.5 dana?!

 

A da, odraslim ljudima uglavnom baterija traje puno duže.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: Cijela linija iPhone 15 stiže s baterijama već
slitinabakra kaže...

Moj 13 pro max drzi 2 dana bez problema sa 8 sati on screena u to vrijeme. Koristenje bude svasta od youtube, razni forumi, google, facebook i pola vremena je wifi pola podatkovni. Kada je na podatkovnom je spojen na VPN na kucnu mrezu. 

 

Nikad u zivotu to nisam niti sa jednim Samsungom uspio. Cura ima S21 Ultra i sprdam ju da je kucni telefon koliko ga puni 

Ja sam na poslu cijelo vrijeme na mobilnim podacima; na Wi-Fi se spojim tek kad dođem doma. I iako nikada ne puštam bateriju da ode do kraja, nego stavljam mobitel na punjenje kada imam priliku za to, mislim da bi mi Poco bez problema izgurao 8h, ako ne i više. Facebook ne koristim, ali gotovo konstantno sam u web pregledniku, Twitter, WhatsApp, Reddit, YouTube, Discord. 

 

Samsung mobiteli imaju očajnu bateriju i izbjegavam njihove uređaje. Posebno izbjegavam flagship uređaje jer kod njih dobiješ sve najnovije značajke, ali zato baterija pati. Kod uređaja srednje klase (koje isključivo kupujem) ne dobiješ sranja od najnovijih značajki (koje ionako nećeš koristit), ali zato baterija je vrh—traje, traje i traje.

10 godina
offline
Re: Cijela linija iPhone 15 stiže s baterijama već
slitinabakra kaže...

Moj 13 pro max drzi 2 dana bez problema sa 8 sati on screena u to vrijeme. Koristenje bude svasta od youtube, razni forumi, google, facebook i pola vremena je wifi pola podatkovni. Kada je na podatkovnom je spojen na VPN na kucnu mrezu. 

 

Nikad u zivotu to nisam niti sa jednim Samsungom uspio. Cura ima S21 Ultra i sprdam ju da je kucni telefon koliko ga puni 

 Vrlo slično i kod mene. Imam isto 13 pro max, wifi, podatkovna, safari, youtube, bluetooth spojen na garminov sat, na auto, na airpodse, imam i Mi Home aplikaciju pa se spaja i na svašta nešta, slack, Fb, messanger, amazon i još hrpa drugih aplikacija.

 

Žena ima S22+, svaki dan je na punjaču. Koristi mob daleko manje od mene, fb, messanger, whatsapp i slikanje klinca. I chrome.

Nadglednik dina
15 godina
offline
Re: Cijela linija iPhone 15 stiže s baterijama već
Marko :D kaže...

Ja sam na poslu cijelo vrijeme na mobilnim podacima; na Wi-Fi se spojim tek kad dođem doma. I iako nikada ne puštam bateriju da ode do kraja, nego stavljam mobitel na punjenje kada imam priliku za to, mislim da bi mi Poco bez problema izgurao 8h, ako ne i više. Facebook ne koristim, ali gotovo konstantno sam u web pregledniku, Twitter, WhatsApp, Reddit, YouTube, Discord. 

 

Samsung mobiteli imaju očajnu bateriju i izbjegavam njihove uređaje. Posebno izbjegavam flagship uređaje jer kod njih dobiješ sve najnovije značajke, ali zato baterija pati. Kod uređaja srednje klase (koje isključivo kupujem) ne dobiješ sranja od najnovijih značajki (koje ionako nećeš koristit), ali zato baterija je vrh—traje, traje i traje.

 

Pa ako si konstantno u browseru normalno da ti ne trebaju flagship značajke, a treba baterija :-)

Nama ostalima flagship Samsung baterija traje i po dva dana, a uživamo i u najnovijim flagship značajkama :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.7.2023 22:48 (Bitanga).
9 godina
offline
Re: Cijela linija iPhone 15 stiže s baterijama već
Entry Point kaže...
slitinabakra kaže...

Moj 13 pro max drzi 2 dana bez problema sa 8 sati on screena u to vrijeme. Koristenje bude svasta od youtube, razni forumi, google, facebook i pola vremena je wifi pola podatkovni. Kada je na podatkovnom je spojen na VPN na kucnu mrezu. 

 

Nikad u zivotu to nisam niti sa jednim Samsungom uspio. Cura ima S21 Ultra i sprdam ju da je kucni telefon koliko ga puni 

 Vrlo slično i kod mene. Imam isto 13 pro max, wifi, podatkovna, safari, youtube, bluetooth spojen na garminov sat, na auto, na airpodse, imam i Mi Home aplikaciju pa se spaja i na svašta nešta, slack, Fb, messanger, amazon i još hrpa drugih aplikacija.

 

Žena ima S22+, svaki dan je na punjaču. Koristi mob daleko manje od mene, fb, messanger, whatsapp i slikanje klinca. I chrome.

 s23 serija ima puuuuno dulje trajanje baterije zbog snap čipa, a inače najviše troši kamera (pogotovo na s21 i s22 seriji) i chrome koji je vjerojatno trenutno najlošiji browser na androidu. Troši kao lud, zagrijava mob, nije uvijek sve glatko...

13 godina
offline
Re: Cijela linija iPhone 15 stiže s baterijama već

Chrome za Android je grozan, cucla bateriju samo tako. Na Windowsima je čak i štedljiv, ali ovaj nimalo. Zato sam prešao na Brave, poisključivao sva sranja koja sam mogao i stvarno se osjeti ogromna razlika.

13 godina
offline
Re: Cijela linija iPhone 15 stiže s baterijama već
Entry Point kaže...
slitinabakra kaže...

Moj 13 pro max drzi 2 dana bez problema sa 8 sati on screena u to vrijeme. Koristenje bude svasta od youtube, razni forumi, google, facebook i pola vremena je wifi pola podatkovni. Kada je na podatkovnom je spojen na VPN na kucnu mrezu. 

 

Nikad u zivotu to nisam niti sa jednim Samsungom uspio. Cura ima S21 Ultra i sprdam ju da je kucni telefon koliko ga puni 

 Vrlo slično i kod mene. Imam isto 13 pro max, wifi, podatkovna, safari, youtube, bluetooth spojen na garminov sat, na auto, na airpodse, imam i Mi Home aplikaciju pa se spaja i na svašta nešta, slack, Fb, messanger, amazon i još hrpa drugih aplikacija.

 

Žena ima S22+, svaki dan je na punjaču. Koristi mob daleko manje od mene, fb, messanger, whatsapp i slikanje klinca. I chrome.

Svi iPhone-asi koji govore o 3-4 dana bateriji jedva koriste mobitel, moj S22+ isto traje dva dana ak ga slabo koristim

 

Ali ako ga koristim normalnije baterija je ocajna, pogotovo ako ostavim ekran na 120Hz, veliko razocaranje, toliko veliko da bih rado kupio iPhone za sljedeci mobitel...

It s just cornflakes...
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.7.2023 8:43 (Qudek).
15 godina
offline
Re: Cijela linija iPhone 15 stiže s baterijama već
Qudek kaže...

Svi iPhone-asi koji govore o 3-4 dana bateriji jedva koriste mobitel, moj S22+ isto traje dva dana ak ga slabo koristim

 

Ali ako ga koristim normalnije baterija je ocajna, pogotovo ako ostavim ekran na 120Hz, veliko razocaranje, toliko veliko da bih rado kupio iPhone za sljedeci mobitel...

 

Da, obično to tako bude, ako se neki uređaj koristi baterija se brže prazni :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
Re: Cijela linija iPhone 15 stiže s baterijama već
iPhone Pro max je drugi par postola ali obican 13 moze izdrzat dan ,nista vise od toga!
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Cijela linija iPhone 15 stiže s baterijama već
Marko :D kaže...

Ukratko, ne koriste ga. Ili ga koriste, ali vrlo vrlo malo. Evo, ni ja danas nisam nešto pretjerano koristio svoj mobitel; par poziva, koja poruka, malo surfanja (90% vremena mobilni podaci) i sad je na 85%. Znači, da ga ne stavim na punjenje danas, uz identično korištenje mogao bi tako izdržati sljedećih 5 dana. Ima dana kada ga koristim aktivnije, pa dođem doma s 70% baterije, ima kada dođem s 90%. 

 

I još nešto, svaki put kada se ekipa hvali savršenim SOT (preko 10h) i kako im baterija na mobitelu traje dva-tri dana, zaborave napomenuti da su 95% vremena spojeni na Wi-Fi, ne i na mobilne podatke. Mobilni podaci JAKO cuclaju bateriju, 4G, 5G čak i dosta više od 3G mreže (isprobano). Ja mogu surfat satima, a da mi baterija, kad sam spojen na Wi-Fi ne ode ni 10%. Na mobilnim podacima mogu surfat najviše sat, sat i pol prije nego što baterija padne za 10%. Također, nije isto koristi li se mobitel u zatvorenom, klimatiziranom prostoru ili pak vani, na suncu. Ljeti baterije mobitela kraće traju jer im smeta vrućina. Zimi duže traju jer baterijama hladnoća do neke razine godi.

 

Za Apple-ove uređaje sam čuo i da njihov indikator baterije malo laže; od 100 do 90%, postotak se polako smanjuje, ali kad pređe 90%, onda ide brže. Pretpostavlja se da Apple želi umiriti svoje korisnike kad ga ištekaju s punjača.

 to si cuo u kvartovskom kaficu? 

volegradele kaže...
iPhone Pro max je drugi par postola ali obican 13 moze izdrzat dan ,nista vise od toga!

 iman obicni ip13, doslovno sam cijeli dan na njemu, ne vadim ga iz ruke te idem na spavanje sa 20+%

ujutro od 6 pa do 11 navecer 

9 godina
offline
Re: Cijela linija iPhone 15 stiže s baterijama već
Tvpronlem kaže...
Marko :D kaže...

Ukratko, ne koriste ga. Ili ga koriste, ali vrlo vrlo malo. Evo, ni ja danas nisam nešto pretjerano koristio svoj mobitel; par poziva, koja poruka, malo surfanja (90% vremena mobilni podaci) i sad je na 85%. Znači, da ga ne stavim na punjenje danas, uz identično korištenje mogao bi tako izdržati sljedećih 5 dana. Ima dana kada ga koristim aktivnije, pa dođem doma s 70% baterije, ima kada dođem s 90%. 

 

I još nešto, svaki put kada se ekipa hvali savršenim SOT (preko 10h) i kako im baterija na mobitelu traje dva-tri dana, zaborave napomenuti da su 95% vremena spojeni na Wi-Fi, ne i na mobilne podatke. Mobilni podaci JAKO cuclaju bateriju, 4G, 5G čak i dosta više od 3G mreže (isprobano). Ja mogu surfat satima, a da mi baterija, kad sam spojen na Wi-Fi ne ode ni 10%. Na mobilnim podacima mogu surfat najviše sat, sat i pol prije nego što baterija padne za 10%. Također, nije isto koristi li se mobitel u zatvorenom, klimatiziranom prostoru ili pak vani, na suncu. Ljeti baterije mobitela kraće traju jer im smeta vrućina. Zimi duže traju jer baterijama hladnoća do neke razine godi.

 

Za Apple-ove uređaje sam čuo i da njihov indikator baterije malo laže; od 100 do 90%, postotak se polako smanjuje, ali kad pređe 90%, onda ide brže. Pretpostavlja se da Apple želi umiriti svoje korisnike kad ga ištekaju s punjača.

 to si cuo u kvartovskom kaficu? 

volegradele kaže...
iPhone Pro max je drugi par postola ali obican 13 moze izdrzat dan ,nista vise od toga!

 bilo je već hrpa članaka u na gsmarena, xda, itd., gdje se spominje da iphone umjetno drži 100% neko vrijeme, ne zna se razlog.

 

inače fizika/kemija baterije je neumoljiva i držanje 100% kapaciteta baterije neko duže vrijeme je nemoguće, da je izvadiš iz mobitela i ostaviš sa strane već sutra neće biti na 100%

 

isto tako neki mobiteli dulje drže neki postotak između 50 i 60, dok u isto vrijeme prebrzo padne od 50 do 40... vjerojatno ovisi o hrpi hadrversko/softverskih faktora

 

 

https://forums.macrumors.com/threads...-long.2019518/

 

iOS reports anything between 95-100% as 100%. Once iOS drops to 94% the battery indicator starts drop in a linear fashion.

 

Actual vs. Reporting

95-100% = 100%

47.5 = 50%

24.25% = 25%

 

For the record, macOS does this as well. Its been this way for years and years now.

 

Apple programmed this "feature" on purpose. Before iOS10, when CoconutBattery still worked, you could monitor this closely. My 6S usually dropped from 100 to 99% when it was at 93% actual charge.

14 godina
offline
Cijela linija iPhone 15 stiže s baterijama većeg k

urca?

IT me iznevjeri
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Cijela linija iPhone 15 stiže s baterijama već
slitinabakra kaže...

Moj 13 pro max drzi 2 dana bez problema sa 8 sati on screena u to vrijeme. Koristenje bude svasta od youtube, razni forumi, google, facebook i pola vremena je wifi pola podatkovni. Kada je na podatkovnom 

Daj ga meni jedno prijepodne kad nemam baš posla na poslu 

Gruva frend s posla 5 sati light igrice od 7,30h poput Homescapes, Gardenscapes, WOW i moraš ga puniti već oko 13h jer padne na 25 procenata, a došao je na posao s punim mobitelom...

 

Eeeee, nakon toga nastane njesra..

 

"Normalan" telefon napuniš za 30 minuta, a IPhone 13  s paklenim 20W punjenjem, sat i pol. (da, da,  testirano kod kolege preko puta mene, ja imam Xiaomi 12 i istom brzinom se isprazni, ali ga napunim do 90% za 20-25 min, ako padne na 25-30%, dakle, ne na 0 posto )

 

Kolega poslije izgubi volju za igricama, pa uhvati nešto raditi. 

 

Eto, nisam testirao "pro" model, bit će da taj s tim igricama ne bih dopunjavao dva dana jer je mnoooogooo izdržljive baterije..... 

 

合氣道
10 godina
offline
Re: Cijela linija iPhone 15 stiže s baterijama već
Ako voziš auto samo u drugoj brzini trošit će 50L/100km, a ne deklariranih 6L/100km. 🤷‍♂️
Nadglednik dina
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.7.2023 15:04 (Entry Point).
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Cijela linija iPhone 15 stiže s baterijama već
Zaporožac kaže...
slitinabakra kaže...

Moj 13 pro max drzi 2 dana bez problema sa 8 sati on screena u to vrijeme. Koristenje bude svasta od youtube, razni forumi, google, facebook i pola vremena je wifi pola podatkovni. Kada je na podatkovnom 

Daj ga meni jedno prijepodne kad nemam baš posla na poslu 

Gruva frend s posla 5 sati light igrice od 7,30h poput Homescapes, Gardenscapes, WOW i moraš ga puniti već oko 13h jer padne na 25 procenata, a došao je na posao s punim mobitelom...

 

Eeeee, nakon toga nastane njesra..

 

"Normalan" telefon napuniš za 30 minuta, a IPhone 13  s paklenim 20W punjenjem, sat i pol. (da, da,  testirano kod kolege preko puta mene, ja imam Xiaomi 12 i istom brzinom se isprazni, ali ga napunim do 90% za 20-25 min, ako padne na 25-30%, dakle, ne na 0 posto )

 

Kolega poslije izgubi volju za igricama, pa uhvati nešto raditi. 

 

Eto, nisam testirao "pro" model, bit će da taj s tim igricama ne bih dopunjavao dva dana jer je mnoooogooo izdržljive baterije..... 

 

Iako ljudi zamjeraju Apple-u sporo punjenje, ja im ne zamjeram, a nisam fan iPhonea.

 

Brzo punjenje=veća temperatura baterije=kraći vijek trajanja. 

 

Kad Poco punim s njegovim 67W punjačem, brzo se napuni, da, ali mobitel je na dodir kipuć. Primjetio sam i da kad ga punim sa njegovim punjačem, baterija mi traje kraće nego što je to slučaj kod punjenja Samsungovim punjačem. Tako da sam uzeo najbolje od oba svijeta; koristim onaj odličan Xiaomijev kabel koji je došao s mobitelom i Samsungov 15W adapter. Mobitel se puni normalnom brzinom i hladan je na dodir.

 

Zato Apple i ne želi dodat podršku za ultra brzo punjenje—znaju da ubrzano oštećuje bateriju. I mogu proizvođači mobitel govoriti kako je brzo punjenje sigurno, o dvostrukim baterijama u mobitela, ali njima je u interesu da taj svoj mobitel što prije zamijenite novim. Ako vas potiču da ga punite službenim brzim punjačem, brže će vam krepat baterija što će značiti da ćete prije otići do trgovine i kupiti novi mobitel. A njima opet dobro jer su na vama zaradili.

 

Ako vam je do baterije i do toga da vam mobitel traje što dulje, kupite mobitel sa što većim kapacitetom baterije i punite ga na normalan punjač do 20W. Sve ostalo je pretjerano i oštećuje bateriju. Postoji razlog zašto je 120W/240W na mobitelima isključeno po zadanim postavkama i zašto dobiješ upozorenje prilikom uključivanja.

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.7.2023 15:28 (Marko :D).
9 godina
offline
Re: Cijela linija iPhone 15 stiže s baterijama već
Marko :D kaže...
Zaporožac kaže...
slitinabakra kaže...

Moj 13 pro max drzi 2 dana bez problema sa 8 sati on screena u to vrijeme. Koristenje bude svasta od youtube, razni forumi, google, facebook i pola vremena je wifi pola podatkovni. Kada je na podatkovnom 

Daj ga meni jedno prijepodne kad nemam baš posla na poslu 

Gruva frend s posla 5 sati light igrice od 7,30h poput Homescapes, Gardenscapes, WOW i moraš ga puniti već oko 13h jer padne na 25 procenata, a došao je na posao s punim mobitelom...

 

Eeeee, nakon toga nastane njesra..

 

"Normalan" telefon napuniš za 30 minuta, a IPhone 13  s paklenim 20W punjenjem, sat i pol. (da, da,  testirano kod kolege preko puta mene, ja imam Xiaomi 12 i istom brzinom se isprazni, ali ga napunim do 90% za 20-25 min, ako padne na 25-30%, dakle, ne na 0 posto )

 

Kolega poslije izgubi volju za igricama, pa uhvati nešto raditi. 

 

Eto, nisam testirao "pro" model, bit će da taj s tim igricama ne bih dopunjavao dva dana jer je mnoooogooo izdržljive baterije..... 

 

Iako ljudi zamjeraju Apple-u sporo punjenje, ja im ne zamjeram, a nisam fan iPhonea.

 

Brzo punjenje=veća temperatura baterije=kraći vijek trajanja. 

 

Kad Poco punim s njegovim 67W punjačem, brzo se napuni, da, ali mobitel je na dodir kipuć. Primjetio sam i da kad ga punim sa njegovim punjačem, baterija mi traje kraće nego što je to slučaj kod punjenja Samsungovim punjačem. Tako da sam uzeo najbolje od oba svijeta; koristim onaj odličan Xiaomijev kabel koji je došao s mobitelom i Samsungov 15W adapter. Mobitel se puni normalnom brzinom i hladan je na dodir.

 

Zato Apple i ne želi dodat podršku za ultra brzo punjenje—znaju da ubrzano oštećuje bateriju. I mogu proizvođači mobitel govoriti kako je brzo punjenje sigurno, o dvostrukim baterijama u mobitela, ali njima je u interesu da taj svoj mobitel što prije zamijenite novim. Ako vas potiču da ga punite službenim brzim punjačem, brže će vam krepat baterija što će značiti da ćete prije otići do trgovine i kupiti novi mobitel. A njima opet dobro jer su na vama zaradili.

 

Ako vam je do baterije i do toga da vam mobitel traje što dulje, kupite mobitel sa što većim kapacitetom baterije i punite ga na normalan punjač do 20W. Sve ostalo je pretjerano i oštećuje bateriju. Postoji razlog zašto je 120W/240W na mobitelima isključeno po zadanim postavkama i zašto dobiješ upozorenje prilikom uključivanja.

 kad je huawei prije x godina uveo 40w dok je ekipa bila na 10ak, isto je bilo priče da će se sve raspasti, zapaliti, i da će baterija riknuti u roku keks, p30pro nakon 3 godine takvog punjenja (isključiti se ne može) drži gotovo isto kao prvog dana.

tehnologija napreduje, a što je najbitnije za pišljivih 30-40 eura promijeniš potrošni materijal - bateriju u ovlaštenom servisu (bar je tako bilo za samsung flagshipe do nedavno), tako da i ako baš moraš nikakav problem nije promijeniti bakteriju nakon npr. 2 godine, a uživaš u blagodatima toga da se nadopuni za cijeli dan dok se otuširaš.

trajanje mobitela nema veze s trajanjem baterije.

 

generalno će više štete bateriji napraviti pražnjenje do 0%, držanje cijelu noć na punjaču, visoka temperatura, korištenje na direkt suncu, ostavljanje u autu, punjenje i igranje igara (u maski pogotovo) i sl., nego brzo punjenje koje puni optimalno, samo kad baterija može bez posljedica prihvatiti toliku snagu onda je roka tom snagom (to je jako kratko), a inače spušta na 20w i manje.

 

13 godina
offline
Re: Cijela linija iPhone 15 stiže s baterijama već
digitall kaže...

kad je huawei prije x godina uveo 40w dok je ekipa bila na 10ak, isto je bilo priče da će se sve raspasti, zapaliti, i da će baterija riknuti u roku keks, p30pro nakon 3 godine takvog punjenja (isključiti se ne može) drži gotovo isto kao prvog dana.

tehnologija napreduje, a što je najbitnije za pišljivih 30-40 eura promijeniš potrošni materijal - bateriju u ovlaštenom servisu (bar je tako bilo za samsung flagshipe do nedavno), tako da i ako baš moraš nikakav problem nije promijeniti bakteriju nakon npr. 2 godine, a uživaš u blagodatima toga da se nadopuni za cijeli dan dok se otuširaš.

trajanje mobitela nema veze s trajanjem baterije.

 

generalno će više štete bateriji napraviti pražnjenje do 0%, držanje cijelu noć na punjaču, visoka temperatura, korištenje na direkt suncu, ostavljanje u autu, punjenje i igranje igara (u maski pogotovo) i sl., nego brzo punjenje koje puni optimalno, samo kad baterija može bez posljedica prihvatiti toliku snagu onda je roka tom snagom (to je jako kratko), a inače spušta na 20w i manje.

 

Sam si rekao da temperatura ubija bateriju; kažem moj Poco je vruć kad ga punim s punjačem koji je došao uz njega, dok je sam punjač hladan. Kad punim sa Samsungovim, mobitel je hladan, ali zato je punjač vruč. Apsolutno je bolja opcija da je punjač vruć nego sam uređaj. 

 

Ne znam za vas, ali meni je u interesu kad nešto kupim, da to traje što duže bez odlaska na servis. Kad nešto moram nosit na servis, dođe mi muka jer to moram dodatno platit, a onda i sam uređaj čekam neko vrijeme ovisno o tome kolika je gužva. Također, nije rijedak slučaj da servisi ugrađuju već korištene baterije u mobitele, pa nakon povratka sa servisa baterija ne drži kao što je to bio slučaj prije. 

 

Zato ću radije malo pripazit na bateriju; neću mobitel praznit do kraja, punit ću ga kad god imam priliku i to bez brzog punjenja. Xperija stara pet godina bez problema izdrži cijeli dan jer sam isto prakticirao na njoj. To i odbijanje nadogradnje na najnoviju verziju Androida (sigurnosna ažuriranja prolaze). 

 

Apple kad nešto dodaje na svoje proizvode, to temeljito prije toga testira. Baš iz tog razloga nema brzog punjenja. Onog trenutka kada budu u mogućnosti razviti brzo punjenje bez da to ima velik utjecaj na život iste, Apple će to dodat na svoje uređaje. To je nešto zbog čega ih cijenim.

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.7.2023 20:37 (Marko :D).
8 godina
offline
Cijela linija iPhone 15 stiže s baterijama većeg k

Ne pazim na punjenje i opcenito mobitel. Ne koristim nikakve maskice nit zastitna stakla. Mobiteli mi traju minimum 3 godine bez problema.

 

 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
6 0 hvala 2
6 godina
offline
Re: Cijela linija iPhone 15 stiže s baterijama već
Brzo punjenje je za turiste koji moraju kroz tih 30-60 minuta koliko su u ugostiteljskom objektu napuniti prazan mobitel...svim ostalim je 10W i više nego dovoljno....ja isključivo koristim 5W...što je najgore više ne možeš ni kupiti te 5W punjače...ima još na jednom mjestu...odlučio uzeti desetak komada za budućnost

Čak imam i jedan od 2.5W

Ne kužim....ideš leći...ležiš recimo 7 sati i tih 2.5W za 7 sati je 3500mA...S23 ima 3900mA.
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Cijela linija iPhone 15 stiže s baterijama već
Entry Point kaže...
Ako voziš auto samo u drugoj brzini trošit će 50L/100km, a ne deklariranih 6L/100km. 🤷‍♂️

Sve je to jasno, jedino se pretjeruje s tom famom, da IPhone pri gaženju čak i lakšim igricama , ali kroz jedno 5-6 sati izgubi nekih 20% kapacietta napunjene baterije, a ostali flagship androidi 80%.

 

Glupost na kub..

Troši on i to kako..

Marko :D kaže...
Kad Poco punim s njegovim 67W punjačem, brzo se napuni, da, ali mobitel je na dodir kipuć. Primjetio sam i da kad ga punim sa njegovim punjačem, baterija mi traje kraće nego što je to slučaj kod punjenja Samsungovim punjačem. Tako da sam uzeo najbolje od oba svijeta; koristim onaj odličan Xiaomijev kabel koji je došao s mobitelom i Samsungov 15W adapter. Mobitel se puni normalnom brzinom i hladan je na dodir.

 Zato Apple i ne želi dodat podršku za ultra brzo punjenje—znaju da ubrzano oštećuje bateriju. I mogu proizvođači mobitel govoriti kako je brzo punjenje sigurno, o dvostrukim baterijama u mobitela, ali njima je u interesu da taj svoj mobitel što prije zamijenite novim. Ako vas potiču da ga punite službenim brzim punjačem, brže će vam krepat baterija što će značiti da ćete prije otići do trgovine i kupiti novi mobitel. A njima opet dobro jer su na vama zaradili.

 

 

Ok, baš da je "kipuć" , ako ti kažeš hajde...moj xiaomi 12 na 67W punjenju sad po vrućinama, eto,..... da ga danas nisam dotaknuo pri punjenju (čitajući ovu temu) ne bih ni znao da se je ugrijao nekih 10%..

Hebiga i kd sam punio punjačima od 5W sasmung Galaxya S1900, pa Galaxy S3 opet sam morao nakon dvije godine istresti 25€ za nove baterije.

Od čega su se one deformirale, izgubile kapacitet ?

Sigurno ne od brzog punjenja.

 

To što ti se punjač grije, ili primjetš na kućištu mobitela da je toplo, može biti da je do fizikalnog zakona prijenosa topline.. odn. baterija, ili matična, cpu mobitela, baterija, se tako hlade preko hladnijeg tijela, a to je kućište.

digitall kaže...

tehnologija napreduje, a što je najbitnije za pišljivih 30-40 eura promijeniš potrošni materijal - bateriju u ovlaštenom servisu (bar je tako bilo za samsung flagshipe do nedavno), tako da i ako baš moraš nikakav problem nije promijeniti bakteriju nakon npr. 2 godine, a uživaš u blagodatima toga da se nadopuni za cijeli dan dok se otuširaš.

trajanje mobitela nema veze s trajanjem baterije.

 

 

Točno.Nije mi općenito jasna ekipa koja lako frkne 1000€ za mobać, a onda dobiju panični poremećaj F.41 kad im nakon dvije godine baterija degradira na 75%.

Pa, kupiš novu, sjedi sa serviserom, jer ju čovjek ugradi za 10 minuta.

Oni malo strpljiviji ju ugrade i sami.

 

合氣道
13 godina
offline
Re: Cijela linija iPhone 15 stiže s baterijama već

Pa baš to, ja mobitel stavim punit prek noći i ujutro je pun. Tijekom dana ga gotovo nikad ne punim, izdrži do navečer s gotovo 40%.

9 godina
offline
Cijela linija iPhone 15 stiže s baterijama većeg k

s23ultra je hladniji dok se puni na 45w nego kad ga opteretim u radu dok se ne puni, ili kad se bežično puni 3x sporije

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice