Kako znati jesu li molekule iz živog ili neživog?

poruka: 5
|
čitano: 4.481
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako znati jesu li molekule iz živog ili neživog?".
15 godina
offline
Kako znati jesu li molekule iz živog ili neživog?

molekule fekalija u moru uz našu obalu jamčano (potvrdjeli američki znanstvenici) potječu iz živih organizama. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kako znati jesu li molekule iz živog ili neživ
Ono kad govorimo o kemijskim spojevima proizašli iz ljudskog laboratorija...s obzirom na broj planeta u Svemiru zar nije nemoguće da svi ti spojevi koje smo proizveli isto ne postoje na nekom od milijardi i milijardi planeta
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Kako znati jesu li molekule iz živog ili neživog?

Da li postoje svi ti spojevi... ? Teško je reći, jer broj mogućih kemijskih spojeva daleko nadmašuje sve zvijezde i sve planete. Samo mogućih alkana formule C40H82 ima 62.481.801.147.341, dakle više od svih zvijezda i planeta u galaksiji! I u meteoritima ima na milijune kemijskih spojeva. No ne radi se o iscrpljivanju kombinacija, nego o pitanju složenosti. Jednostavne molekule mogu nastati abiogeno, dakle bez posredovanja nečega živog ili (živog) kemičara, no složene ne mogu - kako pokazuje ovo istraživanje. Ili, može se i tako reći, kad sustav abiogene sinteze (geokemijski okoliš) postane dovoljno složen, on će na kraju proizvesti život. 

 
2 0 hvala 4
2 godine
offline
Kako znati jesu li molekule iz živog ili neživog?

Zato je meni stalno sumLJiva ta hrana iz "organskoga" uzgoja.

合氣道
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kako znati jesu li molekule iz živog ili neživog?

 

Baš neki dana idem nekaj do grada, te po običaju svratim do knjižnice i/ili knjižare, jer, ej kakav je to izlazak u grad, ako se vratiš mado bez knjige ispod ruke??

 

Pitao sam u jednoj knjižari dal' imaju nešto od profesora Raosa, te su mi donijeli njegovu knjigu o kemiji iz svakodnevnog života.

Knjiga je naslova"Kemičar u kući", te donosi korisna znanja vezana za kemiju oko nas.

 

Zanimljiva je što se u knjizi spominje i naš Drago, koji je dao poticaj za pisanje knjige u ovakvom obliku. Ništa bez BUG i bugovaca.

To je još jedan u nizu od razloga zašto BUG, rula nadmoćno i roka na najjače.

 

Knjiga vrvi bogatim sadržajem koje nas laike upoznaje sa kemijom sa kojom se susrećemo svakodnevno, a na nju ne obraćamo pažnju

 

Ako volite textove od profesora Raosa, voljeti će te i njegovu knjigu. Samo to nije jedina knjiga od profesora Raosa.

Profesor je napisao više knjiga koje na popularn način ljudima približava kemiju, tj. znanost. Znanost = znanje.

 

Što više znamo, to imamo veću kvalitetu života.

 

 

 

Uglavnom, kada naiđete na prezime Raos, znajte da se iza toga krije vrhunsko štivo koje kada ga otkrijete i uronite u srž, otvaraju vas se novi vidici znanja,

te postajate bogatiji čovjek.

 

dzg
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice