Intel objavio da napušta daljnji razvoja NUC račun

poruka: 26
|
čitano: 15.387
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Intel objavio da napušta daljnji razvoja NUC račun".
6 godina
offline
Intel objavio da napušta daljnji razvoja NUC račun

Štuc...ops

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Intel objavio da napušta daljnji razvoja NUC račun

Baš gledam već par dana da uzmem još jedan da ga mogu nositi okolo, gledam neki NUC 13 kit, spremim se već naručiti ali vrag mi ne da mira, pogledam mrežnu, I-226V. Mislim konačno su sjašili s problematičnih I-225, malo proguglam i vidim da ljudi i dalje imaju istih problema kao i (sve) varijante I-225 . I onda nađem i ovo: Sporadic Connection Drops when Using Ethernet (LAN) Connection on Intel® NUC 11th - 13th Generation Products. I sad jučer baš čitam da Intel otkantava razvoj NUC-ova. Što sad napraviti? Ne vjerujem da će biti kakvih pojeftinjenja zaliha u EU, prije da će dići cijene kako će se zalihe topiti. Sad još i to sranje s mrežnom. Switch, router i mrežne u ostalim kantama doma su mi 2.5G. Hm... Sad se lomim uzeti ipak dok još ima, nakačiti drugu USB mrežnu (na postojećem NUC 11 imam 2.5G USB adapter i to radi OK iako je tamo onboard mrežna Realtekova koja nema ali baš nikakvih problema) ili gledati nešto treće? Intel mi je, ono, uvijek bio Intel, ovo što su odlučili s NUC-ovima me sad malo iznenadilo. Ne sjećam se kad me neki komad hardvera oduševio poput ovih modernijih NUC-ova. Itekako sposobne kantice a praktički bešumne. Staviš negdje iza telke, nakrcaš gore svega i svačega od servera, playera i ostalog, upališ i ostaviš 24/7/365. Ne vidiš, ne čuješ, zaboraviš da postoji. RiP Intel NUC.

Deckard
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.7.2023 10:13 (deckard).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Intel objavio da napušta daljnji razvoja NUC račun

Ruzni do bola, procesori žali bože, preskupo i jos kad ubrojis na ovim uzasno jeftinim i slabim modelim win sustav dobis katastrofu! Mac mini je od M serije je svima uzeo poprilican dio kolača!

Moj PC  
1 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: Intel objavio da napušta daljnji razvoja NUC r
deckard kaže...

Baš gledam već par dana da uzmem još jedan da ga mogu nositi okolo, gledam neki NUC 13 kit, spremim se već naručiti ali vrag mi ne da mira, pogledam mrežnu, I-226V. Mislim konačno su sjašili s problematičnih I-225, malo proguglam i vidim da ljudi i dalje imaju istih problema kao i (sve) varijante I-225 . I onda nađem i ovo: Sporadic Connection Drops when Using Ethernet (LAN) Connection on Intel® NUC 11th - 13th Generation Products. I sad jučer baš čitam da Intel otkantava razvoj NUC-ova. Što sad napraviti? Ne vjerujem da će biti kakvih pojeftinjenja zaliha u EU, prije da će dići cijene kako će se zalihe topiti. Sad još i to sranje s mrežnom. Switch, router i mrežne u ostalim kantama doma su mi 2.5G. Hm... Sad se lomim uzeti ipak dok još ima, nakačiti drugu USB mrežnu (na postojećem NUC 11 imam 2.5G USB adapter i to radi OK iako je tamo onboard mrežna Realtekova koja nema ali baš nikakvih problema) ili gledati nešto treće? Intel mi je, ono, uvijek bio Intel, ovo što su odlučili s NUC-ovima me sad malo iznenadilo. Ne sjećam se kad me neki komad hardvera oduševio poput ovih modernijih NUC-ova. Itekako sposobne kantice a praktički bešumne. Staviš negdje iza telke, nakrcaš gore svega i svačega od servera, playera i ostalog, upališ i ostaviš 24/7/365. Ne vidiš, ne čuješ, zaboraviš da postoji. RiP Intel NUC.

Linkao je neki dan kolega:

https://store.minisforum.de/collections/alle-produkte-1/products/minisforum-neptune-series-hx90g?variant=41314781528247

Bolje od toga ne ide,  uzmeš ovaj slabiji model s 32 GB RAM-a i imaš pilu tek takvu za skoro pa istu cijenu kao puno slabiji Intel NUC.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.7.2023 11:55 (fer-de-lance).
15 godina
offline
Re: Intel objavio da napušta daljnji razvoja NUC r
fer-de-lance kaže...

Linkao je neki dan kolega:

https://store.minisforum.de/collections/alle-produkte-1/products/minisforum-neptune-series-hx90g?variant=41314781528247

Bolje od toga ne ide,  uzmeš ovaj slabiji model s 32 GB RAM-a i imaš pilu tek takvu za skoro pa istu cijenu kao puno slabiji Intel NUC.

Vidim unutra je isto smeće od Intelove mrežne kao i u (skoro svim) NUC-ovima . Ja sam za sad više u ovoj shemi: Intel NUC 13 Pro Kit, NUC13ANHI3. To mogu dobiti za oko 350€ + još jedno 120-150€ za RAM i NVMe (sve skupa cca 500€). To bi ionako služilo povremeno za spojiti se remote na posao kad sam negdje na putu, nešto malo za video (možda), neke sitne alate za posao, eventualno Office, prosurfati... Više ko zamjena za laptop. Igre su kod mene nula bodova tako da mi grafa za išta više od pokrenuti 4k videa ne igra. A i AMD ne diram ni štapom iz principa još tamo negdje od kraja 486 ere, vjerski razlozi. Nije da imam nešto protiv AMD-a jer da imam već bih upotrijebio .

Deckard
11 godina
offline
Re: Intel objavio da napušta daljnji razvoja NUC r
Što bi reko moj frend nuc (skraćeno o nenad), nakon dvije pive - štuc
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Intel objavio da napušta daljnji razvoja NUC r
deckard kaže...

Vidim unutra je isto smeće od Intelove mrežne kao i u (skoro svim) NUC-ovima . Ja sam za sad više u ovoj shemi: Intel NUC 13 Pro Kit, NUC13ANHI3. To mogu dobiti za oko 350€ + još jedno 120-150€ za RAM i NVMe (sve skupa cca 500€). To bi ionako služilo povremeno za spojiti se remote na posao kad sam negdje na putu, nešto malo za video (možda), neke sitne alate za posao, eventualno Office, prosurfati... Više ko zamjena za laptop. Igre su kod mene nula bodova tako da mi grafa za išta više od pokrenuti 4k videa ne igra. A i AMD ne diram ni štapom iz principa još tamo negdje od kraja 486 ere, vjerski razlozi. Nije da imam nešto protiv AMD-a jer da imam već bih upotrijebio .

U, ovo na tvom linku je tek drlog...

Pa laptopi s tim procom manje koštaju a imaju ekran, tipkovnicu,  touchpad i još svašta.

Ako si baš tolki Intel fan, onda gledaj neki NUC drige marke s Intelom, ima ih milijun.

Premda takvo religijsko opredjeljenje je na kraju samoubojstvo iz zasjede, premda kužim motive.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
2 godine
offline
Intel objavio da napušta daljnji razvoja NUC račun

Nešto sam gledao te nucove za video capture sa trećih uređaja ali koji god usb uređaj za capture našao traži bijesnu grafičku pod sys. req. čak i za full hd, jel' to baš tako s captureom ili će normalno raditi i sa integrirkama intela ili amda koje se nalaze po nucevima?

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.7.2023 14:36 (notloB).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel objavio da napušta daljnji razvoja NUC r
fer-de-lance kaže...

U, ovo na tvom linku je tek drlog...

Pa laptopi s tim procom manje koštaju a imaju ekran, tipkovnicu,  touchpad i još svašta.

Ako si baš tolki Intel fan, onda gledaj neki NUC drige marke s Intelom, ima ih milijun.

Premda takvo religijsko opredjeljenje je na kraju samoubojstvo iz zasjede, premda kužim motive.

Ma ne, nisam Intel fan ali s AMD-ovom robom sam par puta u karijeri imao (gadnih) problema i to je sad tako. Ne treba mi to više u životu. Jednostavno ne gledam u tom smjeru, nije ni bitno. Ne znam kaj fali procu u tom NUC-u + troši struje ko žarulja? Možda jer se zove i3!? Koristim za 24/7 server doma NUC 11 s Pentium Silverom za kojeg je ovo s linka po performansama nuklerani reaktor. A na tom Pentium Silveru mogu raditi sve kaj trebam i kaj ima potrebe i smisla vrtiti na tome baš kao i na mrcinama od radnih stanica koje za posao koristim. Naravno da ne mislim na tim stvarima voziti AutoCAD, renderirati video ili gejmati. Tak da mi je ta priča oko performansi procesora za to za kaj namjeravam koristiti takvu stvar nebitna. Laptop imam neki prastari (cca 15 godina star) koji mi je postao malo prespor za raditi a i rezolucija mu nije na razini onoga što trebam. A novih nema s odvojivom baterijom i tu puca ljubav. Da mi to treba za svaki dan naravno da bih išao na laptop. No trebam komp par puta godišnje negdje dok sam po moru, brdima i sl. i fakat mi nema smisla kupovati laptop da stoji, skuplja prašinu i da baterija propada. Telka ionako postoji svugdje gdje odem pa nije frka za ekran. Tipkovnice za odraditi remote posao mogu biti manje od tipičnih tipkovnica na laptopima, toga barem sad ne nedostaje na tržištu. Zato gledam da ubodem još jedan NUC dok ih još ima s obzirom da nema m pojma u kojem smjeru misle ići cijene i zalihe. Ima i tanja varijanta od ovoga s linka pa sve skupa stane u manju laptop torubu. Jedino me muči ta mrežna koju forsiraju i koja očito ima problema. Čak razmišljam uzeti možda ipak još jedan ovaj NUC 11 kakav sad koristim za server, soma i pol kuna sad košta taj kit (NUC11ATKPE).

Deckard
7 godina
offline
Re: Intel objavio da napušta daljnji razvoja NUC r
deckard kaže...

Ma ne, nisam Intel fan ali s AMD-ovom robom sam par puta u karijeri imao (gadnih) problema i to je sad tako. Ne treba mi to više u životu. Jednostavno ne gledam u tom smjeru, nije ni bitno. Ne znam kaj fali procu u tom NUC-u + troši struje ko žarulja? Možda jer se zove i3!? 

Ništa mu ne fali, dapače, ima i viška (cijene) i više nego duplo 

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
16 godina
offline
Re: Intel objavio da napušta daljnji razvoja NUC r
deckard kaže...

Vidim unutra je isto smeće od Intelove mrežne kao i u (skoro svim) NUC-ovima Ja sam za sad više u ovoj shemiIntel NUC 13 Pro Kit, NUC13ANHI3. To mogu dobiti za oko 350€ + još jedno 120-150€ za RAM i NVMe (sve skupa cca 500€). To bi ionako služilo povremeno za spojiti se remote na posao kad sam negdje na putu, nešto malo za video (možda), neke sitne alate za posao, eventualno Office, prosurfati... Više ko zamjena za laptop. Igre su kod mene nula bodova tako da mi grafa za išta više od pokrenuti 4k videa ne igra. A i AMD ne diram ni štapom iz principa još tamo negdje od kraja 486 ere, vjerski razlozi. Nije da imam nešto protiv AMD-a jer da imam već bih upotrijebio .

Bok te mazo koje skupo smeče, dvije P velike CPU jezgre i hrpa patuljaka od E jezgri, i to Intel mališan bez memorije i SSD-a.

 

https://www.amazon.com/Beelink-SER5-Computer-Desktop-Support/dp/B0BG2SHPBS/ref=psdc_565098_t2_B0B778BNFG?th=1

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.7.2023 15:39 (rambox).
10 godina
offline
Intel objavio da napušta daljnji razvoja NUC račun

Za tako male uređaje radije bi da ih rade sa ARM procesorima pa da je tišina. Imam NUC, i to nije za desktop OS. Hlađenje jednostavno nije doraslo zadatku, čak i na "U" procesorima. Staviš Windowse možeš očekivati konstatno zujanje ventilatora i to poprilično bučno.

 

Dok je tjerao ubuntu server onda je zujao tu i tamo ali je i dalje zujao.

 

 

Nadglednik dina
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel objavio da napušta daljnji razvoja NUC r
Ja imam NUC 8. generacije s i3 procesorom i ovo u mom slučaju apsolutno nije točno. Stvar je praktički nečujna.

Primarna mu je zadaća da vrti Plex server i da služi kao mašina na koju se spremaju backupi. Stoji ispod TV-a u dnevnom boravku, Win 11 gore, i ventilator čujem jedino kad se zapuni prašinom (probao si ga ispuhat, je li tako?) ili kad mu se procesor zakuca na 100% na dulje vrijeme. Od kad sam ga kupio, radi 24/7 bez prestanka i bez ikakvog problema.

Ne znam, vjerojatno ovisi i o seriji i procesoru, ali ja sam ovime prezadovoljan i stvarno mi je žao što je NUC otišao u vječna lovišta.
14 godina
offline
Re: Intel objavio da napušta daljnji razvoja NUC r
Davno sam imao
https://www.intel.com/content/www/us/en/products/sku/78953/intel-nuc-kit-dn2820fykh/specifications.html
Ubuntu za skidanje torrenta i zezanciju
Super je poslužio

Prije 4 mjeseca nakon gledanja kineza i mac mini kupio nuc 12 sa i3 za office poslove. Radi super. Nečujan, a Win 11 rade bez problema. Platio cca 420 eur sa brzim ssd-om i 16 gb memorije.
 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel objavio da napušta daljnji razvoja NUC r
Tri 8-ice s I5 pokopane u manje od godinu dana zbog temperature, zamjenio ih sve s x300 s 5600g.
Cak i ovaj na poslu s 5700g dok vrti ODM na dockeru i zakuca proc na 100% s stock hladnjakom je hladniji i tisi od tih NUC-ova.
Mozda nemam srice, ali bas sva tri da krepaju u godinu s istim simptomima....hm
Da napomenem sva tri su bila BEH, BEK je vjerojatno jos gori(manji volumen).
Nadam se da su novije serije bolje...
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel objavio da napušta daljnji razvoja NUC r
Danchas kaže...
Ja imam NUC 8. generacije s i3 procesorom i ovo u mom slučaju apsolutno nije točno. Stvar je praktički nečujna.

Primarna mu je zadaća da vrti Plex server i da služi kao mašina na koju se spremaju backupi. Stoji ispod TV-a u dnevnom boravku, Win 11 gore, i ventilator čujem jedino kad se zapuni prašinom (probao si ga ispuhat, je li tako?) ili kad mu se procesor zakuca na 100% na dulje vrijeme. Od kad sam ga kupio, radi 24/7 bez prestanka i bez ikakvog problema.

Ne znam, vjerojatno ovisi i o seriji i procesoru, ali ja sam ovime prezadovoljan i stvarno mi je žao što je NUC otišao u vječna lovišta.

 i5 10-te generacije je procesor. Redovito čišćen, kao i sva moja računala 😉

 

Mislim da mu je i neki controller isto tako otišao jer više ne prepoznaje ni jedan USB input. Probao sve metode flashanja USB-a, reseta CMOS-a i ostale pizdarije ali ne reagira. Šteta. Sad kupujem HP prodesk mini. To će mi biti taman.

Nadglednik dina
15 godina
offline
Re: Intel objavio da napušta daljnji razvoja NUC r
Danchas kaže...
Ja imam NUC 8. generacije s i3 procesorom i ovo u mom slučaju apsolutno nije točno. Stvar je praktički nečujna.

Isto i kod mene NUC11ATKPE. Radi 24/7, vrti raznorazne servere i alate, playere, virtualku s pfSenseom, moje custom programe za praćenje svega i svačega... Ono, dead silent. Ali doslovno ne znaš da je to uključeno i kad stojiš pored njega. Tišina, mali footprint i potrošnja struje ko led žarulja. A možeš na njemu vrtiti 4k filmove i raditi uredske stvari ko i na bilo kakvom modernom desktopu. Gore vrtim OpenVPN, SQL Server, 2x Foobar2000 za dva odvojena DAC-a, backup svega i svačega... OK, u njemu nije neka zvijer od proca, ali ionako nebitno za to čemu služi. Zato sam i mislio uzimati još jedan NUC dok ih sad još ima za povremeni remote rad i kao backup server ako se primarnom nešto neplanirano dogodi.

Deckard
14 godina
offline
Intel objavio da napušta daljnji razvoja NUC račun

Asus PN50, 115x115x49 mm, Ryzen 4500u unutra, sve leti, nečujan....

 

nije ni čudo da su odustali, kad ima boljih...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel objavio da napušta daljnji razvoja NUC r
Stric_Jura kaže...

Asus PN50, 115x115x49 mm, Ryzen 4500u unutra, sve leti, nečujan....

 

nije ni čudo da su odustali, kad ima boljih...

Baš uspoređujem NUC13ANHI3 (i3 1315U) 360€ i ASUS ExpertCenter PN52 (Ryzen 5 5600H) za oko 540€ (to nalazim dostupno kod nas nabrzaka gledajući po webu), procovi bi trebali biti tu negdje, pa ne kužim zašto bih u ovom slučaju recimo uzimao dosta skuplji Asus? Asus ždere više struje i skuplji je. Kolko te koštao PN50 bez memorije i diska?

Deckard
14 godina
offline
Re: Intel objavio da napušta daljnji razvoja NUC r

Bok, uzeo ga za 360 € (preračunato) s 16 GB DDR-3200, bio na akciji...

 

stavio 500 GB NvME SSD

 

uz to, ovo je komp koji je multimedijski centar i light gaming mašinica...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.7.2023 10:03 (Stric_Jura).
14 godina
offline
Re: Intel objavio da napušta daljnji razvoja NUC r
https://www.tomshardware.com/news/asus-gets-license-to-make-intel-nucs

After Exit, Intel Passes NUC Baton to Asus via New License Agreement
 
2 0 hvala 1
9 mjeseci
offline
Re: Intel objavio da napušta daljnji razvoja NUC r
deckard kaže...

Baš gledam već par dana da uzmem još jedan da ga mogu nositi okolo, gledam neki NUC 13 kit, spremim se već naručiti ali vrag mi ne da mira, pogledam mrežnu, I-226V. Mislim konačno su sjašili s problematičnih I-225, malo proguglam i vidim da ljudi i dalje imaju istih problema kao i (sve) varijante I-225 . I onda nađem i ovo: Sporadic Connection Drops when Using Ethernet (LAN) Connection on Intel® NUC 11th - 13th Generation Products. I sad jučer baš čitam da Intel otkantava razvoj NUC-ova. Što sad napraviti? Ne vjerujem da će biti kakvih pojeftinjenja zaliha u EU, prije da će dići cijene kako će se zalihe topiti. Sad još i to sranje s mrežnom. Switch, router i mrežne u ostalim kantama doma su mi 2.5G. Hm... Sad se lomim uzeti ipak dok još ima, nakačiti drugu USB mrežnu (na postojećem NUC 11 imam 2.5G USB adapter i to radi OK iako je tamo onboard mrežna Realtekova koja nema ali baš nikakvih problema) ili gledati nešto treće? Intel mi je, ono, uvijek bio Intel, ovo što su odlučili s NUC-ovima me sad malo iznenadilo. Ne sjećam se kad me neki komad hardvera oduševio poput ovih modernijih NUC-ova. Itekako sposobne kantice a praktički bešumne. Staviš negdje iza telke, nakrcaš gore svega i svačega od servera, playera i ostalog, upališ i ostaviš 24/7/365. Ne vidiš, ne čuješ, zaboraviš da postoji. RiP Intel NUC.

 Koristim ih valjda 10 godina i to intenzivno i nikada nikakvih problema s LAN-om. Ljudi uvijek imaju nekakvih problema i onda od toga naprave cirkus, posebno danas kad je tu youtube pa treba snimiti ultrasenzacionalistički video sa slikom lika otvorenih usta i velikim crvenim natpisom.

 

fun fact: svaki nuc koji ima 2 thunderbolta se može povezati u klaster i dobije se lokalna mreža sa brzinom do 40Gbps 

 

i nije rip, ASUS preuzima razvoj https://www.theverge.com/2023/7/19/23800006/intel-nuc-computers-asus-license-support

 

Boris grozni kaže...

Ruzni do bola, procesori žali bože, preskupo i jos kad ubrojis na ovim uzasno jeftinim i slabim modelim win sustav dobis katastrofu! Mac mini je od M serije je svima uzeo poprilican dio kolača!

 Ružni do bola? Kutijica 10 puta 10 cm bi kako trebala izgledati? svijetliti u 1b boja i skakati po stolu. imaš ih u dvije osnovne boje, crna i bijela, namjena im je ured, multimedijalni centar ili nešto slično i za tu namjenu imaju odgovarajući neupadljivi dizajn. poanta tih uređaja je da se ne primjećuju, a ne suprotno. procesori žali bože? čini mi se da pišeš o nećemu o ćemu pojma nemaš.

 

Mac mini je odlična alternativa, ali samo kad se gleda osnovni model, a to je 8/256. tko je ok s tim njemu će to biti u redu, ali dodaj još mizernih 8GB Ram-a i 512GB SSD i ode cijena u nebo. Da ne spominjem šupačkih 12 mjeseci Apple jamstva vs 36 mjeseca Intel jamstva...

 

 

deckard kaže...
fer-de-lance kaže...

Linkao je neki dan kolega:

https://store.minisforum.de/collections/alle-produkte-1/products/minisforum-neptune-series-hx90g?variant=41314781528247

Bolje od toga ne ide,  uzmeš ovaj slabiji model s 32 GB RAM-a i imaš pilu tek takvu za skoro pa istu cijenu kao puno slabiji Intel NUC.

Vidim unutra je isto smeće od Intelove mrežne kao i u (skoro svim) NUC-ovima . Ja sam za sad više u ovoj shemi: Intel NUC 13 Pro Kit, NUC13ANHI3. To mogu dobiti za oko 350€ + još jedno 120-150€ za RAM i NVMe (sve skupa cca 500€). To bi ionako služilo povremeno za spojiti se remote na posao kad sam negdje na putu, nešto malo za video (možda), neke sitne alate za posao, eventualno Office, prosurfati... Više ko zamjena za laptop. Igre su kod mene nula bodova tako da mi grafa za išta više od pokrenuti 4k videa ne igra. A i AMD ne diram ni štapom iz principa još tamo negdje od kraja 486 ere, vjerski razlozi. Nije da imam nešto protiv AMD-a jer da imam već bih upotrijebio .

 Imam ti te 13 Pro verzije pa pitaj ako te nešto zanima.

 

notloB kaže...

Nešto sam gledao te nucove za video capture sa trećih uređaja ali koji god usb uređaj za capture našao traži bijesnu grafičku pod sys. req. čak i za full hd, jel' to baš tako s captureom ili će normalno raditi i sa integrirkama intela ili amda koje se nalaze po nucevima?

 Tko odrađuje video? Taj treći uređaj ili? nisam te baš shvatio. za prijenos imaš brzi thunderbolt, 40Gbps.

 

Entry Point kaže...

Za tako male uređaje radije bi da ih rade sa ARM procesorima pa da je tišina. Imam NUC, i to nije za desktop OS. Hlađenje jednostavno nije doraslo zadatku, čak i na "U" procesorima. Staviš Windowse možeš očekivati konstatno zujanje ventilatora i to poprilično bučno.

 

Dok je tjerao ubuntu server onda je zujao tu i tamo ali je i dalje zujao.

 Moje iskustvo je potpuno suprotno. Ne znam koji si ti model imao, ali ovaj moj je nečujan, a baš kad se optereti ventilator se nešto čuje, ali to je ugodan zvuk ventilatora bez ikakvih škripavih zvukova koji smetaju i to je stvarno jako rijetko. Tko surfa, gledao video i slično neće to nikada čuti.

 

Nikakvo konstantno zujanje, niti približno, evo sad je pored mene, windowsi se vrte i ne čuje se.

Možda ti je u biosu podešeno na "cool" pa probaj prebaciti na "quiet" ili "standard".

 

deckard kaže...
Stric_Jura kaže...

Asus PN50, 115x115x49 mm, Ryzen 4500u unutra, sve leti, nečujan....

 

nije ni čudo da su odustali, kad ima boljih...

Baš uspoređujem NUC13ANHI3 (i3 1315U) 360€ i ASUS ExpertCenter PN52 (Ryzen 5 5600H) za oko 540€ (to nalazim dostupno kod nas nabrzaka gledajući po webu), procovi bi trebali biti tu negdje, pa ne kužim zašto bih u ovom slučaju recimo uzimao dosta skuplji Asus? Asus ždere više struje i skuplji je. Kolko te koštao PN50 bez memorije i diska?

 prošao sam sve to prije par mjeseci i na kraju opet odabrao Intel NUC. Jednostavno nema konkurencije kod nas. mac mini mi je bio opcija, ali sam ga prekrižio zbog apple odnosa prema korisnicima i njihove megalomanije. i dalje mislim da je mac mini m1 ili m2 super komp, ali nitko mi ne može reći da dodatnih 8GB rama vrijedi 260 eura i ssd sa 256 na 512 još 260 eura. to samo oni mogu prodati.

 

tko misli da su nucovi igračke i ne mogu ništa neka pogleda ovaj video

 

sigurno se vani može pronaći jači, jeftiniji mini pc, ali meni je uvjet bila kupovina kod nas i male dimenzije i tu nisam pronašao previše opcija.

2 godine
offline
Re: Intel objavio da napušta daljnji razvoja NUC r
millennial kaže...
notloB kaže...

Nešto sam gledao te nucove za video capture sa trećih uređaja ali koji god usb uređaj za capture našao traži bijesnu grafičku pod sys. req. čak i za full hd, jel' to baš tako s captureom ili će normalno raditi i sa integrirkama intela ili amda koje se nalaze po nucevima?

 Tko odrađuje video? Taj treći uređaj ili? nisam te baš shvatio. za prijenos imaš brzi thunderbolt, 40Gbps.

 

 Primjer, avermedia za LIVE GAMER EXTREME 3 capture karticu pod minimalne zahtjeve navodi GTX 1060, uopće mi nije jasno zašto baš ta kartica, i gtx 1050, 960 i 950 imaju nvenc encoder koji je u stanju enkodirati hevc kao i mnogi intelovi i amd apuovi, ukoliko je uopće stvarni zahtjev takav encoder. Želio bih koristiti nuc kao uređaj koji će mi raditi video capture sa drugog uređaja. Zanimljiv mi je takav capture jer bi mogao raditi video s postavkama biosa drugog pca, također pc s kojeg radim capture ne bi morao trošiti resurse na realtime video obradu kod capturea, također nuc je puno lakši za prijenos pa bi mogao raditi video capture s ps, xbox, kod susjeda itd.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.7.2023 18:50 (notloB).
9 mjeseci
offline
Re: Intel objavio da napušta daljnji razvoja NUC r
notloB kaže...
millennial kaže...
notloB kaže...

Nešto sam gledao te nucove za video capture sa trećih uređaja ali koji god usb uređaj za capture našao traži bijesnu grafičku pod sys. req. čak i za full hd, jel' to baš tako s captureom ili će normalno raditi i sa integrirkama intela ili amda koje se nalaze po nucevima?

 Tko odrađuje video? Taj treći uređaj ili? nisam te baš shvatio. za prijenos imaš brzi thunderbolt, 40Gbps.

 

 Primjer, avermedia za LIVE GAMER EXTREME 3 capture karticu pod minimalne zahtjeve navodi GTX 1060, uopće mi nije jasno zašto baš ta kartica, i gtx 1050, 960 i 950 imaju nvenc encoder koji je u stanju enkodirati hevc kao i mnogi intelovi i amd apuovi, ukoliko je uopće stvarni zahtjev takav encoder. Želio bih koristiti nuc kao uređaj koji će mi raditi video capture sa drugog uređaja. Zanimljiv mi je takav capture jer bi mogao raditi video s postavkama biosa drugog pca, također pc s kojeg radim capture ne bi morao trošiti resurse na realtime video obradu kod capturea, također nuc je puno lakši za prijenos pa bi mogao raditi video capture s ps, xbox, kod susjeda itd.

 vjerojatno puno toga ovisi o rezoluciji i fpsa videa koji snimaš.

 

imaš ovdje nešto bolje objašnjenje https://help.elgato.com/hc/en-us/articles/360028243351-Elgato-Game-Capture-HD60-S-System-Requirements-

 

ili ovdje https://nichegamer.com/reviews/avermedia-live-gamer-extreme-3/

In fact, I was able to capture some video at 1080p 60 on a 2015 Macbook Pro that had nothing but the crappy onboard Intel Iris graphics chip. It struggled, but it was able to record via RECentral without too much issue.

15 godina
offline
Re: Intel objavio da napušta daljnji razvoja NUC r
millennial kaže...
deckard kaže...

Baš gledam već par dana da uzmem još jedan da ga mogu nositi okolo, gledam neki NUC 13 kit, spremim se već naručiti ali vrag mi ne da mira, pogledam mrežnu, I-226V. Mislim konačno su sjašili s problematičnih I-225, malo proguglam i vidim da ljudi i dalje imaju istih problema kao i (sve) varijante I-225 . I onda nađem i ovo: Sporadic Connection Drops when Using Ethernet (LAN) Connection on Intel® NUC 11th - 13th Generation Products

 Koristim ih valjda 10 godina i to intenzivno i nikada nikakvih problema s LAN-om. Ljudi uvijek imaju nekakvih problema i onda od toga naprave cirkus, posebno danas kad je tu youtube pa treba snimiti ultrasenzacionalistički video sa slikom lika otvorenih usta i velikim crvenim natpisom. 

Problematični su I-225/226 kontroleri kad rade u 2.5G režimu na 2.5G mrežama, u 1Gbps mrežama bi trebali raditi OK. A isti su vani tek par godina. I to nije stvar NUC-a nego generalno tih Intelovih mrežnih kontrolera, puni su forumi problematike oko toga. Slična stvar je npr. s Realtekovima 2.5G kontrolerima u USB-LAN adapterima, tri revizije kontrolera imaju i tek su u trećoj stvari posložili kak spada. Fakat su puni forumi problema s tim Intelovim mrežnim kontrolerima. Vidiš gore na linku koji sam postao da i sam Intel nudi workaround koji to uopće nije jer se degradiraju performanse kontrolera i gubi se smisao svega skupa. Teško da će softverski to pokrpati, očito hardverski problemi.

Deckard
9 mjeseci
offline
Re: Intel objavio da napušta daljnji razvoja NUC r
deckard kaže...
millennial kaže...
deckard kaže...

Baš gledam već par dana da uzmem još jedan da ga mogu nositi okolo, gledam neki NUC 13 kit, spremim se već naručiti ali vrag mi ne da mira, pogledam mrežnu, I-226V. Mislim konačno su sjašili s problematičnih I-225, malo proguglam i vidim da ljudi i dalje imaju istih problema kao i (sve) varijante I-225 . I onda nađem i ovo: Sporadic Connection Drops when Using Ethernet (LAN) Connection on Intel® NUC 11th - 13th Generation Products

 Koristim ih valjda 10 godina i to intenzivno i nikada nikakvih problema s LAN-om. Ljudi uvijek imaju nekakvih problema i onda od toga naprave cirkus, posebno danas kad je tu youtube pa treba snimiti ultrasenzacionalistički video sa slikom lika otvorenih usta i velikim crvenim natpisom. 

Problematični su I-225/226 kontroleri kad rade u 2.5G režimu na 2.5G mrežama, u 1Gbps mrežama bi trebali raditi OK. A isti su vani tek par godina. I to nije stvar NUC-a nego generalno tih Intelovih mrežnih kontrolera, puni su forumi problematike oko toga. Slična stvar je npr. s Realtekovima 2.5G kontrolerima u USB-LAN adapterima, tri revizije kontrolera imaju i tek su u trećoj stvari posložili kak spada. Fakat su puni forumi problema s tim Intelovim mrežnim kontrolerima. Vidiš gore na linku koji sam postao da i sam Intel nudi workaround koji to uopće nije jer se degradiraju performanse kontrolera i gubi se smisao svega skupa. Teško da će softverski to pokrpati, očito hardverski problemi.

 nisam ubrao da misliš na 2.5G, jer meni na 1G sve radi bez greške. nisam isprobao još 2.5G pa tu ne mogu ništa pametno napisati, još uvijek mi je sve na 1G, ali čini mi se da je došlo vrijeme za povećanje brzine. samo mi se neda s tim bakćati. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice