Microsoft Office dobio novi zadani font - Aptos

poruka: 11
|
čitano: 4.310
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft Office dobio novi zadani font - Aptos".
10 godina
suspendiran
offline
Microsoft Office dobio novi zadani font - Aptos

pivograd ha?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Microsoft Office dobio novi zadani font - Apto
Hm, Calibri mi nikad nije sjeo. Bio je nekako slabašan i generički.
Radije sam koristio Verdanu i Tahomu.
Vidjet ćemo kakav će biti ovaj Aptos.
Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Microsoft Office dobio novi zadani font - Aptos

jer bi trenutačno nastala apokalipsa (anihilacija macterije i antimacterije iliti windowerije) kad bi to bila helvetica, koja paše svima? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Microsoft Office dobio novi zadani font - Apto
Ajar kaže...

jer bi trenutačno nastala apokalipsa (anihilacija macterije i antimacterije iliti windowerije) kad bi to bila helvetica, koja paše svima? 

Helvetica i Swiss smatraju se old fashion fontovima, sad se uska i nešto viša slova gledaju kao moderna. Ono, kao da kroz AI provrtiš te fontove na foru "kao Balenciaga" pa dobiješ novi font. 

 

 

https://www.youtube.com/results?search_query=as+balenciaga

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.7.2023 10:41 (Thinker).
15 godina
offline
Microsoft Office dobio novi zadani font - Aptos

Izvor: Tonerbuzz.com

 

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Microsoft Office dobio novi zadani font - Apto
chem kaže...

Izvor: Tonerbuzz.com 

očajna usporedba.. treba mjeriti po broju znakova, a ne po stranicama.. 1 stranica Calibri-ja === ~ 1,5 stranica Courier New-a

15 godina
offline
Re: Microsoft Office dobio novi zadani font - Apto
ministar kaže...
chem kaže...

Izvor: Tonerbuzz.com 

očajna usporedba.. treba mjeriti po broju znakova, a ne po stranicama.. 1 stranica Calibri-ja === ~ 1,5 stranica Courier New-a

 Ne bih bas tako nabrzinu odbacio tu statistiku.

 

Ako nista drugo, ovo se moze gledati kao dobar podstrek za napraviti detaljniju analizu, zar ne?

 

A nije da je bas tesko to za odraditi.

 

Uzeti isti tekst, nove tinte i printati ga dok god ima teksta pa tako sa svakim fontom.

 

I naravno kao sve danas, u doba interneta, vec je netko takav test odradio (isti tonerbuzz link otkuda je ministar povukao svoju sliku, no sa detaljnim objasnjenjem)  .

 

 

 

 

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.7.2023 12:00 (syncmaster245b).
10 godina
suspendiran
offline
Re: Microsoft Office dobio novi zadani font - Apto
chem kaže...

Izvor: Tonerbuzz.com 

 

2023. godina, još se nismo riješili printera vidim...

12 godina
offline
Microsoft Office dobio novi zadani font - Aptos

Nismo, niti ikad oćemo, bar u RH. Kao napravili su e-komunikaciju sudskog sustava - super. A onda ideš kontaktirat državno odvjetništvo, razna ministarstva, uprave, odijele, FINA-u, czss i ostale javne službe - svi po redu traže dopise na papiru, dok se email smatra "neozbiljnim" jer "ne ostavlja trag". A urudžbirat email... to je valjda SF razine star trek.

 

I recimo, arhiva suda - sve se još uvijek printa i pohranjuje fizički. Iako se dopisi i podnesci šalju ekomunikacijom. Dođeš u sudnicu, a suci mrtvo ladno vrte po ispirntanim podnescima, jer im je tako lakše čitat i baratat predmetom.

 

show program na sve strane, a printanje u svemu najmanji problem.

 

 

Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft Office dobio novi zadani font - Apto
Apachy kaže...

Nismo, niti ikad oćemo, bar u RH. Kao napravili su e-komunikaciju sudskog sustava - super. A onda ideš kontaktirat državno odvjetništvo, razna ministarstva, uprave, odijele, FINA-u, czss i ostale javne službe - svi po redu traže dopise na papiru, dok se email smatra "neozbiljnim" jer "ne ostavlja trag". A urudžbirat email... to je valjda SF razine star trek.

 

I recimo, arhiva suda - sve se još uvijek printa i pohranjuje fizički. Iako se dopisi i podnesci šalju ekomunikacijom. Dođeš u sudnicu, a suci mrtvo ladno vrte po ispirntanim podnescima, jer im je tako lakše čitat i baratat predmetom.

 

show program na sve strane, a printanje u svemu najmanji problem.

 

 

 Hoces reci da smo jos i dalje na onom "Bitteschön papieren" :)

 

Prle i Tihi se ne bi slozili sa time (starija generacijo podrzite me)

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
14 godina
offline
Microsoft Office dobio novi zadani font - Aptos

potrošnja tonera/tinte kod printanja se može testirati APFill softverom, a mislim da može i direktno u Adobe Acrobatu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice