GPS bi mogao pomoći pri ranom upozoravanju na potr

poruka: 5
|
čitano: 4.042
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "GPS bi mogao pomoći pri ranom upozoravanju na potr".
15 godina
offline
GPS bi mogao pomoći pri ranom upozoravanju na potr

ne bi. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: GPS bi mogao pomoći pri ranom upozoravanju na
Potrese ne mozemo predvidjeti, to je istina.

No ako bilo sto mozemo koristiti za upozoravanje na potrese, zar to nije vrlo slicno predvidjanju potresa?

Koje ne mozemo predvidjeti.
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: GPS bi mogao pomoći pri ranom upozoravanju na
Možemo ih predvidjeti kad pomalo već počnu, to je tih 2h prije vrhunca.
Idi i radi nešto korisno!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: GPS bi mogao pomoći pri ranom upozoravanju na
Vjerojatno je to vrijeme kada životinje počnu bježati, a mi kada ih vidimo ne kužimo što se zbiva. 1-2h može spasiti puno života i pokretne imovine. Takav projekt bi trebao biti pokrenut od strane fakulteta prvo, pa postaviti senzore gdje je trusno područje s puno ljudi.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
GPS bi mogao pomoći pri ranom upozoravanju na potr

Životinje očito imaju osjetila izoštrenija, preciznija od ljudi, pa znaju prije nas. Umjesto osjetila, mi imamo fine i precizne mjerne instrumente i vjerojatno je najbolje kombinirati više njih, kao što životinje imaju više osjetila (vid, sluh, njuh, osjet podrhtavanja, magnetske orjentacije). Npr. osim GPS podataka, mogli bi kombinirati sa zvukom (vrlo duboki, nama nečujni tonovi), promjenama u magnetskom polju, i drugim senzorima. AI bi na temelju toga vjerojatno mogao pronaći uzorak koji sa visokom pouzdanošću "osjeća" da je potres počeo, satima prije nego ga ljudi osjete.

Idi i radi nešto korisno!
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice