Toyotin Lunar Cruiser pokretat će tehnologija rege

poruka: 7
|
čitano: 10.234
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Toyotin Lunar Cruiser pokretat će tehnologija rege".
16 godina
offline
Toyotin Lunar Cruiser pokretat će tehnologija rege

Sama definicija regeneracije znači da jednom napuniš i koristiš vodu/vodik-kisik u krug, s možda minimalnim gubicima. Ne treba stalno dobavljati novu vodu jer se - gle čuda - regenerira, a može se prikupljati i otpadna vlaga astronauta...

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Toyotin Lunar Cruiser pokretat će tehnologija rege


Mislim da neka trajna baza na Mjesecu nema nikakvog smisla u globalu jer komercijalnih koristi neće još jako dugo (ako ikada) biti, ali podržavam one dijelove istraživanja koji mogu rezultirati implementacijom novih tehnologija od goruće važnosti (kao čišći transport) i na Zemlji.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.7.2023 2:35 (Al Crane).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Toyotin Lunar Cruiser pokretat će tehnologija
UniqueBug kaže...

Sama definicija regeneracije znači da jednom napuniš i koristiš vodu/vodik-kisik u krug, s možda minimalnim gubicima. Ne treba stalno dobavljati novu vodu jer se - gle čuda - regenerira, a može se prikupljati i otpadna vlaga astronauta...

 Znači doslovno će moći piškiti u rezervoar 💩

9 godina
offline
Re: Toyotin Lunar Cruiser pokretat će tehnologija
Solo761 kaže...
UniqueBug kaže...

Sama definicija regeneracije znači da jednom napuniš i koristiš vodu/vodik-kisik u krug, s možda minimalnim gubicima. Ne treba stalno dobavljati novu vodu jer se - gle čuda - regenerira, a može se prikupljati i otpadna vlaga astronauta...

 Znači doslovno će moći piškiti u rezervoar 💩

Zato sad ono mamino s putovanja dok sam dijete bio "pisaj u bocu nemamo di stat" ima smisla

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
16 godina
offline
Toyotin Lunar Cruiser pokretat će tehnologija rege

Mene malo bode ovo "10-tonski lunar cruiser" Mora baš biti kao autobus?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Toyotin Lunar Cruiser pokretat će tehnologija
overhaul kaže...

Mene malo bode ovo "10-tonski lunar cruiser" Mora baš biti kao autobus?

 
Pa, rekao bih da krstarenje znači dugotrajniju i dalju vožnju od one kakvu su imali svojedobno u onim lunarnim Apollo bagijima za izlet po bližoj okolici... nemreš ljude danima ili tjednima (ili mjesecima?) držat zapakirane u škafanderima, možda treba i kakav laboratorij biti pri ruci, ili oprema za geološka istraživanja... onako na prvu razmišljam.
Uostalom, šta dijete na Mjesecu zna što je 10 tona? 

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
16 godina
offline
Re: Toyotin Lunar Cruiser pokretat će tehnologija
Al Crane kaže...
overhaul kaže...

Mene malo bode ovo "10-tonski lunar cruiser" Mora baš biti kao autobus?

 
Pa, rekao bih da krstarenje znači dugotrajniju i dalju vožnju od one kakvu su imali svojedobno u onim lunarnim Apollo bagijima za izlet po bližoj okolici... nemreš ljude danima ili tjednima (ili mjesecima?) držat zapakirane u škafanderima, možda treba i kakav laboratorij biti pri ruci, ili oprema za geološka istraživanja... onako na prvu razmišljam.
Uostalom, šta dijete na Mjesecu zna što je 10 tona? 

 Istina. Ali sumnjam (nisam detaljno proučavao) da će se u toyoti astronauti raskomotiti, jer ponovno oblačenje svemirske opreme traje pokoji sat ako se ne varam. S druge strane, ok, ovo SF mooncruzer čudovište izgleda triput većeg habitata od cijelog Apollo LEM-a. Ako ga ikad istovare na mjesec, nadam se da ipak neće napraviti previše raskopanog mjesečevog pejzaža. Nije da će erozija pokriti tragove.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice